Suntuubi-palvelussa käytetään evästeitä. Palvelua käyttämällä hyväksyt evästeiden käytön. Lue lisää. OK
SM-esipilkki 2019 tulokset    
2.3.2019 klo 10-14 Kemin merialue  
   
 Pakkasta -9C, lumituiskua ja navakkaa pohjoistuulta.
       
Miehet:    
Sija Nimi Seura Tulos (g)
1 Ohtonen Kari Tornedalens Sportfiskeklubb 17760
2 Lappi Esa Pielaveden Pilkkijät 16885
3 Kokkonen Jouni Merilapin Urheilukalastajat 14965
4 Rahikkala Vesa Merilapin Urheilukalastajat 13365
5 Lappi Janne Pielaveden Pilkkijät 11850
6 Kauppinen Mika Raahen Merionkijat 11635
7 Kemppainen Jouni Merilapin Urheilukalastajat 10630
8 Puumalainen Miikka Merilapin Urheilukalastajat 8705
9 Lukkarinen Kalle Pielaveden Pilkkijät 8275
10 Poikajärvi Janne Lapin Ahventeam 7580
11 Perkkiö Tuomas Ei seuraa 7295
12 Keskitalo Sami Raahen Merionkijat 6665
13 Siilanen Timo Kalataival 6525
14 Enbuske Kent Luleå Ruotsi 5860
15 Kallatsa Tapio Koillisen Kilpakalastajat 5640
16 Kallatsa Olavi Koillisen Kilpakalastajat 5400
17 Huttu Seppo Kalataival 5200
18 Vinni Harry Merilapin Urheilukalastajat 5165
18 Mastokangas Mauri Toholammin Pilkkijät 5165
20 Karhunen Ismo Rautaruukin Urheilukalastajat 4775
21 Kaikkonen Taisto Iin Kalamiehet 4680
22 Kantojärvi Pertti Merilapin Urheilukalastajat 4500
23 Keltamäki Kari Iin Kalamiehet 4410
24 Lohilahti Viljo Kuusamon Uistinseura 4190
25 Mustaniemi Janne Kuusamon Uistinseura 4105
26 Jussila Leo Iin Kalamiehet 3715
27 Tuohimaa Ari Kuusamon Uistinseura 3585
28 Heinälehto Markku Merilapin Urheilukalastajat 3540
29 Johansson Toni Liperin Urheilukalastajat 3470
30 Keränen Jarkko Puolangan Pystypilkkijät 3365
31 Virkkula Taisto Kuusamon Uistinseura 3115
32 Huuskanen Juha Kiuruveden Vapaa-ajankalastajat 3085
33 Ristiniemi Jari Kuhmon Kalamiehet 2895
34 Kakko Juha Veitsiluodon Kalamiehet 2695
35 Koskinen Timo Ei seuraa 2070
36 Johansson Heikki Veitsiluodon Kalamiehet 2025
37 Puumalainen Matti Merilapin Urheilukalastajat 1955
38 Viro Veli-Matti Ei seuraa 1750
39 Lahti Tero Ei seuraa 1730
40 Räisänen Ville Merilapin Urheilukalastajat 1725
41 Riepula Juha-Matti Iin Kalamiehet 1520
42 Kortelainen Pertti Ei seuraa 1430
43 Toppi Hannes Merilapin Urheilukalastajat 1265
44 Kinnunen Kyösti Merilapin Urheilukalastajat 1110
45 Pietilä Jaakko Merilapin Urheilukalastajat 585
       
Miesveteraanit 60:    
1 Neijonen Vilho Keminseudun Urheilukalastajat 13810
2 Niemelä Jouni Kuusamon Uistinseura 11125
3 Heiskanen Veijo Kuusamon Uistinseura 8865
4 Rahikkala Lauri Iin Kalamiehet 7525
5 Veteläinen Rauno Kuusamon Uistinseura 7065
6 Saastamoinen Tapio Pielaveden Pilkkijät 6290
7 Silvennoinen Martti Kiuruveden Vapaa-ajankalastajat 6285
8 Kehusmaa Reino Keminseudun Urheilukalastajat 5895
9 Mustaniemi Unto Kuusamon Uistinseura 5720
10 Kerttula Ari Raahen Merionkijat 5165
11 Karppi Tuomo Vieskan Vapakalastajat 3870
12 Laukkanen Eljas Pyhännän Vapaa-ajankalastajat 3825
13 Halonen Sakari Kiuruveden Vapaa-ajankalastajat 3300
14 Koivisto Tapio Oulun Erä- ja kennelkerho 2945
15 Keränen Markku Puolangan Pystypilkkijät 2820
16 Junnonaho Antero Pyhännän Vapaa-ajankalastajat 2400
17 Sannemalm Kenneth Ei seuraa 2285
18 Lassila Reijo Liperin Urheilukalastajat 2190
19 Kulojärvi Timo Kalataival 2150
20 Uksila Rauli Ei seuraa 2070
21 Sannemalm Erling Ei seuraa 1940
22 Keveri Veijo Merilapin Urheilukalastajat 1820
23 Wäli Osmo Kuusamon Uistinseura 1805
24 Leinonen Eero Merilapin Urheilukalastajat 1785
25 Liimatta Leo Keminseudun Urheilukalastajat 1770
26 Keränen Yrjö Puolangan Pystypilkkijät 1765
27 Eskola Taisto Veitsiluodon Kalamiehet 1645
28 Pasanen Erkki Kuusamon Uistinseura 1490
29 Hiltunen Aimo Keminseudun Urheilukalastajat 1477
30 Tikkala Pertti Ei seuraa 1425
31 Puurunen Markku Oulun Erä- ja kennelkerho 1325
32 Viinamäki Olli Iin Kalamiehet 1235
33 Ontero Esa Iin Kalamiehet 1145
34 Härkman Reijo Oulun Erä- ja kennelkerho 1040
35 Kaikkonen Taavi Iin Kalamiehet 935

 

Naiset:

   
1 Juurikka Elisa Iin Kalamiehet 5330
2 Enojärvi Eeva Kuusamon Uistinseura 2290
3 Kerttula Sari Raahen Merionkijat 1790
4 Kurttila Pirkko-Liisa Iin Kalamiehet 1350
5 Siilanen Erja Kalataival 655
6 Kirstinä Leena Keminseudun Urheilukalastajat 140
       
Naisveteraanit 60:    
1 Veteläinen Raija Kuusamon Uistinseura 6065
2 Niemelä Mervi Kuusamon Uistinseura 6055
3 Rahikkala Leena Iin Kalamiehet 5110
4 Heiskanen Aila Kuusamon Uistinseura 4490
5 Koivisto Eeva-Liisa Oulun Erä- ja kennelkerho 4435
6 Kurvinen Vuokko Kuusamon Uistinseura 3995
7 Vaara Arja Rovaniemen Kala- ja metsämiehet 3420
8 Kaikkonen Eija Veitsiluodon Kalamiehet 2975
9 Jaakola Raija Veitsiluodon Kalamiehet 2730
10 Ohtonen Marjatta Oulun Erä- ja kennelkerho 2635
11 Laukka Arja Oulun Erä- ja kennelkerho 2415
12 Keveri Raili Merilapin Urheilukalastajat 2135
13 Eskola Raili Veitsiluodon Kalamiehet 2060
14 Kaarre Leena Iin Kalamiehet 1775
15 Pitkänen Maarit Kalataival 1740
16 Tikkala Eeva-Liisa Ei seuraa 1665
17 Määttä Terttu Viitalammen Erä ja kala 1575
18 Väisänen Maija Survarit 1470
19 Ristiniemi Elvi Kuhmon Kalamiehet 1430
20 Jakkila Helinä Iin Kalamiehet 1390
21 Mustaniemi Eija Kuusamon Uistinseura 880
22 Vaikkonen Hilkka Iin Kalamiehet 665
23 Ikonen Airi Iin Kalamiehet 530
24 Palo Leila Veitsiluodon Kalamiehet 435

 

Nuoret 19:

   
1 Lehtosaari Jesse Kuusamon Uistinseura 6270
2 Rahikkala Oskari Iin Kalamiehet 6205
3 Härkman Henry Oulun Erä- ja kennelkerho 3855
4 Kinnunen Eetu Merilapin Urheilukalastajat 3440

 

Nuoret 15:

   
1 Hagström Jaakko Vimpelin Kalaveikot 3755
2 Leppänen Lauri Merilapin Urheilukalastajat 2630
3 Ojala Niko Merilapin Urheilukalastajat 2165
4 Vesa Eljas Merilapin Urheilukalastajat 1670
5 Tuohimaa Miko Kuusamon Uistinseura 1595
6 Vesa Jooa Merilapin Urheilukalastajat 865