Suntuubi-palvelussa käytetään evästeitä. Palvelua käyttämällä hyväksyt evästeiden käytön. Lue lisää. OK

Valkjärvi 20.1.-19 tulokset. Keli verotti osallistujamäärää, joka jäi vaatimattomaan 62:een.

Tulokset:

"Roskakala" -sarjan voitto Kiikerin Samille 275g:n hauella.

Naiset:  (9 osallistujaa)

1.  Mononen Helena           VKS                          4325g

2.  Väänänen Tarja            Loks                        4175g

3.  Arila Tuula                     VUK                        3805g

4.  Kalliomaa Tuula            VUK                         2890g

5.  Heikkilä Kirsti               VUK                         1975g

6.  Beshar Rahile               MKM                         1965g

Miesveteraanit 65:  (23 osallistujaa)

1.  Harju Juhani                                                  5420g

2.  Karhu Seppo                  Kkp                          5080g

3.  Jokinen Tapio                KKK                          4935g

4.  Haanpää Ari                                                  4875g

5.  Tapaninen Tapio           KKK                          4510g

6.  Saari Toivo                    VUK                         4315g

7.  Turpeinen Seppo           Klkk                        3930g

8.  Pappila Pekka               MKM                        3615g

9.  Mähönen Raine              VUK                         3605g

10.Tuomi Reijo                   VKS                         3500g

11.Sundell Antero              VKS                         3325g

12.Wallenius Martti            Värikaapparit         3145g

13.Loponen Aarne               MKM                       3025g

14.Laakso Seppo                VUK                         3010g

15.Sundell Seppo                VKS                         2615g

15.Laurikainen Reijo                                          2615g

17.Kähärä Matti                                                  2490g

18.Arila Ilari                      VUK                           2150g

19.Nurmi Lasse                   VKS                          1290g

20.Rahkonen Risto             Tjuk                          1100g

21.Nurmi Martti                   Kkp                          1025g

22.Simonen Kari                 Klkk                            670g

23.Pasanen Juhani              Klkk                           405g

Miehet:  (30 osallistujaa)

1.  Lindberg Harri               Värikaapparit         8330g

2.  Meuronen Miro              Team Kyörä            6340g

3.  Ojanperä Tomi              Klkk                        6260g

4.  Kyöstilä Kari                 Loks                        6010g

5.  Raivio Lasse                  Klkk                        4610g

6.  Leppänen Ahti               HKM                        4600g

7.  Järvinen Pertti              HKM                        4470g

8.  Männistö Arto               MKM                        4195g

9.  Taponen Kari                 Värikaapparit        4020g

10.Moilanen Jukka             KKK                        3880g

11.Stick Erkki                    Loks                       3445g

12.Järveläinen Jouko        MKM                        3360g

13.Nikkanen Ville              Värikaapparit         3045g

14.Sirola Raine                   Klkk                       2960g

16.Haverinen Urpo             VKS                        2845g

17.Vakkala Jussi                VUK                        2405g

18.Hento Rauno                 Värikaapparit         2210g

19.Ahlman Tapio               HKM                         1735g

20.Lahtinen Reijo               LKK                         1520g

21.Oittila Jouni                   NPKS                       1190g

22.Lopperi Janne                                              1090g

23.Stamm Alo                                                     770g

24.Kiikeri Sami                   Klkk                         720g

25.Veibri Kevin                                                   300g

26.Jansson Roope                                              210g

27.Lumèn Kalevi            Marjaniemen kuhat      --  g

©2019 Kalastuskilpailut, Etelä-Suomi - suntuubi.com