Suntuubi-palvelussa käytetään evästeitä. Palvelua käyttämällä hyväksyt evästeiden käytön. Lue lisää. OK

Nuoret 12v:

Sija Nimi Seura Piiri Kaloja
1. KARILUOMA SAKU KURIKAN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 3,241
2. ÅMAN LAURI NUMMI-PUSULAN KALASEURA Etelä-Suomi 3,128
3. KAURANEN JUUSO PYHÄJÄRVEN PILKKIJÄT Pohjois-Pohjanmaa 2,125
4. POIKKIMÄKI KONSTA   2,040
5. KUJANPÄÄ ELLA HÄRMÄN SEUDUN KALASTAJAT POHJANMAA 1,501
6. FRANT ARTTU   1,432
7. NISKANEN SENNI VIITASAAREN KALAKAVERIT Keski-Suomi 1,391
8. HAAPALA VALTTERI MB-ERÄKERHO Pohjanmaa 1,387
9. KUUSINEN JORI VIITASAAREN KALAKAVERIT Keski-Suomi 1,244
10. VESA ELIAS MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. LAPPI 1,104
11. VESA JOOA MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. LAPPI 1,078
12. SUOPAJÄRVI JOEL LAPIN AHVEN TEAM Lappi 1,035
13. HAAPALA OSKARI MB-ERÄKERHO Pohjanmaa 0,797
14. IKONEN ELVIS VAPA VARKAUS ETELÄ-SAVO 0,635
15. SUOPAJÄRVI JUHO LAPIN AHVEN TEAM Lappi 0,573
16. ILMARI PERÄTALO VEITSILUODON KALAMIEHET RY Lappi 0,523
17. MÖNTTINEN ALEKSI VIITASAAREN KALAKAVERIT Keski-Suomi

0,292

Tytöt 15v:

Sija Nimi Seura Piiri Kaloja
1. KORHONEN HELMI YLÄ-KEITELEEN KOUKKU Keski-Suomi 1,753
2. PAANANEN LOTTA YLÄ-KEITELEEN KOUKKU Keski-Suomi 0,344
  KOLHEMAINEN EMMA TORNION KALAMIEHET Lappi x

Pojat 15v:

Sija Nimi Seura Piiri Kaloja
1. KAJOVA PETRUS PUNKAHARJUN KALAVEIKOT Etelä-Savo 6,187
2. LEHTOLA IIKKA SODANKYLÄN PERHOKALASTAJAT RY Lappi 4,681
3. NISKANEN JESSE VIITASAAREN KALAKAVERIT Keski-Suomi 3,224
4. OJALA NIKO MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. Lappi 3,220
5. SAVINAINEN JONI LOHIMAAN KALAKERHO RY Pohjois-Savo 3,020
6. JANNE SIPONEN VEITSILUODON KALAMIEHET RY Lappi 3,007
7. HAGSTRÖM JAAKKO VIMPELIN KALAVEIKOT Pohjanmaa 2,975
8. HUMALOJA HISKI PYHÄJÄRVEN PILKKIJÄT Pohjois-Pohjanmaa 2,548
9. HEINONEN ANTTO YLÄ-KEITELEEN KOUKKU KESKI-SUOMI 1,985
10. SAASTAMOINEN NIKO VIITASAAREN KALAKAVERIT Keski-Suomi 1,766
11. JUNTTILA KONSTA KAJAANIN KALASTUSKERHO KAINUU 1,702
12. KRUM KAAPO IIN KALAMIEHET RY. Pohjois-Pohjanmaa 1,627
13. LEHTOSAARI JASPER KUUSAMON UISTINSEURA RY Pohjois-Pohjanmaa 1,560
14. TUOHIMAA MIKO KUUSAMON UISTINSEURA RY Pohjois-Pohjanmaa 1,473
15. MICO HOLOPAINEN VEITSILUODON KALAMIEHET RY Lappi 1,451
16. HARTIKAINEN MATIAS KURIKAN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 1,428
17. IIKKA PERÄTALO VEITSILUODON KALAMIEHET RY Lappi 1,148
18. JOUTI JOONAS PARKANON URHEILUKALASTAJAT Häme 0,995
19. KARPPINEN PAAVO SURVARIT RY Kainuu 0,861
20. JOONA VALIKAINEN VEITSILUODON KALAMIEHET RY Lappi 0,794
21. SOIKKELI JANNE PANKAKOSKEN KALAMIEHET   0,790
22. LAHTINEN ELIAS PARKANON URHEILUKALASTAJAT Häme 0,781
23. JUNTTILA KUSTI KAJAANIN KALASTUSKERHO KAINUU 0,630
24. PIIRAINEN KONSTA MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. Lappi 0,626
25. ANTINOJA ARTTU TORNION KALAMIEHET Lappi 0,493
26. LEPPÄNEN LAURI MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. Lappi 0,441
27. TUUKKA JÄÄRNI VEITSILUODON KALAMIEHET RY Lappi 0,371
28. LUKKARI NILS MAHTTE UTSJOEN ERÄNKÄVIJÄT LAPPI 0,354
  POHJONEN OSKARI LEHTIMÄEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa x

Tytöt 19v:

Sija Nimi Seura Piiri Kaloja
1. HOVATOV SALLA RUOKOLAHDEN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Karjala 7,379
2. KARPPINEN ELISA SURVARIT RY KAINUU 2,740
3. LEHTOLA SARA SODANKYLÄN PERHOKALASTAJAT RY Lappi 2,654
4. PAANANEN VIIVI YLÄ-KEITELEEN KOUKKU Keski-Suomi 1,828
5. ELINA LUOKKANEN KALA-TAIVAL Pohjois-Pohjanmaa 1,686
6. HOLMI LOVIISA SURVARIT RY Kainuu 0,928
7. SARPOLA HELMI MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. Lappi 0,838
8. PAANANEN KAISA YLÄ-KEITELEEN KOUKKU Keski-Suomi 0,512
9. POLOJÄRVI VENLA MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. Lappi

0,261

 Pojat 19v:

Sija Nimi Seura Piiri Kaloja
1. HARTIKAINEN MIKKO LIEKSAN KALAMIEHET RY Pohjois-Karjala 6,907
2. RAHIKKALA OSKARI IIN KALAMIEHET RY. Pohjois-Pohjanmaa 6,164
3. MASTOKANGAS TOMI VIMPELIN KALAVEIKOT Pohjanmaa 4,992
4. HÄRKMAN HENRY IIN KALAMIEHET RY. Pohjois-Pohjanmaa 4,869
5. MÄÄTTÄ SEVERI KUUSAMON UISTINSEURA RY Pohjois-Pohjanmaa 4,603
6. HURTTILA JUHO PILKKI-95 Lounais-Suomi 4,283
7. MATIAS TORVINEN SURVARIT RY Kainuu 4,254
8. ÄIMÄNEN ALEKSI KUHAVELJET HÄME 4,102
9. MARKKANEN LEEVI LOHIMAAN KALAKERHO RY Pohjois-Savo 3,999
10. KELLOKANGAS PYRY YLÄ-KEITELEEN KOUKKU Keski-Suomi 3,619
11. KINNUNEN NICO HERVANNAN-KAUKAJÄRVEN KALAKERHO RY Häme 3,615
12. KINNUNEN EETU MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. Lappi 3,520
13. LEHTOSAARI JESSE KUUSAMON UISTINSEURA RY Pohjois-Pohjanmaa 3,518
14. PAANANEN EINO YLÄ-KEITELEEN KOUKKU Keski-Suomi 3,423
15. HÄLINEN ELIAS LOHIMAAN KALAKERHO RY Pohjois-Savo 3,151
16. KUOSMANEN EEVERT LOHIMAAN KALAKERHO RY Pohjois-Savo 3,122
17. KUUSINEN JERE VIITASAAREN KALAKAVERIT Keski-Suomi 2,807
18. MASTOKANGAS TUUKKA VIMPELIN KALAVEIKOT Pohjanmaa 2,622
19. NISKANEN JOONA VIITASAAREN KALAKAVERIT Keski-Suomi 2,473
20. SORANTA SANTERI LOHIMAAN KALAKERHO RY Pohjois-Savo 2,183
21. MÄÄTTÄ AAPO KUUSAMON UISTINSEURA RY Pohjois-Pohjanmaa 2,159
22. KÄMÄRÄINEN TONI JUVAN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Savo 2,125
23. KUKKO AAPO VAAJAKOSKEN KOUKKU KESKI-SUOMI 1,926
24. KARPPINEN NIILO SURVARIT RY KAINUU 1,920
25. JUHO SIPONEN VEITSILUODON KALAMIEHET RY Lappi 1,729
26. KUOSMANEN ILARI LOHIMAAN KALAKERHO RY Pohjois-Savo 0,666
27. KESKI-SAARI NIKO-PETTERI   Lappi 0,319
  TUORINIEMI SANTERI PYHÄJÄRVEN PILKKIJÄT Pohjois-Pohjanmaa x
  VÄLIMÄKI RONI     x

Naiset:

Sija Nimi Seura Piiri Kaloja
1. KATJA SIEKKINEN KALA-TAIVAL Pohjois-Pohjanmaa 8,814
2. JAAKO JAANA MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. Lappi 7,436
3. KARHUNEN TIINA SUONENJOEN TALVIONKIJAT POHJOIS-SAVO 7,318
4. JYRYLÄ SATU RAUTARUUKIN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjois-Pohjanmaa 7,023
5. NIEMI KATRI TEAM SENSAS FINLAND Kaakkois-Suomi 6,990
6. HEIKKILÄ MARIA KOILLISEN KILPAKALASTAJAT LAPPI 6,839
7. SILVENNOINEN SAARA KITEEN KALA-KAVERIT Pohjois-Karjala 6,586
8. KETTULA-PIHLAJA SATU LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 6,252
9. HOVATOV IRENE RUOKOLAHDEN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Karjala 6,197
10. LOKASAARI-LESKIRANTA EIJA TOHOLAMMIN PILKKIJÄT Pohjanmaa 5,789
11. PUUMALAINEN EIJA MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. Lappi 5,220
12. AILA KOKKONEN SOTKAMONKALAMIEHET Kainuu 5,210
13. JUURIKKA ELISA MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. Lappi 5,122
14. VIINIKAINEN MARIANNE LAPIN AHVEN TEAM RY Lappi 5,034
15. JAANA POLVINEN SOTKAMONKALAMIEHET Kainuu 5,004
16. JYLKKÄ HELI PUIJON PILKKI RY Pohjois-Savo 5,001
17. KARHUNEN PÄIVI PUIJON PILKKI RY Pohjois-Savo 4,704
18. MANNINEN TARJA PYHÄJÄRVEN PILKKIJÄT Pohjois-Pohjanmaa 4,505
19. HÄMÄLÄINEN-LUKKARI SINIKKA LAPIN AHVEN TEAM RY Lappi 4,380
20. KOSKINEN TAINA PUIJON PILKKI RY Pohjois-Savo 4,356
21. ERJA SIILANEN KALA-TAIVAL Pohjois-Pohjanmaa 4,343
22. HAARAOJA ANNELI TEAM SENSAS FINLAND Kaakkois-Suomi 4,225
23. SIPOLA SANI KEMIN SEUDUN URHEILUKALASTAJAT Lappi 4,043
24. SAARINENPAULA POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT.RY Pohjois-Karjala 3,940
25. UIMONEN MINNA PILK KINGS RY.RF. VAASA Pohjanmaa 3,930
26. KIISKILÄ ANNE MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. Lappi 3,881
27. SAARELA ELISA VIESKAN VAPAKALASTAJAT RY Pohjois-Pohjanmaa 3,682
28. SULASALMI SARI KORVATUNTURIN KALASTAJAT RY Lappi 3,288
29. PERNU HEIDI LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 3,228
30. HUHTALA TARJA LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 3,223
31. PEKONNIEMI RAIJA LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 3,132
32. ENOJÄRVI EEVA KUUSAMON UISTINSEURA RY Pohjois-Pohjanmaa 3,106
33. LEHTOLA MINNA SODANKYLÄN PERHOKALASTAJAT RY Lappi 3,097
34. KAUNISTO SIRPA POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT.RY Pohjois-Karjala 2,999
35. OLLIKAINEN MINNA   2,845
36. KORHONEN VARPU LAPPEENRANNAN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Karjala 2,745
37. KURTTILA PIRKKO-LIISA IIN KALAMIEHET RY. Pohjois-Pohjanmaa 2,727
38. AILA RÄSÄNEN PURUVEDEN KALA-HARRIT Etelä-Savo 2,671
39. TARJA VÄÄNÄNEN PUOLANGAN PYSTYPILKKIJÄT RY Kainuu 2,650
40. HUTTUNEN ANU SUONENJOEN TALVIONKIJAT POHJOIS-SAVO 2,646
41. LIISA KÄSMÄ KALA-TAIVAL Pohjois-Pohjanmaa 2,598
42. KAARRET ANJA LAPIN AHVEN TEAM RY Lappi 2,536
43. ITKONEN RAIJA SIILIN KALAKERHO RY Pohjois-Savo 2,398
44. MÄÄTTÄ TAINA KUUSAMON UISTINSEURA RY Pohjois-Pohjanmaa 2,372
45. AHOLA MERJA TOHOLAMMIN PILKKIJÄT Pohjanmaa 2,366
46. KERTTULA SARI RAAHEN MERIONKIJAT Pohjois-Pohjanmaa 2,356
47. ALAPURANEN PAULA   2,238
48. PALOMÄKI RAISA VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT ETELÄ-SUOMI 2,215
49. KORHONEN MARIKA YLÄ-KEITELEEN KOUKKU Keski-Suomi 2,032
50. KOKKI MAISA SULKAVAN VAPA-VEIKOT RY Etelä-Savo 1,986
51. KARPPANEN PAULA KUHMON KALAMIEHET RY Kainuu 1,929
52. LEHTO ARJA LAPPAJÄRVEN KALAVEIKOT POHJANMAA 1,851
53. HAMMARBERG NINA KALAKERHO SALAR FISKEKLUBB RY/RF Pohjanmaa 1,794
54. NISSINEN HENNA KUUSAMON UISTINSEURA RY Pohjois-Pohjanmaa 1,769
55. NILOSAARI VIRPI PARKANON URHEILUKALASTAJAT Häme 1,628
56. HÄNNINEN ANU KOTKAN KALAMIEHET Kaakkois-Suomi 1,601
57. KUOSMANEN ARJA PARKANON URHEILUKALASTAJAT Häme 1,537
58. LIIUS HELI VIESKAN VAPAKALASTAJAT RY Pohjois-Pohjanmaa 1,516
59. MUIKKU MARIKA   1,505
60. KIVILAMPOLO JAANA   1,471
61. PÖYRY PIRJO PILK KINGS RY.RF. VAASA   1,366
62. SISKO LAPPALAINEN LAPINLAHDEN PILKKIJÄT Pohjois-Savo 1,340
63. REKONEN SISKO YLÄ-KEITELEEN KOUKKU Keski-Suomi 1,254
64. VAHTOLA PÄIVI   1,086
65. HEIKKILÄ MARJO PILK KINGS RY.RF. VAASA   1,031
66. KANGAS MERJA YLÄ-KEITELEEN KOUKKU Keski-Suomi 1,001
66. RÄSÄNEN LEILA SUONENJOEN TALVIONKIJAT POHJOIS-SAVO 1,001
68. NIINA HIRVONEN LAPINLAHDEN PILKKIJÄT Pohjois-Savo 0,921
68. SUOMELA ANNA     0,921
70. KANTONEN VENLA   0,877
71. PÄIVI LAPPALAINEN LAPINLAHDEN PILKKIJÄT Pohjois-Savo 0,757
72. PIIROINEN SIRPA POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT.RY Pohjois-Karjala 0,752
73. HAKANEN SATU ORIMATTILAN KALAKERHO KAAKKOIS-SUOMI 0,732
74. SPRINGARE LEENA   0,707
75. KILKKU PÄIVI VIESKAN VAPAKALASTAJAT RY Pohjois-Pohjanmaa 0,691
76. LUOMA SATU   0,641
77. PEURANIEMI SINIKKA KUUSAMON UISTINSEURA RY Pohjois-Pohjanmaa 0,600
78. PUSSINEN JENNI TEAM SENSAS FINLAND Kaakkois-Suomi 0,581
79. KOIVISTO STINA LOHJAN KALASEURA RY Etelä-Suomi 0,566
80. KUKKONEN TIINA NILAKAN KALAKERHO Pohjois-Savo 0,561
81. KIRSTINÄ LEENA KEMIN SEUDUN URHEILUKALASTAJAT Lappi 0,544
82. TOPPI HELENA KEMIN SEUDUN URHEILUKALASTAJAT Lappi 0,457
83. LEPPÄNIEMI SARI     0,344
84. HÄTÄLÄ TEIJA   0,318
85. PÖLLÄNEN ANITA KUHMON KALAMIEHET RY Kainuu 0,164
  SALONEN PIA ONKI-86 TURKU Lounais-Suomi x
  STRAND AIRA   x
  KOLHEMAINEN HANNA-KAISA TORNION KALAMIEHET Lappi

x

 Miehet:

Sija Nimi Seura Piiri Kaloja
1. KAINULAINEN SAMI LAHDEN ONKITEAM KAAKKOIS-SUOMI 11,802
2. ROUHIAINEN MIKKO RAUTARUUKIN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjois-Pohjanmaa 11,386
3. NIKULA HARRI LAHDEN ONKITEAM KAAKKOIS-SUOMI 11,290
4. MUSTALAHTI ATTE TEAM KYÖRÄ Kaakkois-Suomi 11,045
5. KOKKONEN JOUNI MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. Lappi 10,875
6. SAARINEN NIKO KUHAVELJET HÄME 10,681
7. KARHUNEN ARI RAUTARUUKIN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjois-Pohjanmaa 10,597
8. SALMELA JUHANI TORNEDALENS SPORTFISKEKLUBB RUOTSI 10,539
9. VIITA MATTI LAPUAN SEUDUN KALAKERHO Pohjanmaa 10,531
10. KÄPYLÄ JUKKA KOLHON KALAVEIKOT RY Häme 10,522
11. TANTTU TUOMAS HIRVENSALMEN KALAMIEHET RY Etelä-Savo 10,262
12. ANTTI HILTUNEN PUOLANGAN PYSTYPILKKIJÄT RY Kainuu 10,243
13. VINNI HARRY MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. Lappi 10,175
14. KORHONEN NIKO YLÄ-KEITELEEN KOUKKU Keski-Suomi 10,018
15. JAAKO MIKA MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. Lappi 9,947
16. SYDÄNMETSÄ MAURI LAPIN AHVEN TEAM RY Lappi 9,786
17. LUKKARI VEIKKO LAPIN AHVEN TEAM RY Lappi 9,733
18. TRIIPPONEN JUUSO ONKI-86 TURKU Lounais-Suomi 9,725
19. KARJALAINEN NIKO KALLAN KALAKAVERIT Pohjois-Savo 9,631
20. PUUMALAINEN MIIKKA MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. Lappi 9,377
21. KUUTSA TUOMO KALLAN KALAKAVERIT Pohjois-Savo 9,336
22. JANI HARTONEN KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 9,324
23. PELTONEN ESA YLÄ-KEITELEEN KOUKKU Keski-Suomi 9,318
24. SAARINEN JOUNI KUHAVELJET HÄME 9,154
25. SIPOLA JANI KEMIN SEUDUN URHEILUKALASTAJAT Lappi 9,106
26. LOHILAHTI VILJO KUUSAMON UISTINSEURA RY Pohjois-Pohjanmaa 8,868
27. TEEMU PYY SURVARIT RY Kainuu 8,850
28. VOUTILAINEN JUSSI KALLAN KALAKAVERIT Pohjois-Savo 8,813
29. AHOLA PETRI TOHOLAMMIN PILKKIJÄT Pohjanmaa 8,789
30. PETRI LILJA KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 8,755
31. HAKALA PETRI KURIKAN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 8,681
32. KARHUNEN ISMO RAUTARUUKIN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjois-Pohjanmaa 8,511
33. MIIKKA JUSSILA VEITSILUODON KALAMIEHET RY Lappi 8,474
34. JUOTASNIEMI JUHA-PETTERI LAPIN AHVEN TEAM RY Lappi 8,427
35. KALIN JUHA ONKI-86 TURKU Lounais-Suomi 8,417
36. OJALA TAPIO KUUSAMON UISTINSEURA RY Pohjois-Pohjanmaa 8,414
37. NEUVONEN JOUNI ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT RY Keski-Suomi 8,273
38. JARKKO KERÄNEN PUOLANGAN PYSTYPILKKIJÄT RY Kainuu 8,258
39. JUHA KAKKO VEITSILUODON KALAMIEHET RY Lappi 8,249
40. KORKEILA JYRI KUHAVELJET HÄME 8,195
41. HALTTUNEN HARRI LAHDEN ONKITEAM KAAKKOIS-SUOMI 8,107
42. MATINMIKKO JARI LAPIN AHVEN TEAM RY Lappi 8,069
43. JUHA MÄLKIÄINEN KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 8,057
44. KURTTI ESA TORNEDALENS SPORTFISKEKLUBB RUOTSI 7,955
45. POLLARI MARKO YLÄ-KEITELEEN KOUKKU Keski-Suomi 7,933
46. POSKIPARTA MIKKO RUOKOLAHDEN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Karjala 7,927
47. AHOLA JUHA RAUTARUUKIN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjois-Pohjanmaa 7,851
48. ROSSI JUSSI YLÄ-KEITELEEN KOUKKU Keski-Suomi 7,761
49. PUUMALAINEN MATTI MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. Lappi 7,741
50. SEGER JONAS   RUOTSI 7,636
51. SALONEN JUKKA ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT RY Keski-Suomi 7,620
52. TIMO SIILANEN KALA-TAIVAL Pohjois-Pohjanmaa 7,617
53. HÄMÄLÄINEN MIKA VAPA VARKAUS ETELÄ-SAVO 7,548
54. HURRI ESA OTAVAN KALAMIEHET RY Etelä-Savo 7,449
55. KOSKINEN TIMO   7,448
56. MARKUS LYÖMIÖ KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 7,273
57. KORHONEN PEKKA YLÄ-KEITELEEN KOUKKU Keski-Suomi 7,168
58. HUMPPI SAMI TOHOLAMMIN PILKKIJÄT Pohjanmaa 7,135
59. JARKKO AROLA KALA-TAIVAL Pohjois-Pohjanmaa 7,089
60. SAARINEN JANNE LAHDEN ONKITEAM KAAKKOIS-SUOMI 7,008
61. MURSU JUKKA POSION KALAMIEHET RY Lappi 6,985
62. AHLROOS KIMMO TUUSULAN KALASEURA Etelä-Suomi 6,978
63. MOILANEN JUKKA KAUKASTEN KALAKERHO Etelä-Suomi 6,976
64. FRIMAN UNTO TORNEDALENS SPORTFISKEKLUBB RUOTSI 6,950
65. HEIKKILÄ HANNU KOILLISEN KILPAKALASTAJAT   6,947
66. ORAVA JANI RAUTARUUKIN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjois-Pohjanmaa 6,929
67. HEINÄLEHTO MARKKU MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. Lappi 6,841
68. HALTTUNEN OTTO YLÄ-KEITELEEN KOUKKU Keski-Suomi 6,750
69. SOININEN JUHANI POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT.RY Pohjois-Karjala 6,742
70. HOMIN MIIKA OUTOKUMMUN KALASTUSYHDISTYS Pohjois-Karjala 6,739
71. KELTAMÄKI KARI IIN KALAMIEHET POHJOIS-POHJANMAA 6,667
72. SAMI AHTIOJA VEITSILUODON KALAMIEHET RY Lappi 6,627
73. LASSHEIKKI EELIS MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. Lappi 6,567
74. LEHTO ARTO LAPPAJÄRVEN KALAVEIKOT POHJANMAA 6,561
75. TONI MOILANEN KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 6,534
76. AIRAKSINEN MIKA TEAM KYÖRÄ Kaakkois-Suomi 6,530
77. RYYTTY TOMMY LAPIN AHVEN TEAM RY Lappi 6,524
78. KANKAANPÄÄ TERO LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 6,486
79. LAITINEN JARI PYHÄJÄRVEN PILKKIJÄT Pohjois-Pohjanmaa 6,473
80. KARHU JUHA KORVATUNTURIN KALASTAJAT RY Lappi 6,467
81. HARTIKAINEN JANNE KURIKAN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 6,455
82. OVASKA MIKA RUOKOLAHDEN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Karjala 6,439
83. KAIKKONEN TEUVO IIN KALAMIEHET RY. Pohjois-Pohjanmaa 6,350
84. LEPPÄNEN AHTI HATTULAN KALAMIEHET Häme 6,324
85. PETTINEN JUHA MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. Lappi 6,269
86. HOMIN JOONAS OUTOKUMMUN KALASTUSYHDISTYS Pohjois-Karjala 6,235
87. KARI TUHKANEN KALA-TAIVAL Pohjois-Pohjanmaa 6,219
88. KIRVESKANGAS JANI KALAKERHO SALAR FISKEKLUBB RY/RF Pohjanmaa 6,177
89. RANTAPELKONEN TUOMO MUHOKSEN VIRKISTYSKALASTAJAT RY Pohjois-Pohjanmaa 6,156
90. HIETAKANGAS ALEKSANTERI ALAVUDEN SEUDUN URHEILUKALASTAJAT Pohjanmaa 6,133
91. LAANILA MIKKO KEMIN SEUDUN URHEILUKALASTAJAT Lappi 6,127
92. KORHONEN JANI NASTOLAN PILKKI KAAKKOIS-SUOMI 6,094
93. KERKELÄ HANNU TIKKAKOSKEN KALAMIEHET KESKI-SUOMI 6,092
94. KORELIN TIMO PADASJOENKALAKERHO Kaakkois-Suomi 6,047
95. JANNE NIELIKÄINEN FISHING CLUB RAISKA Etelä-Savo 6,033
96. TOLONEN MIKA PUIJON PILKKI RY Pohjois-Savo 5,974
97. TALALA PERTTI KUUSAMON UISTINSEURA RY Pohjois-Pohjanmaa 5,953
98. KOIVISTO KIMMO LOHJAN KALASEURA RY Etelä-Suomi 5,948
99. PITKÄMÖ TERO KURIKAN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 5,927
100. KEINSTRÖM ULF   RUOTSI 5,839
101. MARKO ILVES KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 5,813
102. LUOMA-KETURI PETRI ONKI-86 TURKU Lounais-Suomi 5,788
103. SOIKKELI OLLI PARIKKALAN KALASTUSSEURA RY Etelä-Karjala 5,776
104. OSSI HEIKKINEN SURVARIT RY Kainuu 5,768
105. SULASALMI SAMI KORVATUNTURIN KALASTAJAT RY Lappi 5,755
106. ERONEN PASI LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 5,745
107. HANNU KELLOLAMPI KALA-TAIVAL Pohjois-Pohjanmaa 5,729
108. LAMPINEN ANTTI KITEEN KALA-KAVERIT Pohjois-Karjala 5,718
109. YLITALO TIMO TEAM SENSAS FINLAND Kaakkois-Suomi 5,672
110. LIIKAOJA RAMI LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 5,670
111. LUKKARINEN KALLE PIELAVEDEN PILKKIJÄT Pohjois-Savo 5,662
112. IHANAINEN MIKKO ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT RY Keski-Suomi 5,652
113. NIKO HYTTINEN FISHING CLUB RAISKA Etelä-Savo 5,650
114. NIKKILÄ JARKKO TEAM SENSAS   5,640
115. KANTOJÄRVI PERTTI MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. Lappi 5,628
116. RIEPULA JUHA-MATTI IIN KALAMIEHET RY. Pohjois-Pohjanmaa 5,606
117. FORSS HANNU SULKAVAN VAPA-VEIKOT RY Etelä-Savo 5,593
118. KUOSKU PETRI KORVATUNTURIN KALASTAJAT RY Lappi 5,592
119. KINNUNEN TIMO ONKI-86 TURKU Lounais-Suomi 5,533
120. SAVOLAINEN HENRI KORVATUNTURIN KALASTAJAT RY Lappi 5,481
121. VELI-MATTI VIRO VEITSILUODON KALAMIEHET RY Lappi 5,432
122. MUSTANIEMI JANNE KUUSAMON UISTINSEURA RY Pohjois-Pohjanmaa 5,424
123. LAVONEN EERO RAUMAN SEUDUN URHEILUKALASTAJAT RY Lounais-Suomi 5,420
124. EERIKÄINEN EERO TEAM KYÖRÄ Kaakkois-Suomi 5,360
125. KAIKKONEN TAISTO IIN KALAMIEHET RY. Pohjois-Pohjanmaa 5,356
126. KALLATSA OLAVI KOILLISEN KILPAKALASTAJAT LAPPI 5,330
127. MARKKANEN JARMO SUONENJOEN TALVIONKIJAT POHJOIS-SAVO 5,317
128. MÄENPÄÄ MIKA LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 5,311
129. KAUPPINEN MIKA RAAHEN MERIONKIJAT Pohjois-Pohjanmaa 5,283
130. KOIVISTO JANNE OULUN ERÄ- JA KENNELKERHO RY Pohjois-Pohjanmaa 5,255
131. HYVÖNEN MARKO SUONENJOEN TALVIONKIJAT POHJOIS-SAVO 5,252
132. JAANU VESA KARJALAN KALAMIEHET RY Pohjois-Karjala 5,226
133. MIKKOLA ARTO KYRÖSJÄRVEN KALAKAVERIT RY Häme 5,223
134. LAVONEN TEUVO RAUMAN SEUDUN URHEILUKALASTAJAT RY Lounais-Suomi 5,206
135. PALLAS JUHA SODANKYLÄN PERHOKALASTAJAT RY Lappi 5,202
136. TUORINIEMI PASI PYHÄJÄRVEN PILKKIJÄT Pohjois-Pohjanmaa 5,201
137. HAUHIA VESA KURSUNGIN KALAMIEHET LAPPI 5,127
138. SAVIKKO ARI JUUTUAN ERÄ- JA KALAMIEHET LAPPI 5,114
139. ARI MAHLAKAARTO KALA-TAIVAL Pohjois-Pohjanmaa 5,096
140. HURTTILA MIKA PILKKI-95 Lounais-Suomi 5,095
141. HALTTU JARI VEITSILUODON KALAMIEHET LAPPI 5,093
142. JOHANSSON TONI LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 5,078
143. ESKO PIIRAINEN SOTKAMONKALAMIEHET Kainuu 5,031
144. SUIKKA TIMO KALLAN KALAKAVERIT Pohjois-Savo 5,025
145. KEMPPAINEN JOUNI MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. Lappi 4,991
146. ANTTI TERVONEN SURVARIT RY Kainuu 4,973
147. JUSSILA LEO IIN KALAMIEHET RY. Pohjois-Pohjanmaa 4,963
148. JANNE RINNEMAA KALA-TAIVAL Pohjois-Pohjanmaa 4,950
149. TOPPI HANNES MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. Lappi 4,949
150. NURMI OLAVI SHIIMASHEMEIKAT RY Pohjois-Karjala 4,946
151. MASTOKANGAS MANU TOHOLAMMIN PILKKIJÄT Pohjanmaa 4,914
152. SEPPO HUTTU KALA-TAIVAL Pohjois-Pohjanmaa 4,903
153. SAARINEN JANNE LAHDEN KALAVEIKOT KAAKKOIS-SUOMI 4,887
154. HEINÄNEN PEKKA JÄMSÄNKOSKEN URHEILUKALASTAJAT RY Keski-Suomi 4,883
155. KORTET RAINE RAUTARUUKIN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjois-Pohjanmaa 4,805
156. MEURONEN MIRO TEAM KYÖRÄ Kaakkois-Suomi 4,803
157. KOTILAINEN JUHA YLÄ-KEITELEEN KOUKKU Keski-Suomi 4,786
158. SIIRTOLA PETTERI KORVATUNTURIN KALASTAJAT RY Lappi 4,750
159. JOENSUU ISMO PARKANON URHEILUKALASTAJAT Häme 4,671
160. LAPPI JANNE PIELAVEDEN PILKKIJÄT Pohjois-Savo 4,643
161. HUUSKONEN JUHA KIURUVEDEN VAPAA-AJANKALASTAJAT POHJOIS-SAVO 4,634
162. POIKKIMÄKI ANTTI VIESKAN VAPAKALASTAJAT RY Pohjois-Pohjanmaa 4,617
163. SIRVIO MAUNO SONKAJÄRVEN PILKKIJÄT Pohjois-Savo 4,611
164. VIHTALAHTI JORI YLÄ-KEITELEEN KOUKKU Keski-Suomi 4,587
165. KESKITALO SAMI RAAHEN MERIONKIJAT Pohjois-Pohjanmaa 4,583
166. PAAVOLA JANNE PYHÄJÄRVEN PILKKIJÄT Pohjois-Pohjanmaa 4,565
167. HEINONEN JARI RAUTARUUKIN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjois-Pohjanmaa 4,533
168. KOPONEN JYRKI LAHDEN KALAVEIKOT   4,501
169. HIRSIMÄKI KRISTIAN KURIKAN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 4,500
170. OJALA JANNE KUUSAMON UISTINSEURA RY Pohjois-Pohjanmaa 4,474
171. PESONEN VILLE VAPA VARKAUS ETELÄ-SAVO 4,463
172. KOLHEMAINEN TERO TORNION KALAMIEHET Lappi 4,426
173. OLLIKAINEN JUHA-PEKKA HIRVENSALMEN KALAMIEHET RY Etelä-Savo 4,425
174. HAKALA TERO KURIKAN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 4,380
175. LEMPINEN KARI HEINOLAN VETOUISTELIJAT Kaakkois-Suomi 4,327
176. TERVAHARJU TAPIO MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. Lappi 4,275
177. IKÄHEIMO KARI PIELAVEDEN PILKKIJÄT Pohjois-Savo 4,255
178. PEKKA VÄRTINEN PURUVEDEN KALA-HARRIT Etelä-Savo 4,254
179. PURUSKAINEN TAPIO KEMIN SEUDUN URHEILUKALASTAJAT Lappi 4,239
180. PELKONEN ISMO PUIJON PILKKI RY Pohjois-Savo 4,207
181. HEIKKILÄ TUOMO   4,157
182. NISSINEN RAINE OUTOKUMMUN KALASTUSYHDISTYS Pohjois-Karjala 4,132
183. KINNUNEN KYÖSTI MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. Lappi 4,122
184. TOIVIAINEN MIKKO SOMERVAARAN ERÄNKÄVIJÄT RY Kainuu 4,105
185. KIVINIEMI MARKKU POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT.RY Pohjois-Karjala 4,103
186. JYRKINEN MATTI POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT.RY Pohjois-Karjala 4,082
187. RÄISÄNEN VILLE MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. Lappi 4,078
188. TAIPALE ILKKA SAARIJÄRVEN KILPAONKIJAT RY. Keski-Suomi 4,072
189. LAITINEN JANNE LAPIN AHVEN TEAM LAPPI 4,059
190. TAKALA JAMI LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 4,049
191. HAKALA JOONA     4,003
192. SANTERI KÅHLMAN VEITSILUODON KALAMIEHET RY Lappi 3,992
193. JOHANSSON PASI   3,983
194. RAHIKKALA VESA MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. Lappi 3,958
195. JUHA LAINEJÄRVI KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 3,957
196. TAHVANAINEN VESA POGOSTAN NYKYTTÄJÄT RY Pohjois-Karjala 3,956
197. VÄÄTÄINEN HANNU NILSIÄN PILKKIJÄT RY Pohjois-Savo 3,940
198. SUIKKA ESKO PUIJON PILKKI RY Pohjois-Savo 3,937
199. KALLATSA TAPIO KOILLISEN KILPAKALASTAJAT LAPPI 3,932
200. POIKAJÄRVI JANNE LAPIN AHVEN TEAM RY Lappi 3,917
201. SAASTAMOINEN PAULI KIURUVEDEN VAPAA-AJANKALASTAJAT   3,911
202. KUUSELA VESA KUUSANKOSKEN KALASTUSSEURA RY Kaakkois-Suomi 3,898
203. VATANEN HEIKKI PUNKAHARJUN KALAVEIKOT Etelä-Savo 3,885
204. LUOSTARINEN JERE JÄMSÄNKOSKEN URHEILUKALASTAJAT RY Keski-Suomi 3,874
205. PAAVOLA JYRKI PYHÄJÄRVEN PILKKIJÄT Pohjois-Pohjanmaa 3,800
206. OJANPERÄ TOMI TEAM SENSAS FINLAND Kaakkois-Suomi 3,790
207. ETELÄ-AHO TOMI LAPUAN SEUDUN KALAKERHO Pohjanmaa 3,759
208. KOTILA JUHO LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 3,668
209. HEIKKINEN JARI HIRVENSALMEN KALAMIEHET RY Etelä-Savo 3,594
210. NORMAN ISMO TORNION KALAMIEHET Lappi 3,581
211. TEEMU ANTTILA HIILIMÖN ERÄSTÄJÄT Lappi 3,543
212. AIRAKSINEN MIKKO NILAKAN KALAKERHO   3,525
213. JOHANSSON HEIKKI MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. Lappi 3,506
214. JÄNTTI ILMARI YLÄ-KEITELEEN KOUKKU Keski-Suomi 3,485
215. JUOPPERI KAUKO   3,459
216. KARI MARTIKAINEN LAPINLAHDEN PILKKIJÄT Pohjois-Savo 3,434
217. JUTILA SAMI   3,409
218. NISKANEN MATTI PYHÄJÄRVEN PILKKIJÄT Pohjois-Pohjanmaa 3,363
219. NEUVONEN TONI ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT RY Keski-Suomi 3,355
219. RUHANEN PAAVO ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT RY Keski-Suomi 3,355
221. LAPPI ESA PIELAVEDEN PILKKIJÄT Pohjois-Savo 3,348
222. KOHVAKKA TIMO KANGASNIEMEN KALA-KAVERIT Etelä-Savo 3,345
223. KAIKKONEN JARI KEMIN SEUDUN URHEILUKALASTAJAT Lappi 3,344
224. NIEMINEN SAKU ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT RY Keski-Suomi 3,327
225. HOKKANEN TEEMU ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT RY Keski-Suomi 3,300
225. KUOSMANEN ANTTI PARKANON URHEILUKALASTAJAT Häme 3,300
227. MYLLER JOONA POGOSTAN NYKYTTÄJÄT RY Pohjois-Karjala 3,292
228. LUUKKONEN PETRI KUUSAMON UISTINSEURA RY Pohjois-Pohjanmaa 3,284
229. KÄHKÖLÄ SAMI SOMERVAARAN ERÄNKÄVIJÄT RY Kainuu 3,281
230. KORPINEN JARMO KURIKAN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 3,210
231. VÄHÄMÄKI JUKKA KURIKAN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 3,180
232. ENBUSKE KENT   RUOTSI 3,179
233. NILSSON JERRY RONEÅ SFK RUOTSI 3,150
234. KORTELAHTI ARI KOLHON KALAVEIKOT RY Häme 3,147
235. PIIKKI ANTTI JUVAN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Savo 3,134
236. SALMI TIMO NASTOLAN PILKKI KAAKKOIS-SUOMI 3,088
237. KERONEN KIMMO POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT.RY Pohjois-Karjala 3,084
238. TIRRONEN MARKKU PUIJON PILKKI RY Pohjois-Savo 3,082
239. TARMO LEINONEN SURVARIT RY Kainuu 3,071
240. RAMULA WALTTERI VAPA VARKAUS ETELÄ-SAVO 3,038
241. SAARELA OLLI VIESKAN VAPAKALASTAJAT RY Pohjois-Pohjanmaa 3,037
242. RAUTIAINEN HANNU HIRVENSALMEN KALAMIEHET RY Etelä-Savo 2,986
243. MOILANEN PETRI SUONENJOEN TALVIONKIJAT POHJOIS-SAVO 2,981
244. KÄMÄRÄINEN JANI POSION KALAMIEHET RY Lappi 2,963
245. VIRKKULA TAISTO KUUSAMON UISTINSEURA RY Pohjois-Pohjanmaa 2,948
246. SOLIN HENRI   2,935
247. SORMUNEN KARI     2,912
248. KAURANEN JUHA PYHÄJÄRVEN PILKKIJÄT Pohjois-Pohjanmaa 2,907
249. PUUMALAINEN TIMO   2,891
250. PIIRONEN KALLE ANTTOLANVAPAA-AJANKALASTAJAT RY Etelä-Savo 2,878
251. NILOSAARI KARI PARKANON URHEILUKALASTAJAT Häme 2,868
252. KINNUNEN PASI HERVANNAN-KAUKAJÄRVEN KALAKERHO RY Häme 2,867
253. ERKKA SISTONEN FISHING CLUB RAISKA Etelä-Savo 2,864
254. KUJANPÄÄ MIIKKA HÄRMÄN SEUDUN KALASTAJAT POHJANMAA 2,849
255. RÄISÄNEN LAURI   2,840
256. MÄNNISTÖ MIKA OULAISTEN ONKIJAT POHJOIS-POHJANMAA 2,782
257. JAAKKOLA JARI KALAKERHO SALAR FISKEKLUBB RY/RF Pohjanmaa 2,772
258. HAKALA VEETI     2,736
259. OKKONEN HEIKKI KORVATUNTURIN KALASTAJAT RY Lappi 2,734
260. REIJONEN MIKA   2,720
260. MASTOKANGAS MAURI TOHOLAMMIN PILKKIJÄT Pohjanmaa 2,720
262. SARKKINEN MIKA VAPA VARKAUS Etelä-Savo 2,712
263. OJALA TIMO SUOMUVUOMAN ERÄ   2,708
264. OHTONEN KARI TORNEDALENS SPORTFISKEKLUBB RUOTSI 2,683
265. MONTONEN JUKKA JUVAN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Savo 2,674
266. HEIKKINEN KEIJO KUHMON KALAMIEHET RY Kainuu 2,667
267. LÄHTEENMÄKI KARI KOTKAN KALAMIEHET KAAKKOIS-SUOMI 2,645
268. KAURALA  ARI NUOTTA-JA ERÄPOJAT POHJOIS-POHJANMAA 2,631
269. MÄKELÄ TERO KALAKERHO SALAR FISKEKLUBB RY/RF Pohjanmaa 2,624
270. PIETILÄ JAAKKO KEMIN SEUDUN URHEILUKALASTAJAT Lappi 2,614
271. TUOHIMAA ARI KUUSAMON UISTINSEURA RY Pohjois-Pohjanmaa 2,611
272. MARKKANEN KARI LOHIMAAN KALAKERHO RY Pohjois-Savo 2,609
273. ROSENLUND BERNDT KALAKERHO SALAR FISKEKLUBB RY/RF Pohjanmaa 2,589
274. SOIKKELI PERTTI PANKAKOSKEN KALAMIEHET   2,585
275. MUUKKONEN JANNE VAPA VARKAUS ETELÄ-SAVO 2,573
276. IMMONEN PEKKA LAHDEN KALAVEIKOT KAAKKOIS-SUOMI 2,558
277. PULJUJÄRVI JARI MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. Lappi 2,551
278. YRITYS MIKAEL LAPIN AHVEN TEAM RY Lappi 2,536
279. VIITANEN JUHA KISKON KALAKERHO Lounais-Suomi 2,526
280. RONKAINEN PEKKA POGOSTAN NYKYTTÄJÄT RY Pohjois-Karjala 2,525
281. PEHKONEN KIMMO     2,517
282. SALMELA KRISTIAN KORVATUNTURIN KALASTAJAT RY Lappi 2,490
283. HUJANEN ANTTI     2,468
284. TURUNEN KARI NURMEKSEN KALAMIEHET RY Pohjois-Karjala 2,462
285. KURTTI VELI KUUSAMON UISTINSEURA RY Pohjois-Pohjanmaa 2,457
286. KUOSMANEN ESA PARKANON URHEILUKALASTAJAT Häme 2,414
287. TUOMINEN TOMMI ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT RY Keski-Suomi 2,406
288. HÄRKÄNEN TUOMAS PIETARSAAREN KALAMIEHET Pohjanmaa 2,398
289. TIKKAKOSKI VESA   2,388
290. VILLMAN ELMERI VIITASAAREN KALAKAVERIT Keski-Suomi 2,383
291. PERKKIÖ TUOMAS   2,378
292. LAPPI VILLE PIELAVEDEN PILKKIJÄT Pohjois-Savo 2,363
293. KOSKINEN TINO LAHDEN KALAVEIKOT KAAKKOIS-SUOMI 2,359
294. HÄNNINEN TERO KOTKAN KALAMIEHET Kaakkois-Suomi 2,331
295. HAUTALA PERTTI SIMPELEEN KALAMIEHET RY Etelä-Karjala 2,296
296. HOLLÄNDER ANTTI   2,274
297. KANGAS JUHA YLÄ-KEITELEEN KOUKKU Keski-Suomi 2,235
298. SAASTAMOINEN JARI VIITASAAREN KALAKAVERIT Keski-Suomi 2,234
299. KUUSINEN MARKO VIITASAAREN KALAKAVERIT Keski-Suomi 2,198
300. LEHTOLA KARI SODANKYLÄN PERHOKALASTAJAT RY Lappi 2,169
301. KANTONEN HANNU PILK KINGS RY.RF. VAASA Pohjanmaa 2,156
302. VATANEN JARNO PUNKAHARJUN KALAVEIKOT Etelä-Savo 2,152
303. PIRHONEN HEIKKI KITEEN KALA-KAVERIT Pohjois-Karjala 2,142
304. PARKKONEN JUHA SHIIMASHEMEIKAT RY Pohjois-Karjala 2,112
305. MIKKONEN ARTO SULKAVAN VAPA-VEIKOT RY Etelä-Savo 2,104
306. UUSITALO JARI MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. Lappi 2,089
307. LUKKARI NILS ERIC UTSJOEN ERÄNKÄVIJÄT LAPPI 2,021
308. KUOSKU VILLE KORVATUNTURIN KALASTAJAT RY Lappi 1,994
309. KNUUTINEN JUKKA PUIJON PILKKI RY Pohjois-Savo 1,951
310. PROKKOLA PETRI RAUTARUUKIN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjois-Pohjanmaa 1,928
311. ANSSI HUUPPONEN FISHING CLUB RAISKA Etelä-Savo 1,882
312. KULJU MATTI KAJAANIN KALASTUSKERHO KAINUU 1,857
313. TIHULA MARKO KUHMON KALAMIEHET RY Kainuu 1,840
314. SEPPÄLÄ ARTO YLÄ-KEITELEEN KOUKKU Keski-Suomi 1,824
315. HEIKKILÄ JOUNI   1,820
316. MALVILA ARI PIELAVEDEN PILKKIJÄT Pohjois-Savo 1,815
317. HAKALA PEKKA     1,812
318. OUTILA JANNE PORVOON TALVIONKIJAT RY. Kaakkois-Suomi 1,802
319. RANTASALO ARTO PARKANON URHEILUKALASTAJAT Häme 1,798
320. HEIKKINEN MARKO LAHDEN KALAVEIKOT KAAKKOIS-SUOMI 1,781
321. KARILUOMA MARKKU KURIKAN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 1,776
322. HILTUNEN JORMA   1,774
323. MERILÄINEN SAULI   1,735
324. TUUNANEN KAUKO PURUVEDEN KALAHARRIT Etelä-Savo 1,727
325. KILPELÄINEN JARI PEKKA KISKON KALAKERHO LOUNAIS-SUOMI 1,713
326. KÄHKÖNEN RIKU TORNION KALAMIEHET LAPPI 1,699
327. LIUKKONEN VEIJO SULKAVAN VAPA-VEIKOT RY Etelä-Savo 1,691
328. ESA SOIKKO VEITSILUODON KALAMIEHET RY Lappi 1,675
329. POHJALAINEN JUKKA JUVAN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Savo 1,659
330. NISKANEN MIKKO VIITASAAREN KALAKAVERIT Keski-Suomi 1,624
331. AVIKAINEN JORMA ANTTOLANVAPAA-AJANKALASTAJAT RY Etelä-Savo 1,610
332. SUOPAJÄRVI TOMMI LAPIN AHVEN TEAM RY Lappi 1,601
333. LOHELA KAI   1,594
334. RANTALA PAUL   KANADA 1,566
335. POIKKIMÄKI PEKKA   1,563
336. SALMI HANNU TORNION KALAMIEHET Lappi 1,551
337. LATVALA JYRKI KURIKAN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 1,529
338. TIILIKAINEN MIKKO   1,494
339. LUOSTARINEN EERO VAPA VARKAUS ETELÄ-SAVO 1,491
340. MATTI KOSONEN PURUVEDEN KALA-HARRIT Etelä-Savo 1,485
341. HEIKKINEN JARI KUHMON KALAMIEHET RY Kainuu 1,477
342. KORTELAINEN PERTTI   1,474
343. TAAVITSAINEN PEKKA PUIJON PILKKI RY Pohjois-Savo 1,470
344. YLÖNEN SAMPPA KUUSANKOSKEN KALASTUSSEURA RY Kaakkois-Suomi 1,456
345. AALTOVIRTA JARMO   1,418
346. HYYTIÄINEN MIKA JUVAN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Savo 1,414
347. JÄRVINEN JUSSI     1,360
348. HAKOLA ANSSI JÄMSÄNKOSKEN URHEILUKALASTAJAT RY Keski-Suomi 1,353
349. RISTINIEMI JARI KUHMON KALAMIEHET RY Kainuu 1,343
350. SARPOLA JARKKO MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. Lappi 1,339
351. JÄRVINEN MIKA ORIMATTILAN KALAKERHO Kaakkois-Suomi 1,336
352. MOISIO ARI   1,319
353. KÄMÄRÄINEN JARMO JUVAN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Savo 1,318
354. PARKKULAINEN ALEKSI KITEEN KALA-KAVERIT Pohjois-Karjala 1,295
355. KOSKINEN ANTTI PUIJON PILKKI RY Pohjois-Savo 1,288
356. JÄRVELÄINEN MIKA   1,272
357. FORSBLOM PETRI KUHMON KALAMIEHET RY Kainuu 1,260
358. MINKKINEN ILKKA   1,216
359. YLISIRNIÖ SAMI   1,193
360. MASTOKANGAS SAMI TOHOLAMMIN PILKKIJÄT POHJANMAA 1,190
361. LEINO MARKO     1,175
362. PERKIÖ PASI MUHOKSEN VIRKISTYSKALASTAJAT POHJOIS-POHJANMAA 1,140
363. MAUNONEN TEIJO JYVÄSKALA KESKI-SUOMI 1,136
364. LESKINEN TEEMU   1,115
365. PIHLAVA ESA   Lounais-Suomi 1,095
366. KUIVAKOSKI PASI     1,073
367. KOSONEN VESA KARJALAN KALAMIEHET RY Pohjois-Karjala 1,072
368. JARMO PESONEN LAPINLAHDEN PILKKIJÄT Pohjois-Savo 1,066
369. MIKA HUOMAN PURUVEDEN KALA-HARRIT Etelä-Savo 1,021
370. PEKKA KILPELÄINEN PURUVEDEN KALA-HARRIT Etelä-Savo 1,004
371. LEHTOLA JANNE   0,991
371. HUHTALA KARI     0,991
373. HAARANEN MARKKU VAPA VARKAUS Pohjois-Savo 0,990
374. ITKONEN MIKA   0,982
375. SALMI MIKKO     0,981
376. MIKKO LUOKKANEN KALA-TAIVAL Pohjois-Pohjanmaa 0,963
377. TAPANINEN TOMI YLÄ-KEITELEEN KOUKKU Keski-Suomi 0,962
378. KESKI-KORHONEN KARI LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,959
379. LAHTINEN TURO PARKANON URHEILUKALASTAJAT Häme 0,950
379. KEURULAINEN AARNE PUIJON PILKKI RY Pohjois-Savo 0,950
381. KOTILAINEN JUKKA   0,879
382. VAARA JUHA   0,827
383. JUDEN SAMI   0,803
384. MÄÄTTÄ ERKKI KUUSAMON UISTINSEURA RY Pohjois-Pohjanmaa 0,793
385. KETTUNEN OLLI   0,762
386. MÄÄTTÄ JANI NURMEKSEN KALAMIEHET RY Pohjois-Karjala 0,724
387. HAAPAMÄKI KAI   Lounais-Suomi 0,715
388. REMES PIETARI     0,703
389. KLEMETTINEN ARTO   0,671
390. RAPO JANNE   0,670
391. JALKANEN TIMO KITEEN KALA-KAVERIT Pohjois-Karjala 0,658
392. SUNDSTRÖM ANTTI   0,626
393. MOISIO REIMA VAPAA-AJANKALASTAJIEN KESKUSJÄRJESTÖ   0,624
394. PIIKKI VELI-MATTI JUVAN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Savo 0,605
395. KÄSNÄNEN TONI MUHOKSEN VIRKISTYSKALASTAJAT POHJOIS-POHJANMAA 0,597
396. JOUTI PERTTI PARKANON URHEILUKALASTAJAT Häme 0,584
397. NIEMINEN TOMI PARKANON URHEILUKALASTAJAT Häme 0,583
398. PIHLAJAMÄKI ANTERO PARKANON URHEILUKALASTAJAT Häme 0,430
399. IKONEN JAAKKO VAPA VARKAUS ETELÄ-SAVO 0,380
400. LAHTINEN JARNO PARKANON URHEILUKALASTAJAT Häme 0,344
401. ESA PYY SURVARIT RY Kainuu 0,333
402. PIHLAVA SANTERI   Lounais-Suomi 0,325
403. JUTILA JUHA   0,181
404. LEHTI ANTTI     0,158
405. RYTKÖNEN ARI KEMIN SEUDUN URHEILUKALASTAJAT Lappi 0,106
406. RUUSKA MATTI JÄMSÄNKOSKEN URHEILUKALASTAJAT RY Keski-Suomi 0,000
  ADOFSEN JARMO   x
  SAVIRANTA TAPIO   x
  PAAJASTE VESA KIURUVEDEN VAPAA-AJANKALASTAJAT RY Pohjois-Savo x
  HEIKKILÄ EETU   x
  KOPONEN JUUSO   x
  ÄIKÄS VEIJO KIURUVEDEN VAPAA-AJANKALASTAJAT RY Pohjois-Savo x
  KUKKONEN KYÖSTI HAUKIPUTAAN JOKIKALASTUSSEURA POHJOIS-POHJANMAA x
  TUJULA TIMO LAPPEENRANNAN URHEILUKALASTAJAT RY ETELÄ-KARJALA x
  PUOMINEN JUSSI   x
  MIKKO KUUSIMAA KARJALAN KALAMIEHET RY Etelä-Suomi x
  YLISAARI KARI LAPUAN SEUDUN KALAKERHO Pohjanmaa x
  MYLLYMÄKI SAMU-OLLI PILK KINGS RY.RF. VAASA   x
  KARPPINEN ARTTU SURVARIT RY KAINUU x
  SAMULI HOLMI SURVARIT RY KAINUU x
  JANNE KARPPINEN SURVARIT RY Kainuu x
  HEINO RAINE     x
  MIKA LAHTINEN KALA-TAIVAL Pohjois-Pohjanmaa x
  LEMPINEN KARI HEINOLAN VETOUISTELIJAT Kaakkois-Suomi x
  PUSSINEN TEEMU - Kaakkois-Suomi x
  AHLROOS ATTE TUUSULAN KALASEURA Etelä-Suomi x
  PALOVAARA NIKO SURVARIT RY Kainuu x
  JOONA PARTANEN KARJALAN KALAMIEHET RY Etelä-Suomi x
  KEKÄLÄINEN PETTERI   x
  VOLOTINEN SANTERI     x
  HILKKONEN MIKA     x
  SAARELA PEKKA   x

Naisveteraanit 60v:

Sija Nimi Seura Piiri Kaloja
1. HEISKANEN AILA KUUSAMON UISTINSEURA RY Pohjois-Pohjanmaa 10,325
2. VETELÄINEN RAIJA KUUSAMON UISTINSEURA RY Pohjois-Pohjanmaa 7,169
3. HOLMBERG ULLA ONKI-86 TURKU Lounais-Suomi 6,060
4. JURVANEN LEILA NILAKAN KALAKERHO Pohjois-Savo 5,787
5. KEVERI RAILI MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. Lappi 5,441
6. HUHTINIEMI TERTTU LAPPEENRANNAN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Karjala 5,311
7. JÄRVINEN MARJA HATTULAN KALAMIEHET Häme 5,153
8. PEKKINEN RIITTA PURUVEDEN KALA-HARRIT ETELÄ-SAVO 5,115
9. NUORA MAILA KUUSAMON UISTINSEURA RY Pohjois-Pohjanmaa 4,982
10. SAASTAMOINEN RIITTA PIELAVEDEN PILKKIJÄT Pohjois-Savo 4,861
11. KORHONEN LIISA LOHIMAAN KALAKERHO RY Pohjois-Savo 4,835
12. JAUHIAINEN ARMI PIELAVEDEN PILKKIJÄT Pohjois-Savo 4,730
13. NIEMELÄ MERVI KUUSAMON UISTINSEURA RY Pohjois-Pohjanmaa 4,641
14. NIKKONEN MARITTA KALTIMON KALA-POJAT RY Pohjois-Karjala 4,440
15. RAIJA HAATAJA SURVARIT RY Kainuu 4,384
16. MATTUS LEA   4,089
17. KOIVISTO EEVA-LIISA OULUN ERÄ- JA KENNELKERHO RY Pohjois-Pohjanmaa 3,934
18. HEINONEN SATU JYVÄSKALA KESKI-SUOMI 3,793
19. EIJA KAIKKONEN VEITSILUODON KALAMIEHET RY Lappi 3,512
20. KOLEHMAINEN TAIMI IIN KALAMIEHET RY. Pohjois-Pohjanmaa 3,419
21. TUPPURAINEN MIRJA VAMMALAN URHEILUKALASTAJAT   3,347
22. KUOKKANEN TERTTU NURMEKSEN KALAMIEHET RY Pohjois-Karjala 3,329
23. ESTERI MOILANEN HAMINAN KALAVEIKOT RY Kaakkois-Suomi 3,242
24. VAINIO KAIJA LAUKAAN AHVENPOJAT RY Keski-Suomi 3,145
25. PIRJO PELTONEN HAMINAN KALAVEIKOT RY Kaakkois-Suomi 2,964
26. OHTONEN MARJATTA OULUN ERÄ- JA KENNELKERHO RY Pohjois-Pohjanmaa 2,890
27. RAILI ESKOLA VEITSILUODON KALAMIEHET RY Lappi 2,888
28. RAIJA JAAKOLA VEITSILUODON KALAMIEHET RY Lappi 2,806
29. KIISKI PIRJO MIKKELIN VAVIKA RY Etelä-Savo 2,720
30. LEENA KAARRE VEITSILUODON KALAMIEHET RY Lappi 2,556
31. MAARIT PITKÄNEN KALA-TAIVAL Pohjois-Pohjanmaa 2,545
32. ARJA VILLANEN KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 2,473
33. PERTTUNEN KAISA KEMPIN KALAKERHO KAAKKOIS-SUOMI 2,275
34. PEGGY NORD-POUSI HAMINAN KALAVEIKOT RY Kaakkois-Suomi 2,116
35. KOTILAINEN HANNELE YLÄ-KEITELEEN KOUKKU Keski-Suomi 2,082
36. HEIKKILÄ KIRSTI VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Suomi 2,005
37. KALLIOMAA TUULA VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Suomi 1,958
38. JÄRVISTÖ TUULA LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 1,924
39. KORTELAINEN SIRPA   1,861
40. AIKONIEMI ANITA KOILLISEN KILPAKALASTAJAT LAPPI 1,818
41. SAARELA-MÄKYNEN EIJA LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 1,806
42. JOHANSSON RAILI NASTOLAN PILKKI RY Kaakkois-Suomi 1,798
43. KURVINEN VUOKKO KUUSAMON UISTINSEURA RY Pohjois-Pohjanmaa 1,785
44. LIISA KARJALAINEN KALA-TAIVAL Pohjois-Pohjanmaa 1,675
45. SIRKKA KOHTALA KALA-TAIVAL Pohjois-Pohjanmaa 1,546
46. PETÄYS RAIJA LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 1,458
47. MÄKINEN SINIKKA HUITTISTEN KALAKERHO RY Lounais-Suomi 1,456
48. NEVALA SIRPA KIRKKONUMMEN KALAPOJAT RY Etelä-Suomi 1,390
49. KOSKI MONA KALAKERHO SALAR FISKEKLUBB RY/RF Pohjanmaa 1,373
50. MAIJA VÄISÄNEN SURVARIT RY Kainuu 1,335
51. LAUKKA ARJA OULUN ERÄ- JA KENNELKERHO RY Pohjois-Pohjanmaa 1,309
52. TIKKALA EEVA-LIISA MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. Lappi 1,249
53. SÄNKIAHO HELKA MÄNTSÄLÄN KALAKERHO Etelä-Suomi 1,248
54. ULLA WILSKA SAVONLINNAN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Savo 1,225
55. KOKKONEN EEVA-LIISA KUUSAMON UISTINSEURA RY Pohjois-Pohjanmaa 1,221
56. RAITA ÖSTRING PURUVEDEN KALA-HARRIT Etelä-Savo 1,212
57. PELTONEN TUULA   1,208
58. MANNINEN KIRSTI PYHÄJÄRVEN PILKKIJÄT Pohjois-Pohjanmaa 1,201
59. TUULA KUMPUMÄKI KALA-TAIVAL Pohjois-Pohjanmaa 1,187
60. HALMKRONA AINO-MARIA TORNION KALAMIEHET Lappi 1,136
61. RIITTA BEHM PURUVEDEN KALA-HARRIT Etelä-Savo 1,108
62. REPO SIRPA RANTASALMEN KALAVEIKOT Etelä-Savo 1,085
63. SEIJA MUSTONEN MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. Lappi 1,042
64. HAANELA HILDA IIN KALAMIEHET RY. Pohjois-Pohjanmaa 1,028
65. PAULA JAATINEN PURUVEDEN KALA-HARRIT Etelä-Savo 0,936
66. MATALA MIRJA   0,923
67. LUUKKONEN ULLA KUUSAMON UISTINSEURA RY Pohjois-Pohjanmaa 0,905
68. LEPISTÖ EIJA   0,761
69. YLI-YRJÄNÄINEN PIRJO VAASAN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,741
70. RISTINIEMI ELVI KUHMON KALAMIEHET RY Kainuu 0,697
71. PIRTTIKANGAS RAIJA VEITSILUODON KALAMIEHET LAPPI 0,661
72. KAIKKONEN HILKKA IIN KALAMIEHET RY. Pohjois-Pohjanmaa 0,553
73. IKONEN AIRI IIN KALAMIEHET RY. Pohjois-Pohjanmaa 0,516
73. KUOSMANEN MARJA-LEENA PARKANON URHEILUKALASTAJAT Häme 0,516
75. HALKOLA ALLI IIN KALAMIEHET RY. Pohjois-Pohjanmaa 0,472
76. YLIPAAVALNIEMI SAARA     0,456
77. ALM TUULA     0,437
78. HUOTILAINEN MIRJA RUOKOLAHDEN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Karjala 0,411
79. MUIKKU RITVA KEVÄTNIEMEN KALA-JA ERÄMIEHET POHJOIS-KARJALA 0,382
80. MUSTANIEMI EIJA KUUSAMON UISTINSEURA RY Pohjois-Pohjanmaa 0,343
81. HAKALA SINIKKA PARKANON URHEILUKALASTAJAT Häme 0,291
  SAARINEN ANNI ONKI-86 TURKU Lounais-Suomi x
  HEIKKINEN AUNE KUHMON KALAMIEHET RY Kainuu x
  FRANT KAIJA   x

Miesveteraanit 60v:

Sija Nimi Seura Piiri Kaloja
1. VILMINKO JORMA RAUTARUUKIN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjois-Pohjanmaa 13,646
2. HAARAOJA JYRKI TEAM SENSAS FINLAND Kaakkois-Suomi 13,179
3. NEUVONEN MIKKO OTAVAN KALAMIEHET RY Etelä-Savo 11,123
4. OUTILA HEINO PORVOON TALVIONKIJAT RY. Kaakkois-Suomi 10,556
5. NISSINEN MARTTI PUIJON PILKKI RY Pohjois-Savo 10,412
6. HEISKANEN VEIJO KUUSAMON UISTINSEURA RY Pohjois-Pohjanmaa 10,409
7. VÄÄTÄINEN MATTI NILSIÄN PILKKIJÄT RY Pohjois-Savo 9,388
8. ASIKAINEN REINO PUIJON PILKKI RY Pohjois-Savo 9,338
9. RUONALA PEKKA   RUOTSI 9,065
10. PELKONEN ARVI SULKAVAN VAPA-VEIKOT RY Etelä-Savo 9,017
11. ANTTILA BENGT   RUOTSI 8,995
12. JOKINEN TAPIO KAUKASTEN KALAKERHO Etelä-Suomi 8,903
13. NEIJONEN VILHO KEMIN SEUDUN URHEILUKALASTAJAT Lappi 8,749
14. HOVATOV TAPANI RUOKOLAHDEN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Karjala 8,700
15. LINNILÄ JUKKA KIURUVEDEN VAPAA-AJANKALASTAJAT RY Pohjois-Savo 8,427
16. SAASTAMOINEN TAPIO PIELAVEDEN PILKKIJÄT Pohjois-Savo 8,257
17. HEINONEN ANTERO JYVÄSKALA KESKI-SUOMI 7,794
18. PUURUNEN MARKKU OULUN ERÄ- JA KENNELKERHO RY Pohjois-Pohjanmaa 7,457
19. KAUKONEN TIMO LAPPEENRANNAN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Karjala 7,433
20. KARPPINEN EINO KUHMON KALAMIEHET RY Kainuu 7,182
21. REIJO TURUNEN SURVARIT RY Kainuu 7,139
22. VETELÄINEN RAUNO KUUSAMON UISTINSEURA RY Pohjois-Pohjanmaa 7,085
23. PÖLLÄNEN ESKO VUOKIN ERÄMIEHET Kainuu 6,910
24. TUOMINEN RAIMO VIRTAIN PILKKIJÄT Häme 6,904
25. TEUVO VÄISÄNEN PUOLANGAN PYSTYPILKKIJÄT RY Kainuu 6,847
26. KARPPANEN AARRE KUHMON KALAMIEHET RY Kainuu 6,817
27. NUORA KARI KUUSAMON UISTINSEURA RY Pohjois-Pohjanmaa 6,816
28. JYLKKÄ MAURI PUIJON PILKKI RY Pohjois-Savo 6,789
29. HARTIKAINEN ASKO PUIJON PILKKI RY Pohjois-Savo 6,781
30. HUKKANEN JUHANI NURMEKSEN KALAMIEHET RY Pohjois-Karjala 6,776
31. RAPA AIMO PUIJON PILKKI RY POHJOIS-SAVO 6,644
32. VILPPONEN PEKKA JUVAN URHEILUKALASTAJAT ETELÄ-SAVO 6,436
33. VOUTILAINEN ESKO SIILIN KALAKERHO RY Pohjois-Savo 6,340
34. NIEMI REIJO TEAM SENSAS FINLAND Kaakkois-Suomi 6,331
35. PEURANIEMI JUHO KUUSAMON UISTINSEURA RY Pohjois-Pohjanmaa 6,294
36. GRÖNLUND ARI LAPPEENRANNAN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Karjala 6,189
37. KOSKELA MARKKU LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 6,117
38. NIEMELÄ JOUNI KUUSAMON UISTINSEURA RY Pohjois-Pohjanmaa 6,109
39. VÄLKKI PEKKA VAMMALAN URHEILUKALASTAJAT   6,036
40. ERKKI STICK PUOLANGAN PYSTYPILKKIJÄT RY Kainuu 6,019
41. SUIKKA PAULI PUIJON PILKKI RY Pohjois-Savo 5,995
42. TOPPINEN JOUNI KIURUVEDEN VAPAA-AJANKALASTAJAT RY Pohjois-Savo 5,972
43. TIMONEN PEKKA KALEVI HANGON KALAMIEHET RY LOUNAIS-SUOMI 5,950
44. LAUKKANEN ELJAS PYHÄNNÄN VAPAA-AJAN KALASTAJAT RY. Pohjois-Pohjanmaa 5,904
45. UNTO LEINONEN SURVARIT RY Kainuu 5,888
46. REIJO HEIKKINEN PUOLANGAN PYSTYPILKKIJÄT RY Kainuu 5,866
47. NEVALA KALEVI KIRKKONUMMEN KALAPOJAT RY Etelä-Suomi 5,828
48. SAKARI HOLAPPA PUOLANGAN PYSTYPILKKIJÄT RY Kainuu 5,684
49. SIPOLA MARTTI KEMIN SEUDUN URHEILUKALASTAJAT Lappi 5,565
50. PEKKINEN AUVO PURUVEDEN KALA-HARRIT ETELÄ-SAVO 5,500
51. PEKKA TURUNEN KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 5,434
52. KOIVISTO TAPIO OULUN ERÄ- JA KENNELKERHO RY Pohjois-Pohjanmaa 5,286
52. ORAVA ESKO RAUTARUUKIN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjois-Pohjanmaa 5,286
54. MYYRY PERTTI POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT.RY Pohjois-Karjala 5,230
55. SIIRTOLA JOUNI SODANKYLÄN PERHOKALASTAJAT RY Lappi 5,228
56. KARJALAINEN TIMO PUIJON PILKKI RY Pohjois-Savo 5,041
57. KURTTI MARTTI KUUSAMON UISTINSEURA RY Pohjois-Pohjanmaa 5,026
58. JURVANEN ERKKI NILAKAN KALAKERHO Pohjois-Savo 4,976
59. OLLI HAAVISTO NAANTALIN SEUDUN URHEILUKALASTAJAT Lounais-Suomi 4,869
60. PERÄTALO KAUKO IIN KALAMIEHET RY. Pohjois-Pohjanmaa 4,851
61. AHLMAN TAPIO HATTULAN KALAMIEHET Häme 4,836
62. LAMPILA ARI TEAM SENSAS FINLAND Kaakkois-Suomi 4,813
63. JUNTUNEN AULIS KIURUVEDEN VAPAA-AJANKALASTAJAT RY Pohjois-Savo 4,806
64. JUHANI KARJALAINEN KALA-TAIVAL Pohjois-Pohjanmaa 4,801
65. SANNEMALM KENNETH RONEÅ SFK RUOTSI 4,800
66. VÄÄTÄINEN TAPIO NILSIÄN PILKKIJÄT RY Pohjois-Savo 4,753
67. REINIKKA SEPPO PETÄJÄISEN PYYTÖMIEHET LAPPI 4,741
68. MATIKAINEN HEIKKI POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT.RY Pohjois-Karjala 4,736
69. STRÖM KARI JYVÄSKALA KESKI-SUOMI 4,698
70. AKI RÄSÄNEN PURUVEDEN KALA-HARRIT Etelä-Savo 4,674
71. KIVINEN REIJO KOLHON KALAVEIKOT RY Häme 4,652
72. VIHTALAHTI MARTTI YLÄ-KEITELEEN KOUKKU Keski-Suomi 4,537
73. PÖYSTI VELI JYVÄSKALA KESKI-SUOMI 4,517
74. WUOPIO GÖRAN   RUOTSI 4,477
75. SALMI ARTO KUOPION KAIRANKIERTÄJÄT POHJOIS-SAVO 4,400
76. LAPPALAINEN MARTTI KIURUVEDEN VAPAA-AJANKALASTAJAT RY Pohjois-Savo 4,395
77. PÖYRY HANNU PILK KINGS RY.RF. VAASA   4,331
78. REINO OKKONEN SOTKAMONKALAMIEHET Kainuu 4,262
79. PETÄYS MATTI LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 4,204
80. KEVERI VEIJO MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. Lappi 4,169
81. VESA TEIVAANMÄKI KALA-TAIVAL Pohjois-Pohjanmaa 4,168
82. MUSTANIEMI UNTO KUUSAMON UISTINSEURA RY Pohjois-Pohjanmaa 4,145
83. OLLI LAHTINEN TIKKAKOSKEN KALAMIEHET Keski-Suomi 4,113
84. POUTANEN HANNU KUUSANKOSKEN KALASTUSSEURA RY Kaakkois-Suomi 4,096
85. KÄNSÄLÄ MARKKU TOHOLAMMIN PILKKIJÄT POHJANMAA 4,034
86. ONTERO ESA IIN KALAMIEHET RY. Pohjois-Pohjanmaa 4,027
87. NIEMELÄ ANTTI JYVÄSKALA KESKI-SUOMI 4,012
88. JOUKO KARJALAINEN KALA-TAIVAL Pohjois-Pohjanmaa 3,974
89. RANTAPELKONEN TIMO PYHÄNNÄN VAPAA-AJAN KALASTAJAT RY. Pohjois-Pohjanmaa 3,911
90. MÄKIPELTO JARMO LEHTIMÄEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 3,875
91. SILTALA SEPPO LOHJAN KALASEURA RY Etelä-Suomi 3,856
92. KORHONEN ANTTI LOHIMAAN KALAKERHO RY Pohjois-Savo 3,846
93. NISKANEN PAAVO PYHÄJÄRVEN PILKKIJÄT Pohjois-Pohjanmaa 3,788
94. RANTANEN USKO ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT RY Keski-Suomi 3,779
95. SANNEMALM ERLING   RUOTSI 3,694
96. KLEMOLA ILKKA VETELIN VIRKISTYSKALASTAJAT RY Pohjanmaa 3,680
97. HALMKRONA TIMO TORNION KALAMIEHET Lappi 3,666
98. MARKKU KERÄNEN PUOLANGAN PYSTYPILKKIJÄT RY Kainuu 3,637
99. JUHA POUSI HAMINAN KALAVEIKOT RY Kaakkois-Suomi 3,582
100. VIINAMÄKI OLLI IIN KALAMIEHET RY. Pohjois-Pohjanmaa 3,532
101. KONTIO  SEPPO JUVAN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Savo 3,461
102. HARTIKAINEN ARI RUOKOLAHDEN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Karjala 3,452
103. YLI-YRJÄNÄINEN KARI VAASAN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 3,417
104. JÄRVINEN PERTTI HATTULAN KALAMIEHET Häme 3,345
105. HILTUNEN AIMO KEMIN SEUDUN URHEILUKALASTAJAT Lappi 3,336
106. VEHVILÄINEN JORMA KUOPION KAIRANKIERTÄJÄT POHJOIS-SAVO 3,275
107. RUONALA HANNU ÄLVSBY SFK   3,245
108. JUNNONAHO ANTERO PYHÄNNÄN VAPAA-AJAN KALASTAJAT POHJOIS-POHJANMAA 3,214
109. RAITTILA HANNU LOHIMAAN KALAKERHO RY Pohjois-Savo 3,209
110. HEIKKINEN JORMA HYRYN VAPAKALASTAJAT RY Kainuu 3,070
111. RISTO RAUTIAINEN SURVARIT RY Kainuu 3,063
112. PURMONEN MARKKU POGOSTAN NYKYTTÄJÄT RY Pohjois-Karjala 3,044
113. ROJO RISTO SOMERVAARAN ERÄNKÄVIJÄT RY Kainuu 3,032
114. AHTONIEMI HANNU VETELIN VIRKISTYSKALASTAJAT RY Pohjanmaa 2,997
115. VANHANEN KEIJO POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT.RY Pohjois-Karjala 2,979
116. JOKELAINEN JUKKA KUOPION KAIRANKIERTÄJÄT POHJOIS-SAVO 2,973
117. JOHANSSON JARI NASTOLAN PILKKI RY Kaakkois-Suomi 2,951
118. KAMULA RISTO NILSIÄN PILKKIJÄT RY Pohjois-Savo 2,936
119. MARKKANEN HEIKKI YLÄ-KEITELEEN KOUKKU Keski-Suomi 2,929
120. HANNU KARILA PUOLANGAN PYSTYPILKKIJÄT RY Kainuu 2,878
121. KAPANEN KYÖSTI LAUKAAN AHVENPOJAT RY Keski-Suomi 2,871
122. LUSTIG TAPIO PADASJOENKALAKERHO Kaakkois-Suomi 2,843
123. KILJANDER HEIKKI NUOTTA-JA ERÄPOJAT POHJOIS-POHJANMAA 2,813
124. LASSILA REIJO LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 2,733
125. MÄKELÄ MAUNO VETELIN VIRKISTYSKALASTAJAT RY Pohjanmaa 2,716
126. KERO ANTTI YLÄ-KEITELEEN KOUKKU Keski-Suomi 2,712
127. PAJUSTO LASSE PARKANON URHEILUKALASTAJAT Häme 2,702
128. HALONEN SAKARI KIURUVEDEN VAPAA-AJANKALASTAJAT RY Pohjois-Savo 2,626
129. HIENONEN RISTO VAALAN VIRKISTYSKALASTAJAT RY Pohjois-Pohjanmaa 2,539
130. HAPPONEN HANNU NILAKAN KALAKERHO Pohjois-Savo 2,527
131. VALTONEN PEKKA KARJALAN KALAMIEHET RY Pohjois-Karjala 2,502
132. MONTONEN TEUVO VAASAN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 2,490
133. WÄLI OSMO KUUSAMON UISTINSEURA RY Pohjois-Pohjanmaa 2,459
134. KERTTULA ARI RAAHEN MERIONKIJAT Pohjois-Pohjanmaa 2,445
135. KRONQVIST TUOMO KIURUVEDEN VAPAA-AJANKALASTAJAT RY Pohjois-Savo 2,444
136. HUTTUNEN JUHO OUTOKUMMUN KALASTUSYHDISTYS POHJOIS-KARJALA 2,407
137. REIJO HAATAJA SURVARIT RY Kainuu 2,336
138. PERTTI RAISKIO KALA-TAIVAL Pohjois-Pohjanmaa 2,334
139. TIITTO YRJÖ KIRKKONUMMEN KALAPOJAT RY Etelä-Suomi 2,211
140. HUJANEN ESA     2,209
141. SIVONEN JUHA TIRRINNITISTÄJÄT POHJOIS-POHJANMAA 2,173
142. TANTTU REIJO HIRVENSALMEN KALAMIEHET RY Etelä-Savo 2,152
143. AALTONEN ARI ONKI-86 TURKU Lounais-Suomi 2,133
144. JUMISKO TERHO POSION KALAMIEHET RY Lappi 2,127
145. TIKKALA PERTTI MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. Lappi 2,101
146. JOUKO NEVANPERÄ KALA-TAIVAL Pohjois-Pohjanmaa 2,082
147. MÖNTTINEN KARI YLÄ-KEITELEEN KOUKKU Keski-Suomi 2,062
148. RUOTSALAINEN MATTI NILSIÄN PILKKIJÄT RY Pohjois-Savo 2,040
149. KUJANPÄÄ PENTTI HÄRMÄN SEUDUN KALASTAJAT POHJANMAA 1,965
150. RASIPELTO KARI PADASJOENKALAKERHO Kaakkois-Suomi 1,939
151. RAUNO OIKARINEN PUOLANGAN PYSTYPILKKIJÄT RY Kainuu 1,920
152. WARIS ESA     1,897
153. KOISTINEN KEIJO PUIJON PILKKI RY Pohjois-Savo 1,875
154. HOLMQVIST HÅKAN   RUOTSI 1,857
155. TUOMINEN ILKKA YLÄ-KEITELEEN KOUKKU Keski-Suomi 1,831
156. EMAS TIMO TORNION KALAMIEHET Lappi 1,749
157. RINTAMAA KEIJO KURIKAN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 1,643
158. SALO SEPPO RAAHEN MERIONKIJAT Pohjois-Pohjanmaa 1,544
159. YLÖNEN HEIKKI RAUTARUUKIN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjois-Pohjanmaa 1,529
160. KARI RISTO ONKI-86 TURKU Lounais-Suomi 1,519
161. HYTTINEN SEPPO POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT.RY Pohjois-Karjala 1,493
162. VITIKAINEN AAPO MÄNTYHARJUN KALAMIEHET ETELÄ-SAVO 1,346
162. URPO SOINI VEITSILUODON KALAMIEHET RY Lappi 1,346
164. MATILAINEN JUHANI NILSIÄN PILKKIJÄT RY Pohjois-Savo 1,333
165. KOKKONEN TUOMO KUUSAMON UISTINSEURA RY Pohjois-Pohjanmaa 1,294
166. KOSKI LASSE KALAKERHO SALAR FISKEKLUBB RY/RF Pohjanmaa 1,265
167. MEURONEN VESA LAPPEENRANNAN PILKKIJÄT RY Etelä-Karjala 1,256
168. KARJALAINEN OIVA VAALAN VIRKISTYSKALASTAJAT RY Pohjois-Pohjanmaa 1,237
169. MÄENPÄÄ VELI-MATTI KURIKAN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 1,219
170. LYYTIKKÄ PENTTI VARKAUDEN TALVIONKIJAT ETELÄ-SAVO 1,204
171. LINTULA JUHA   1,171
172. KYYRÖ KEIJO MÄNTYHARJUN KALAMIEHET ETELÄ-SAVO 1,164
173. HÄRKÄNEN JORMA PIETARSAAREN KALAMIEHET Pohjanmaa 1,118
174. KOTAKALLIO KARI LAHDEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 1,062
175. LEPISTÖ EERO   0,989
176. EERO LUKKARI SOTKAMONKALAMIEHET Kainuu 0,938
177. PENTTI SOIKKO VEITSILUODON KALAMIEHET RY Lappi 0,918
178. OJALA MATTI KIRKKONUMMEN KALAPOJAT RY Etelä-Suomi 0,836
179. PYHÄLUOTO HEIKKI OULAISTEN ONKIJAT POHJOIS-POHJANMAA 0,815
180. UUSI-PIUHARI MARKKU LAHDEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 0,785
181. NISSINEN ANTERO KUUSAMON UISTINSEURA RY Pohjois-Pohjanmaa 0,769
182. VÄISÄNEN JAAKKO KOTKAN KALAMIEHET KAAKKOIS-SUOMI 0,766
183. HEIKKILÄ PENTTI     0,734
184. KURKI TAPANI VAPA VARKAUS ETELÄ-SAVO 0,712
185. KAITARANTA KAUKO PARKANON URHEILUKALASTAJAT Häme 0,680
186. KIVILOMPOLO TAPIO   0,678
187. ARVO VÄISÄNEN SURVARIT RY Kainuu 0,658
188. LAGER JUHANI PARKANON URHEILUKALASTAJAT Häme 0,538
189. HAMARI PENTTI   0,398
190. KIVIOJA RAUNO PARKANON URHEILUKALASTAJAT Häme 0,346
191. MATTI PERIKANGAS VEITSILUODON KALAMIEHET RY Lappi 0,300
192. HANNUKAINEN REIJO HIRVENSALMEN KALAMIEHET RY Etelä-Savo 0,291
193. HYVÖNEN TAPANI MARJANIEMEN KUHAT Etelä-Suomi 0,242
194. ALM ARTO     0,217
195. LAURILA ARI VIHDIN KALASTUSSEURA ETELÄ-SUOMI 0,137
  KANGAS MATTI TORNION KALAMIEHET Lappi x
  KUKKONEN MAURI   x
  JEKKONEN SEPPO   x
  SAARI RAINO   x
  HALMELA MARKKU PARKANON URHEILUKALASTAJAT Häme x
  RONKAINEN PENTTI POGOSTAN NYKYTTÄJÄT RY Pohjois-Karjala x

Naisveteraanit 70v:

Sija Nimi Seura Piiri Kaloja
1. MANNINEN RAIJA PYHÄJÄRVEN PILKKIJÄT Pohjois-Pohjanmaa 7,304
2. JAKKILA HELINÄ IIN KALAMIEHET RY. Pohjois-Pohjanmaa 6,139
3. HONKONEN ASTA LAUKAAN AHVENPOJAT RY Keski-Suomi 5,574
4. KOKKARINEN SEIJA PUIJON PILKKI RY Pohjois-Savo 4,952
5. ARILA TUULA VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Suomi 4,222
6. SMOLANDER MARJA PUIJON PILKKI RY Pohjois-Savo 3,825
7. VUOHELAINÉN SIRPA ORIVEDEN ONKIJAT Häme 3,676
8. KUVAJA LIISA POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT.RY Pohjois-Karjala 3,383
9. LILLI LATVALEHTO KALA-TAIVAL Pohjois-Pohjanmaa 2,866
10. TUOMINEN VUOKKO VIRTAIN PILKKIJÄT Häme 2,723
11. EDITH TERÄVÄINEN KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 2,596
12. SUNDELL EIJA VIHDIN KALASTUSSEURA RY Etelä-Suomi 2,341
13. RAHIKKALA LEENA IIN KALAMIEHET RY. Pohjois-Pohjanmaa 2,262
14. ELSA TURUNEN SURVARIT RY Kainuu 2,085
15. EILA VIRKKUNEN SURVARIT RY Kainuu 1,928
16. TUPPURAINEN IRMA PUIJON PILKKI RY Pohjois-Savo 1,849
17. KERVINEN TERTTU NILAKAN KALAKERHO Pohjois-Savo 1,842
18. YLI-PYKY LEENA VAALAN VIRKISTYSKALASTAJAT RY Pohjois-Pohjanmaa 1,696
19. RIITTA PALORINNE SURVARIT RY Kainuu 1,568
20. SUNIALA KIRSTI   1,523
21. KINNUNENSIRKKA POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT.RY Pohjois-Karjala 1,513
22. MARJAMAA MARJA-TERTTU NAANTALIN SEUDUN URHEILUKALASTAJAT Lounais-Suomi 1,461
23. PIRJO HUOPAINEN KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 1,335
24. PESONEN MAIJA NASTOLAN PILKKI RY Kaakkois-Suomi 1,273
25. LEILA PALO VEITSILUODON KALAMIEHET RY Lappi 1,259
26. VIERTOLA RITVA LIEKSAN KALAMIEHET RY Pohjois-Karjala 1,222
27. KAURANEN SIRKKA-LIISA PYHÄJÄRVEN PILKKIJÄT Pohjois-Pohjanmaa 1,123
28. OINONEN MARJATTA JUVAN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Savo 0,931
29. HILKKA VUOSALMI VEITSILUODON KALAMIEHET RY Lappi 0,890
30. LEHTINIEMI KIRSTI KURIKAN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,881
31. LAITIOLAMPI LAILA LAUKAAN AHVENPOJAT RY Keski-Suomi 0,877
32. VALKONEN HILLEVI JUVAN URHEILUKALASTAJAT   0,841
33. HUOVINEN KAISA POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT.RY Pohjois-Karjala 0,750
34. VIRTANEN HELY KYRÖSJÄRVEN KALAKAVERIT RY Häme 0,711
35. PAKKANEN MARJA LAUKAAN AHVENPOJAT RY Keski-Suomi 0,660
36. LEPPÄLÄ SIRPA KYRÖSJÄRVEN KALAKAVERIT RY Häme 0,650
37. AHONPÄÄ TOINI VAALAN VIRKISTYSKALASTAJAT RY Pohjois-Pohjanmaa 0,581
38. RINTA-LUSA LIISA KURIKAN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,485
39. AUNE HIETALA VEITSILUODON KALAMIEHET RY Lappi 0,343
40. LEPPÄNIEMI TETTA     0,228

Miesveteraanit 70v:

Sija Nimi Seura Piiri Kaloja
1. TAPANINEN TAPIO TEAM SENSAS FINLAND Kaakkois-Suomi 9,647
2. JAUHIAINEN MATTI PIELAVEDEN PILKKIJÄT Pohjois-Savo 8,085
3. POUTANEN VESA LAPPEENRANNAN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Karjala 7,552
4. TAISTO ESKOLA VEITSILUODON KALAMIEHET RY Lappi 7,405
5. SYVÄRINEN JUHA IIN KALAMIEHET RY. Pohjois-Pohjanmaa 7,339
6. KUKKONEN HEIMO NURMEKSEN KALAMIEHET POHJOIS-KARJALA 7,185
7. HÄRKMAN REIJO OULUN ERÄ- JA KENNELKERHO RY Pohjois-Pohjanmaa 7,101
8. PEKKA KOKKO KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 6,881
9. HOPIA KARI MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. Lappi 6,741
10. KONTIO HEINO MIKKELIN VAVIKA RY Etelä-Savo 6,684
11. MERTANEN OSSI PUIJON PILKKI RY Pohjois-Savo 6,521
12. KARIKUMPU TUOMO KIURUVEDEN VAPAA-AJANKALASTAJAT RY Pohjois-Savo 6,320
13. HUJANEN PEKKA PUIJON PILKKI RY Pohjois-Savo 6,245
14. SAARI TOIVO VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Suomi 6,190
15. MATTUS HANS   5,949
16. OSMO KOKKONEN SOTKAMONKALAMIEHET Kainuu 5,896
17. YLITALO EERO PYHÄNNÄN VAPAA-AJAN KALASTAJAT RY. Pohjois-Pohjanmaa 5,687
18. FISCHER-LEDENICE JUHA ROVANIEMEN KALA- JA METSÄMIEHET Lappi 5,653
19. SUUTARI YRJÖ SODANKYLÄN PERHOKALASTAJAT RY Lappi 5,630
20. VIERTOLA REIJO LIEKSAN KALAMIEHET RY Pohjois-Karjala 5,397
21. SAVIRANTA REIJO NILAKAN KALAKERHO Pohjois-Savo 5,203
22. SAARINEN HANNU ONKI-86 TURKU Lounais-Suomi 5,107
23. PERTTUNEN LAURI KEMPIN KALAKERHO KAAKKOIS-SUOMI 5,102
24. PAKKANEN SEPPO LAUKAAN AHVENPOJAT RY Keski-Suomi 5,100
25. SUNDELL ANTERO VIHDIN KALASTUSSEURA RY Etelä-Suomi 5,099
26. HURTTILA KALEVI PILKKI-95 Lounais-Suomi 5,063
27. RAINO HARJUNEN KARJALAN KALAMIEHET RY Etelä-Suomi 4,991
28. PASANEN PAAVO NILSIÄN PILKKIJÄT RY Pohjois-Savo 4,978
29. SALMINEN JORMA VAALAN VIRKISTYSKALASTAJAT RY Pohjois-Pohjanmaa 4,893
30. ISOJÄRVI ELIAS KOILLISEN KILPAKALASTAJAT   4,787
31. HIETAKANGAS HARRI KISKON KALAKERHO Lounais-Suomi 4,761
32. LAPINLAMPI ALPO HYRYN VAPAKALASTAJAT RY Kainuu 4,735
33. PENTTI HALONEN SURVARIT RY Kainuu 4,705
34. TIMO KULOJÄRVI KALA-TAIVAL Pohjois-Pohjanmaa 4,657
35. JAAKKO VILLANEN KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 4,567
36. SMOLANDER PEKKA PUIJON PILKKI RY Pohjois-Savo 4,554
37. PERTTI MUSTONEN PURUVEDEN KALA-HARRIT Etelä-Savo 4,439
38. TAMMI TAUNO VALKEAKOSKEN KALAVEIKOT HÄME 4,342
39. TUPPURAINEN JUHANI PUIJON PILKKI RY Pohjois-Savo 4,297
40. KARJALAINEN VEIKKO VAALAN VIRKISTYSKALASTAJAT RY Pohjois-Pohjanmaa 4,226
41. YRJÖ KERÄNEN PUOLANGAN PYSTYPILKKIJÄT RY Kainuu 4,105
42. JUHANI PELTONEN HAMINAN KALAVEIKOT RY Kaakkois-Suomi 4,026
43. KORSMAN ASKO NAANTALIN SEUDUN URHEILUKALASTAJAT Lounais-Suomi 3,707
44. KORHONEN PERTTI KUOPION KAIRANKIERTÄJÄT POHJOIS-SAVO 3,648
45. BJÖRK PEKKA KUOPION KAIRANKIERTÄJÄT RY   3,531
46. ERKKI KOTIRANTA HAMINAN KALAVEIKOT RY Kaakkois-Suomi 3,440
47. SILVENNOINEN MARTTI KITEEN KALA-KAVERIT Pohjois-Karjala 3,436
48. JOUNI RIEKKI KALA-TAIVAL Pohjois-Pohjanmaa 3,412
49. SAARINEN MATTI MÄNTYHARJUN KALAMIEHET ETELÄ-SAVO 3,392
50. AUTIO KARI LAPPEENRANNAN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Karjala 3,292
51. REPO MARKKU RANTASALMEN KALAVEIKOT Etelä-Savo 3,261
52. SVALBERG ANTTI KEMIN SEUDUN URHEILUKALASTAJAT LAPPI 3,214
53. HAVERINEN MATTI KUHMON KALAMIEHET RY Kainuu 3,086
54. RAHIKKALA LAURI IIN KALAMIEHET RY. Pohjois-Pohjanmaa 3,062
55. TÄHTINEN JOUKO HIRVENSALMEN KALAMIEHET RY Etelä-Savo 3,060
56. KÄÄRIÄINEN ARTO LAUKAAN AHVENPOJAT RY Keski-Suomi 2,892
57. HUTTUNEN SIMO NURMEKSEN KALAMIEHET RY Pohjois-Karjala 2,880
58. KEKKI AHTI TIKKAKOSKEN KALAMIEHET Keski-Suomi 2,869
59. AUVINEN PEKKA JUVAN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Savo 2,851
60. KOLEHMAINEN HEINO IIN KALAMIEHET RY. Pohjois-Pohjanmaa 2,819
61. LYBECK JUHANI RANTASALMEN KALAVEIKOT Etelä-Savo 2,805
62. UNTO JUNNO VEITSILUODON KALAMIEHET RY Lappi 2,798
63. SAARI REIJO NAPAPIIRIN NYKYTYS LAPPI 2,674
64. HEIKKINEN EINO KUHMON KALAMIEHET RY Kainuu 2,660
65. ARILA ILARI VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Suomi 2,659
66. JÄRVENPÄÄ MATTI IIN KALAMIEHET RY. Pohjois-Pohjanmaa 2,651
67. NIEMENMAA MAURI PARKANON URHEILUKALASTAJAT Häme 2,607
68. VIRTANEN MARKKU OULUN ERÄ- JA KENNELKERHO RY Pohjois-Pohjanmaa 2,591
69. LEPPÄLÄ KALEVI KYRÖSJÄRVEN KALAKAVERIT RY Häme 2,564
70. KAUKO KANERVA PURUVEDEN KALA-HARRIT Etelä-Savo 2,535
71. KUNIALA TAISTO LAUKAAN AHVENPOJAT RY Keski-Suomi 2,502
72. LEINONEN EERO MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. Lappi 2,457
73. AUTIO MARTTI PIETARSAAREN KALAMIEHET Pohjanmaa 2,428
74. JÄRNFORS OSMO KEMIN SEUDUN URHEILUKALASTAJAT Lappi 2,320
75. TUOMINEN SEPPO NASTOLAN PILKKI RY Kaakkois-Suomi 2,289
76. PIRINEN KYÖSTI KURIKAN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 2,275
77. KALEVI VÄYRYNEN SURVARIT RY Kainuu 2,251
78. JÄRVENPÄÄ HEIKKI IIN KALAMIEHET POHJOIS-POHJANMAA 2,202
79. KERVINEN AULIS NILAKAN KALAKERHO Pohjois-Savo 2,188
80. JOKINEN VEIKKO OTAVAN KALAMIEHET RY Etelä-Savo 2,133
81. KORHONEN LEO LAPPEENRANNAN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Karjala 2,129
82. KOUKKARI VILJO MUHOKSEN VIRKISTYSKALASTAJAT RY Pohjois-Pohjanmaa 2,118
83. AARNE POTINKARA KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 2,090
84. KURTTILA PEKKA MUHOKSEN VIRKISTYSKALASTAJAT RY Pohjois-Pohjanmaa 2,051
85. HUOVINEN OTTO POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT.RY Pohjois-Karjala 1,883
86. AHLROOS KAJ TUUSULAN KALASEURA Etelä-Suomi 1,795
87. KÄRNÄ PENTTI NURMEKSEN KALAMIEHET RY Pohjois-Karjala 1,717
88. OTTO KUVAJA SOTKAMONKALAMIEHET Kainuu 1,699
89. HUHTINIEMI JORMA LAPPEENRANNAN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Karjala 1,589
90. LEINONEN TAPANI VAALAN VIRKISTYSKALASTAJAT RY Pohjois-Pohjanmaa 1,574
91. MATINMIKKO PENTTI SODANKYLÄN PERHOKALASTAJAT RY Lappi 1,567
92. KOKKONEN VILHO VIITASAAREN KALAKAVERIT Keski-Suomi 1,529
93. ALATALO OLAVI RAUTARUUKIN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjois-Pohjanmaa 1,528
94. KUITTINEN REIJO NURMEKSEN KALAMIEHET RY Pohjois-Karjala 1,430
95. LAAMANEN AHTI OTAVAN KALAMIEHET RY Etelä-Savo 1,389
96. ALANISSI SAMI KEMIN SEUDUN URHEILUKALASTAJAT Lappi 1,380
97. HYTÖNEN KALERVO YLÄ-KEITELEEN KOUKKU Keski-Suomi 1,234
98. KAIKKONEN TAAVI IIN KALAMIEHET RY. Pohjois-Pohjanmaa 1,226
99. UKSILA RAULI   1,068
100. MANNINEN ERKKI PYHÄJÄRVEN PILKKIJÄT Pohjois-Pohjanmaa 1,034
101. BERGMAN RAIMO     1,007
102. LIUKKONEN AARRE HIRVENSALMEN KALAMIEHET RY Etelä-Savo 0,928
103. LEHTOLA EERO PYHÄJÄRVEN PILKKIJÄT Pohjois-Pohjanmaa 0,840
104. PALOMÄKI TAISTO HAUHON URHEILUKALASTAJAT Häme 0,817
105. TANSKANEN PAAVO LAHDEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 0,812
106. MATIAS HENTTUNEN SOTKAMONKALAMIEHET Kainuu 0,656
107. KARIOJA SEPPO PYHÄNNÄN VAPAA-AJAN KALASTAJAT RY. Pohjois-Pohjanmaa 0,609
108. OJALAMPI ERKKI PARKANON URHEILUKALASTAJAT Häme 0,581
109. RUUSKA ANTERO YLÄ-KEITELEEN KOUKKU Keski-Suomi 0,564
110. KONTTINEN ESKO SAVONRANNAN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Savo 0,493
111. IKONEN SEPPO MÄNTSÄLÄN KALAKERHO Etelä-Suomi 0,450
112. KAUPPINEN JORMA   0,442
113. LUUKKONEN AULIS KUUSAMON UISTINSEURA RY Pohjois-Pohjanmaa 0,440
114. KOSKELA HEIKKI     0,276
115. LIIMATTA LEO KEMIN SEUDUN URHEILUKALASTAJAT Lappi 0,189
  RUUSKA ANTERO VIITASAAREN KALAKAVERIT Keski-Suomi x
  TAISTO LATVALEHTO KALA-TAIVAL Pohjois-Pohjanmaa x
  VÄYRYNEN VEIKKO SODANKYLÄN PERHOKALASTAJAT RY Lappi x

Naisveteraanit 80v:

Sija Nimi Seura Piiri Kaloja
1. EEVA KEINÄNEN SURVARIT RY Kainuu 3,705
2. MIRJAMI JUNNILAINEN SOTKAMONKALAMIEHET Kainuu 1,426
3. ASIKAINEN ELLI JUVAN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Savo 1,395
4. UIMONEN HELLEVI PILK KINGS RY.RF. VAASA Pohjanmaa 1,224
5. PÖLÖNEN AILA VALKEALAN KALAKERHO KAAKKOIS-SUOMI 0,565

Miesveteraanit 80v:

Sija Nimi Seura Piiri Kaloja
1. PELTONEN EINO LAHDEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 5,889
2. VALKONEN SEPPO JUVAN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Savo 4,720
3. ROTONEN TAUNO PYHÄJÄRVEN PILKKIJÄT Pohjois-Pohjanmaa 3,939
4. SEPPO HEIKKINEN PUOLANGAN PYSTYPILKKIJÄT RY Kainuu 2,771
5. RIKKONEN TERHO VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Suomi 2,608
6. UIMONEN PERTTI PILK KINGS RY.RF. VAASA Pohjanmaa 2,589
7. KINNUNEN VEIKKO POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT.RY Pohjois-Karjala 2,390
8. PÖLÖNEN VILI VALKEALAN KALAKERHO KAAKKOIS-SUOMI 2,270
9. KEKÄLÄINEN TAUNO RANTASALMEN KALAVEIKOT Etelä-Savo 1,805
10. SOPANEN PEKKA ONKI-86 TURKU Lounais-Suomi 1,752
11. YLI-PYKY OIVA VAALAN VIRKISTYSKALASTAJAT RY Pohjois-Pohjanmaa 1,724
12. HAVERINEN RAIMO KARJALAN KALAMIEHET RY Pohjois-Karjala 1,708
13. HEINONEN VOITTO PIELAVEDEN PILKKIJÄT Pohjois-Savo 1,577
14. RAJALA VEIKKO PARKANON URHEILUKALASTAJAT Häme 1,426
15. VEIKKO PYNNÖNEN VEITSILUODON KALAMIEHET RY Lappi 1,174
16. KIVELÄ EERO PYHÄJÄRVEN PILKKIJÄT POHJOIS-POHJANMAA 0,949
17. LIESIJÄRVI ERKKI PARKANON URHEILUKALASTAJAT Häme 0,430
18. JARMO VUOSALMI VEITSILUODON KALAMIEHET RY Lappi 0,409
19. HEINO PENTTI     0,218

Joukkue nuoret:

Sija Nimi Piiri Kaloja
   
1 IIN KALAMIEHET RY. 1 Pohjois-Pohjanmaa 12,660
  KRUM KAAPO   1,627
  RAHIKKALA OSKARI   6,164
  HÄRKMAN HENRY   4,869
2 VIMPELIN KALAVEIKOT 1 Pohjanmaa 10,589
  MASTOKANGAS TOMI   4,992
  MASTOKANGAS TUUKKA   2,622
  HAGSTRÖM JAAKKO   2,975
3 LOHIMAAN KALAKERHO RY 1 Pohjois-Savo 10,272
  MARKKANEN LEEVI   3,999
  KUOSMANEN EEVERT   3,122
  HÄLINEN ELIAS   3,151
4 SURVARIT RY 1 Kainuu 8,914
  MATIAS TORVINEN   4,254
  KARPPINEN NIILO   1,920
  KARPPINEN ELISA   2,740
5 YLÄ-KEITELEEN KOUKKU 1 Keski-Suomi 8,870
  PAANANEN VIIVI   1,828
  KELLOKANGAS PYRY   3,619
  PAANANEN EINO   3,423
6 KUUSAMON UISTINSEURA RY 1 Pohjois-Pohjanmaa 7,150
  TUOHIMAA MIKO   1,473
  LEHTOSAARI JESSE   3,518
  MÄÄTTÄ AAPO   2,159
7 VIITASAAREN KALAKAVERIT 1 Keski-Suomi 7,046
  SAASTAMOINEN NIKO   1,766
  KUUSINEN JERE   2,807
  NISKANEN JOONA   2,473
8 LOHIMAAN KALAKERHO RY 2 Pohjois-Savo 5,869
  SAVINAINEN JONI   3,020
  KUOSMANEN ILARI   0,666
  SORANTA SANTERI   2,183
9 VEITSILUODON KALAMIEHET RY 2 Lappi 5,530
  JOONA VALIKAINEN   0,794
  JANNE SIPONEN   3,007
  JUHO SIPONEN   1,729
10 MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. 1 Lappi 4,984
  KINNUNEN EETU   3,520
  PIIRAINEN KONSTA   0,626
  SARPOLA HELMI   0,838
11 MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. 2 Lappi 3,922
  OJALA NIKO   3,220
  LEPPÄNEN LAURI   0,441
  POLOJÄRVI VENLA   0,261
12 VEITSILUODON KALAMIEHET RY 1 Lappi 2,970
  TUUKKA JÄÄRNI   0,371
  IIKKA PERÄTALO   1,148
  MICO HOLOPAINEN   1,451
13 YLÄ-KEITELEEN KOUKKU 2 Keski-Suomi 2,609
  PAANANEN LOTTA   0,344
  PAANANEN KAISA   0,512
  KORHONEN HELMI   1,753

Joukkue naiset:

Sija Nimi Piiri Kaloja
   
1 MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. 1 Lappi 16,439
  JAAKO JAANA   7,436
  KIISKILÄ ANNE   3,881
  JUURIKKA ELISA   5,122
2 KALA-TAIVAL 1 Pohjois-Pohjanmaa 15,755
  KATJA SIEKKINEN   8,814
  LIISA KÄSMÄ   2,598
  ERJA SIILANEN   4,343
3 PUIJON PILKKI RY 1 Pohjois-Savo 14,061
  KARHUNEN PÄIVI   4,704
  KOSKINEN TAINA   4,356
  JYLKKÄ HELI   5,001
4 LAPIN AHVEN TEAM RY 1 Lappi 11,950
  VIINIKAINEN MARIANNE   5,034
  HÄMÄLÄINEN-LUKKARI SINIKKA   4,380
  KAARRET ANJA   2,536
5 TEAM SENSAS FINLAND 1 Kaakkois-Suomi 11,796
  PUSSINEN JENNI   0,581
  NIEMI KATRI   6,990
  HAARAOJA ANNELI   4,225
6 SUONENJOEN TALVIONKIJAT 1 POHJOIS-SAVO 10,965
  KARHUNEN TIINA   7,318
  HUTTUNEN ANU   2,646
  RÄSÄNEN LEILA   1,001
7 LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY 1 Pohjanmaa 9,583
  PEKONNIEMI RAIJA   3,132
  HUHTALA TARJA   3,223
  PERNU HEIDI   3,228
8 POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT.RY 1 Pohjois-Karjala 7,691
  PIIROINEN SIRPA   0,752
  KAUNISTO SIRPA   2,999
  SAARINENPAULA   3,940
9 KUUSAMON UISTINSEURA RY 1 Pohjois-Pohjanmaa 7,247
  ENOJÄRVI EEVA   3,106
  NISSINEN HENNA   1,769
  MÄÄTTÄ TAINA   2,372
10 VIESKAN VAPAKALASTAJAT RY 1 Pohjois-Pohjanmaa 5,889
  SAARELA ELISA   3,682
  LIIUS HELI   1,516
  KILKKU PÄIVI   0,691
11 KEMIN SEUDUN URHEILUKALASTAJAT 1 Lappi 5,044
  SIPOLA SANI   4,043
  TOPPI HELENA   0,457
  KIRSTINÄ LEENA   0,544
12 YLÄ-KEITELEEN KOUKKU 1 Keski-Suomi 4,287
  REKONEN SISKO   1,254
  KANGAS MERJA   1,001
  KORHONEN MARIKA   2,032
13 LAPINLAHDEN PILKKIJÄT 1 Pohjois-Savo 3,018
  SISKO LAPPALAINEN   1,340
  PÄIVI LAPPALAINEN   0,757
  NIINA HIRVONEN   0,921

Joukkue miehet:

Sija Nimi Piiri Kaloja
   
1 LAHDEN ONKITEAM 1 KAAKKOIS-SUOMI 38,207
  HALTTUNEN HARRI   8,107
  NIKULA HARRI   11,290
  KAINULAINEN SAMI   11,802
  SAARINEN JANNE   7,008
2 YLÄ-KEITELEEN KOUKKU 3 Keski-Suomi 32,880
  ROSSI JUSSI   7,761
  POLLARI MARKO   7,933
  KORHONEN NIKO   10,018
  KORHONEN PEKKA   7,168
3 KALLAN KALAKAVERIT 1 Pohjois-Savo 32,805
  KUUTSA TUOMO   9,336
  SUIKKA TIMO   5,025
  KARJALAINEN NIKO   9,631
  VOUTILAINEN JUSSI   8,813
4 LAPIN AHVEN TEAM RY 1 Lappi 31,863
  LUKKARI VEIKKO   9,733
  SYDÄNMETSÄ MAURI   9,786
  JUOTASNIEMI JUHA-PETTERI   8,427
  POIKAJÄRVI JANNE   3,917
5 RAUTARUUKIN URHEILUKALASTAJAT RY 2 Pohjois-Pohjanmaa 31,762
  KARHUNEN ARI   10,597
  AHOLA JUHA   7,851
  ROUHIAINEN MIKKO   11,386
  PROKKOLA PETRI   1,928
6 ONKI-86 TURKU 1 Lounais-Suomi 29,463
  KALIN JUHA   8,417
  LUOMA-KETURI PETRI   5,788
  KINNUNEN TIMO   5,533
  TRIIPPONEN JUUSO   9,725
7 KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT 1 Kaakkois-Suomi 29,309
  JUHA LAINEJÄRVI   3,957
  PETRI LILJA   8,755
  JANI HARTONEN   9,324
  MARKUS LYÖMIÖ   7,273
8 MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. 2 Lappi 28,378
  KEMPPAINEN JOUNI   4,991
  PETTINEN JUHA   6,269
  PUUMALAINEN MATTI   7,741
  PUUMALAINEN MIIKKA   9,377
9 MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. 1 Lappi 28,202
  JAAKO MIKA   9,947
  RAHIKKALA VESA   3,958
  KINNUNEN KYÖSTI   4,122
  VINNI HARRY   10,175
10 TEAM KYÖRÄ 1 Kaakkois-Suomi 27,738
  AIRAKSINEN MIKA   6,530
  MEURONEN MIRO   4,803
  MUSTALAHTI ATTE   11,045
  EERIKÄINEN EERO   5,360
11 VEITSILUODON KALAMIEHET RY 1 Lappi 25,025
  JUHA KAKKO   8,249
  SAMI AHTIOJA   6,627
  ESA SOIKKO   1,675
  MIIKKA JUSSILA   8,474
12 RAUTARUUKIN URHEILUKALASTAJAT RY 1 Pohjois-Pohjanmaa 24,778
  HEINONEN JARI   4,533
  ORAVA JANI   6,929
  KORTET RAINE   4,805
  KARHUNEN ISMO   8,511
13 KALA-TAIVAL 1 Pohjois-Pohjanmaa 24,468
  TIMO SIILANEN   7,617
  KARI TUHKANEN   6,219
  SEPPO HUTTU   4,903
  HANNU KELLOLAMPI   5,729
14 TOHOLAMMIN PILKKIJÄT 1 Pohjanmaa 23,558
  MASTOKANGAS MANU   4,914
  MASTOKANGAS MAURI   2,720
  HUMPPI SAMI   7,135
  AHOLA PETRI   8,789
15 MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. 3 Lappi 23,132
  KOKKONEN JOUNI   10,875
  KANTOJÄRVI PERTTI   5,628
  PULJUJÄRVI JARI   2,551
  RÄISÄNEN VILLE   4,078
16 LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY 1 Pohjanmaa 22,545
  KANKAANPÄÄ TERO   6,486
  MÄENPÄÄ MIKA   5,311
  LIIKAOJA RAMI   5,670
  JOHANSSON TONI   5,078
17 KUUSAMON UISTINSEURA RY 1 Pohjois-Pohjanmaa 22,402
  TALALA PERTTI   5,953
  OJALA TAPIO   8,414
  MUSTANIEMI JANNE   5,424
  TUOHIMAA ARI   2,611
18 IIN KALAMIEHET RY. 1 Pohjois-Pohjanmaa 22,275
  JUSSILA LEO   4,963
  KAIKKONEN TAISTO   5,356
  RIEPULA JUHA-MATTI   5,606
  KAIKKONEN TEUVO   6,350
19 KURIKAN URHEILUKALASTAJAT RY 2 Pohjanmaa 22,168
  PITKÄMÖ TERO   5,927
  HAKALA TERO   4,380
  HAKALA PETRI   8,681
  VÄHÄMÄKI JUKKA   3,180
20 KEMIN SEUDUN URHEILUKALASTAJAT 1 Lappi 22,086
  PIETILÄ JAAKKO   2,614
  SIPOLA JANI   9,106
  LAANILA MIKKO   6,127
  PURUSKAINEN TAPIO   4,239
21 MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. 4 Lappi 21,863
  JOHANSSON HEIKKI   3,506
  LASSHEIKKI EELIS   6,567
  TOPPI HANNES   4,949
  HEINÄLEHTO MARKKU   6,841
22 HIRVENSALMEN KALAMIEHET RY 1 Etelä-Savo 21,267
  HEIKKINEN JARI   3,594
  OLLIKAINEN JUHA-PEKKA   4,425
  RAUTIAINEN HANNU   2,986
  TANTTU TUOMAS   10,262
23 SURVARIT RY 1 Kainuu 19,924
  TEEMU PYY   8,850
  ESA PYY   0,333
  OSSI HEIKKINEN   5,768
  ANTTI TERVONEN   4,973
24 ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT RY 2 Keski-Suomi 19,686
  NEUVONEN TONI   3,355
  TUOMINEN TOMMI   2,406
  IHANAINEN MIKKO   5,652
  NEUVONEN JOUNI   8,273
25 KORVATUNTURIN KALASTAJAT RY 1 Lappi 19,562
  OKKONEN HEIKKI   2,734
  KUOSKU PETRI   5,592
  SAVOLAINEN HENRI   5,481
  SULASALMI SAMI   5,755
26 YLÄ-KEITELEEN KOUKKU 1 Keski-Suomi 19,214
  PELTONEN ESA   9,318
  VIHTALAHTI JORI   4,587
  JÄNTTI ILMARI   3,485
  SEPPÄLÄ ARTO   1,824
27 LAPIN AHVEN TEAM RY 2 Lappi 18,730
  SUOPAJÄRVI TOMMI   1,601
  MATINMIKKO JARI   8,069
  RYYTTY TOMMY   6,524
  YRITYS MIKAEL   2,536
28 POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT.RY 1 Pohjois-Karjala 18,011
  KIVINIEMI MARKKU   4,103
  KERONEN KIMMO   3,084
  SOININEN JUHANI   6,742
  JYRKINEN MATTI   4,082
29 ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT RY 1 Keski-Suomi 17,602
  NIEMINEN SAKU   3,327
  HOKKANEN TEEMU   3,300
  RUHANEN PAAVO   3,355
  SALONEN JUKKA   7,620
30 KUUSAMON UISTINSEURA RY 2 Pohjois-Pohjanmaa 17,557
  VIRKKULA TAISTO   2,948
  KURTTI VELI   2,457
  LOHILAHTI VILJO   8,868
  LUUKKONEN PETRI   3,284
31 PYHÄJÄRVEN PILKKIJÄT 1 Pohjois-Pohjanmaa 16,929
  PAAVOLA JANNE   4,565
  PAAVOLA JYRKI   3,800
  NISKANEN MATTI   3,363
  TUORINIEMI PASI   5,201
32 VAPA VARKAUS 1 ETELÄ-SAVO 16,540
  HÄMÄLÄINEN MIKA   7,548
  LUOSTARINEN EERO   1,491
  PESONEN VILLE   4,463
  RAMULA WALTTERI   3,038
33 FISHING CLUB RAISKA 1 Etelä-Savo 16,429
  JANNE NIELIKÄINEN   6,033
  NIKO HYTTINEN   5,650
  ERKKA SISTONEN   2,864
  ANSSI HUUPPONEN   1,882
34 PIELAVEDEN PILKKIJÄT 1 Pohjois-Savo 16,016
  LAPPI ESA   3,348
  LAPPI VILLE   2,363
  LUKKARINEN KALLE   5,662
  LAPPI JANNE   4,643
35 KORVATUNTURIN KALASTAJAT RY 2 Lappi 15,701
  SIIRTOLA PETTERI   4,750
  KARHU JUHA   6,467
  KUOSKU VILLE   1,994
  SALMELA KRISTIAN   2,490
36 YLÄ-KEITELEEN KOUKKU 2 Keski-Suomi 14,733
  TAPANINEN TOMI   0,962
  KOTILAINEN JUHA   4,786
  HALTTUNEN OTTO   6,750
  KANGAS JUHA   2,235
37 LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY 2 Pohjanmaa 14,421
  TAKALA JAMI   4,049
  ERONEN PASI   5,745
  KOTILA JUHO   3,668
  KESKI-KORHONEN KARI   0,959
38 KALAKERHO SALAR FISKEKLUBB RY/RF 1 Pohjanmaa 14,162
  KIRVESKANGAS JANI   6,177
  MÄKELÄ TERO   2,624
  JAAKKOLA JARI   2,772
  ROSENLUND BERNDT   2,589
39 KURIKAN URHEILUKALASTAJAT RY 1 Pohjanmaa 12,970
  KORPINEN JARMO   3,210
  LATVALA JYRKI   1,529
  KARILUOMA MARKKU   1,776
  HARTIKAINEN JANNE   6,455
40 PUIJON PILKKI RY 2 Pohjois-Savo 12,331
  KEURULAINEN AARNE   0,950
  SUIKKA ESKO   3,937
  TAAVITSAINEN PEKKA   1,470
  TOLONEN MIKA   5,974
41 TORNION KALAMIEHET 1 Lappi 11,257
  KOLHEMAINEN TERO   4,426
  NORMAN ISMO   3,581
  SALMI HANNU   1,551
  KÄHKÖNEN RIKU   1,699
42 LAHDEN KALAVEIKOT 1   11,199
  KOPONEN JYRKI   4,501
  IMMONEN PEKKA   2,558
  KOSKINEN TINO   2,359
  HEIKKINEN MARKO   1,781
43 PUIJON PILKKI RY 1 Pohjois-Savo 10,528
  KOSKINEN ANTTI   1,288
  TIRRONEN MARKKU   3,082
  PELKONEN ISMO   4,207
  KNUUTINEN JUKKA   1,951
44 JÄMSÄNKOSKEN URHEILUKALASTAJAT RY 1 Keski-Suomi 10,110
  HAKOLA ANSSI   1,353
  HEINÄNEN PEKKA   4,883
  LUOSTARINEN JERE   3,874
  RUUSKA MATTI   0,000
45 KITEEN KALA-KAVERIT 1 Pohjois-Karjala 9,813
  JALKANEN TIMO   0,658
  LAMPINEN ANTTI   5,718
  PIRHONEN HEIKKI   2,142
  PARKKULAINEN ALEKSI   1,295
46 PARKANON URHEILUKALASTAJAT 2 Häme 9,532
  KUOSMANEN ESA   2,414
  KUOSMANEN ANTTI   3,300
  LAHTINEN TURO   0,950
  NILOSAARI KARI   2,868
47 VIITASAAREN KALAKAVERIT 1 Keski-Suomi 8,439
  VILLMAN ELMERI   2,383
  NISKANEN MIKKO   1,624
  KUUSINEN MARKO   2,198
  SAASTAMOINEN JARI   2,234
48 PURUVEDEN KALA-HARRIT 1 Etelä-Savo 7,764
  MIKA HUOMAN   1,021
  PEKKA KILPELÄINEN   1,004
  MATTI KOSONEN   1,485
  PEKKA VÄRTINEN   4,254
49 KUHMON KALAMIEHET RY 1 Kainuu 6,747
  HEIKKINEN KEIJO   2,667
  FORSBLOM PETRI   1,260
  RISTINIEMI JARI   1,343
  HEIKKINEN JARI   1,477
50 VAPA VARKAUS 2 Pohjois-Savo 6,655
  HAARANEN MARKKU   0,990
  SARKKINEN MIKA   2,712
  MUUKKONEN JANNE   2,573
  IKONEN JAAKKO   0,380
51 KARJALAN KALAMIEHET RY 1 Pohjois-Karjala 6,298
  KOSONEN VESA   1,072
  JAANU VESA   5,226
  JOONA PARTANEN   ?
  MIKKO KUUSIMAA   ?
52 JUVAN URHEILUKALASTAJAT 1 Etelä-Savo 6,256
  MONTONEN JUKKA   2,674
  PIIKKI VELI-MATTI   0,605
  POHJALAINEN JUKKA   1,659
  KÄMÄRÄINEN JARMO   1,318
53 PARKANON URHEILUKALASTAJAT 3 Häme 6,182
  JOENSUU ISMO   4,671
  JOUTI PERTTI   0,584
  LAHTINEN JARNO   0,344
  NIEMINEN TOMI   0,583
54 SURVARIT RY 2 Kainuu 3,071
  JANNE KARPPINEN   ?
  TARMO LEINONEN   3,071
  SAMULI HOLMI   ?
  KARPPINEN ARTTU   ?

Joukkue naisveteraanit:

Sija Nimi Piiri Kaloja
   
1 KUUSAMON UISTINSEURA RY 1 Pohjois-Pohjanmaa 22,476
  HEISKANEN AILA   10,325
  VETELÄINEN RAIJA   7,169
  NUORA MAILA   4,982
2 IIN KALAMIEHET RY. 1 Pohjois-Pohjanmaa 11,820
  KOLEHMAINEN TAIMI   3,419
  JAKKILA HELINÄ   6,139
  RAHIKKALA LEENA   2,262
3 PUIJON PILKKI RY 1 Pohjois-Savo 10,626
  TUPPURAINEN IRMA   1,849
  KOKKARINEN SEIJA   4,952
  SMOLANDER MARJA   3,825
4 SURVARIT RY 1 Kainuu 10,017
  EILA VIRKKUNEN   1,928
  EEVA KEINÄNEN   3,705
  RAIJA HAATAJA   4,384
5 PYHÄJÄRVEN PILKKIJÄT 1 Pohjois-Pohjanmaa 9,628
  MANNINEN RAIJA   7,304
  KAURANEN SIRKKA-LIISA   1,123
  MANNINEN KIRSTI   1,201
6 LAUKAAN AHVENPOJAT RY 1 Keski-Suomi 9,596
  VAINIO KAIJA   3,145
  HONKONEN ASTA   5,574
  LAITIOLAMPI LAILA   0,877
7 VEITSILUODON KALAMIEHET RY 1 Lappi 9,206
  RAILI ESKOLA   2,888
  EIJA KAIKKONEN   3,512
  RAIJA JAAKOLA   2,806
8 HAMINAN KALAVEIKOT RY 1 Kaakkois-Suomi 8,322
  ESTERI MOILANEN   3,242
  PIRJO PELTONEN   2,964
  PEGGY NORD-POUSI   2,116
9 VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT RY 1 Etelä-Suomi 8,185
  ARILA TUULA   4,222
  HEIKKILÄ KIRSTI   2,005
  KALLIOMAA TUULA   1,958
10 OULUN ERÄ- JA KENNELKERHO RY 1 Pohjois-Pohjanmaa 8,133
  KOIVISTO EEVA-LIISA   3,934
  LAUKKA ARJA   1,309
  OHTONEN MARJATTA   2,890
11 MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. 2 Lappi 7,732
  SEIJA MUSTONEN   1,042
  KEVERI RAILI   5,441
  TIKKALA EEVA-LIISA   1,249
12 KUUSAMON UISTINSEURA RY 2 Pohjois-Pohjanmaa 7,647
  KOKKONEN EEVA-LIISA   1,221
  KURVINEN VUOKKO   1,785
  NIEMELÄ MERVI   4,641
13 KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT 1 Kaakkois-Suomi 6,404
  ARJA VILLANEN   2,473
  PIRJO HUOPAINEN   1,335
  EDITH TERÄVÄINEN   2,596
14 POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT.RY 1 Pohjois-Karjala 5,646
  KINNUNENSIRKKA   1,513
  KUVAJA LIISA   3,383
  HUOVINEN KAISA   0,750
15 KALA-TAIVAL 1 Pohjois-Pohjanmaa 5,278
  SIRKKA KOHTALA   1,546
  MAARIT PITKÄNEN   2,545
  TUULA KUMPUMÄKI   1,187
16 LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY 1 Pohjanmaa 5,188
  JÄRVISTÖ TUULA   1,924
  PETÄYS RAIJA   1,458
  SAARELA-MÄKYNEN EIJA   1,806
17 SURVARIT RY 2 Kainuu 4,988
  MAIJA VÄISÄNEN   1,335
  RIITTA PALORINNE   1,568
  ELSA TURUNEN   2,085
18 VEITSILUODON KALAMIEHET RY 2 Lappi 4,158
  LEENA KAARRE   2,556
  LEILA PALO   1,259
  AUNE HIETALA   0,343
19 PURUVEDEN KALA-HARRIT 1 Etelä-Savo 3,256
  RIITTA BEHM   1,108
  PAULA JAATINEN   0,936
  RAITA ÖSTRING   1,212
20 JUVAN URHEILUKALASTAJAT 1 Etelä-Savo 3,167
  ASIKAINEN ELLI   1,395
  OINONEN MARJATTA   0,931
  VALKONEN HILLEVI   0,841

Joukkue miesveteraanit:

Sija Nimi Piiri Kaloja
   
1 TEAM SENSAS FINLAND 1 Kaakkois-Suomi 33,970
  TAPANINEN TAPIO   9,647
  HAARAOJA JYRKI   13,179
  NIEMI REIJO   6,331
  LAMPILA ARI   4,813
2 KUUSAMON UISTINSEURA RY 1 Pohjois-Pohjanmaa 30,419
  HEISKANEN VEIJO   10,409
  NUORA KARI   6,816
  NIEMELÄ JOUNI   6,109
  VETELÄINEN RAUNO   7,085
3 PUIJON PILKKI RY 1 Pohjois-Savo 30,292
  NISSINEN MARTTI   10,412
  ASIKAINEN REINO   9,338
  HUJANEN PEKKA   6,245
  TUPPURAINEN JUHANI   4,297
4 PUIJON PILKKI RY 2 Pohjois-Savo 24,461
  SUIKKA PAULI   5,995
  HARTIKAINEN ASKO   6,781
  KARJALAINEN TIMO   5,041
  RAPA AIMO   6,644
5 LAPPEENRANNAN URHEILUKALASTAJAT RY 1 Etelä-Karjala 23,303
  KORHONEN LEO   2,129
  POUTANEN VESA   7,552
  KAUKONEN TIMO   7,433
  GRÖNLUND ARI   6,189
6 KIURUVEDEN VAPAA-AJANKALASTAJAT RY 1 Pohjois-Savo 23,163
  KRONQVIST TUOMO   2,444
  TOPPINEN JOUNI   5,972
  KARIKUMPU TUOMO   6,320
  LINNILÄ JUKKA   8,427
7 OULUN ERÄ- JA KENNELKERHO RY 1 Pohjois-Pohjanmaa 22,435
  KOIVISTO TAPIO   5,286
  PUURUNEN MARKKU   7,457
  HÄRKMAN REIJO   7,101
  VIRTANEN MARKKU   2,591
8 RAUTARUUKIN URHEILUKALASTAJAT RY 1 Pohjois-Pohjanmaa 21,989
  ORAVA ESKO   5,286
  YLÖNEN HEIKKI   1,529
  ALATALO OLAVI   1,528
  VILMINKO JORMA   13,646
9 JYVÄSKALA 1 KESKI-SUOMI 21,021
  HEINONEN ANTERO   7,794
  PÖYSTI VELI   4,517
  STRÖM KARI   4,698
  NIEMELÄ ANTTI   4,012
10 PUOLANGAN PYSTYPILKKIJÄT RY 1 Kainuu 20,317
  RAUNO OIKARINEN   1,920
  REIJO HEIKKINEN   5,866
  SAKARI HOLAPPA   5,684
  TEUVO VÄISÄNEN   6,847
11 KUHMON KALAMIEHET RY 2 Kainuu 19,745
  KARPPANEN AARRE   6,817
  KARPPINEN EINO   7,182
  HEIKKINEN EINO   2,660
  HAVERINEN MATTI   3,086
12 PUIJON PILKKI RY 3 Pohjois-Savo 19,739
  JYLKKÄ MAURI   6,789
  KOISTINEN KEIJO   1,875
  MERTANEN OSSI   6,521
  SMOLANDER PEKKA   4,554
13 KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT 1 Kaakkois-Suomi 18,972
  PEKKA TURUNEN   5,434
  JAAKKO VILLANEN   4,567
  AARNE POTINKARA   2,090
  PEKKA KOKKO   6,881
14 SURVARIT RY 1 Kainuu 18,426
  RISTO RAUTIAINEN   3,063
  UNTO LEINONEN   5,888
  REIJO HAATAJA   2,336
  REIJO TURUNEN   7,139
15 IIN KALAMIEHET RY. 1 Pohjois-Pohjanmaa 18,071
  PERÄTALO KAUKO   4,851
  SYVÄRINEN JUHA   7,339
  KOLEHMAINEN HEINO   2,819
  RAHIKKALA LAURI   3,062
16 NILSIÄN PILKKIJÄT RY 1 Pohjois-Savo 17,739
  RUOTSALAINEN MATTI   2,040
  MATILAINEN JUHANI   1,333
  VÄÄTÄINEN MATTI   9,388
  PASANEN PAAVO   4,978
17 JUVAN URHEILUKALASTAJAT 1 Etelä-Savo 17,468
  AUVINEN PEKKA   2,851
  KONTIO  SEPPO   3,461
  VALKONEN SEPPO   4,720
  VILPPONEN PEKKA   6,436
18 PURUVEDEN KALA-HARRIT 1 Etelä-Savo 17,148
  PERTTI MUSTONEN   4,439
  KAUKO KANERVA   2,535
  AKI RÄSÄNEN   4,674
  PEKKINEN AUVO   5,500
19 KEMIN SEUDUN URHEILUKALASTAJAT 1 Lappi 16,823
  NEIJONEN VILHO   8,749
  SIPOLA MARTTI   5,565
  JÄRNFORS OSMO   2,320
  LIIMATTA LEO   0,189
20 PUOLANGAN PYSTYPILKKIJÄT RY 2 Kainuu 16,639
  MARKKU KERÄNEN   3,637
  HANNU KARILA   2,878
  YRJÖ KERÄNEN   4,105
  ERKKI STICK   6,019
21 KUUSAMON UISTINSEURA RY 2 Pohjois-Pohjanmaa 16,234
  NISSINEN ANTERO   0,769
  MUSTANIEMI UNTO   4,145
  KURTTI MARTTI   5,026
  PEURANIEMI JUHO   6,294
22 PYHÄNNÄN VAPAA-AJAN KALASTAJAT RY. 1 Pohjois-Pohjanmaa 16,111
  LAUKKANEN ELJAS   5,904
  RANTAPELKONEN TIMO   3,911
  KARIOJA SEPPO   0,609
  YLITALO EERO   5,687
23 MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. 1 Lappi 15,468
  KEVERI VEIJO   4,169
  HOPIA KARI   6,741
  TIKKALA PERTTI   2,101
  LEINONEN EERO   2,457
24 NILAKAN KALAKERHO 1 Pohjois-Savo 14,894
  JURVANEN ERKKI   4,976
  HAPPONEN HANNU   2,527
  KERVINEN AULIS   2,188
  SAVIRANTA REIJO   5,203
25 KUOPION KAIRANKIERTÄJÄT 2 POHJOIS-SAVO 14,296
  JOKELAINEN JUKKA   2,973
  SALMI ARTO   4,400
  VEHVILÄINEN JORMA   3,275
  KORHONEN PERTTI   3,648
26 POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT.RY 1 Pohjois-Karjala 14,239
  HUOVINEN OTTO   1,883
  MATIKAINEN HEIKKI   4,736
  MYYRY PERTTI   5,230
  KINNUNEN VEIKKO   2,390
27 LAUKAAN AHVENPOJAT RY 1 Keski-Suomi 13,365
  KAPANEN KYÖSTI   2,871
  KÄÄRIÄINEN ARTO   2,892
  PAKKANEN SEPPO   5,100
  KUNIALA TAISTO   2,502
28 NURMEKSEN KALAMIEHET RY 1 Pohjois-Karjala 12,803
  HUKKANEN JUHANI   6,776
  HUTTUNEN SIMO   2,880
  KUITTINEN REIJO   1,430
  KÄRNÄ PENTTI   1,717
29 KALA-TAIVAL 1 Pohjois-Pohjanmaa 12,558
  JOUKO KARJALAINEN   3,974
  JOUKO NEVANPERÄ   2,082
  VESA TEIVAANMÄKI   4,168
  PERTTI RAISKIO   2,334
30 SOTKAMONKALAMIEHET 1 Kainuu 12,513
  OSMO KOKKONEN   5,896
  OTTO KUVAJA   1,699
  MATIAS HENTTUNEN   0,656
  REINO OKKONEN   4,262
31 SODANKYLÄN PERHOKALASTAJAT RY 1 Lappi 12,425
  SIIRTOLA JOUNI   5,228
  SUUTARI YRJÖ   5,630
  VÄYRYNEN VEIKKO   ?
  MATINMIKKO PENTTI   1,567
32 IIN KALAMIEHET RY. 2 Pohjois-Pohjanmaa 11,436
  ONTERO ESA   4,027
  VIINAMÄKI OLLI   3,532
  JÄRVENPÄÄ MATTI   2,651
  KAIKKONEN TAAVI   1,226
33 VEITSILUODON KALAMIEHET RY 1 Lappi 11,421
  PENTTI SOIKKO   0,918
  MATTI PERIKANGAS   0,300
  TAISTO ESKOLA   7,405
  UNTO JUNNO   2,798
34 ONKI-86 TURKU 1 Lounais-Suomi 10,511
  AALTONEN ARI   2,133
  KARI RISTO   1,519
  SAARINEN HANNU   5,107
  SOPANEN PEKKA   1,752
35 VAALAN VIRKISTYSKALASTAJAT RY 1 Pohjois-Pohjanmaa 10,243
  SALMINEN JORMA   4,893
  LEINONEN TAPANI   1,574
  KARJALAINEN OIVA   1,237
  HIENONEN RISTO   2,539
36 PYHÄJÄRVEN PILKKIJÄT 1 Pohjois-Pohjanmaa 9,601
  NISKANEN PAAVO   3,788
  LEHTOLA EERO   0,840
  MANNINEN ERKKI   1,034
  ROTONEN TAUNO   3,939
37 LAHDEN KALAVEIKOT 1 Kaakkois-Suomi 8,548
  PELTONEN EINO   5,889
  TANSKANEN PAAVO   0,812
  UUSI-PIUHARI MARKKU   0,785
  KOTAKALLIO KARI   1,062
38 YLÄ-KEITELEEN KOUKKU 1 Keski-Suomi 8,056
  HYTÖNEN KALERVO   1,234
  TUOMINEN ILKKA   1,831
  MÖNTTINEN KARI   2,062
  MARKKANEN HEIKKI   2,929
39 PARKANON URHEILUKALASTAJAT 1 Häme 6,570
  OJALAMPI ERKKI   0,581
  KAITARANTA KAUKO   0,680
  PAJUSTO LASSE   2,702
  NIEMENMAA MAURI   2,607
40 HIRVENSALMEN KALAMIEHET RY 2 Etelä-Savo 6,431
  HANNUKAINEN REIJO   0,291
  TANTTU REIJO   2,152
  LIUKKONEN AARRE   0,928
  TÄHTINEN JOUKO   3,060

Joukkue perhe:

Sija Nimi Piiri Kaloja
   
1 LEHTIMÄEN URHEILUKALASTAJAT RY 1 Pohjanmaa 7,130
  AUTIO JARKKO   4,458
  HAUTONIEMI VIRPI   0,896
  JÄRVINEN JESPER   1,196
  AUTIO MIRO   0,580
2 SAVONLINNAN URHEILUKALASTAJAT RY 1 Etelä-Savo 6,478
  KALEVI SALLINEN   1,835
  SARI SALLINEN   3,049
  ATTE TIILIKAINEN   1,594
3 RUOKOLAHDEN URHEILUKALASTAJAT RY 1 Etelä-Karjala 4,173
  ARMINEN SENJA   1,818
  ARMINEN JANI   1,535
  ARMINEN LEEVI   0,820
4 KIRKKONUMMEN KALAPOJAT RY 1 Etelä-Suomi 3,911
  PIKKARAINEN ERIKA   0,658
  PIKKARAINEN REIJO   0,541
  PIKKARAINEN TEEMU   1,829
  PIKKARAINEN MIIKA   0,883
5 PARPALAT 1   1,684
  PARPALA SILVO   0,561
  KNUUTI JOONAS   0,562
  PARPALA KASPERI  

0,561

Paras seura:

Sija Nimi Montako osalistui Piiri Kaloja
1 MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. 38 Lappi 165,225
2 KUUSAMON UISTINSEURA RY 38 Pohjois-Pohjanmaa 148,603
3 PUIJON PILKKI RY 26 Pohjois-Savo 122,038
4 YLÄ-KEITELEEN KOUKKU 30 Keski-Suomi 102,529
5 KALA-TAIVAL 26 Pohjois-Pohjanmaa 95,254
6 RAUTARUUKIN URHEILUKALASTAJAT RY 13 Pohjois-Pohjanmaa 85,552
7 IIN KALAMIEHET RY. 23 Pohjois-Pohjanmaa 81,558
8 KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT 14 Kaakkois-Suomi 75,089
9 SURVARIT RY 27 Kainuu 74,743
10 VEITSILUODON KALAMIEHET RY 27 Lappi 72,076
11 LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY 18 Pohjanmaa 71,043
12 LAPIN AHVEN TEAM RY 11 Lappi 62,543
13 PUOLANGAN PYSTYPILKKIJÄT RY 12 Kainuu 60,878
14 PYHÄJÄRVEN PILKKIJÄT 18 Pohjois-Pohjanmaa 55,665
15 KEMIN SEUDUN URHEILUKALASTAJAT 16 Lappi 55,333
16 TEAM SENSAS FINLAND 9 Etelä-Suomi 55,228
17 KURIKAN URHEILUKALASTAJAT RY 16 Pohjanmaa 50,810
18 POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT.RY 16 Pohjois-Karjala 50,059
19 PIELAVEDEN PILKKIJÄT 11 Pohjois-Savo 49,596
20 ONKI-86 TURKU 11 Lounais-Suomi 46,034
21 RUOKOLAHDEN URHEILUKALASTAJAT RY 10 Etelä-Karjala 44,678
22 ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT RY 9 Keski-Suomi 41,067
23 KORVATUNTURIN KALASTAJAT RY 9 Lappi 38,551
24 LAHDEN ONKITEAM 4 KAAKKOIS-SUOMI 38,207
25 TOHOLAMMIN PILKKIJÄT 8 Pohjanmaa 36,937
26 LAPPEENRANNAN URHEILUKALASTAJAT RY 9 Etelä-Karjala 36,240
27 PURUVEDEN KALA-HARRIT 13 Etelä-Savo 35,954
28 OULUN ERÄ- JA KENNELKERHO RY 8 Pohjois-Pohjanmaa 35,823
29 KIURUVEDEN VAPAA-AJANKALASTAJAT RY 9 Pohjois-Savo 34,990
30 JUVAN URHEILUKALASTAJAT 14 Etelä-Savo 33,564
31 PARKANON URHEILUKALASTAJAT 25 Häme 33,000
32 KALLAN KALAKAVERIT 4 Pohjois-Savo 32,805
33 KUHAVELJET 4 HÄME 32,132
34 KUHMON KALAMIEHET RY 13 Kainuu 31,122
35 LOHIMAAN KALAKERHO RY 10 Pohjois-Savo 30,640
36 SODANKYLÄN PERHOKALASTAJAT RY 9 Lappi 30,228
37 SOTKAMONKALAMIEHET 9 Kainuu 30,122
38 KOILLISEN KILPAKALASTAJAT 6   29,653
39 NILSIÄN PILKKIJÄT RY 7 Pohjois-Savo 29,368
40 TORNEDALENS SPORTFISKEKLUBB 4 RUOTSI 28,127
41 TEAM KYÖRÄ 4 Kaakkois-Suomi 27,738
42 HIRVENSALMEN KALAMIEHET RY 8 Etelä-Savo 27,698
43 NILAKAN KALAKERHO 8 Pohjois-Savo 26,609
44 JYVÄSKALA 6 KESKI-SUOMI 25,950
45 LAHDEN KALAVEIKOT 9   24,634
46 VAPA VARKAUS 10 Pohjois-Savo 24,542
47 SUONENJOEN TALVIONKIJAT 6 POHJOIS-SAVO 24,515
48 LAUKAAN AHVENPOJAT RY 8 Keski-Suomi 23,621
49 VIITASAAREN KALAKAVERIT 13 Keski-Suomi 23,165
50 OTAVAN KALAMIEHET RY 4 Etelä-Savo 22,094
51 SULKAVAN VAPA-VEIKOT RY 5 Etelä-Savo 20,391
52 KITEEN KALA-KAVERIT 6 Pohjois-Karjala 19,835
53 HATTULAN KALAMIEHET 4 Häme 19,658
54 VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT RY 6 Etelä-Suomi 19,642
55 OUTOKUMMUN KALASTUSYHDISTYS 4 Pohjois-Karjala 19,513
56 HAMINAN KALAVEIKOT RY 6 Kaakkois-Suomi 19,370
57 NURMEKSEN KALAMIEHET RY 7 Pohjois-Karjala 19,318
58 KALAKERHO SALAR FISKEKLUBB RY/RF 7 Pohjanmaa 18,594
59 VAALAN VIRKISTYSKALASTAJAT RY 8 Pohjois-Pohjanmaa 18,470
60 KOLHON KALAVEIKOT RY 3 Häme 18,321
61 TORNION KALAMIEHET 11 Lappi 18,301
62 PILK KINGS RY.RF. VAASA 8 Pohjanmaa 16,627
63 FISHING CLUB RAISKA 4 Etelä-Savo 16,429
64 RAAHEN MERIONKIJAT 5 Pohjois-Pohjanmaa 16,211
65 PYHÄNNÄN VAPAA-AJAN KALASTAJAT RY. 4 Pohjois-Pohjanmaa 16,111
66 KAUKASTEN KALAKERHO 2 Etelä-Suomi 15,879
67 KARJALAN KALAMIEHET RY 7 Pohjois-Karjala 15,499
68 PILKKI-95 3 Lounais-Suomi 14,441
69 KUOPION KAIRANKIERTÄJÄT 4 POHJOIS-SAVO 14,296
70 LAPUAN SEUDUN KALAKERHO 3 Pohjanmaa 14,290
71 KIRKKONUMMEN KALAPOJAT RY 8 Etelä-Suomi 14,176
72 VIESKAN VAPAKALASTAJAT RY 5 Pohjois-Pohjanmaa 13,543
73 LIEKSAN KALAMIEHET RY 3 Pohjois-Karjala 13,526
74 TIKKAKOSKEN KALAMIEHET 3 Keski-Suomi 13,074
75 POGOSTAN NYKYTTÄJÄT RY 5 Pohjois-Karjala 12,817
76 PORVOON TALVIONKIJAT RY. 2 Kaakkois-Suomi 12,358
77 PUNKAHARJUN KALAVEIKOT 3 Etelä-Savo 12,224
78 POSION KALAMIEHET RY 3 Lappi 12,075
79 LEHTIMÄEN URHEILUKALASTAJAT RY 6 Pohjanmaa 11,005
80 PADASJOENKALAKERHO 3 Kaakkois-Suomi 10,829
81 RAUMAN SEUDUN URHEILUKALASTAJAT RY 2 Lounais-Suomi 10,626
82 VIMPELIN KALAVEIKOT 3 Pohjanmaa 10,589
83 SOMERVAARAN ERÄNKÄVIJÄT RY 3 Kainuu 10,418
84 LOHJAN KALASEURA RY 3 Etelä-Suomi 10,370
85 MUHOKSEN VIRKISTYSKALASTAJAT RY 3 Pohjois-Pohjanmaa 10,325
86 JÄMSÄNKOSKEN URHEILUKALASTAJAT RY 4 Keski-Suomi 10,110
87 NAANTALIN SEUDUN URHEILUKALASTAJAT 3 Lounais-Suomi 10,037
88 VIRTAIN PILKKIJÄT 2 Häme 9,627
89 KUUSANKOSKEN KALASTUSSEURA RY 3 Kaakkois-Suomi 9,450
90 MIKKELIN VAVIKA RY 2 Etelä-Savo 9,404
91 VETELIN VIRKISTYSKALASTAJAT RY 3 Pohjanmaa 9,393
92 VAMMALAN URHEILUKALASTAJAT 2   9,383
93 NASTOLAN PILKKI 2 KAAKKOIS-SUOMI 9,182
94 KYRÖSJÄRVEN KALAKAVERIT RY 4 Häme 9,148
95 KISKON KALAKERHO 3 Lounais-Suomi 9,000
96 RANTASALMEN KALAVEIKOT 4 Etelä-Savo 8,956
97 IIN KALAMIEHET 2 POHJOIS-POHJANMAA 8,869
98 TUUSULAN KALASEURA 3 Etelä-Suomi 8,773
99 SIILIN KALAKERHO RY 2 Pohjois-Savo 8,738
100 KIURUVEDEN VAPAA-AJANKALASTAJAT 2 POHJOIS-SAVO 8,545
101 LAPPAJÄRVEN KALAVEIKOT 2 POHJANMAA 8,412
102 NASTOLAN PILKKI RY 4 Kaakkois-Suomi 8,311
103 RONEÅ SFK 2 RUOTSI 7,950
104 HYRYN VAPAKALASTAJAT RY 2 Kainuu 7,805
105 SAVONLINNAN URHEILUKALASTAJAT RY 4 Etelä-Savo 7,703
106 LAPINLAHDEN PILKKIJÄT 5 Pohjois-Savo 7,518
107 VIHDIN KALASTUSSEURA RY 2 Etelä-Suomi 7,440
108 KEMPIN KALAKERHO 2 KAAKKOIS-SUOMI 7,377
109 KOTKAN KALAMIEHET 4 Kaakkois-Suomi 7,343
110 NURMEKSEN KALAMIEHET 1 POHJOIS-KARJALA 7,185
111 SHIIMASHEMEIKAT RY 2 Pohjois-Karjala 7,058
112 VUOKIN ERÄMIEHET 1 Kainuu 6,910
113 VAASAN URHEILUKALASTAJAT RY 3 Pohjanmaa 6,648
114 HERVANNAN-KAUKAJÄRVEN KALAKERHO RY 2 Häme 6,482
115 HÄRMÄN SEUDUN KALASTAJAT 3 POHJANMAA 6,315
116 ALAVUDEN SEUDUN URHEILUKALASTAJAT 1 Pohjanmaa 6,133
117 HANGON KALAMIEHET RY 1 LOUNAIS-SUOMI 5,950
118 PIETARSAAREN KALAMIEHET 3 Pohjanmaa 5,944
119 MÄNTYHARJUN KALAMIEHET 3 ETELÄ-SAVO 5,902
120 PARIKKALAN KALASTUSSEURA RY 1 Etelä-Karjala 5,776
121 VEITSILUODON KALAMIEHET 2 LAPPI 5,754
122 LAPIN AHVEN TEAM 3 Lappi 5,667
123 ROVANIEMEN KALA- JA METSÄMIEHET 1 Lappi 5,653
124 TEAM SENSAS 1   5,640
125 NUOTTA-JA ERÄPOJAT 2 POHJOIS-POHJANMAA 5,444
126 KURSUNGIN KALAMIEHET 1 LAPPI 5,127
127 JUUTUAN ERÄ- JA KALAMIEHET 1 LAPPI 5,114
128 PETÄJÄISEN PYYTÖMIEHET 1 LAPPI 4,741
129 SONKAJÄRVEN PILKKIJÄT 1 Pohjois-Savo 4,611
130 ANTTOLANVAPAA-AJANKALASTAJAT RY 2 Etelä-Savo 4,488
131 KALTIMON KALA-POJAT RY 1 Pohjois-Karjala 4,440
132 VALKEAKOSKEN KALAVEIKOT 1 HÄME 4,342
133 HEINOLAN VETOUISTELIJAT 2 Kaakkois-Suomi 4,327
134 KAJAANIN KALASTUSKERHO 3 KAINUU 4,189
135 SAARIJÄRVEN KILPAONKIJAT RY. 1 Keski-Suomi 4,072
136 ORIVEDEN ONKIJAT 1 Häme 3,676
137 OULAISTEN ONKIJAT 2 POHJOIS-POHJANMAA 3,597
138 HIILIMÖN ERÄSTÄJÄT 1 Lappi 3,543
139 KUOPION KAIRANKIERTÄJÄT RY 1   3,531
140 PANKAKOSKEN KALAMIEHET 2   3,375
141 KANGASNIEMEN KALA-KAVERIT 1 Etelä-Savo 3,345
142 ÄLVSBY SFK 1   3,245
143 PYHÄNNÄN VAPAA-AJAN KALASTAJAT 1 POHJOIS-POHJANMAA 3,214
144 NUMMI-PUSULAN KALASEURA 1 Etelä-Suomi 3,128
145 VALKEALAN KALAKERHO 2 KAAKKOIS-SUOMI 2,835
146 SUOMUVUOMAN ERÄ 1   2,708
147 NAPAPIIRIN NYKYTYS 1 LAPPI 2,674
148 UTSJOEN ERÄNKÄVIJÄT 2 LAPPI 2,375
149 SIMPELEEN KALAMIEHET RY 1 Etelä-Karjala 2,296
150 VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT 1 ETELÄ-SUOMI 2,215
151 MB-ERÄKERHO 2 Pohjanmaa 2,184
152 TIRRINNITISTÄJÄT 1 POHJOIS-POHJANMAA 2,173
153 ORIMATTILAN KALAKERHO 2 Kaakkois-Suomi 2,068
154 VAAJAKOSKEN KOUKKU 1 KESKI-SUOMI 1,926
155 MUHOKSEN VIRKISTYSKALASTAJAT 2 POHJOIS-POHJANMAA 1,737
156 PURUVEDEN KALAHARRIT 1 Etelä-Savo 1,727
157 MÄNTSÄLÄN KALAKERHO 2 Etelä-Suomi 1,698
158 PARPALAT 3   1,684
159 HUITTISTEN KALAKERHO RY 1 Lounais-Suomi 1,456
160 LAPPEENRANNAN PILKKIJÄT RY 1 Etelä-Karjala 1,256
161 VARKAUDEN TALVIONKIJAT 1 ETELÄ-SAVO 1,204
162 HAUHON URHEILUKALASTAJAT 1 Häme 0,817
163 VAPAA-AJANKALASTAJIEN KESKUSJÄRJESTÖ 1   0,624
164 SAVONRANNAN URHEILUKALASTAJAT RY 1 Etelä-Savo 0,493
165 KEVÄTNIEMEN KALA-JA ERÄMIEHET 1 POHJOIS-KARJALA 0,382
166 MARJANIEMEN KUHAT 1 Etelä-Suomi 0,242
167 VIHDIN KALASTUSSEURA 1 ETELÄ-SUOMI 0,137
168 HAUKIPUTAAN JOKIKALASTUSSEURA 1 POHJOIS-POHJANMAA x
169 - 1 Kaakkois-Suomi x

Paras piiri:

Sija Nimi Montako osalistui   Kaloja
1 Pohjois-Pohjanmaa 12   32,332
2 Lappi 25   30,220
3 Keski-Suomi 15   28,587
4 Pohjanmaa 9   18,943
5 Pohjois-Savo 6   16,141
6 Kainuu 7   13,035
7 Häme 4   9,493
8 ETELÄ-SAVO 3   8,947
9 Etelä-Karjala 1   7,379
10 Lounais-Suomi 1   4,283
11 Etelä-Suomi 1   3,128

 

TILASTOJA:

             
ilmoittautujia oli 1091 joista 1047 palautti kortin saivat 3646,808kg kaloja
©2019 Kalastuskilpailut, Etelä-Suomi - suntuubi.com