Suntuubi-palvelussa käytetään evästeitä. Palvelua käyttämällä hyväksyt evästeiden käytön. Lue lisää. OK

SM-laituripilkki 2018 tulokset, 23.9.2018 Lohja

Nuoret alle 12v

Sija Nimi Seura Piiri Kaloja
1. ÅMAN ANNA NUMMI-PUSULAN KALASEURA Etelä-Suomi 3,235
2. ÅMAN LAURI NUMMI-PUSULAN KALASEURA Etelä-Suomi 2,856
3. TOHKA KONSTA KUUSANKOSKEN KALASTUSSEURA KAAKKOIS-SUOMI 1,244
4. HAAPALA VALTTERI MB-ERÄKERHO Pohjanmaa 1,032
5. RYÖKÄS EEMELI ANTTOLAN VAPAA-AJANKALASTAJAT RY Etelä-Savo 0,688
6. HAAPALA OSKARI MB-ERÄKERHO Pohjanmaa 0,678
7. KUUSELA SEEMI KUUSANKOSKEN KALASTUSSEURA KAAKKOIS-SUOMI 0,449
  KARVANEN EINO PANSION PETO Lounais-Suomi x

Nuoret alle 12v joukkue

Sija Nimi Piiri Kaloja
1 NUMMI-PUSULAN KALASEURA 1 Etelä-Suomi 6,091
ÅMAN ANNA 3,235
ÅMAN LAURI 2,856
2 MB-ERÄKERHO 1 Pohjanmaa 1,710
HAAPALA VALTTERI 1,032
HAAPALA OSKARI 0,678
3 KUUSANKOSKEN KALASTUSSEURA 1 KAAKKOIS-SUOMI 1,693
KUUSELA SEEMI 0,449
TOHKA KONSTA 1,244

Nuoret 15v

Sija Nimi Seura Piiri Kaloja
1. SARPOLA HELMI MERILAPIN URHEILUKALASTAJAT Pohjois-Pohjanmaa 0,917
2. HÄMÄLÄINEN VILLE RANTAKYLÄN KALAKAVERIT Etelä-Savo 0,430
3. TARKIAINEN EEMELI RANTAKYLÄN KALAKAVERIT Etelä-Savo 0,340
4. HOLMBERG SATU ONKI-86 TURKU Lounais-Suomi 0,170
5. URMAS OSKARI NUMMI-PUSULAN KALASEURA Etelä-Suomi 0,071


Nuoret 19v

Sija Nimi Seura Piiri Kaloja
1. ILJA INBERG PORVOONTALVIONKIJAT Kaakkois-Suomi 2,891
2. SAARINEN JERE KISKON KALAKERHO Lounais-Suomi 1,171
3. KUKKO AAPO VAAJAKOSKEN KOUKKU JA PAUKKU Keski-Suomi 1,082
4. TIILIKAINEN ATTE SAVONLINNAN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Savo 0,736
5. AUVINEN MATTI KISKON KALAKERHO Lounais-Suomi 0,570
6. KUUSELA RONI KUUSANKOSKEN KALASTUSSEURA KAAKKOIS-SUOMI 0,563
7. SANTASAARI NESTORI KISKON KALAKERHO Lounais-Suomi 0,479
8. TRIIPPONEN JUUSO ONKI-86 TURKU LOUNAIS-SUOMI 0,000

Nuoret joukkue

Sija Nimi Piiri Kaloja
1 KISKON KALAKERHO 1 Lounais-Suomi 1,650
SANTASAARI NESTORI 0,479
SAARINEN JERE 1,171
2 RANTAKYLÄN KALAKAVERIT 1 Etelä-Savo 0,770
TARKIAINEN EEMELI 0,340
HÄMÄLÄINEN VILLE 0,430
3 ONKI-86 TURKU 1 Lounais-Suomi 0,170
HOLMBERG SATU 0,170
TRIIPPONEN JUUSO 0,000

Naiset

Sija Nimi Seura Piiri Kaloja
1. HUKKANEN JOHANNA RANTAKYLÄN KALAKAVERIT Etelä-Savo 0,813
2. KARHUNEN PÄIVI PUIJON PILKKI Pohjois-Savo 0,629
3. PAULA SAARINEN POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT Pohjois-Karjala 0,546
4. BEHM RIITTA PURUVEDEN KALA-HARRIT RY Etelä-Savo 0,466
5. AIRAKSINEN TUIJA LAHDEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 0,439
6. PEKONNIEMI RAIJA LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,362
7. SIIPOLA TUIJA LAHDEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 0,338
8. SIRPA KAUNISTO POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT Pohjois-Karjala 0,314
9. HAARAOJA ANNELI MYLLYKOSKEN JOKAMIESKALASTAJAT RY Kaakkois-Suomi 0,310
10. VIRTANEN MARI HAMINAN KALAVEIKOT RY Kaakkois-Suomi 0,295
11. HUHTALA TARJA LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,293
11. PUURUNEN ARJA PUIJON PILKKI Pohjois-Savo 0,293
13. PITKÄNEN JAANA KUUSANKOSKEN KALASTUSSEURA KAAKKOIS-SUOMI 0,267
14. HAAPANIEMI MAARIT ORIMATTILAN KALAKERHO Kaakkois-Suomi 0,243
15. JENNI LAINE TOIJALAN SEUDUN KALAMIEHET Häme 0,168
16. JOKIPELTO-KIILI SATU LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,164
17. VÄÄNÄNEN TARJA LOHJAN KALASEURA RY Etelä-Suomi 0,155
18. SAARI MARJA FORSSAN KALAVEIKOT RY. Häme 0,111
19. SALLINEN SARI SAVONLINNAN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Savo 0,095
20. VIRPI NILOSAARI SOMERVAARAN ERÄNKÄVIJÄT RY. Kainuu 0,087
21. HÄNNINEN ANU KOTKAN KALAMIEHET Kaakkois-Suomi 0,081
22. SALONEN PIA ONKI-86 TURKU Lounais-Suomi 0,078
23. LINDBERG SINI KAUKASTEN KALAKERHO Etelä-Suomi 0,067
24. KURIKKAOJA PIRJO FORSSAN KALAVEIKOT RY. Häme 0,020
25. PIKKARAINEN ERIKA KIRKKONUMMEN KALAPOJAT Etelä-Suomi 0,000
25. RÄSÄNEN AILA PURUVEDEN KALA-HARRIT RY Etelä-Savo 0,000
25. NUMMENPÄÄ RIINA FORSSAN KALAVEIKOT RY. Häme 0,000
25. BESHAR RAHILE MYYRMÄEN KALAMIEHET Etelä-Suomi 0,000
  KARVANEN MAARIT PANSION PETO Lounais-Suomi x

Naisveteraanit 60v

Sija Nimi Seura Piiri Kaloja
1. HAKKOLA RITVA HAUHON URHEILUKALASTAJAT Häme 0,903
2. KOKKARINEN SEIJA PUIJON PILKKI Pohjois-Savo 0,892
3. ANTTONEN PIRJO KONTULAN KALAKERHO ETELÄ-SUOMI 0,708
4. HEIKKILÄ KIRSTI VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Suomi 0,678
5. SUNDELL EIJA VIHDIN KALASTUSSEURA RY Etelä-Suomi 0,665
6. ESKOLA RAILI VEITSILUODON KALAMIEHET RY Lappi 0,573
7. HEININEN AILA LAHDEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 0,562
8. ILVONEN TARJA KISKON KALAKERHO Lounais-Suomi 0,541
9. SOUKKO MIRJA LEMPÄÄLÄN PILKKIMIEHET RY HÄME 0,503
10. SAASTAMOINEN RIITTA NILAKANKALAKERHO Pohjois-Savo 0,489
11. PETÄYS RAIJA LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,427
12. AIKIO ENSI SAARIJÄRVEN KAIRA Keski-Suomi 0,411
13. LUUPPALA MARITTA FORSSAN KALAVEIKOT RY. Häme 0,389
14. KARHU SIRKKA KIRKKONUMMEN KALAPOJAT Etelä-Suomi 0,388
15. LAIHO TUIJA ONKI-86 TURKU Lounais-Suomi 0,382
16. KALLIOMAA TUULA VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Suomi 0,372
17. TUOMINEN VUOKKO VIRTAIN PILKKIJÄT HÄME 0,366
18. VAINIO KAIJA LAUKAAN AHVENPOJAT RY Keski-Suomi 0,338
19. UTRIAINEN LIISA PURUVEDEN KALA-HARRIT RY Etelä-Savo 0,312
20. MANSIKKAMÄKI KIRSTI KANGASNIEMEN KALA-KAVERIT Etelä-Savo 0,304
21. RITVA VIERTOLA LIEKSAN KALAMIEHET RY Pohjois-Karjala 0,298
22. JAKKILA HELINÄ IIN KALALAMIEHET RY. Pohjois-Pohjanmaa 0,297
23. NYMAN SIRKKU TAMPEREEN KALAMIEHET Häme 0,292
24. JOHANSSON RAILI NASTOLAN PILKKI RY Kaakkois-Suomi 0,275
25. ALITUPA LEENA ONKI-86 TURKU Lounais-Suomi 0,264
26. LEPISTÖ AILA VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Suomi 0,261
27. ANJA AUVINEN RANTASALMEN KALAVEIKOT Etelä-Savo 0,250
28. RANTALA SINIKKA KOTKAN KALAMIEHET Kaakkois-Suomi 0,245
29. MIRJA HUOTILAINEN LAPPEENRANNAN PILKKIJÄT RY Etelä-Karjala 0,237
30. RENHOLM LIISA ONKI-86 TURKU Lounais-Suomi 0,219
31. HOLMBERG ULLA ONKI-86 TURKU Lounais-Suomi 0,218
32. EILA TURUNEN LIEKSAN KALAMIEHET RY Pohjois-Karjala 0,212
33. JÄRVISTÖ TUULA LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,208
34. ESKELINEN RAUHA VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Suomi 0,202
35. KOKKO RITVA NASTOLAN PILKKI RY Kaakkois-Suomi 0,199
36. TUOMISTO ARJA VIHDIN KALASTUSSEURA RY Etelä-Suomi 0,190
37. TURKKA EIRA NAANTALIN SEUDUN URHEILUKALASTAJAT RY Lounais-Suomi 0,187
38. SISKO MUUKKONEN RANTASALMEN KALAVEIKOT Etelä-Savo 0,161
39. RODZIEWICZ AIRI LEMPÄÄLÄN PILKKIMIEHET RY Häme 0,159
40. SIRKKA MESKANEN NAANTALIN SEUDUN URHEILUKALASTAJAT RY Lounais-Suomi 0,155
41. SAARELA-MÄKYNEN EIJA LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,151
42. RITVA ÅMAN LIEKSAN KALAMIEHET RY Pohjois-Karjala 0,136
42. MONONEN HELENA VIHDIN KALASTUSSEURA RY Etelä-Suomi 0,136
44. PIKKARAINEN SALME KIRKKONUMMEN KALAPOJAT Etelä-Suomi 0,128
45. MÄKINEN SINIKKA HUITTISTEN KALAKERHO RY Lounais-Suomi 0,127
46. MANU LEA KONTULAN KALAKERHO ETELÄ-SUOMI 0,120
47. RANTALA RAILI LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,119
48. TERÄVÄINEN EDITH KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 0,102
48. PIRJO LEHDONKIVI NAANTALIN SEUDUN URHEILUKALASTAJAT RY Lounais-Suomi 0,102
50. KOKKO MARIA PUIJON PILKKI Pohjois-Savo 0,100
51. KOSKI MONA KALAKERHO SALAR RY Pohjanmaa 0,096
52. HYTTINEN ANNIKKI KISKON KALAKERHO Lounais-Suomi 0,087
53. KAARINA PELTOLA IITIN KALAMIEHT Kaakkois-Suomi 0,085
54. SIRKIÄ VUOKKO NAANTALIN SEUDUN URHEILUKALASTAJAT RY Lounais-Suomi 0,084
55. HUHTINIEMI TERTTU LAPPEENRANNAN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Karjala 0,075
56. PÖYTÄLAAKSO ANNELI LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,073
57. LAITIOLAMPI LAILA LAUKAAN AHVENPOJAT RY Keski-Suomi 0,071
58. ANDERSSON ULLA FORSSAN KALAVEIKOT RY. Häme 0,069
58. ENGVIST MIRJA VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Suomi 0,069
60. SEIJA ORPANA IITIN KALAMIEHT Kaakkois-Suomi 0,066
61. ANNÄ-LIISA VALTONEN IITIN KALAMIEHT Kaakkois-Suomi 0,053
62. ERIKSSON YVONNE PORVOON TALVIONKIJAT Kaakkois-Suomi 0,041
63. ÖSTRING RAITA PURUVEDEN KALA-HARRIT RY Etelä-Savo 0,039
64. TOROPAINEN IRMA PORVOON TALVIONKIJAT Kaakkois-Suomi 0,022
65. SIRPA REPO RANTASALMEN KALAVEIKOT Etelä-Savo 0,018
66. HURSKAINEN MARJATTA VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Suomi 0,016
67. SILMONEN ANSA VIRTAIN PILKKIJÄT HÄME 0,000
67. KOSONEN AIRI PURUVEDEN KALA-HARRIT RY Etelä-Savo 0,000
67. SAARNIO EIJA KILLIN KALAKERHO Lounais-Suomi 0,000
67. TULLINEN SINIKKA ANTTOLAN VAPAA-AJANKALASTAJAT RY Etelä-Savo 0,000
67. KAAKKO RITVA LAHDEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 0,000
  ALLÉN TUULA PORVOON TALVIONKIJAT Kaakkois-Suomi x
  MESIÄINEN SATU ANTTOLAN VAPAA-AJANKALASTAJAT RY Etelä-Savo x
  MURTONEN SINIKKA ANTTOLAN VAPAA-AJANKALASTAJAT RY Etelä-Savo x

Naiset + naisveteraanit joukkue

Sija Nimi Piiri Kaloja
1 PUIJON PILKKI 1 Pohjois-Savo 1,521
KARHUNEN PÄIVI 0,629
KOKKARINEN SEIJA 0,892
2 VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT RY 1 Etelä-Suomi 1,050
KALLIOMAA TUULA 0,372
HEIKKILÄ KIRSTI 0,678
3 POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT 1 Pohjois-Karjala 0,860
PAULA SAARINEN 0,546
SIRPA KAUNISTO 0,314
4 KONTULAN KALAKERHO 1 ETELÄ-SUOMI 0,828
MANU LEA 0,120
ANTTONEN PIRJO 0,708
5 VIHDIN KALASTUSSEURA RY 1 Etelä-Suomi 0,801
MONONEN HELENA 0,136
SUNDELL EIJA 0,665
6 LAHDEN KALAVEIKOT 1 Kaakkois-Suomi 0,777
SIIPOLA TUIJA 0,338
AIRAKSINEN TUIJA 0,439
7 LEMPÄÄLÄN PILKKIMIEHET RY 1 Häme 0,662
RODZIEWICZ AIRI 0,159
SOUKKO MIRJA 0,503
8 LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY 1 Pohjanmaa 0,655
HUHTALA TARJA 0,293
PEKONNIEMI RAIJA 0,362
9 KISKON KALAKERHO 1 Lounais-Suomi 0,628
ILVONEN TARJA 0,541
HYTTINEN ANNIKKI 0,087
10 ONKI-86 TURKU 1 Lounais-Suomi 0,600
HOLMBERG ULLA 0,218
LAIHO TUIJA 0,382
11 LAHDEN KALAVEIKOT 2 Kaakkois-Suomi 0,562
HEININEN AILA 0,562
KAAKKO RITVA 0,000
12 KIRKKONUMMEN KALAPOJAT 1 Etelä-Suomi 0,516
KARHU SIRKKA 0,388
PIKKARAINEN SALME 0,128
13 LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY 4 Pohjanmaa 0,500
PETÄYS RAIJA 0,427
PÖYTÄLAAKSO ANNELI 0,073
14 ONKI-86 TURKU 2 Lounais-Suomi 0,483
RENHOLM LIISA 0,219
ALITUPA LEENA 0,264
15 NASTOLAN PILKKI RY 1 Kaakkois-Suomi 0,474
KOKKO RITVA 0,199
JOHANSSON RAILI 0,275
16 PURUVEDEN KALA-HARRIT RY 1 Etelä-Savo 0,466
RÄSÄNEN AILA 0,000
BEHM RIITTA 0,466
17 FORSSAN KALAVEIKOT RY. 3 Häme 0,458
ANDERSSON ULLA 0,069
LUUPPALA MARITTA 0,389
18 LAUKAAN AHVENPOJAT RY 1 Keski-Suomi 0,409
VAINIO KAIJA 0,338
LAITIOLAMPI LAILA 0,071
19 VIRTAIN PILKKIJÄT 1 HÄME 0,366
SILMONEN ANSA 0,000
TUOMINEN VUOKKO 0,366
20 LIEKSAN KALAMIEHET RY 1 Pohjois-Karjala 0,348
RITVA ÅMAN 0,136
EILA TURUNEN 0,212
21 VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT RY 3 Etelä-Suomi 0,330
LEPISTÖ AILA 0,261
ENGVIST MIRJA 0,069
22 LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY 3 Pohjanmaa 0,327
RANTALA RAILI 0,119
JÄRVISTÖ TUULA 0,208
23 LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY 2 Pohjanmaa 0,315
JOKIPELTO-KIILI SATU 0,164
SAARELA-MÄKYNEN EIJA 0,151
24 RANTASALMEN KALAVEIKOT 2 Etelä-Savo 0,268
SIRPA REPO 0,018
ANJA AUVINEN 0,250
25 VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT RY 2 Etelä-Suomi 0,218
ESKELINEN RAUHA 0,202
HURSKAINEN MARJATTA 0,016
26 IITIN KALAMIEHT 1 Kaakkois-Suomi 0,151
SEIJA ORPANA 0,066
KAARINA PELTOLA 0,085
27 PURUVEDEN KALA-HARRIT RY 2 Etelä-Savo 0,039
ÖSTRING RAITA 0,039
KOSONEN AIRI 0,000
28 PORVOON TALVIONKIJAT 1 Kaakkois-Suomi 0,022
ALLÉN TUULA ?
TOROPAINEN IRMA 0,022
29 FORSSAN KALAVEIKOT RY. 5 Häme 0,020
KURIKKAOJA PIRJO 0,020
NUMMENPÄÄ RIINA 0,000
30 ANTTOLAN VAPAA-AJANKALASTAJAT RY 1 Etelä-Savo 0,000
MURTONEN SINIKKA ?
MESIÄINEN SATU ?

Miehet

Sija Nimi Seura Piiri Kaloja
1. OJANPERÄ TOMI KAUKASTEN KALAKERHO Etelä-Suomi 3,438
2. KUUSELA VESA KUUSANKOSKEN KALASTUSSEURA KAAKKOIS-SUOMI 3,279
3. RAINE KORTET POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT Pohjois-Karjala 3,103
4. TONI WAHLSTEN LAPPEENRANNAN PILKKIJÄT RY Etelä-Karjala 2,447
5. ETELÄ-AHO TOMI LAPUAN SEUDUN KALAKERHO Pohjanmaa 2,385
6. MARKO HELIN TOIJALAN SEUDUN KALAMIEHET Häme 2,231
7. JOUKO NÄPPINEN TOIJALAN SEUDUN KALAMIEHET Häme 2,208
8. JUOPPERI JANI HAMINAN KALAVEIKOT RY Kaakkois-Suomi 2,008
9. LINDBERG HARRI KAUKASTEN KALAKERHO Etelä-Suomi 1,956
10. FRANTSI PEKKA KUUSANKOSKEN KALASTUSSEURA KAAKKOIS-SUOMI 1,912
11. JUHANI SOININEN POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT Pohjois-Karjala 1,815
12. KUKKAMAA HEIKKI KAUKASTEN KALAKERHO Etelä-Suomi 1,775
13. HYVÄRINEN KIMMO LAPPEENRANNAN PILKKIJÄT RY Etelä-Karjala 1,723
14. ERKKI HAVERINEN LAPPEENRANNAN PILKKIJÄT RY Etelä-Karjala 1,558
15. KÄRKKÄINEN PASI LOHJAN KALASEURA RY Etelä-Suomi 1,469
16. LINDHOLM JESSE NUMMI-PUSULAN KALASEURA Etelä-Suomi 1,430
17. SANTASAARI KARI KISKON KALAKERHO Lounais-Suomi 1,374
18. VISKARI MATTI LAHDEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 1,335
19. MOILANEN JUKKA KAUKASTEN KALAKERHO Etelä-Suomi 1,221
20. KINNUNEN TIMO ONKI-86 TURKU Lounais-Suomi 1,189
21. HONKANEN TUOMO KOTKAN KALAMIEHET Kaakkois-Suomi 1,139
22. LAINE TIMO LOHJAN KALASEURA RY Etelä-Suomi 1,075
23. OUTILA JANNE PORVOON TALVIONKIJAT Kaakkois-Suomi 1,029
24. HÄMÄLÄINEN MIKA KAUKASTEN KALAKERHO Etelä-Suomi 1,004
25. MYLLYALHO LASSE FORSSAN KALAVEIKOT RY. Häme 0,983
26. VIITA MATTI LAPUAN SEUDUN KALAKERHO Pohjanmaa 0,975
27. HAKALA JARI MYYRMÄEN KALAMIEHET Etelä-Suomi 0,909
28. KEISALMI HANNU NAANTALIN SEUDUN URHEILUKALASTAJAT RY Lounais-Suomi 0,908
29. MATTSSON JARMO FORSSAN KALAVEIKOT RY. Häme 0,903
30. PUHAKKA PERTTI ANTTOLAN VAPAA-AJANKALASTAJAT RY Etelä-Savo 0,886
31. TOROPAINEN MIKA PORVOON TALVIONKIJAT Kaakkois-Suomi 0,861
32. LINDHOLM TERO NUMMI-PUSULAN KALASEURA Etelä-Suomi 0,857
33. STENBERG TONI KUUSANKOSKEN KALASTUSSEURA KAAKKOIS-SUOMI 0,846
34. TARKIAINEN JANNE RANTAKYLÄN KALAKAVERIT Etelä-Savo 0,811
35. PEKKA HANNILA PORVOON TALVIONKIJAT Kaakkois-Suomi 0,755
36. EEVA VESA ANTTOLAN VAPAA-AJANKALASTAJAT RY Etelä-Savo 0,727
37. PASI AHONEN TOIJALAN SEUDUN KALAMIEHET Häme 0,717
38. AVIKAINEN JORMA ANTTOLAN VAPAA-AJANKALASTAJAT RY Etelä-Savo 0,702
39. JÄÄSKELÄINEN EERO KARKKILAN KALASTUSSEURA Etelä-Suomi 0,699
40. LEPPÄNEN RAUNO SAARIJÄRVEN KAIRA Keski-Suomi 0,665
41. TOHKA RIKU KUUSANKOSKEN KALASTUSSEURA KAAKKOIS-SUOMI 0,650
42. SALORANTA MARKKU KISKON KALAKERHO Lounais-Suomi 0,642
43. HILTUNEN TIMO KUUSANKOSKEN KALASTUSSEURA KAAKKOIS-SUOMI 0,622
44. STICK ERKKI LOHJAN KALASEURA RY Etelä-Suomi 0,519
45. HUOMAN MIKA PURUVEDEN KALA-HARRIT RY Etelä-Savo 0,513
46. MÄNNISTÖ ARTO MYYRMÄEN KALAMIEHET Etelä-Suomi 0,489
47. KAINULAINEN SAMI LAHDEN ONKI TEAM RY Kaakkois-Suomi 0,481
48. KESKI-KORHONEN KARI LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,456
49. AUVINEN JUKKA LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,437
50. SALORANTA JARMO KISKON KALAKERHO Lounais-Suomi 0,424
51. PETÄYS JONI LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,415
52. ANDERSSON TOM VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Suomi 0,406
53. KILPELÄINEN JARI-PEKKA KISKON KALAKERHO Lounais-Suomi 0,376
54. OJALA MATTI KIRKKONUMMEN KALAPOJAT Etelä-Suomi 0,360
55. PAAKKINEN PEKKA PURUVEDEN KALA-HARRIT RY Etelä-Savo 0,334
56. KUKKONEN MARKKU PUIJON PILKKI Pohjois-Savo 0,325
57. SANTASAARI KASPERI KISKON KALAKERHO Lounais-Suomi 0,319
58. ETELÄ-AHO TEEMU LAPUAN SEUDUN KALAKERHO Pohjanmaa 0,314
59. KUUSINEN PEKKA ONKI-86 TURKU Lounais-Suomi 0,288
60. MARKKU VAINIKKA LAPPEENRANNAN PILKKIJÄT RY Etelä-Karjala 0,264
61. KARI TURUNEN POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT Pohjois-Karjala 0,243
62. ILVONEN PAUL KISKON KALAKERHO Lounais-Suomi 0,239
63. JARI HARTIKAINEN LAPPEENRANNAN PILKKIJÄT RY Etelä-Karjala 0,227
64. HÄNNINEN TERO KOTKAN KALAMIEHET Kaakkois-Suomi 0,224
65. SARKKINEN VILLE NUMMI-PUSULAN KALASEURA Etelä-Suomi 0,218
66. JÄRVELÄINEN JOUKO MYYRMÄEN KALAMIEHET Etelä-Suomi 0,215
67. KORTELAHTI ARI LENTOKALA RY Keski-Suomi 0,196
68. TAPIO WAHLSTEN LAPPEENRANNAN PILKKIJÄT RY Etelä-Karjala 0,184
69. KÄPYLÄ JUKKA LENTOKALA RY Keski-Suomi 0,181
70. NEUVONEN SEPPO ORIMATTILAN KALAKERHO Kaakkois-Suomi 0,178
71. KOVANEN EERO LAUKAAN AHVENPOJAT RY Keski-Suomi 0,177
72. KILPELÄINEN PEKKA PURUVEDEN KALA-HARRIT RY Etelä-Savo 0,175
73. KINNUNEN JUHA KILLIN KALAKERHO Lounais-Suomi 0,111
74. SARPOLA JARKKO MERILAPIN URHEILUKALASTAJAT Pohjois-Pohjanmaa 0,074
75. LEHTOMÄKI ESA LENTOKALA RY Keski-Suomi 0,044
76. NUMMENPÄÄ PAULI FORSSAN KALAVEIKOT RY. Häme 0,000
76. MÄNTY PEKKA KILLIN KALAKERHO Lounais-Suomi 0,000
76. PAASIKIVI MIKKO NAANTALIN SEUDUN URHEILUKALASTAJAT RY Lounais-Suomi 0,000
  KARI NILOSAARI SOMERVAARAN ERÄNKÄVIJÄT RY. Kainuu x
  KÄSSI TIMO SAARIJÄRVEN KAIRA Keski-Suomi x
  CARLAS MIIKA KIRKKONUMMEN KALAPOJAT Etelä-Suomi x
  MONONEN VELI-MARTTI VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Suomi x
  PIIRONEN KALLE ANTTOLAN VAPAA-AJANKALASTAJAT RY Etelä-Savo x
  KEMPPAINEN JANNE MYYRMÄEN KALAMIEHET Etelä-Suomi x


Miehet joukkue

Sija Nimi Piiri Kaloja
1 KAUKASTEN KALAKERHO 1 Etelä-Suomi 6,398
HÄMÄLÄINEN MIKA 1,004
LINDBERG HARRI 1,956
OJANPERÄ TOMI 3,438
2 KUUSANKOSKEN KALASTUSSEURA 1 KAAKKOIS-SUOMI 6,037
KUUSELA VESA 3,279
STENBERG TONI 0,846
FRANTSI PEKKA 1,912
3 POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT 1 Pohjois-Karjala 5,161
JUHANI SOININEN 1,815
KARI TURUNEN 0,243
RAINE KORTET 3,103
4 TOIJALAN SEUDUN KALAMIEHET 1 Häme 5,156
MARKO HELIN 2,231
JOUKO NÄPPINEN 2,208
PASI AHONEN 0,717
5 LAPPEENRANNAN PILKKIJÄT RY 1 Etelä-Karjala 4,397
HYVÄRINEN KIMMO 1,723
JARI HARTIKAINEN 0,227
TONI WAHLSTEN 2,447
6 LAPUAN SEUDUN KALAKERHO 1 Pohjanmaa 3,674
VIITA MATTI 0,975
ETELÄ-AHO TEEMU 0,314
ETELÄ-AHO TOMI 2,385
7 LOHJAN KALASEURA RY 1 Etelä-Suomi 3,063
STICK ERKKI 0,519
KÄRKKÄINEN PASI 1,469
LAINE TIMO 1,075
8 PORVOON TALVIONKIJAT 1 Kaakkois-Suomi 2,645
TOROPAINEN MIKA 0,861
OUTILA JANNE 1,029
PEKKA HANNILA 0,755
9 NUMMI-PUSULAN KALASEURA 1 Etelä-Suomi 2,505
LINDHOLM JESSE 1,430
SARKKINEN VILLE 0,218
LINDHOLM TERO 0,857
10 ANTTOLAN VAPAA-AJANKALASTAJAT RY 1 Etelä-Savo 2,315
PUHAKKA PERTTI 0,886
AVIKAINEN JORMA 0,702
EEVA VESA 0,727
11 KIIKALAN URHEILUKALASTAJAT 1 Lounais-Suomi 2,153
KEIJO KAIVONEN 0,810
TAISTO OJARANTA 1,343
HANNU OJARANTA 0,000
12 LAPPEENRANNAN PILKKIJÄT RY 2 Etelä-Karjala 2,006
TAPIO WAHLSTEN 0,184
ERKKI HAVERINEN 1,558
MARKKU VAINIKKA 0,264
13 KISKON KALAKERHO 2 Lounais-Suomi 1,932
ILVONEN PAUL 0,239
SANTASAARI KARI 1,374
SANTASAARI KASPERI 0,319
14 FORSSAN KALAVEIKOT RY. 2 Häme 1,886
MYLLYALHO LASSE 0,983
NUMMENPÄÄ PAULI 0,000
MATTSSON JARMO 0,903
15 MYYRMÄEN KALAMIEHET 1 Etelä-Suomi 1,613
HAKALA JARI 0,909
MÄNNISTÖ ARTO 0,489
JÄRVELÄINEN JOUKO 0,215
16 KISKON KALAKERHO 1 Lounais-Suomi 1,442
SALORANTA JARMO 0,424
KILPELÄINEN JARI-PEKKA 0,376
SALORANTA MARKKU 0,642
17 LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY 1 Pohjanmaa 1,308
AUVINEN JUKKA 0,437
PETÄYS JONI 0,415
KESKI-KORHONEN KARI 0,456
18 PURUVEDEN KALA-HARRIT RY 1 Etelä-Savo 1,022
KILPELÄINEN PEKKA 0,175
PAAKKINEN PEKKA 0,334
HUOMAN MIKA 0,513
19 LENTOKALA RY 1 Keski-Suomi 0,421
KORTELAHTI ARI 0,196
KÄPYLÄ JUKKA 0,181
LEHTOMÄKI ESA 0,044

Miesveteraanit 60v

Sija Nimi Seura Piiri Kaloja
1. SÄRKIKOSKI ARTO ORIVEDEN ONKIJAT Häme 4,045
2. JÄÄSKELÄINEN  KAUKO LAHDEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 4,042
3. HEINO TEUVO FORSSAN KALAVEIKOT RY. Häme 3,342
4. KORPELA MARKKU LENTOKALA RY Keski-Suomi 2,909
5. SUNDELL TAUNO VIHDIN KALASTUSSEURA RY Etelä-Suomi 2,813
6. AUVINEN KEIJO ANTTOLAN VAPAA-AJANKALASTAJAT RY Etelä-Savo 2,715
7. HAVERINEN MATTI KUHMON KALAMIEHET RY Kainuu 2,409
8. KUKKAMAA PENTTI KAUKASTEN KALAKERHO Etelä-Suomi 2,316
9. AHO SEPPO PORVOON TALVIONKIJAT Kaakkois-Suomi 2,310
10. VATANEN AULIS VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Suomi 2,268
11. OUTILA HEINO PORVOON TALVIONKIJAT Kaakkois-Suomi 2,127
12. NURMI MARTTI KIRKKONUMMEN KALAPOJAT Etelä-Suomi 2,035
13. HAVERINEN URPO VIHDIN KALASTUSSEURA RY Etelä-Suomi 2,028
14. ALLÉN MATTI PORVOON TALVIONKIJAT Kaakkois-Suomi 1,990
15. SOININEN MAURI ANTTOLAN VAPAA-AJANKALASTAJAT RY Etelä-Savo 1,945
16. LINDSTRÖM RAUNO KAUKASTEN KALAKERHO Etelä-Suomi 1,934
17. KAAKKO REINO LAHDEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 1,907
18. KARHU SEPPO KIRKKONUMMEN KALAPOJAT Etelä-Suomi 1,891
19. KEMPPAINEN MARTTI KIRKKONUMMEN KALAPOJAT Etelä-Suomi 1,841
20. LAURIKAINEN REIJO VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Suomi 1,837
21. KANNINEN MATTI BODOMIN KOUKKUPOJAT Etelä-Suomi 1,810
22. KORTELAINEN MARKKU KLAUKKALAN KALASTUSKERHO R.Y. Etelä-Suomi 1,769
23. ONTERO ESA IIN KALALAMIEHET RY. Pohjois-Pohjanmaa 1,759
24. LAAKSO ESA MYYRMÄEN KALAMIEHET Etelä-Suomi 1,744
25. TÖYRYLÄ EINO ORIMATTILAN KALAKERHO Kaakkois-Suomi 1,740
26. TURPEINEN SEPPO KLAUKKALAN KALASTUSKERHO R.Y. Etelä-Suomi 1,714
27. NYMAN JORMA TAMPEREEN KALAMIEHET Häme 1,706
28. KAURIINMÄKI JUKKA LEMPÄÄLÄN PILKKIMIEHET RY Häme 1,679
29. VALLITTU RAIMO VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Suomi 1,642
30. OINONEN ARVO PORVOON TALVIONKIJAT Kaakkois-Suomi 1,632
31. MATTI HELIN TOIJALAN SEUDUN KALAMIEHET Häme 1,585
32. KAAKINEN PENTTI VIHDIN KALASTUSSEURA RY Etelä-Suomi 1,550
33. RIKKONEN TERHO VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Suomi 1,518
34. HARTMAN GÖRAN KIRKKONUMMEN KALAPOJAT Etelä-Suomi 1,513
35. LÄHDE RAIMO ONKI-86 TURKU Lounais-Suomi 1,493
36. LUNDAHN CHRISTER MYYRMÄEN KALAMIEHET Etelä-Suomi 1,484
37. JOHANSSON JARI NASTOLAN PILKKI RY Kaakkois-Suomi 1,474
38. MANSIKKAMÄKI AIMO KANGASNIEMEN KALA-KAVERIT Etelä-Savo 1,465
39. TOLPPANEN KALERVO MYYRMÄEN KALAMIEHET Etelä-Suomi 1,443
40. INKILÄINEN AIMO BODOMIN KOUKKUPOJAT Etelä-Suomi 1,435
41. MIELTY TAPANI TUUSULANJÄRVEN URHEILUKALASSTAJAT Etelä-Suomi 1,430
42. GREN JUKKA MYLLYKOSKEN JOKAMIESKALASTAJAT RY Kaakkois-Suomi 1,422
43. LEPISTÖ MAUNO VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Suomi 1,406
44. PAULAMÄKI MATTI PORVOON TALVIONKIJAT Kaakkois-Suomi 1,394
45. MÄKINEN VEIKKO HALIKON KUHAT Lounais-Suomi 1,372
46. KENNETH TUOMINEN TOIJALAN SEUDUN KALAMIEHET Häme 1,364
47. ALA-HONKOLA HANNU PILK KINGS RY. RF. VAASA Pohjanmaa 1,358
48. TUOMINEN RAIMO VIRTAIN PILKKIJÄT HÄME 1,357
49. JÄRVINEN RAIMO KLAUKKALAN KALASTUSKERHO R.Y. Etelä-Suomi 1,354
50. TAISTO OJARANTA KIIKALAN URHEILUKALASTAJAT Lounais-Suomi 1,343
51. VEIKKO JOKINEN OTAVAN KALAMIEHET RY Etelä-Savo 1,342
52. PIRINEN KYÖSTI LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 1,294
53. NENONEN KAUKO KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 1,285
54. KURVINEN VÄINÖ MYLLYKOSKEN JOKAMIESKALASTAJAT RY Kaakkois-Suomi 1,284
55. NURMI LASSE VIHDIN KALASTUSSEURA RY Etelä-Suomi 1,274
56. BUHANIST MIKKO BODOMIN KOUKKUPOJAT Etelä-Suomi 1,273
57. LEHTIMÄKI PERTTI ONKI-86 TURKU Lounais-Suomi 1,265
58. MÄHÖNEN RAINE VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Suomi 1,255
59. RANTANEN ASKO HAUHON URHEILUKALASTAJAT Häme 1,252
60. TERVO PAAVO NASTOLAN PILKKI KAAKKOIS-SUOMI 1,217
61. SALLINEN KALEVI SAVONLINNAN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Savo 1,206
62. PAULI KOKKONEN RANTASALMEN KALAVEIKOT Etelä-Savo 1,197
63. ARTO HUURRE LIEKSAN KALAMIEHET RY Pohjois-Karjala 1,195
64. LUNDAHL KALEVI PORVOON TALVIONKIJAT Kaakkois-Suomi 1,168
65. ERKKI LYYTIKÄINEN RANTASALMEN KALAVEIKOT Etelä-Savo 1,161
66. LAGERROOS TERHO VIHDIN KALASTUSSEURA RY Etelä-Suomi 1,140
67. VEIKKO MESKANEN NAANTALIN SEUDUN URHEILUKALASTAJAT RY Lounais-Suomi 1,118
68. TIILIKAINEN JUKKA SAVONLINNAN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Savo 1,082
69. ARILA ILARI VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Suomi 1,064
70. MUSTONEN PERTTI PURUVEDEN KALA-HARRIT RY Etelä-Savo 1,047
71. KUISMA TAPIO PAKAAN URHEILUKALASTAJAT KAAKKOIS-SUOMI 1,038
72. NIITYNPERÄ JARMO KISKON KALAKERHO Lounais-Suomi 1,026
73. RAIMO TARKKONEN IITIN KALAMIEHT Kaakkois-Suomi 1,017
74. SILTALA SEPPO LOHJAN KALASEURA RY Etelä-Suomi 0,976
75. PASANEN JUHANI KLAUKKALAN KALASTUSKERHO R.Y. Etelä-Suomi 0,959
76. ORAVA VEIKKO VAASAN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,945
77. KAASINEN TOIVO BODOMIN KOUKKUPOJAT Etelä-Suomi 0,941
78. NIEMINEN SEPPO LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,939
79. VUORIJÄRVI VEIKKO LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,931
80. LAHTINEN OLLI TIKKAKOSKEN KALAMIEHET Keski-Suomi 0,921
81. ILVONEN ESKO FORSSAN KALAVEIKOT RY. Häme 0,872
82. HAANPÄÄ ARI VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Suomi 0,859
83. KEIJO KAIVONEN KIIKALAN URHEILUKALASTAJAT Lounais-Suomi 0,810
84. RUTANEN HEIKKI SAARIJÄRVEN KAIRA Keski-Suomi 0,800
85. RISTIMÄKI HANNU KURIKAN URHEILUKALASTAJAT Pohjanmaa 0,773
86. RÄSÄNEN AKI PURUVEDEN KALA-HARRIT RY Etelä-Savo 0,771
87. NIIRANEN ESKO KAUKASTEN KALAKERHO Etelä-Suomi 0,769
88. SIMONEN MARTTI VIHDIN KALASTUSSEURA RY Etelä-Suomi 0,763
89. PALOMÄKI TAISTO HAUHON URHEILUKALASTAJAT Häme 0,751
90. TUUKKANEN MATTI KANGASNIEMEN KALA-KAVERIT Etelä-Savo 0,731
91. PARTANEN MARTTI PURUVEDEN KALA-HARRIT RY Etelä-Savo 0,717
92. KARHU MIKKO FORSSAN KALAVEIKOT RY. Häme 0,702
93. TOLPPILA ANTERO SAARIJÄRVEN KAIRA Keski-Suomi 0,690
94. REIJO VIERTOLA LIEKSAN KALAMIEHET RY Pohjois-Karjala 0,685
94. ILVONEN JOUKO KISKON KALAKERHO Lounais-Suomi 0,685
96. HORKKA PEKKA FORSSAN KALAVEIKOT RY. Häme 0,662
96. KOIVUSALO ALPO LENTOKALA RY Keski-Suomi 0,662
98. KOSKI HANNU LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,661
99. SARKKINEN VEIKKO ONKI-86 TURKU Lounais-Suomi 0,648
100. HAAPAKOSKI SAULI FORSSAN KALAVEIKOT RY. Häme 0,637
101. ESKELINEN PERTTI ONKI-86 TURKU Lounais-Suomi 0,608
102. MAJURI JUKKA FORSSAN KALAVEIKOT RY. Häme 0,582
103. KUKKO MATTI VAAJAKOSKEN KOUKKU JA PAUKKU Keski-Suomi 0,581
104. KALERVO VEIJALAINEN OTAVAN KALAMIEHET RY Etelä-Savo 0,577
105. RÖPELINEN SAKARI MYLLYKOSKEN JOKAMIESKALASTAJAT RY Kaakkois-Suomi 0,546
106. OVASKA ERKKI BODOMIN KOUKKUPOJAT Etelä-Suomi 0,540
107. HUHTINIEMI JORMA LAPPEENRANNAN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Karjala 0,522
108. SUNDELL ANTERO VIHDIN KALASTUSSEURA RY Etelä-Suomi 0,520
109. SAARELMA TAPIO MYYRMÄEN KALAMIEHET Etelä-Suomi 0,504
110. MÄKI EERO LAHDEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 0,501
111. ESKOLA TAISTO VEITSILUODON KALAMIEHET RY Lappi 0,496
112. SIMOLA JUKKA FORSSAN KALAVEIKOT RY. Häme 0,490
113. KOVANEN PENTTI LAUKAAN AHVENPOJAT RY Keski-Suomi 0,480
114. NIEMELÄ JARI VIHDIN KALASTUSSEURA RY Etelä-Suomi 0,461
115. SUNDBERG PAULI KAUKASTEN KALAKERHO Etelä-Suomi 0,425
116. LOUNA REIJO HOLLOLAN PILKKI KAAKKOIS-SUOMI 0,417
117. TARKIAINEN ARI ANTTOLAN VAPAA-AJANKALASTAJAT RY Etelä-Savo 0,412
118. HELMINEN VEIJO KLAUKKALAN KALASTUSKERHO R.Y. Etelä-Suomi 0,404
118. AALTONEN ARI ONKI-86 TURKU Lounais-Suomi 0,404
120. KUHMONEN MARKKU ALAVUDEN SEUDUN URHEILUKALASTAJAT Pohjanmaa 0,379
121. LAMMINPÄÄ REIJO LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,377
122. IKONEN MIKKO VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Suomi 0,370
123. OJANEN ESKO PORVOON TALVIONKIJAT Kaakkois-Suomi 0,355
124. PURSIAINEN AHTI MYYRMÄEN KALAMIEHET Etelä-Suomi 0,337
125. SUNDSTRÖM KEIJO VIHDIN KALASTUSSEURA RY Etelä-Suomi 0,316
126. VELIN TOIVO NUMMI-PUSULAN KALASEURA Etelä-Suomi 0,306
127. NEVALA KALEVI KIRKKONUMMEN KALAPOJAT Etelä-Suomi 0,297
128. RINTAMÄKI AARNE VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Suomi 0,296
129. MYLLYMÄKI MATTI LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,295
130. SAARI TOIVO VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Suomi 0,286
131. PELTOLA PERTTI FORSSAN KALAVEIKOT RY. Häme 0,282
132. MYLLYAHO ALEKSI PILK KINGS RY. RF. VAASA POHJANMAA 0,264
133. RAUTIAINEN RISTO SURVARIT RY Kainuu 0,258
134. HONKANEN VEINI LEMPÄÄLÄN PILKKIMIEHET RY Häme 0,257
135. LAIHO JARMO ONKI-86 TURKU Lounais-Suomi 0,249
136. KOSKINEN PERTTI HAUHON URHEILUKALASTAJAT Häme 0,242
137. KETOKOSKI JUKKA KISKON KALAKERHO Lounais-Suomi 0,239
138. NÄVERI RAIMO PAKAAN URHEILUKALASTAJAT KAAKKOIS-SUOMI 0,238
139. SAVINIEMI KALERVO VIHDIN KALASTUSSEURA RY Etelä-Suomi 0,237
140. HIETAKANGAS HARRI KISKON KALAKERHO Lounais-Suomi 0,222
141. KANTOLA JOUKO TUUSULANJÄRVEN URHEILUKALASSTAJAT Etelä-Suomi 0,193
142. VEIKKOLA MAURI KISKON KALAKERHO Lounais-Suomi 0,192
143. KELTAMÄKI SEPPO LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,190
144. LAURILA ARI VIHDIN KALASTUSSEURA RY Etelä-Suomi 0,187
145. SIMONEN KARI KLAUKKALAN KALASTUSKERHO R.Y. Etelä-Suomi 0,177
146. TURKKA VÄINÖ NAANTALIN SEUDUN URHEILUKALASTAJAT RY Lounais-Suomi 0,153
147. SIMONAHO JOUKO LAUKAAN AHVENPOJAT RY Keski-Suomi 0,150
148. AHTI LAAMANEN OTAVAN KALAMIEHET RY Etelä-Savo 0,149
149. RAIMO KAMMONEN IITIN KALAMIEHT Kaakkois-Suomi 0,146
150. HUHTANIITTY PENTTI PORVOON TALVIONKIJAT Kaakkois-Suomi 0,141
151. RINTA-JASKARI TIMO LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,121
152. VARMAJOKI EERO VAASAN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,115
153. ESKELINEN REINO VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Suomi 0,114
154. UUSNÄKKI SEPPO KOTKAN KALAMIEHET Kaakkois-Suomi 0,112
155. KOSKELA ARTO LAHDEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 0,109
156. HUIKKO MARKKU TUOHUSTAJAT ETELÄ-SUOMI 0,108
157. BEHM MARKKU PURUVEDEN KALA-HARRIT RY Etelä-Savo 0,096
158. SAARINEN TIMO KISKON KALAKERHO Lounais-Suomi 0,095
159. TURUNEN REIJO HALIKON KUHAT Lounais-Suomi 0,090
160. KÄÄRIÄINEN ARTO LAUKAAN AHVENPOJAT RY Keski-Suomi 0,086
161. IMMONEN MARKKU PURUVEDEN KALA-HARRIT RY Etelä-Savo 0,082
162. NIININEVA JOUKO KANGASNIEMEN KALA-KAVERIT Etelä-Savo 0,075
163. NIHTILÄ JUHA KOTKAN KALAMIEHET Kaakkois-Suomi 0,059
164. KUKKAMÄKI SAKARI MYYRMÄEN KALAMIEHET Etelä-Suomi 0,054
164. KAJORANTA REIJO PILK KINGS RY. RF. VAASA Pohjanmaa 0,054
166. KARI RISTO ONKI-86 TURKU Lounais-Suomi 0,052
166. MUURONEN JORMA TUUSULANJÄRVEN URHEILUKALASSTAJAT Etelä-Suomi 0,052
168. RAIMO AUVINEN RANTASALMEN KALAVEIKOT Etelä-Savo 0,043
169. HELANDER KARI VAASAN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,041
170. SALORANTA MATTI KISKON KALAKERHO Lounais-Suomi 0,032
171. TOIVONEN JAAKKO HALIKON KUHAT Lounais-Suomi 0,000
171. ENGVIST ERIK VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Suomi 0,000
171. PENTTI KUORTTI IITIN KALAMIEHT Kaakkois-Suomi 0,000
171. TAMMINEN ESKO FORSSAN KALAVEIKOT RY. Häme 0,000
171. SAKKO ANTTI LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,000
171. VUORI OLLI-PEKKA TUUSULANJÄRVEN URHEILUKALASSTAJAT Etelä-Suomi 0,000
171. HANNU OJARANTA KIIKALAN URHEILUKALASTAJAT Lounais-Suomi 0,000
  JUVANKOSKI HANNU NUMMI-PUSULAN KALASEURA Etelä-Suomi x
  PETÄYS MATTI LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa x
  KALEVI KAIVONEN KIIKALAN URHEILUKALASTAJAT Lounais-Suomi x
  VESALA PEKKA FORSSAN KALAVEIKOT RY. Häme x
  RÄMÖ SAULI LAHDEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi x
  KOSKI LASSE KALAKERHO SALAR RY Pohjanmaa x
  MÄKELÄ JUHANI MYYRMÄEN KALAMIEHET Etelä-Suomi x
  KUJANPÄÄ PERTTI NAANTALIN SEUDUN URHEILUKALASTAJAT RY Lounais-Suomi x
  SIHVONEN PENTTI PURUVEDEN KALA-HARRIT RY Etelä-Savo x
  KOIVUNEN TAPIO JUVAN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Savo x
  RUOKOLAINEN ARMAS LEMPÄÄLÄN PILKKIMIEHET RY Häme x
  ISO-OJA JARI VAASAN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa x
  HUHTANIEMI ESKO ONKI-86 TURKU Lounais-Suomi x
  MALMINEN HANNU NAANTALIN SEUDUN URHEILUKALAST. LOUNAIS-SUOMI x

Miesveteraanit 60v joukkue

Sija Nimi Piiri Kaloja
1 ANTTOLAN VAPAA-AJANKALASTAJAT RY 1 Etelä-Savo 5,072
AUVINEN KEIJO 2,715
SOININEN MAURI 1,945
TARKIAINEN ARI 0,412
2 PORVOON TALVIONKIJAT 1 Kaakkois-Suomi 5,016
PAULAMÄKI MATTI 1,394
ALLÉN MATTI 1,990
OINONEN ARVO 1,632
3 FORSSAN KALAVEIKOT RY. 4 Häme 4,796
HEINO TEUVO 3,342
ILVONEN ESKO 0,872
MAJURI JUKKA 0,582
4 LAHDEN KALAVEIKOT 1 Kaakkois-Suomi 4,652
JÄÄSKELÄINEN  KAUKO 4,042
MÄKI EERO 0,501
KOSKELA ARTO 0,109
5 VIHDIN KALASTUSSEURA RY 1 Etelä-Suomi 4,096
SIMONEN MARTTI 0,763
SUNDELL TAUNO 2,813
SUNDELL ANTERO 0,520
6 VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT RY 3 Etelä-Suomi 3,970
LEPISTÖ MAUNO 1,406
VATANEN AULIS 2,268
RINTAMÄKI AARNE 0,296
7 KLAUKKALAN KALASTUSKERHO R.Y. 1 Etelä-Suomi 3,887
HELMINEN VEIJO 0,404
TURPEINEN SEPPO 1,714
KORTELAINEN MARKKU 1,769
8 KIRKKONUMMEN KALAPOJAT 1 Etelä-Suomi 3,845
NURMI MARTTI 2,035
HARTMAN GÖRAN 1,513
NEVALA KALEVI 0,297
9 VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT RY 2 Etelä-Suomi 3,837
ARILA ILARI 1,064
MÄHÖNEN RAINE 1,255
RIKKONEN TERHO 1,518
10 VIHDIN KALASTUSSEURA RY 3 Etelä-Suomi 3,618
HAVERINEN URPO 2,028
NURMI LASSE 1,274
SUNDSTRÖM KEIJO 0,316
11 KAUKASTEN KALAKERHO 1 Etelä-Suomi 3,510
KUKKAMAA PENTTI 2,316
NIIRANEN ESKO 0,769
SUNDBERG PAULI 0,425
12 BODOMIN KOUKKUPOJAT 1 Etelä-Suomi 3,291
KANNINEN MATTI 1,810
KAASINEN TOIVO 0,941
OVASKA ERKKI 0,540
13 MYLLYKOSKEN JOKAMIESKALASTAJAT RY 1 Kaakkois-Suomi 3,252
GREN JUKKA 1,422
KURVINEN VÄINÖ 1,284
RÖPELINEN SAKARI 0,546
14 VIHDIN KALASTUSSEURA RY 2 Etelä-Suomi 3,151
KAAKINEN PENTTI 1,550
LAGERROOS TERHO 1,140
NIEMELÄ JARI 0,461
15 VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT RY 1 Etelä-Suomi 2,982
LAURIKAINEN REIJO 1,837
HAANPÄÄ ARI 0,859
SAARI TOIVO 0,286
16 MYYRMÄEN KALAMIEHET 3 Etelä-Suomi 2,981
TOLPPANEN KALERVO 1,443
KUKKAMÄKI SAKARI 0,054
LUNDAHN CHRISTER 1,484
17 MYYRMÄEN KALAMIEHET 2 Etelä-Suomi 2,585
SAARELMA TAPIO 0,504
LAAKSO ESA 1,744
PURSIAINEN AHTI 0,337
18 KLAUKKALAN KALASTUSKERHO R.Y. 2 Etelä-Suomi 2,490
JÄRVINEN RAIMO 1,354
PASANEN JUHANI 0,959
SIMONEN KARI 0,177
19 RANTASALMEN KALAVEIKOT 1 Etelä-Savo 2,401
ERKKI LYYTIKÄINEN 1,161
PAULI KOKKONEN 1,197
RAIMO AUVINEN 0,043
20 KANGASNIEMEN KALA-KAVERIT 1 Etelä-Savo 2,271
NIININEVA JOUKO 0,075
MANSIKKAMÄKI AIMO 1,465
TUUKKANEN MATTI 0,731
21 HAUHON URHEILUKALASTAJAT 1 Häme 2,245
KOSKINEN PERTTI 0,242
PALOMÄKI TAISTO 0,751
RANTANEN ASKO 1,252
22 OTAVAN KALAMIEHET RY 1 Etelä-Savo 2,068
VEIKKO JOKINEN 1,342
AHTI LAAMANEN 0,149
KALERVO VEIJALAINEN 0,577
23 LEMPÄÄLÄN PILKKIMIEHET RY 1 Häme 1,936
HONKANEN VEINI 0,257
RUOKOLAINEN ARMAS ?
KAURIINMÄKI JUKKA 1,679
24 FORSSAN KALAVEIKOT RY. 6 Häme 1,789
SIMOLA JUKKA 0,490
HORKKA PEKKA 0,662
HAAPAKOSKI SAULI 0,637
25 PURUVEDEN KALA-HARRIT RY 2 Etelä-Savo 1,764
SIHVONEN PENTTI ?
MUSTONEN PERTTI 1,047
PARTANEN MARTTI 0,717
26 PILK KINGS RY. RF. VAASA 1 Pohjanmaa 1,676
ALA-HONKOLA HANNU 1,358
KAJORANTA REIJO 0,054
MYLLYAHO ALEKSI 0,264
27 PORVOON TALVIONKIJAT 2 Kaakkois-Suomi 1,664
LUNDAHL KALEVI 1,168
HUHTANIITTY PENTTI 0,141
OJANEN ESKO 0,355
28 TUUSULANJÄRVEN URHEILUKALASSTAJAT 1 Etelä-Suomi 1,623
KANTOLA JOUKO 0,193
VUORI OLLI-PEKKA 0,000
MIELTY TAPANI 1,430
29 LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY 1 Pohjanmaa 1,605
RINTA-JASKARI TIMO 0,121
PIRINEN KYÖSTI 1,294
KELTAMÄKI SEPPO 0,190
30 LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY 3 Pohjanmaa 1,603
LAMMINPÄÄ REIJO 0,377
MYLLYMÄKI MATTI 0,295
VUORIJÄRVI VEIKKO 0,931
31 LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY 2 Pohjanmaa 1,600
NIEMINEN SEPPO 0,939
KOSKI HANNU 0,661
SAKKO ANTTI 0,000
32 KISKON KALAKERHO 2 Lounais-Suomi 1,487
NIITYNPERÄ JARMO 1,026
HIETAKANGAS HARRI 0,222
KETOKOSKI JUKKA 0,239
33 HALIKON KUHAT 1 Lounais-Suomi 1,462
MÄKINEN VEIKKO 1,372
TURUNEN REIJO 0,090
TOIVONEN JAAKKO 0,000
34 IITIN KALAMIEHT 1 Kaakkois-Suomi 1,163
PENTTI KUORTTI 0,000
RAIMO TARKKONEN 1,017
RAIMO KAMMONEN 0,146
35 VAASAN URHEILUKALASTAJAT RY 1 Pohjanmaa 1,101
HELANDER KARI 0,041
ORAVA VEIKKO 0,945
VARMAJOKI EERO 0,115
36 FORSSAN KALAVEIKOT RY. 1 Häme 0,984
KARHU MIKKO 0,702
TAMMINEN ESKO 0,000
PELTOLA PERTTI 0,282
37 KISKON KALAKERHO 1 Lounais-Suomi 0,972
VEIKKOLA MAURI 0,192
SAARINEN TIMO 0,095
ILVONEN JOUKO 0,685
38 PURUVEDEN KALA-HARRIT RY 1 Etelä-Savo 0,949
IMMONEN MARKKU 0,082
RÄSÄNEN AKI 0,771
BEHM MARKKU 0,096
39 ONKI-86 TURKU 1 Lounais-Suomi 0,857
LAIHO JARMO 0,249
ESKELINEN PERTTI 0,608
HUHTANIEMI ESKO ?
40 LAUKAAN AHVENPOJAT RY 1 Keski-Suomi 0,716
KOVANEN PENTTI 0,480
KÄÄRIÄINEN ARTO 0,086
SIMONAHO JOUKO 0,150
41 VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT RY 4 Etelä-Suomi 0,484
ESKELINEN REINO 0,114
IKONEN MIKKO 0,370
ENGVIST ERIK 0,000

©2018 Klaukkalan kalastuskerho RY - suntuubi.com