Suntuubi-palvelussa käytetään evästeitä. Palvelua käyttämällä hyväksyt evästeiden käytön. Lue lisää. OK

SM-PILKKI 7.3.2015, HAUHON ILMOILANSELKÄ

Nuoret 12

Sija Nimi Seura Piiri Kaloja
1. MARKKANEN LEEVI LOHIMAAN KALAKERHO RY Pohjois-Savo 1,016
2. SARPOLA HELMI ROVANIEMEN KALA-JA METSÄMIEHET Lappi 0,696
3. KINNUNEN EETU MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. Lappi 0,513
4. LEHTOSAARI JESSE KUUSAMON UISTINSEURA RY Pohjois-Pohjanmaa 0,348
5. KAIKKONEN MINTTU I KALAMIEHET RY. Pohjois-Pohjanmaa 0,345
6. HAGSTRÖM JAAKKO VIMPELIN KALAVEIKOT Pohjanmaa 0,270
7. KARILUOMA SARA KURIKAN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,254
8. RAPO EMILIA ORIVEDEN ONKIJAT RY Häme 0,186
9. TAPIO EMMA ROVANIEMEN KALA-JA METSÄMIEHET LAPPI 0,145
10. SALO TOPI KUHAVELJET RY HÄME 0,100
11. NISKANEN SANNI VIITASAAREN KALAKAVERIT RY Keski-Suomi 0,047
12. HAUTAMÄKI TEPPO LEHTIMÄEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,038
12. PAANANEN LOTTA YLÄ-KEITELEEN KOUKKU RY Keski-Suomi 0,038
IKONEN PINJA KUUSANKOSKEN KALASTUSSEURA RY Kaakkois-Suomi x
IKONEN RASMUS KUUSANKOSKEN KALASTUSSEURA RY Kaakkois-Suomi x
NISKANEN JESSE VIITASAAREN KALAKAVERIT RY Keski-Suomi x
KYLMÄAHO MIKAEL

x

Pojat 15

Sija Nimi Seura Piiri Kaloja
1. SAVOLA TARMO LAPPAJÄRVEN KALAVEIKOT RY Pohjanmaa 1,976
2. REPO EETU PARIKKALAN KALASTUSSEURA Etelä-Karjala 1,049
3. KUKKO AAPO VAAJAKOSKEN KOUKKU JA PAUKKU Keski-Suomi 1,036
4. PUROJÄRVI PYRY ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT RY Keski-Suomi 0,868
5. KAUPPINEN VILJAMI RAAHEN MERIONKIJAT RY Pohjois-Pohjanmaa 0,691
6. PULKKINEN AKU PARIKKALAN KALASTUSSEURA Etelä-Karjala 0,634
7. HARTIKAINEN MIKKO LIEKSAN KALAMIEHET RY Pohjois-Karjala 0,609
8. KINNUNEN NICO HEKA Häme 0,606
9. HURTTILA JUHO PILKKI
0,556
10. MASTOKANGAS TUUKKA VIMPELIN KALAVEIKOT Pohjanmaa 0,497
11. KANTOJÄRVI ARTTU MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. Lappi 0,473
12. KUUSINEN JERE VIITASAAREN KALAKAVERIT RY Keski-Suomi 0,437
13. MASTOKANGAS TOMI VIMPELIN KALAVEIKOT Pohjanmaa 0,419
14. INBERG ILJA PORVOON TALVIONKIJAT RY. Kaakkois-Suomi 0,418
15. HILTUNEN TATU SULKAVAN VAPA-VEIKOT RY Etelä-Savo 0,397
16. PAAPPANEN JERE ORIMATTILAN KALAKERHO Kaakkois-Suomi 0,393
17. HUUSA TONI POGOSTAN NYKYTTÄJÄT RY Pohjois-Karjala 0,377
18. SANTASAARI NESTORI KISKON KALAKERHO RY Lounais-Suomi 0,356
19. KANKAANPÄÄ JYRI KURIKAN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,347
20. PÖYTÄKIVI KASPERI VALKEAKOSKEN KALAVEIKOT Häme 0,330
21. KÄYHKÖ JUUSO NILAKAN KALAKERHO Pohjois-Savo 0,327
22. KOPONEN TOMI VAPA VARKAUS ETELÄ-SAVO 0,312
23. KARILUOMA JONI VALKEAKOSKEN KALAVEIKOT Häme 0,298
24. NISKANEN JOONA VIITASAAREN KALAKAVERIT RY Keski-Suomi 0,144
25. KUUSELA RONI KUUSANKOSKEN KALASTUSSEURA RY Kaakkois-Suomi 0,141
26. HAUTONIEMI ARTTU ÄHTÄRIN URHEILUKALASTAJAT RY. Pohjanmaa 0,134
26. KORTESLAHTI TUOMAS KALA-TAIVAL RY Pohjois-Pohjanmaa 0,134
28. HARJU VILLE IVALON ERÄMIEHET LAPPI 0,127
29. NURMI AAPO VALKEAKOSKEN KALAVEIKOT Häme 0,084
30. NIMETÖN JERE LEHTIMÄEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,050
HAUTAMÄKI TUOMAS LEHTIMÄEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa x
LEHTINEN ANTTI HAUHON URHEILUKALASTAJAT Häme x
EKROOS NIKLAS BODOMIN KOUKKUPOJAT RY Etelä-Suomi x
VÄLIMÄKI RONI
x

Tytöt 15

Sija Nimi Seura Piiri Kaloja
1. TAPIO ALINA ROVANIEMEN KALA-JA METSÄMIEHET LAPPI 0,413
2. LUOKKANEN ELINA KALA-TAIVAL RY Pohjois-Pohjanmaa 0,296
3. PAANANEN VIIVI YLÄ-KEITELEEN KOUKKU RY Keski-Suomi 0,179
4. SARPOLA AADA ROVANIEMEN KALA-JA METSÄMIEHET LAPPI 0,112

Pojat 19

Sija Nimi Seura Piiri Kaloja
1. LAPPI JANNE PIELAVEDEN PILKKIJÄT Pohjois-Savo 2,069
2. KUUSISTO OSKARI HUITTISTEN KALAKERHO RY LOUNAIS-SUOMI 2,062
3. NIKOLSKIJ KIM PRO UISTELIJAT RY HÄME 1,672
4. PURANEN AKU KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 1,624
5. TUUKKANEN MIIKKA ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT RY Keski-Suomi 1,585
6. VAINIO TOMI TUUSULANJÄRVEN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Suomi 1,550
7. OLKINUORA TIITUS SAVONLINNAN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Savo 1,492
8. TRIIPPONEN JUUSO NAANTALIN SUDUN URHEILUKALASTAJAT Lounais-Suomi 1,398
9. TOPPI HANNES MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. Lappi 1,394
10. NIKOLSKIJ TINO PRO UISTELIJAT RY HÄME 1,244
11. KOIVUNEN VISA RANTAKYLÄN KALAKAVERIT Etelä-Savo 1,072
12. SALONEN OLLI NAANTALIN SUDUN URHEILUKALASTAJAT Lounais-Suomi 0,896
13. PURMONEN KONSTA POGOSTAN NYKYTTÄJÄT RY Pohjois-Karjala 0,850
14. NUMMELA LAURI UUDENKAUPUNGIN KALAVEIKOT RY Lounais-Suomi 0,835
15. LAPPI VILLE PIELAVEDEN PILKKIJÄT Pohjois-Savo 0,818
16. NIKULA JUSSI LAHDEN ONKI TEAM RY Kaakkois-Suomi 0,786
17. HÄMÄLÄINEN SAMU SAVONLINNAN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Savo 0,748
18. KUMPULAINEN SAMI PIELAVEDEN PILKKIJÄT Pohjois-Savo 0,747
19. HAAVISTO TUUKKA KURIKAN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,672
20. JUSSILA KALLE VALKEAKOSKEN KALAVEIKOT Häme 0,628
21. PALHOMAA ASA VAPA VARKAUS ETELÄ-SAVO 0,597
22. OJALA JANNE KUUSAMON UISTINSEURA RY Pohjois-Pohjanmaa 0,525
23. JANHUNEN JIRO RANTASALMEN KALAVEIKOT ETELÄ-SAVO 0,524
24. NEVALA VILLE VALKEAKOSKEN KALAVEIKOT Häme 0,523
25. LAITIOLAMPI AUKUSTI SAARIJÄRVEN KILPA-ONKIJAT KESKI-SUOMI 0,514
26. LUKKARINEN KALLE PIELAVEDEN PILKKIJÄT Pohjois-Savo 0,492
27. HILTUNEN TOMI SULKAVAN VAPA-VEIKOT RY Etelä-Savo 0,484
28. RAMULA WALTTERI VAPA VARKAUS ETELÄ-SAVO 0,475
29. LASSHEIKKI EELIS MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. Lappi 0,442
30. SAARINEN JERE KISKON KALAKERHO RY Lounais-Suomi 0,424
31. SAARINEN TEEMU HAUHON URHEILUKALASTAJAT Häme 0,409
32. KARPPINEN ARTTU SURVARIT RY KAINUU 0,396
33. PULKKINEN JESSE RANTASALMEN KALAVEIKOT ETELÄ-SAVO 0,394
34. HOLMI SAMULI

0,385
35. MASTOKANGAS SAMI VIMPELIN KALAVEIKOT Pohjanmaa 0,358
36. KOIVUSALO KALLE ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT RY Keski-Suomi 0,334
37. ILVONEN KASPER KISKON KALAKERHO RY Lounais-Suomi 0,331
38. KUOSMANEN ANTTI PARKANON URHEILUKALASTAJAT Häme 0,285
39. HOMIN JOONAS OUTOKUMMUN KALASTUSYHDISTYS RY Pohjois-Karjala 0,281
40. SAARINEN EERO LAHDEN ONKI TEAM RY Kaakkois-Suomi 0,274
41. VALKONEN ANTTI VAPA VARKAUS ETELÄ-SAVO 0,254
42. MÄKINEN ANTTI VIMPELIN KALAVEIKOT Pohjanmaa 0,249
43. KOHONEN HENRY RANTAKYLÄN KALAKAVERIT Etelä-Savo 0,212
44. LAHTINEN TUOMAS VALKEAKOSKEN KALAVEIKOT Häme 0,198
45. MÄKIPELTO JOONAS LEHTIMÄEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,194
46. TOURUNEN LARI VIITASAAREN KALAKAVERIT RY Keski-Suomi 0,160
47. LAHTINEN JOONAS VALKEAKOSKEN KALAVEIKOT Häme 0,142
48. PÄIVINEN JONI PIEKSÄMÄEN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Savo 0,079
49. HAUTAMÄKI TOMI LEHTIMÄEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,046
HAKALA VEETI
x
HUTTUNEN ARTO ONKI-86 TURKU Lounais-Suomi x
HALTTUNEN MIIKA LAHDEN ONKI TEAM RY Kaakkois-Suomi x





Tytöt 19

1. SILVENNOINEN SAARA KITEEN KALA-KAVERIT RY Pohjois-Karjala 0,595
2. NISKANEN MINJA VIITASAAREN KALAKAVERIT RY Keski-Suomi 0,564
SIRVIÖ ANGELIQUE BODOMIN KOUKKUPOJAT RY Etelä-Suomi x

Naiset

1. AIRAKSINEN TUIJA LAHDEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 2,178
2. MUTANEN MARITA

1,537
3. ITKONEN RAIJA SIILIN KALAKERHO RY Pohjois-Savo 1,387
4. KOKKI MAISA SULKAVAN VAPA-VEIKOT RY Etelä-Savo 1,291
5. FLOOR IRMA YLÄ-KEITELEEN KOUKKU RY Keski-Suomi 1,263
6. WALIN ENNA IITIN KALAMIEHET Kaakkois-Suomi 1,250
7. KUNIALA SARI HANKASALMEN KALAMIEHET RY Keski-Suomi 1,172
8. JYRKINEN SARA POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT Pohjois-Karjala 1,146
9. VIINIKAINEN MARIANNE LAPIN AHVEN TEAM RY Lappi 1,117
10. NISSINEN HENNA KUUSAMON UISTINSEURA RY Pohjois-Pohjanmaa 1,112
11. PUSSINEN JENNI IITIN KALAMIEHET Kaakkois-Suomi 1,072
12. AUVINEN MAIJA ANTTOLAN VAPAA-AJANKALASTAJAT RY Etelä-Savo 0,995
13. KOKKONEN AILA SOTKAMON KALAMIEHET RY Kainuu 0,961
14. HAARAOJA ANNELI MYLLYKOSKEN JOKAMIESKALASTAJAT Kaakkois-Suomi 0,926
15. PIIROINEN SIRPA POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT Pohjois-Karjala 0,893
16. REINIKKA SATU TIKKAKOSKEN KALAMIEHET RY Keski-Suomi 0,866
17. VÄÄNÄNEN JAANA MYYRMÄEN KALAMIEHET Etelä-Suomi 0,860
18. KANGAS MERJA YLÄ-KEITELEEN KOUKKU RY Keski-Suomi 0,854
19. HÄNNINEN ANU KYMENLAAAKSON KALA-KOTKAT Kaakkois-Suomi 0,852
20. JYLKKÄ HELI PUIJON PILKKI RY Pohjois-Savo 0,844
21. KARHUNEN TIINA SUONENJOEN TALVIONKIJAT RY Pohjois-Savo 0,841
22. KUOKKANEN PIRJO OUTOKUMMUN KALASTUSYHDISTYS RY Pohjois-Karjala 0,823
23. PEKONNIEMI RAIJA LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,805
24. MANNINEN TARJA PYHÄJÄRVEN PILKKIJÄT RY Pohjois-Pohjanmaa 0,765
25. KOSKINEN TAINA PUIJON PILKKI RY Pohjois-Savo 0,730
26. NIEMI KATRI IITIN KALAMIEHET Kaakkois-Suomi 0,728
27. HUHTALA TARJA LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,682
28. VIHTALAHTI EMMI YLÄ-KEITELEEN KOUKKU RY Keski-Suomi 0,679
29. KOLEHMAINEN SIRPA SUONENJOEN TALVIONKIJAT RY Pohjois-Savo 0,663
30. ROCKAS SISKO MYLLYKOSKEN JOKAMIESKALASTAJAT Kaakkois-Suomi 0,644
31. SIILANEN ERJA KALA-TAIVAL RY Pohjois-Pohjanmaa 0,639
32. JYRKINEN ANNE POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT Pohjois-Karjala 0,636
33. KASKI EERIKA KAARINAN URHEILUKALASTAJAT LOUNAIS-SUOMI 0,629
34. PALOMÄKI RAISA LAMMIN KALASEURA RY HÄME 0,601
35. HUTTUNEN ANU SUONENJOEN TALVIONKIJAT RY Pohjois-Savo 0,568
36. KORHONEN VARPU LAPPEENRANNAN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Karjala 0,547
37. SAARINEN PAULA POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT Pohjois-Karjala 0,542
38. KIVIMÄKI TUULA VILPPULAN PILKKIJÄT RY Häme 0,525
38. PAAKKINEN ANNA-LIISA

0,525
40. VÄÄNÄNEN TARJA PUOLANGAN PYSTYPILKKIJÄT Kainuu 0,498
41. LÖNN TUIJA KAUKASTEN KALAKERHO ETELÄ-SUOMI 0,481
42. NISKANEN JENNA VIITASAAREN KALAKAVERIT RY Keski-Suomi 0,449
43. NIKULA PIA LAHDEN ONKI TEAM RY Kaakkois-Suomi 0,423
44. PERNU HEIDI LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,402
45. KAUNISTO SIRPA POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT Pohjois-Karjala 0,394
46. KARHUNEN PÄIVI PUIJON PILKKI RY Pohjois-Savo 0,384
47. GREN MAIJA MYLLYKOSKEN JOKAMIESKALASTAJAT Kaakkois-Suomi 0,367
48. KIISKILÄ ANNE MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. Lappi 0,354
49. RAUTIAINEN MINNA
Kainuu 0,322
50. PUUMALAINEN EIJA MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. Lappi 0,320
51. JOKIPELTO-KIILI SATU LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,279
52. LESKINEN RIIKKA PÄLKÄNEEN PILKKIJÄT Häme 0,266
53. VIRTANEN MARI HAMINAN KALAVEIKOT RY Kaakkois-Suomi 0,264
54. NIEMINEN MERVI VILPPULAN PILKKIJÄT RY Häme 0,262
55. ENOJÄRVI EEVA KUUSAMON UISTINSEURA RY Pohjois-Pohjanmaa 0,198
56. VIHTALAHTI IDA YLÄ-KEITELEEN KOUKKU RY Keski-Suomi 0,183
57. KIVIOJA SEIJA LINNAVUOREN URHEILUKALASTAJAT RY Häme 0,180
58. LAURILA TAINA VIHDIN KALASTUSSEURA RY Etelä-Suomi 0,163
59. JAAKO JAANA MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. Lappi 0,161
60. YLITALO ANNE KALVOLAN KALASTUSSEURA Häme 0,143
61. VÄÄNÄNEN JENNI SIILIN KALAKERHO RY Pohjois-Savo 0,107
62. NILOSAARI VIRPI SOMERVAARAN ERÄNKÄVIJÄT RY Kainuu 0,102
63. HÄMÄLÄINEN-LUKKARI SINIKKA SOMERVAARAN ERÄNKÄVIJÄT RY Kainuu 0,095
64. YLITALO NINA
Häme 0,051
65. REKONEN SISKO YLÄ-KEITELEEN KOUKKU RY Keski-Suomi 0,042
66. PIETILÄ PÄIVI LAHDEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 0,036
67. LIPPONEN ANNI SIILIN KALAKERHO RY Pohjois-Savo 0,028
MÄENPÄÄ MIIA LAHDEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi x
TAKKUMÄKI TUULA HÄRKÄTIEN PUUTAVARA OY Häme x
VÄHÄMÄKI JAANA KURIKAN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa x
KURKA IRMA KALAKERHO KALA-PARMA RY. Häme x
HAMMARBERG NINA KALAKERHO SALAR FISKEKLUBB RY/RF Pohjanmaa x
KOHVAKKA RIITTA RANTAKYLÄN KALAKAVERIT Etelä-Savo x
KETTULA-PIHLAJA SATU JALASJÄRVEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa x
TUKIA ELINA VILPPULAN PILKKIJÄT RY Häme x
PESONEN KATARIINA KUUSAMON UISTINSEURA RY Pohjois-Pohjanmaa x
LEPPÄNIEMI SARI
x
LEHTONEN JONNA TURENGIN KALAMIEHET RY Etelä-Suomi x
SALONEN PIA ONKI-86 TURKU Lounais-Suomi x
AHLSTRÖM HEIDI SHIIMASHEMEIKAT RY Pohjois-Karjala x


Miehet

Sija Nimi Seura Piiri Kaloja
1. NIKULA HARRI LAHDEN ONKI TEAM RY Kaakkois-Suomi 3,409
2. ROSSI JUSSI YLÄ-KEITELEEN KOUKKU RY Keski-Suomi 3,299
3. KOVANEN MIKKO KOLHON KALAVEIKOT RY Häme 3,286
4. HEIKKINEN JARI MIKKELIN KALAMIEHET Etelä-Savo 3,222
5. RANTALA JUHA KUHAVELJET RY Häme 3,178
6. LYÖMIÖ MARKUS MÄNTYHARJUN KALAMIEHET RY Etelä-Savo 3,131
7. SAARINEN JANNE LAHDEN ONKI TEAM RY Kaakkois-Suomi 3,059
8. KORTET RAINE RAUTARUUKIN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjois-Pohjanmaa 2,791
9. KUUSELA VESA KUUSANKOSKEN KALASTUSSEURA RY Kaakkois-Suomi 2,602
10. LUOSTARINEN EERO VAPA VARKAUS ETELÄ-SAVO 2,575
11. MOILANEN PETTERI LAHDEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 2,558
12. MÄKINEN VELI-PEKKA HATTULAN KALAMIEHET Häme 2,548
13. LAMBERG EINO-MATTI ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT RY Keski-Suomi 2,458
14. HEINONEN JARI RAUTARUUKIN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjois-Pohjanmaa 2,448
15. RAUTIAINEN HANNU MIKKELIN KALAMIEHET Etelä-Savo 2,441
16. KAINULAINEN SAMI LAHDEN ONKI TEAM RY Kaakkois-Suomi 2,440
17. MUSTALAHTI ATTE LAHDEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 2,336
18. PELTONEN ESA YLÄ-KEITELEEN KOUKKU RY Keski-Suomi 2,317
19. TOIVAKKA SAMI ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT RY Keski-Suomi 2,274
20. PAAVOLA KALLE KYRÖSKALA RY. Häme 2,259
21. VIHTALAHTI JORI YLÄ-KEITELEEN KOUKKU RY Keski-Suomi 2,258
22. LINDBERG HARRI VÄRIKAAPPARIT Etelä-Suomi 2,246
23. VÄRE JUKKA LOHJAN KALASEURA RY Etelä-Suomi 2,225
24. ORAVA JANI RAUTARUUKIN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjois-Pohjanmaa 2,215
25. LEHTINEN VILLE LEMPÄÄLÄN KALAKERHO RY. Häme 2,203
26. SEPPÄNEN MATTI PUNKAHARJUN KALAVEIKOT RY Etelä-Savo 2,151
27. PUROJÄRVI ATTE ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT RY Keski-Suomi 2,147
28. RÖNKKÄ KARI TURO-UKOT Häme 2,126
29. MYLLER JOONA POGOSTAN NYKYTTÄJÄT RY Pohjois-Karjala 2,125
29. PESONEN VILLE VAPA VARKAUS ETELÄ-SAVO 2,125
31. ANTTONEN KIMMO PARIKKALAN KALASTUSSEURA Etelä-Karjala 2,096
31. POLLARI MARKO YLÄ-KEITELEEN KOUKKU RY Keski-Suomi 2,096
33. TOIVIAINEN MIKKO SOMERVAARAN ERÄNKÄVIJÄT RY Kainuu 2,077
34. RONI SELEN VÄRIKAAPPARIT ETELÄ-SUOMI 2,020
35. SIILANEN TIMO KALA-TAIVAL RY Pohjois-Pohjanmaa 2,012
36. OJANPERÄ TOMI MYYRMÄEN KALAMIEHET Etelä-Suomi 2,000
37. KORHONEN PEKKA YLÄ-KEITELEEN KOUKKU RY Keski-Suomi 1,993
38. SUIKKA TIMO KALLAN KALAKAVERIT Pohjois-Savo 1,983
39. KIRJALAINEN JARI MIKKELIN KALAMIEHET Etelä-Savo 1,944
40. VÄLE MIKA HAAPAMÄEN KALATIRRIT RY Keski-Suomi 1,924
41. KARHUNEN ISMO RAUTARUUKIN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjois-Pohjanmaa 1,923
42. LAUKKARINEN JANI VAPA VARKAUS ETELÄ-SAVO 1,919
43. LEHTONEN SAMI LAUKAAN AHVENPOJAT RY Keski-Suomi 1,871
44. TAPONEN KARI VÄRIKAAPPARIT Etelä-Suomi 1,860
45. VAUHKONEN VILLE KITEEN KALA-KAVERIT RY Pohjois-Karjala 1,859
46. MARKKANEN JARMO SUONENJOEN TALVIONKIJAT RY Pohjois-Savo 1,839
47. SIIVONEN LASSI TERVAKOSKENKALAKILTA Häme 1,833
48. PAJUNEN TAPANI LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 1,831
49. KUUSIMAA MIKKO FISHING CLUB RAISKA RY
1,805
50. SIPOLA HARRI RIIHIMÄEN URHEILUKALASTAJAT RY HÄME 1,768
51. BERG SAMI TOURULANTEHTAAN URHEILUKALASTAJAT Keski-Suomi 1,762
52. AAPRO JUSSI KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 1,754
53. HALONEN KEIJO MAALAREIDEN KALAKERHO Etelä-Suomi 1,753
54. MÄNNISTÖ HEMMO MYYRMÄEN KALAMIEHET Etelä-Suomi 1,751
55. KIRVESKANGAS JANI KALAKERHO SALAR FISKEKLUBB RY/RF Pohjanmaa 1,732
56. MASTOKANGAS MAURI TOHOLAMMIN PILKKIJÄT Pohjanmaa 1,723
57. HALTTUNEN HARRI LAHDEN ONKI TEAM RY Kaakkois-Suomi 1,708
58. AALTONEN TOPI PRO UISTELIJAT RY
1,700
59. VAINIO MIKA LAUKAAN AHVENPOJAT RY Keski-Suomi 1,674
60. MASTOKANGAS MANU TOHOLAMMIN PILKKIJÄT Pohjanmaa 1,631
61. TUOMINEN TOMMI ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT RY Keski-Suomi 1,610
62. PUSSINEN TEEMU ELIMÄEN KALAMIEHET RY Kaakkois-Suomi 1,606
63. OLLIKAINEN JUHA-PEKKA MIKKELIN KALAMIEHET Etelä-Savo 1,601
64. SIKANEN JUSSI ANTTOLAN VAPAA-AJANKALASTAJAT RY Etelä-Savo 1,566
65. SALONEN JYRKI PADASJOEN KALAKERHO Kaakkois-Suomi 1,549
66. PELKONEN ISMO PUIJON PILKKI RY Pohjois-Savo 1,544
67. AVIKAINEN JORMA ANTTOLAN VAPAA-AJANKALASTAJAT RY Etelä-Savo 1,538
68. HEIKKONEN JARI KARKKILAN KALASTUSSEURA Etelä-Suomi 1,507
69. VIRTANEN SAMI PADASJOEN KALAKERHO Kaakkois-Suomi 1,497
70. HEINÄNEN PEKKA ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT RY Keski-Suomi 1,496
71. SUIKKA ESKO PUIJON PILKKI RY Pohjois-Savo 1,466
72. NÄPPINEN JOUKO TOIJALAN SEUDUN KALAMIEHET Häme 1,463
73. VOUTILAINEN JUSSI KALLAN KALAKAVERIT Pohjois-Savo 1,449
74. SUNDBERG ESA VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Suomi 1,444
75. MAKKONEN TOMI KAUKOPÄÄN KALAMIEHET RY Etelä-Karjala 1,440
76. JANTUNEN JOUNI ONKI-86 TURKU Lounais-Suomi 1,435
77. MARKKANEN KARI LOHIMAAN KALAKERHO RY Pohjois-Savo 1,431
78. LEHTO KARI LAPPAJÄRVEN KALAVEIKOT RY Pohjanmaa 1,421
79. JAAKKOLA JUSSI KUHAVELJET RY Häme 1,418
80. POSKIPARTA MIKKO KAUKOPÄÄN KALAMIEHET RY Etelä-Karjala 1,409
81. HEINONEN JARMO LEMPÄÄLÄN KALAKERHO RY. Häme 1,401
82. KANKAANPÄÄ TERO LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 1,394
83. LILJA PETRI KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 1,386
84. KOKKONEN NIKO MÄNTYHARJUN KALAMIEHET RY Etelä-Savo 1,383
85. NEUVONEN TONI ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT RY Keski-Suomi 1,377
86. HEININEN JUHA KYRÖSKALA RY. Häme 1,374
87. MANNINEN PETRI KUHAVELJET RY Häme 1,373
88. MÄKELÄ MARKO ORIVEDEN ONKIJAT RY Häme 1,370
89. PUHAKKA PERTTI ANTTOLAN VAPAA-AJANKALASTAJAT RY Etelä-Savo 1,355
90. HUUPPONEN ANSSI FISHING CLUB RAISKA RY ETELÄ-SAVO 1,350
91. KUUTSA TUOMO KALLAN KALAKAVERIT Pohjois-Savo 1,347
92. LAITINEN PAAVO SUONENJOEN TALVIONKIJAT RY Pohjois-Savo 1,346
93. VILLMAN ELMERI VIITASAAREN KALAKAVERIT RY Keski-Suomi 1,343
94. HOKKANEN TEEMU ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT RY Keski-Suomi 1,341
95. MÄNNISTÖ ARTO MYYRMÄEN KALAMIEHET Etelä-Suomi 1,327
96. HYVÖNEN MARKO SUONENJOEN TALVIONKIJAT RY Pohjois-Savo 1,324
97. HUOTARI HEMMO RANTAKYLÄN KALAKAVERIT Etelä-Savo 1,314
97. AHLROOS KIMMO TUUSULAN KALASEURA RY Etelä-Suomi 1,314
99. SALO MARKO ELIMÄEN KALAMIEHET RY Kaakkois-Suomi 1,312
100. KERÄNEN JARKKO PUOLANGAN PYSTYPILKKIJÄT Kainuu 1,310
100. REINIKAINEN MIKA VAPA VARKAUS ETELÄ-SAVO 1,310
102. HÄMÄLÄINEN MIKA VAPA VARKAUS ETELÄ-SAVO 1,308
103. KOVANEN MARKKU HANKASALMEN KALAMIEHET RY Keski-Suomi 1,288
104. TIAINEN TOMMI VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Suomi 1,270
105. KARHU JARI LAPPEENRANNAN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Karjala 1,269
106. TURUNEN KARI POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT Pohjois-Karjala 1,267
107. VÄÄTÄMÖINEN MARKKU MIKKELIN KALAMIEHET ETELÄ-SAVO 1,261
108. JÄNTTI ILMARI YLÄ-KEITELEEN KOUKKU RY Keski-Suomi 1,252
109. KONTKANEN JOUNI VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Suomi 1,249
110. IMMONEN KARI VAPA VARKAUS ETELÄ-SAVO 1,241
111. WESSMAN JANI LAHDEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 1,232
112. JAPOLA JARKKO POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT Pohjois-Karjala 1,229
113. LINDGREN ARTO KONTULAN KALAKERHO RY Etelä-Suomi 1,219
114. MÄKELÄ TERO KALAKERHO SALAR FISKEKLUBB RY/RF Pohjanmaa 1,218
115. PETTINEN JUHA MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. Lappi 1,202
116. RINTAMAA PEKKA LEMPÄÄLÄN KALAKERHO RY. Häme 1,195
117. HYTTINEN AKI POGOSTAN NYKYTTÄJÄT RY Pohjois-Karjala 1,190
118. MÄKELÄ JARI KUHAVELJET RY Häme 1,184
119. PUUMALAINEN MIIKKA MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. Lappi 1,175
120. PULKKINEN JANI RANTASALMEN KALAVEIKOT ETELÄ-SAVO 1,164
121. JÄRVELÄINEN JOUKO MYYRMÄEN KALAMIEHET Etelä-Suomi 1,161
122. VIRTANEN KAI ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT RY Keski-Suomi 1,156
123. WALLENIUS MARKO NASTOLAN PILKKI Kaakkois-Suomi 1,155
124. KANGAS JUHA YLÄ-KEITELEEN KOUKKU RY Keski-Suomi 1,132
125. JAAKO MIKA MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. Lappi 1,130
126. VUORENMAA MIKA TOURULANTEHTAAN URHEILUKALASTAJAT Keski-Suomi 1,127
127. KARJALAINEN NIKO KALLAN KALAKAVERIT Pohjois-Savo 1,123
128. KORKALAINEN HANNU MAALAREIDEN KALAKERHO Etelä-Suomi 1,121
129. SIPONEN JARI KAUKOPÄÄN KALAMIEHET RY Etelä-Karjala 1,108
130. KOTILAINEN JUHA YLÄ-KEITELEEN KOUKKU RY Keski-Suomi 1,107
130. ROMPPANEN MARKO HÖYTIÄISEN KALAKERHO RY Pohjois-Karjala 1,107
132. PALHOMAA PERTTI VAPA VARKAUS ETELÄ-SAVO 1,105
133. EKROTH MARKO MYLLYKOSKEN JOKAMIESKALASTAJAT Kaakkois-Suomi 1,095
134. RÄMÄ VILLE VALKEALAN KALAKERHO Kaakkois-Suomi 1,081
135. POIKAJÄRVI JANNE LAPIN AHVEN TEAM RY Lappi 1,080
136. REINIKKA ARTO TIKKAKOSKEN KALAMIEHET RY Keski-Suomi 1,077
137. KOSKI RIKU JALASJÄRVEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 1,065
138. RAUHALA MIKKO IITIN KALAMIEHET Kaakkois-Suomi 1,060
139. TANNER PASI LINNAVUOREN URHEILUKALASTAJAT RY Häme 1,053
140. HOMIN MIIKA OUTOKUMMUN KALASTUSYHDISTYS RY Pohjois-Karjala 1,052
141. WAHLSTEN TAPIO RUOKOLAHDEN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Karjala 1,051
142. VIRTANEN MARKO PADASJOEN KALAKERHO Kaakkois-Suomi 1,050
143. VAINIKKA ANSSI OULUN ERÄ- JA KENNELKERHO RY. Pohjois-Pohjanmaa 1,048
144. OJALA VESA
1,028
145. PULKKINEN NIKO FISHING CLUB RAISKA RY
1,022
146. JOHANSSON TONI LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 1,019
147. LAAKSONEN KIMMO TOIJALAN SEUDUN KALAMIEHET Häme 1,015
148. ILVES MARKO KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 1,011
149. KÄMÄRÄINEN JANI POSION KALAMIEHET RY Lappi 1,004
150. VATANEN HEIKKI PUNKAHARJUN KALAVEIKOT RY Etelä-Savo 1,002
150. LIIKAOJA RAMI JALASJÄRVEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 1,002
152. KURISJÄRVI TUOMO LAHDEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 1,000
153. MATTSSON JARMO FORSSAN KALAVEIKOT RY Häme 0,997
153. VATANEN JARNO PUNKAHARJUN KALAVEIKOT RY Etelä-Savo 0,997
155. HUMPPI SAMI SAARIJÄRVEN KILPA-ONKIJAT KESKI-SUOMI 0,987
156. KEURULAINEN AARNE PUIJON PILKKI RY Pohjois-Savo 0,986
157. TENHUNEN TIMO SIILIN KALAKERHO RY Pohjois-Savo 0,983
158. MATINMIKKO JARI LAPIN AHVEN TEAM RY Lappi 0,980
159. RÖKSÄ HEIKKI ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT RY Keski-Suomi 0,975
159. NORRBACKA VESA TOURULANTEHTAAN URHEILUKALASTAJAT Keski-Suomi 0,975
161. KORELIN TIMO PADASJOEN KALAKERHO Kaakkois-Suomi 0,974
162. RIIHIMÄKI JOUKO TOURULANTEHTAAN URHEILUKALASTAJAT Keski-Suomi 0,971
163. RUOTSALAINEN ANSSI LAPINLAHDEN PILKKIJÄT Pohjois-Savo 0,970
164. KALIN JUHA KISKON KALAKERHO RY Lounais-Suomi 0,967
165. LIIMATAINEN JARNO ÄÄNEKOSKEN TÄRPPI Keski-Suomi 0,958
166. KYYKALLIO ESA POGOSTAN NYKYTTÄJÄT RY Pohjois-Karjala 0,953
167. RUHANEN PAAVO ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT RY Keski-Suomi 0,952
168. VILLANEN TERO KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 0,951
168. PYY TEEMU SURVARIT RY KAINUU 0,951
170. ARONEN OSSI LENTOKALA RY Keski-Suomi 0,950
171. VIRTALA JANNE NASTOLAN PILKKI Kaakkois-Suomi 0,949
172. MÄKINEN SAMU VALKEAKOSKEN KALAVEIKOT HÄME 0,940
172. LEPPÄNEN RAUNO SAARIJÄRVEN KAIRA Keski-Suomi 0,940
174. MIROMÄKI TUOMAS ORIMATTILAN KALAKERHO Kaakkois-Suomi 0,937
175. LANTELA PASI LAPPAJÄRVEN KALAVEIKOT RY Pohjanmaa 0,931
176. URPILAINEN MARKO YLÄ-KEITELEEN KOUKKU RY Keski-Suomi 0,922
177. PENTIKÄINEN SEPPO KYRÖSKALA RY. Häme 0,919
178. OVASKA MIKA KAUKOPÄÄN KALAMIEHET RY Etelä-Karjala 0,898
179. KORHONEN NIKO YLÄ-KEITELEEN KOUKKU RY Keski-Suomi 0,889
180. KOVANEN JUHA ÄÄNEKOSKEN TÄRPPI KESKI-SUOMI 0,885
181. MÄLKIÄINEN JUHA LAPPEENRANNAN PILKKIJÄT RY Etelä-Karjala 0,882
182. HÄKKINEN TEEMU ÄÄNEKOSKEN TÄRPPI Keski-Suomi 0,854
183. NURMINEN ERKKI HALIKON KUHAT Lounais-Suomi 0,848
183. LAINEJÄRVI JUHA KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 0,848
185. AHLROOS ATTE TUUSULAN KALASEURA RY Etelä-Suomi 0,845
186. LAVONEN EERO RAUMAN SEUDUN URHEILUKALASTAJAT Lounais-Suomi 0,830
187. KALLIOMÄKI JUHA

0,829
188. LINDROTH LASSE KARKKILAN KALASTUSSEURA Etelä-Suomi 0,828
189. MIKKOLA JARI ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT RY Keski-Suomi 0,824
190. KYYRÖNEN MARKO KOUKKU JA PAUKKU METSÄSTYS JA KALASTUSK.
0,823
191. RAUTIAINEN TONI ÄÄNEKOSKEN TÄRPPI Keski-Suomi 0,822
192. PARKKARI HEIKKI SAHAKALAT HÄME 0,821
193. SORSA MIKKO POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT Pohjois-Karjala 0,816
193. RAUTIAINEN ALTTI SAVONLINNAN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Savo 0,816
195. HURTTILA MIKA PILKKI
0,814
195. SALORANTA JARMO KISKON KALAKERHO RY Lounais-Suomi 0,814
197. HALTTUNEN OTTO YLÄ-KEITELEEN KOUKKU RY Keski-Suomi 0,813
198. ERKKA AUVINEN INKOON VIRKISTYSKALASTAJAT Etelä-Suomi 0,807
199. KIVINIEMI MARKKU POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT Pohjois-Karjala 0,806
200. KOIVU AKSELI ORIVEDEN ONKIJAT RY Häme 0,805
201. SAARINEN NIKO KUHAVELJET RY Häme 0,796
202. VÄÄNÄNEN MIKKO MYYRMÄEN KALAMIEHET Etelä-Suomi 0,795
203. MATERO TIMO LINNAVUOREN URHEILUKALASTAJAT RY Häme 0,794
204. RUUSKA JARI
0,792
204. WAHLSTEN TONI RUOKOLAHDEN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Karjala 0,792
206. RAASKA MARKKU UPONOR KALAKERHO KAAKKOIS-SUOMI 0,786
207. LUOSTARINEN JARKKO PAKAAN URHEILUKALASTAJAT RY K552 Kaakkois-Suomi 0,785
208. MARKKANEN HARRI MYYRMÄEN KALAMIEHET Etelä-Suomi 0,780
209. PASI AHONEN TOIJALAN SEUDUN KALAMIEHET Häme 0,779
210. AHOLA SAULI
0,778
211. NIPULI PAULI PADASJOEN KALAKERHO Kaakkois-Suomi 0,776
212. TIRRONEN MARKKU PUIJON PILKKI RY Pohjois-Savo 0,769
213. KORKEILA JYRI KUHAVELJET RY Häme 0,763
214. HYVÄRINEN ARTO HÄMEENLINNAN URHEILUKALASTAJAT Häme 0,754
215. VIRTANEN MIIKKA TERVAKOSKENKALAKILTA Häme 0,751
216. MARTTINEN JARI KUUSANKOSKEN KALASTUSSEURA RY Kaakkois-Suomi 0,749
216. PAANANEN ARTO YLÄ-KEITELEEN KOUKKU RY Keski-Suomi 0,749
218. SOIKKELI JOUKO VAMMALAN URHEILUKALASTAJAT Lounais-Suomi 0,740
219. PITKÄNEN MIKA VAPA VARKAUS ETELÄ-SAVO 0,735
220. KOKKOLA MIKKO VALKEAKOSKEN KALAVEIKOT Häme 0,729
221. TAAVITSAINEN PEKKA SUONENJOEN TALVIONKIJAT RY Pohjois-Savo 0,726
222. TUHKANEN KARI KALA-TAIVAL RY Pohjois-Pohjanmaa 0,719
223. MOILANEN PETRI SUONENJOEN TALVIONKIJAT RY Pohjois-Savo 0,717
224. JUMISKO SEPPO KALA-TAIVAL RY Pohjois-Pohjanmaa 0,716
225. KILPELÄINEN PEKKA PURUVEDEN KALA-HARRIT RY Etelä-Savo 0,713
226. KOIVISTO KARI VÄRIKAAPPARIT Etelä-Suomi 0,712
227. TEKOKOSKI AATOS POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT Pohjois-Karjala 0,695
228. KORKEAMÄKI TERO KALAKERHO SALAR FISKEKLUBB RY/RF Pohjanmaa 0,693
229. JAAKKOLA JARI KALAKERHO SALAR FISKEKLUBB RY/RF Pohjanmaa 0,688
230. TAPANINEN TOMI YLÄ-KEITELEEN KOUKKU RY Keski-Suomi 0,687
230. PAANANEN HARRI VIITASAAREN KALAKAVERIT RY Keski-Suomi 0,687
232. TAKANIEMI PENTTI TOIJALAN SEUDUN KALAMIEHET Häme 0,686
233. LATVA-NIKKOLA MIKA KURIKAN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,684
234. PYKÄLÄMÄKI SAMI LAPPAJÄRVEN KALAVEIKOT RY Pohjanmaa 0,683
234. SYDÄNMETSÄ MAURI LAPIN AHVEN TEAM RY Lappi 0,683
236. KUUSINEN MARKO VIITASAAREN KALAKAVERIT RY Keski-Suomi 0,678
237. LUOMA ANTTI PÄLKÄNEEN PILKKIJÄT Häme 0,677
238. SUHONEN MIKA LEMPÄÄLÄN KALAKERHO RY. Häme 0,676
239. SAUREN MIKA TOIJALAN SEUDUN KALAMIEHET Häme 0,668
240. PIHLAJA VELI-PEKKA KIIKALAN URHEILUKALASTAJAT RY Lounais-Suomi 0,664
241. MÄKELÄ MARKUS LAPPAJÄRVEN KALAVEIKOT POHJANMAA 0,655
242. KANTOJÄRVI PERTTI MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. Lappi 0,653
243. VARIS TIMO VIITASAAREN KALAKAVERIT RY Keski-Suomi 0,649
244. KOSKINEN ANTTI PUIJON PILKKI RY Pohjois-Savo 0,645
245. LAURIKAINEN AKI RANTAKYLÄN KALAKAVERIT Etelä-Savo 0,637
246. LUOMA HARRI VIRTAIN PILKKIJÄT RY Häme 0,635
247. MERTA HENRI ONKI-86 TURKU Lounais-Suomi 0,621
248. OJALA TAPIO KUUSAMON UISTINSEURA RY Pohjois-Pohjanmaa 0,620
248. BLOMBERG ARI LAHDEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 0,620
250. MÄKINEN SAMI PILK KINGS RY.RF. VAASA Pohjanmaa 0,614
251. TOLONEN MIKA PUIJON PILKKI RY Pohjois-Savo 0,604
251. SIITONEN JOUNI PARIKKALAN KALASTUSSEURA Etelä-Karjala 0,604
253. JÄRVINEN JARI HAMINAN KALAVEIKOT RY Kaakkois-Suomi 0,602
254. SALMIVIRTA SIMO JÄMSÄ
0,600
255. KARJALAINEN PANU PUIJON PILKKI RY Pohjois-Savo 0,597
256. KILPIOJA RISTO LAUKAAN AHVENPOJAT RY Keski-Suomi 0,596
257. AALTONEN JOUNI TERVAKOSKENKALAKILTA Häme 0,595
257. MANNINEN RISTO HANKASALMEN KALAMIEHET RY Keski-Suomi 0,595
257. KOPRA MATTI FORSSAN KALAVEIKOT RY Häme 0,595
260. YRITYS MIKAEL LAPIN AHVEN TEAM RY Lappi 0,592
261. JOENSUU ISMO PARKANON URHEILUKALASTAJAT Häme 0,591
262. KOTILA JUHO LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,585
263. SALMI JANI LAPPEENRANNAN PILKKIJÄT RY Etelä-Karjala 0,584
263. KILPONEN KIMMO ÄHTÄRIN URHEILUKALASTAJAT RY. Pohjanmaa 0,584
265. STÖD HENRI ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT RY Keski-Suomi 0,583
266. LAAKSO PETRI MYYRMÄEN KALAMIEHET Etelä-Suomi 0,578
267. KOUHIA TIMO LAPPAJÄRVEN KALAVEIKOT RY Pohjanmaa 0,577
268. KANKAANPÄÄ RAMI KURIKAN URHEILUKALASTAJAT RY POHJANMAA 0,574
269. LEHTO JARMO LAPPAJÄRVEN KALAVEIKOT RY Pohjanmaa 0,571
270. KUNTSI VILLE HEINOLAN KALASTAJAT RY Kaakkois-Suomi 0,568
270. MATERO TOMI LINNAVUOREN URHEILUKALASTAJAT RY Häme 0,568
272. MIKKONEN ARTO SULKAVAN VAPA-VEIKOT RY Etelä-Savo 0,567
273. RANTANEN MANNE KAARINAN URHEILUKALASTAJAT LOUNAIS-SUOMI 0,545
274. TAKALA HEIKKI ORIMATTILAN KALAKERHO Kaakkois-Suomi 0,544
275. KANANEN REIJO OLAVI KANNONKOSKEN URH.KALASTAJAT RY KESKI-SUOMI 0,539
276. YLINEN MATTI
0,532
277. HAKALA JARI MYYRMÄEN KALAMIEHET Etelä-Suomi 0,527
278. VANHANEN JUKKA POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT Pohjois-Karjala 0,526
279. VARONEN PASI HÖYTIÄISEN KALAKERHO RY Pohjois-Karjala 0,515
280. AHONEN EERO JÄMSÄNKOSKEN URHEILUKALASTAJAT RY Keski-Suomi 0,513
281. KARPPINEN JARKKO

0,511
282. SALMINEN JAAKKO ALAJÄRVENSEUDUN KALASTUSSEURA Häme 0,505
283. ANTILA REIJO KURIKAN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,502
284. TAPIO ALALAHTI
Etelä-Savo 0,501
285. MÄEPÄÄ VELI-MATTI KURIKAN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,499
285. NIKKANEN VILLE VÄRIKAAPPARIT Etelä-Suomi 0,499
287. VÄÄNÄNEN JOUKO LOHJAN KALASEURA RY Etelä-Suomi 0,498
288. KÄRNÄ MARKKU SHIIMASHEMEIKAT RY Pohjois-Karjala 0,487
289. SALMI TIMO NASTOLAN PILKKI Kaakkois-Suomi 0,482
290. LEHTO ARTO LAPPAJÄRVEN KALAVEIKOT POHJANMAA 0,477
291. LINDHOLM EETU TUUSULAN KALASEURA RY Etelä-Suomi 0,474
292. JUOTTONEN KIMMO TERVAKOSKENKALAKILTA Häme 0,473
293. KOKKONEN TOPI SOTKAMON KALAMIEHET RY Kainuu 0,471
294. PIETILÄ SAMI FORSSAN KALAVEIKOT RY Häme 0,468
295. HAVERINEN ERKKI RUOKOLAHDEN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Karjala 0,466
296. KUJANPÄÄ ARI KALAKERHO KALA-PARMA RY. Häme 0,465
296. MALINEN PASI FISHING CLUB RAISKA RY
0,465
298. VIRTANEN VESA KONTULAN KALAKERHO RY Etelä-Suomi 0,464
299. KUISMANEN TIMO JALASJÄRVEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,460
299. SMOLANDER JANNE TAMPELLAN KALASEURA Kaakkois-Suomi 0,460
301. SALO JARKKO LAMMIN KALASEURA RY Häme 0,456
302. JAUHO PEKKA ORIMATTILAN KALAKERHO Kaakkois-Suomi 0,449
302. SAARINEN JOUNI HAUHON URHEILUKALASTAJAT Häme 0,449
304. ARMINEN JANI RUOKOLAHDEN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Karjala 0,446
305. RÖNKKÖ ILKKA ORIMATTILAN KALAKERHO Kaakkois-Suomi 0,443
306. MÄKINEN ARTTU POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT Pohjois-Karjala 0,441
307. MEURONEN MIRO LAPPEENRANNAN PILKKIJÄT RY Etelä-Karjala 0,439
308. PAALANEN TIMO LAHDEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 0,435
309. KESKITALO SAMI RAAHEN MERIONKIJAT RY POHJOIS-POHJANMAA 0,432
310. LEPPÄNEN PETTERI VIITASAAREN KALAKAVERIT RY Keski-Suomi 0,424
311. YRJÖNEN JANNE ELIMÄEN KALAMIEHET RY Kaakkois-Suomi 0,413
312. PÄTSI REIMA HERVANNAN JA KAUKAJÄRVEN KALAK. HÄME 0,406
313. VIITAKANGAS ISMO LAHDEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 0,394
314. AUTIO JOUNI KLAUKKALAN KALASTUSKERHO RY. Etelä-Suomi 0,393
315. RAIVIO LASSE KLAUKKALAN KALASTUSKERHO RY. Etelä-Suomi 0,392
316. KÄHKÖLÄ SAMI SOMERVAARAN ERÄNKÄVIJÄT RY Kainuu 0,389
317. JOKINEN JUSSI KYRÖSKALA RY. Häme 0,388
318. VIITANEN JUHA KISKON KALAKERHO RY Lounais-Suomi 0,385
319. KYTÖLÄ HANNU MB-ERÄKERHO Pohjanmaa 0,381
320. PIIROINEN JUUSO POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT Pohjois-Karjala 0,377
321. PAAVOLA JUHA

0,368
321. VÄHÄMARTTI ESA ORIMATTILAN KALAKERHO Kaakkois-Suomi 0,368
323. KESKI-KORHONEN KARI MB-ERÄKERHO Pohjanmaa 0,367
323. HILTUNEN TUOMO SUONENJOEN TALVIONKIJAT RY Pohjois-Savo 0,367
325. KOSONEN VESA KARJALAN-KALAMIEHET Pohjois-Karjala 0,364
326. TERÄVÄINEN MIKA

0,363
327. OITTILA JOUNI NUMMI-PUSULAN KALASEURA RY Etelä-Suomi 0,362
328. TURUNEN TUOMAS NURMEKSEN KALAMIEHET RY Pohjois-Karjala 0,350
329. YLITALO ARTO FINLAYSONIN ERÄKERHO Häme 0,348
330. KAUPPINEN MIKA RAAHEN MERIONKIJAT RY Pohjois-Pohjanmaa 0,345
331. LEINONEN JARI LAUKAAN AHVENPOJAT RY Keski-Suomi 0,343
332. VAINIKKA MARKKU RUOKOLAHDEN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Karjala 0,341
332. HOLMBERG TONI UUDENKAUPUNGIN KALAVEIKOT RY Lounais-Suomi 0,341
334. SYVÄJÄRVI JARI SODANKYLÄN PERHOKALASTAJAT LAPPI 0,339
334. KAIKKONEN TAISTO I KALAMIEHET RY. Pohjois-Pohjanmaa 0,339
336. OJALA PASI TAMPEREEN KALAMIEHET Häme 0,325
337. KAUPPINEN JOUNI VIITASAAREN KALAKAVERIT RY Keski-Suomi 0,324
338. HONKANEN TUOMO KOTKAN KALAMIEHET Kaakkois-Suomi 0,321
339. KOTTA SAMI SUONENJOEN TALVIONKIJAT RY Pohjois-Savo 0,319
339. VÄÄTÄINEN JANNE NILSIÄN PILKKIJÄT RY Pohjois-Savo 0,319
341. HIRSIKALLIO SAULI KOTKAN KALAMIEHET Kaakkois-Suomi 0,315
342. HAARANEN TEEMU HÖYTIÄISEN KALAKERHO RY Pohjois-Karjala 0,312
343. KUKKONEN MARKKU PUIJON PILKKI RY Pohjois-Savo 0,309
344. JAATINEN HEIKKI PUNKAHARJUN KALAVEIKOT RY ETELÄ-SAVO 0,308
345. ETELÄ-AHO TOMI LAPUAN SEUDUN KALAKERHO Pohjanmaa 0,307
346. KORHONEN TEIJO SULKAVAN VAPA-VEIKOT RY Etelä-Savo 0,303
347. RINNEMAA JANNE KALA-TAIVAL RY Pohjois-Pohjanmaa 0,301
348. HURRI ESA OTAVAN KALAMIEHET RY Etelä-Savo 0,300
349. TUUNANEN KAUKO SAVONLINNAN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Savo 0,299
350. ERONEN PASI LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,296
351. KOKKONEN MARKO JÄMSÄNKOSKEN URHEILUKALASTAJAT RY Keski-Suomi 0,290
352. SIIVONEN MARKUS TERVAKOSKENKALAKILTA Häme 0,281
353. KUOSMANEN ESA PARKANON URHEILUKALASTAJAT Häme 0,279
354. PIIPPONEN JOUNI VALMET JÄRVENPÄÄN KALAKERHO Etelä-Suomi 0,277
355. MARKO LEINO
0,267
356. LAURILA KAI VIRTAIN PILKKIJÄT RY Häme 0,266
357. SALONEN JUKKA ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT RY Keski-Suomi 0,265
358. MUSTANIEMI JARI KUUSAMON UISTINSEURA RY Pohjois-Pohjanmaa 0,264
359. HYYTIÄ JANNE SAARENKIERTÄJÄT RY Lounais-Suomi 0,259
360. KORPINEN JARMO KURIKAN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,246
360. HANNILA PEKKA PORVOON TALVIONKIJAT RY. Kaakkois-Suomi 0,246
362. FORSMAN KIM
0,240
362. PALDANIUS MIKKO SIILIN KALAKERHO RY Pohjois-Savo 0,240
362. KOPONEN MARKKU SUONENJOEN TALVIONKIJAT RY Pohjois-Savo 0,240
365. SALMI TERO

0,238
366. PARKKONEN JUHA SHIIMASHEMEIKAT RY Pohjois-Karjala 0,237
367. HAKOLA ANSSI JÄMSÄNKOSKEN URHEILUKALASTAJAT RY Keski-Suomi 0,234
368. KUNTSI JUHA HEINOLAN KALASTAJAT RY Kaakkois-Suomi 0,232
369. LATVALA JYRKI KURIKAN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,231
370. SAVIRINNE ASKO HEINOLAN KALASTAJAT RY Kaakkois-Suomi 0,230
371. HUUMONEN LAURI NASTOLAN PILKKI Kaakkois-Suomi 0,229
372. LIIMATAINEN PEKKA JUVAN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Savo 0,227
373. MANTERE PETTERI JALASJÄRVEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,223
373. ALATALO ANSSI MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. Lappi 0,223
375. NISKANEN MIKKO VIITASAAREN KALAKAVERIT RY Keski-Suomi 0,222
375. VAKKALA JUSSI VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Suomi 0,222
377. KARILUOMA TERO VALKEAKOSKEN KALAVEIKOT Häme 0,220
378. MARKKANEN JALMARI YLÄ-KEITELEEN KOUKKU RY Keski-Suomi 0,219
379. AHAVA TERO
0,216
380. VESTERINEN OLLI

0,210
381. SIIVONEN KAI KAAKON KOUKKU RY Kaakkois-Suomi 0,209
382. HUTTU SEPPO KALA-TAIVAL RY Pohjois-Pohjanmaa 0,206
383. KOHONEN JARNO IITIN KALAMIEHET Kaakkois-Suomi 0,201
383. MARKKANEN JUHA SUONENJOEN TALVIONKIJAT RY Pohjois-Savo 0,201
385. RAJANIEMI TOMMI KURIKAN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,197
386. MATILAINEN PEKKA

0,196
386. TOIVA VILLE

0,196
388. NEVALAINEN TONI HÖYTIÄISEN KALAKERHO RY Pohjois-Karjala 0,194
389. PULKKINEN ANSSI KARJALAN-KALAMIEHET Pohjois-Karjala 0,192
390. RINTALA TOMMI
0,178
391. MÄNTYLÄ KAJ
Häme 0,175
392. HARJU HEIKKI IVALON ERÄMIEHET LAPPI 0,169
393. HYYRYLÄINEN JUHA KEMPIN KALAKERHO Kaakkois-Suomi 0,152
394. HAUTANEN TIMO NURMEKSEN KALAMIEHET RY Pohjois-Karjala 0,141
394. LAHTINEN TURO PARKANON URHEILUKALASTAJAT Häme 0,141
394. HARTIKAINEN JARI LAPPEENRANNAN PILKKIJÄT RY Etelä-Karjala 0,141
397. KOIVULA CHRISTIAN
0,140
398. NUMMENPÄÄ PAULI FORSSAN KALAVEIKOT RY Häme 0,136
398. SALORANTA MARKKU KISKON KALAKERHO RY Lounais-Suomi 0,136
400. LAINE TIMO LOHJAN KALASEURA RY Etelä-Suomi 0,133
401. LEHIKOINEN RISTO HEINOLAN KALASTAJAT RY Kaakkois-Suomi 0,127
402. ALHONEN ANTTI
0,113
403. LAVONEN TEUVO RAUMAN SEUDUN URHEILUKALASTAJAT Lounais-Suomi 0,109
404. NISKANEN MISKA VIITASAAREN KALAKAVERIT RY Keski-Suomi 0,103
404. NUPPULA KARRI

0,103
404. KAIKKONEN TEUVO I KALAMIEHET RY. Pohjois-Pohjanmaa 0,103
407. JUOPPERI JANI HAMINAN KALAVEIKOT RY Kaakkois-Suomi 0,102
408. TIKKANEN MARKKU VAPA VARKAUS ETELÄ-SAVO 0,100
409. AHTILA ANTTI
0,098
410. LUOMA HARRI LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,096
411. SALMI MIKKO
0,090
411. AHONEN JOUNI ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT RY Keski-Suomi 0,090
413. KESKINEN TONI LOKOMON KALAKAVERIT
0,089
414. HILTUNEN TIMO KUUSANKOSKEN KALASTUSSEURA RY Kaakkois-Suomi 0,088
415. ROSENLUND BERNDT KALAKERHO SALAR FISKEKLUBB RY/RF Pohjanmaa 0,084
415. RAHKONEN VILLE ORIVEDEN ONKIJAT RY Häme 0,084
417. PAYMAN AFLAKI

0,083
418. MONONEN VELI-MARTTI VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Suomi 0,081
418. NURMINEN MARKUS HAUHON URHEILUKALASTAJAT HÄME 0,081
420. HAUTAMÄKI TIMO LEHTIMÄEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,076
421. TOIVA TOMI LINNAVUOREN URHEILUKALASTAJAT RY Häme 0,066
422. PESOLA HENRI ÄÄNEKOSKEN TÄRPPI Keski-Suomi 0,063
423. PIIRONEN KALLE ANTTOLAN VAPAA-AJANKALASTAJAT RY Etelä-Savo 0,053
424. YLITALO JYRI
Häme 0,052
425. KILPELÄINEN JARI PEKKA KISKON KALAKERHO RY LOUNAIS-SUOMI 0,043
425. ILVONEN PAUL KISKON KALAKERHO RY Lounais-Suomi 0,043
427. SAARINEN HANNU PUKAMAT
0,041
428. PALHO ANTTI

0,040
429. PASANEN TOMMI YLÄ-KEITELEEN KOUKKU RY Keski-Suomi 0,037
430. RENSUJEFF JARMO ONKI-86 TURKU Lounais-Suomi 0,036
431. LATVA-NIKKOLA TONI KURIKAN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,030
PERÄKOSKI JANI LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa x
MARGUS SALVIK
x
HAAPAMÄKI KAI
x
SALVIK TARVO KARJALAN-KALAMIEHET Pohjois-Karjala x
SCHRODERUS MARKO
x
MURTOKANTA JUSSI VIRTAIN PILKKIJÄT RY Häme x
HÄMÄLÄINEN MARKO
Keski-Suomi x
BANKOWSKI TOMMY ORIVEDEN ONKIJAT RY Häme x
EERIKÄINEN EERO ALAVUDEN SEUDUN URHEILUKALASTAJAT POHJANMAA x
KUUSISTO ERKKA KLAUKKALAN KALASTUSKERHO RY. Etelä-Suomi x
NYMAN ESKO VALKEAKOSKEN KALAVEIKOT HÄME x
KUUSISTO MIRKO KLAUKKALAN KALASTUSKERHO RY. Etelä-Suomi x
MARKO HELIN TOIJALAN SEUDUN KALAMIEHET Häme x
RUUSKA MATTI JÄMSÄNKOSKEN URHEILUKALASTAJAT RY Keski-Suomi x
RAJALA JUKKA LEHTIMÄEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa x
MATILAINEN HENRIK JAARLIN POJAT Häme x
KEISALMI HANNU KAARINAN URHEILUKALASTAJAT Lounais-Suomi x
KANKAALA KONSTA HAUHON URHEILUKALASTAJAT HÄME x
FROM JAAKKO
x
PESU JARI

x
SALLINEN JARI SAVONLINNAN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Savo x
KARPPINEN JANNE SURVARIT RY KAINUU x
SIDOROFF TONI LAHDEN KALAVEIKOT KAAKKOIS-SUOMI x
LEMINEN JUSSI FISHING CLUB RAISKA RY
x
PELTONIEMI MARKKU

x
KÄRNÄ MATTI FISHING CLUB RAISKA RY
x
VEHVILÄINEN JARMO KONTULAN KALAKERHO RY Etelä-Suomi x
KETOLA MARKK KUHAVELJET RY HÄME x
PAPINSILTA HARRI LAMMIN KALASEURA RY HÄME x
NEVALAINEN KARI VALKEAKOSKEN KALAVEIKOT HÄME x
SALO MIKA KUHAVELJET RY HÄME x
NYLUND MIKA KONTULAN KALAKERHO RY Etelä-Suomi x
KARPPINEN ARVI KUHAVELJET RY HÄME x
IKÄHEIMO KARI PIELAVEDEN PILKKIJÄT Pohjois-Savo x
KUOSMANEN MARKO HÄMEENLINNAN PERHOKALASTAJAT HÄME x
PYY JARI PUKAMAT
x
SINISALO HANNU KYRÖSKALA RY. HÄME x
LAPPI ESA PIELAVEDEN PILKKIJÄT Pohjois-Savo x
SALO JANNE LOPEN SEUDUN KALAVIRE Häme x
SALO JANI LOPEN SEUDUN KALAVIRE Häme x
LAURILA JARI

x
VIANDER PASI KALAKERHO KALA-PARMA RY. Häme x
HÄMÄLÄINEN TONI VAAJAKOSKEN KOUKKU JA PAUKKU KESKI-SUOMI x
UUSITALO MIKA RUOTSINPYHTÄÄN KALAVEIKOT KAAKKOIS-SUOMI x
LEHTO KALLE VALKEAKOSKEN KALAVEIKOT HÄME x
MÄKI OLAVI KALAKERHO SALAR FISKEKLUBB RY/RF Pohjanmaa x
ANTTILA ILKKA KOTKAJÄRVEN KALASTUSSEURA
x
LÖNN HEIKKI LAUKAAN AHVENPOJAT RY Keski-Suomi x
RAUTIAINEN ARI KALA-TAIVAL RY Pohjois-Pohjanmaa x
MANNINEN KEIJO POSION KALAMIEHET RY Lappi x
MANSIKKAMÄKI JARI
Häme x
UUSITALO KAI FORSSAN KALAVEIKOT RY Häme x
LAINE ANTTI
Etelä-Suomi x
LOHILAHTI VILJO KUUSAMON UISTINSEURA RY Pohjois-Pohjanmaa x
IKONEN ANTTI KUUSANKOSKEN KALASTUSSEURA RY Kaakkois-Suomi x
PÖYSÄ PEKKA KANGASNIEMEN KALA-KAVERIT R.Y. Etelä-Savo x
IMMONEN PEKKA LAHDEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi x
LATVALEHTO JANNE KALA-TAIVAL RY Pohjois-Pohjanmaa x
KOIVULA JARI-PEKKA
x
PAJU MIKA FORSSAN KALAVEIKOT RY Häme x
SAARISTO MIKA FORSSAN KALAVEIKOT RY Häme x
AHOPELTO PASI VIMPELIN KALAVEIKOT Pohjanmaa x
HAHLE AKI
x
RUOHONEN TONI
Keski-Suomi x
AHOPELTO MARKKU VIMPELIN KALAVEIKOT Pohjanmaa x
HAAVISTO TIMO KARKKILAN KALASTUSSEURA Etelä-Suomi x
PÖYSÄ TONI KANGASNIEMEN KALA-KAVERIT R.Y. Etelä-Savo x
REINIKKA JOONAS TIKKAKOSKEN KALAMIEHET RY Keski-Suomi x
PUKKINEN JUHANI VAASAN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa x
KANGASPUNTA JUHA ELIMÄEN KALAMIEHET RY Kaakkois-Suomi x
METSÄRINTA MARKO LAMMIN KALASEURA RY Häme x
MUUKKONEN KAI VALKEAKOSKEN KALAVEIKOT Häme x
VUORINEN MATTI VALKEAKOSKEN KALAVEIKOT Häme x
ALAJOKI ARVO LOHIMAAN KALAKERHO RY Pohjois-Savo x
SAARINEN MARKO LINNAVUOREN URHEILUKALASTAJAT RY Häme x
HUHTALA KARI
x
MEURONEN VEIJO TUUSULANJÄRVEN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Suomi x
MAJAMAA JONI UPONOR KALAKERHO KAAKKOIS-SUOMI x
NYGÅRD KIMMO KOTKAN KALAMIEHET Kaakkois-Suomi x
NAUKKARINEN JUKKA KOTKAN KALAMIEHET Kaakkois-Suomi x
HOKKANEN NIKO KANGASNIEMEN KALA-KAVERIT R.Y. Etelä-Savo x
DAHLMAN MIKA
x
KUJA-KYYNY ESA KURIKAN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa x
HAKAMAA MIKKO KURIKAN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa x
KARILUOMA MARKKU KURIKAN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa x
RALLI TIMO lauritsalan erämiehet x
MÄKELÄ RAMI FORSSAN KALAVEIKOT RY Häme x
RIIKONEN MARKO ONKI-86 TURKU Lounais-Suomi x
VIITA OLLI
x
LEPPÄNEN AHTI HATTULAN KALAMIEHET Häme x
HÄNNINEN TERO KYMENLAAAKSON KALA-KOTKAT Kaakkois-Suomi x
KANKAANPÄÄ MIKA KURIKAN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa x
TEITTINEN HANNU KANGASNIEMEN KALA-KAVERIT R.Y. Etelä-Savo x
MALVILA ARI SIILIN KALAKERHO RY Pohjois-Savo x
RUOHONEN JUUSO RAUMAN SEUDUN URHEILUKALASTAJAT Lounais-Suomi x
SUOKNUUTI ARI KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi x
LAHTINEN JUKKA ORIVEDEN ONKIJAT RY Häme x
RÄSÄNEN TERO
x
TUJULA TIMO LAPPEENRANNAN PILKKIJÄT RY Etelä-Karjala x
TAKALA JAMI JALASJÄRVEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa x
MARGO VAGULA
x
HIETAKANGAS ALEKSANTERI ÄHTÄRIN URHEILUKALASTAJAT RY. Pohjanmaa x
SÄRKKÄ MIKKO KOLHON KALAVEIKOT RY Häme x
MOILANEN JUKKA KAUKASTEN KALAKERHO ETELÄ-SUOMI x
KUKKAMAA HEIKKI KAUKASTEN KALAKERHO ETELÄ-SUOMI x
KETOLAINEN JARKKO
Häme x
KARPPINEN MIKA LEMPÄÄLÄN KALAKERHO RY. Häme x
KOKKO HEIKKI KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi x
KOKKOLA JARI PÄLKÄNEEN PILKKIJÄT Häme x
VÄHÄMÄKI JUKKA KURIKAN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa x
PAAJASTE VESA KIURUVEDEN VAPAA-AJANKALASTAJAT Pohjois-Savo x
TAKKUMÄKI HARRI HÄRKÄTIEN PUUTAVARA OY Häme x
LIIMATAINEN MIKA HÄRKÄTIEN PUUTAVARA OY Häme x
PENTTINEN MARKKU HÄRKÄTIEN PUUTAVARA OY Häme x
KINNUNEN ANTTI
Etelä-Suomi x
KINNUNEN TIMO ONKI-86 TURKU Lounais-Suomi x
RAITTILA SAKARI HUMPPILAN KALAKERHO Häme x
RAITTILA SAMULI HUMPPILAN KALAKERHO Häme x
NURMI OLAVI SHIIMASHEMEIKAT RY Pohjois-Karjala x
RÄSÄNEN TERO
x
LUKKARI VEIKKO SOMERVAARAN ERÄNKÄVIJÄT RY Kainuu x
NILOSAARI KARI SOMERVAARAN ERÄNKÄVIJÄT RY Kainuu x
HEIJAS TIMO NUMMI-PUSULAN KALASEURA RY Etelä-Suomi x
HAKALA PEKKA
x
HAKALA JOONA
x
MISKA KARIOJA PYHÄNNÄN VAPAA-AJAN KALASTAJAT RY. Pohjois-Pohjanmaa x
HETI LUMI
x









Naiset 55

Sija Nimi Seura Piiri Kaloja
1. HEISKANEN AILA KUUSAMON UISTINSEURA RY Pohjois-Pohjanmaa 2,500
2. VETELÄINEN RAIJA KUUSAMON UISTINSEURA RY Pohjois-Pohjanmaa 2,220
3. PEKKINEN RIITTA PURUVEDEN KALA-HARRIT RY Etelä-Savo 1,717
4. JÄPPINEN HELENA ÄÄNEKOSKEN TÄRPPI Keski-Suomi 1,651
5. VAINIO KAIJA ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT RY Keski-Suomi 1,547
6. KALLIOMAA TUULA VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Suomi 1,374
7. HEIKKILÄ KIRSTI VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Suomi 1,283
8. KOIVISTO EEVA-LIISA OULUN ERÄ- JA KENNELKERHO RY. Pohjois-Pohjanmaa 1,208
9. HÄMÄLÄINEN IRMA PARIKKALAN KALASTUSSEURA Etelä-Karjala 1,206
10. RÄSÄNEN AILA PURUVEDEN KALA-HARRIT RY Etelä-Savo 1,197
11. RYHÄNEN TUULA KALTIMON KALA-POJAT RY Pohjois-Karjala 1,193
12. SIITONEN IRENE VIRTAIN PILKKIJÄT RY Häme 1,138
13. PÖYRY ANNELI OTAVAN KALAMIEHET RY Etelä-Savo 1,028
14. KORHONEN LIISA LOHIMAAN KALAKERHO RY Pohjois-Savo 0,994
15. JÄRVINEN MARJA KUHAVELJET RY Häme 0,984
16. NYMAN SIRKKU TAMPEREEN KALAMIEHET Häme 0,909
17. VÄKEVÄ ERJA MYLLYKOSKEN JOKAMIESKALASTAJAT Kaakkois-Suomi 0,881
18. KOKKO MARIA PUIJON PILKKI RY Pohjois-Savo 0,845
19. PIENINIEMI ANNELI NASTOLAN PILKKI Kaakkois-Suomi 0,843
20. JÄRVISTÖ TUULA LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,795
21. KIISKI PIRJO MIKKELIN VAVIKA RY Etelä-Savo 0,787
21. MANSIKKAMÄKI SIRPA KANGASALAN KALAVEIKOT Häme 0,787
23. MESIÄINEN LEA OTAVAN KALAMIEHET RY Etelä-Savo 0,784
24. VIITANIEMI IRJA YLÄ-KEITELEEN KOUKKU RY KESKI-SUOMI 0,767
25. AIKIO ENSI SAARIJÄRVEN KAIRA Keski-Suomi 0,728
26. MESIÄINEN SATU ANTTOLAN VAPAA-AJANKALASTAJAT RY Etelä-Savo 0,717
27. HAAPANIEMI MAARIT IITIN KALAMIEHET Kaakkois-Suomi 0,715
28. AALTO EILA TAMPEREEN KALAMIEHET Häme 0,713
29. HIRVONEN TUULA PARIKKALAN KALASTUSSEURA Etelä-Karjala 0,704
30. KOKKO RITVA NASTOLAN PILKKI Kaakkois-Suomi 0,700
31. JOHANSSON RAILI NASTOLAN PILKKI Kaakkois-Suomi 0,696
32. SAARINEN ANNI ONKI-86 TURKU Lounais-Suomi 0,677
33. TÖYRYLÄ TUULA ORIMATTILAN KALAKERHO Kaakkois-Suomi 0,669
34. JAUHIAINEN ARMI ORIVEDEN ONKIJAT RY Häme 0,667
35. SAARELA-MÄKYNEN EIJA LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,646
36. JUOPPERI SAILA HAMINAN KALAVEIKOT RY Kaakkois-Suomi 0,645
37. KOHTALA SIRKKA KALA-TAIVAL RY Pohjois-Pohjanmaa 0,580
38. TULLINEN SINIKKA ANTTOLAN VAPAA-AJANKALASTAJAT RY Etelä-Savo 0,551
38. MURTONEN SINIKKA ANTTOLAN VAPAA-AJANKALASTAJAT RY Etelä-Savo 0,551
40. HARJUNEN GALINA KARJALAN-KALAMIEHET Pohjois-Karjala 0,546
41. NIKKONEN MARITTA KALTIMON KALA-POJAT RY Pohjois-Karjala 0,518
42. KUOKKANEN TERTTU NURMEKSEN KALAMIEHET RY Pohjois-Karjala 0,503
43. TAPONEN ARJA KAUKASTEN KALAKERHO ETELÄ-SUOMI 0,487
44. MÄKINEN SINIKKA TELJÄN KALASTAJAT Lounais-Suomi 0,484
45. HUOTILAINEN MIRJA RUOKOLAHDEN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Karjala 0,469
46. KARTTUNEN SÄDE LOHIMAAN KALAKERHO RY Pohjois-Savo 0,468
47. RENHOLM LIISA UUDENKAUPUNGIN KALAVEIKOT RY Lounais-Suomi 0,460
48. MERTALA RIITTA VILPPULAN PILKKIJÄT RY Häme 0,447
49. SAVOLA ANJA LAPPAJÄRVEN KALAVEIKOT RY Pohjanmaa 0,430
50. HOLMBERG ULLA UUDENKAUPUNGIN KALAVEIKOT RY Lounais-Suomi 0,422
51. MATIKAINEN LEILA POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT Pohjois-Karjala 0,406
52. KEVERI RAILI MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. Lappi 0,395
53. HILTUNEN MARJA PIELISEN PILKKIIJÄT RY. Pohjois-Karjala 0,390
54. MOILANEN ESTERI KYMENLAAAKSON KALA-KOTKAT Kaakkois-Suomi 0,381
55. REIMAN SEIJA KANGASALAN KALAVEIKOT Häme 0,360
56. JURVANEN LEILA NILAKAN KALAKERHO Pohjois-Savo 0,358
57. ESKOLA RAILI VIHDIN KALASTUSSEURA RY Etelä-Suomi 0,355
58. SÄRKKÄ HELENA MIKKELIN VAVIKA RY Etelä-Savo 0,327
59. JAATINEN PAULA LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,323
60. MONONEN HELENA VIHDIN KALASTUSSEURA RY Etelä-Suomi 0,295
61. KOTILAINEN HANNELE YLÄ-KEITELEEN KOUKKU RY Keski-Suomi 0,277
62. TIRKKONEN RITVA PUIJON PILKKI RY Pohjois-Savo 0,269
63. SÄNKIAHO HELKA MÄNTSÄLÄN KALAKERHO RY Etelä-Suomi 0,238
64. ÖSTRING RAITA PURUVEDEN KALA-HARRIT RY Etelä-Savo 0,236
65. LEHTONEN RITVA TURENGIN KALAMIEHET RY Etelä-Suomi 0,190
66. PITKÄNEN MAARIT KALA-TAIVAL RY Pohjois-Pohjanmaa 0,178
67. PUURUNEN ARJA PUIJON PILKKI RY Pohjois-Savo 0,172
68. KADENIUS MARITTA MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. Lappi 0,167
69. LUUPPALA MARITTA FORSSAN KALAVEIKOT RY Häme 0,165
70. MERVI NIEMELÄ KUUSAMON UISTINSEURA RY Pohjois-Pohjanmaa 0,150
71. MANNINEN KIRSTI PYHÄJÄRVEN PILKKIJÄT RY Pohjois-Pohjanmaa 0,138
72. ILVONEN TARJA KISKON KALAKERHO RY Lounais-Suomi 0,124
73. MÄKIPELTO TUULA LEHTIMÄEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,119
74. ANDERSSON ULLA FORSSAN KALAVEIKOT RY Häme 0,112
75. ALM TUULA
0,109
76. LUUKKONEN ULLA KUUSAMON UISTINSEURA RY Pohjois-Pohjanmaa 0,098
77. HUOTARI MARJA PARIKKALAN KALASTUSSEURA Etelä-Karjala 0,085
78. SILMONEN ANSA VIRTAIN PILKKIJÄT RY Häme 0,084
79. PASANEN SIRPA PYHÄJÄRVEN PILKKIJÄT RY Pohjois-Pohjanmaa 0,080
80. SALO IRJA ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT RY Keski-Suomi 0,069
81. LEPPÄNEN TUULA RANTAKYLÄN KALAKAVERIT Etelä-Savo 0,049
HIETIKKO ULLA LOHIMAAN KALAKERHO RY Pohjois-Savo x
KAIKKONEN HILKKA I KALAMIEHET RY. Pohjois-Pohjanmaa x
PÄIVINEN TERTTU PIEKSÄMÄEN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Savo x
PÖYRY PIRJO PILK KINGS RY.RF. VAASA Pohjanmaa x
KOSKI MONA KALAKERHO SALAR FISKEKLUBB RY/RF Pohjanmaa x
POUTANEN TERTTU KUUSANKOSKEN KALASTUSSEURA RY Kaakkois-Suomi x
ARMINEN SENJA RUOKOLAHDEN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Karjala x
LEINO LEENA KANKAANPÄÄN KALASÄÄSKI Lounais-Suomi x
RUUSKANEN RIITTA MÄNTSÄLÄN KALAKERHO RY Etelä-Suomi x
PIETARINEN RIITTA LIPERIN URHEILUKALASTAJAT x





Miehet 55

Sija Nimi Seura Piiri Kaloja
1. JÄRVINEN PERTTI KUHAVELJET RY Häme 3,151
2. HEINONEN ANTERO JYVÄSKALA RY Keski-Suomi 2,854
3. HAARAOJA JYRKI MYLLYKOSKEN JOKAMIESKALASTAJAT Kaakkois-Suomi 2,737
4. PÖNNI SEPPO LEMPÄÄLÄN KALAKERHO RY. Häme 2,710
5. NEUVONEN JOUNI ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT RY Keski-Suomi 2,623
6. MESIÄINEN TAPIO OTAVAN KALAMIEHET RY Etelä-Savo 2,593
7. KOVANEN JUHANI KOLHON KALAVEIKOT RY Häme 2,556
8. NAUKKARINEN ESKO LAUKAAN AHVENPOJAT RY Keski-Suomi 2,542
9. RANTALA PEKKA LEMPÄÄLÄN KALAKERHO RY. Häme 2,422
10. SOININEN JUHANI POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT Pohjois-Karjala 2,210
11. MARKKANEN HEIKKI YLÄ-KEITELEEN KOUKKU RY Keski-Suomi 2,074
12. PÄRKINEN VESA LAAJALAHDEN KALAMIESTEN KERHO RY ETELÄ-SUOMI 2,050
13. IKONEN ASMO SULKAVAN VAPA-VEIKOT RY Etelä-Savo 1,999
14. VÄÄTÄINEN MATTI NILSIÄN PILKKIJÄT RY Pohjois-Savo 1,985
15. KORHONEN MARTTI JOENSUUN ONKI -93 Pohjois-Karjala 1,948
16. MONONEN SAKARI OUTOKUMMUN KALASTUSYHDISTYS RY Pohjois-Karjala 1,906
17. UUSI-PIUHARI MARKKU LAHDEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 1,892
18. KANNASOJA MARKKU KYRÖSKALA RY. Häme 1,835
19. VOUTILAINEN ESKO OUTOKUMMUN KALASTUSYHDISTYS RY Pohjois-Karjala 1,801
20. EERIKÄINEN MATTI ÄHTÄRIN URHEILUKALASTAJAT RY.T POHJANMAA 1,800
21. MALMINEN HANNU HALIKON KUHAT Lounais-Suomi 1,733
22. NIEMI REIJO IITIN KALAMIEHET Kaakkois-Suomi 1,731
23. RÄMÄ TIMO VALKEALAN KALAKERHO Kaakkois-Suomi 1,708
24. MYYRY PERTTI POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT Pohjois-Karjala 1,692
25. MONONEN MATTI OUTOKUMMUN KALASTUSYHDISTYS RY Pohjois-Karjala 1,691
26. RONKAINEN PEKKA POGOSTAN NYKYTTÄJÄT RY Pohjois-Karjala 1,687
27. SIGNELL MIKKO ONKI-86 TURKU Lounais-Suomi 1,605
28. IHANAINEN MIKKO ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT RY Keski-Suomi 1,573
29. PÖYSTI VELI JYVÄSKALA RY Keski-Suomi 1,550
30. SUHONEN PEKKA OTAVAN KALAMIEHET RY Etelä-Savo 1,527
31. VIRTANEN OSMO HAUHON URHEILUKALASTAJAT Häme 1,512
32. KRONQVIST TUOMO KIURUVEDEN VAPAA-AJANKALASTAJAT Pohjois-Savo 1,500
33. GRÖNLUND ARI RUOKOLAHDEN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Karjala 1,487
34. TOPPINEN JOUNI KIURUVEDEN VAPAA-AJANKALASTAJAT Pohjois-Savo 1,483
35. PÖNTINEN JAAKKO RUOKOLAHDEN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Karjala 1,468
36. TUOMINEN RAIMO VIRTAIN PILKKIJÄT RY Häme 1,450
37. TIITTO YRJÖ KIRKKONUMMEN KALAPOJAT Etelä-Suomi 1,429
38. HEIMO AUVINEN INKOON VIRKISTYSKALASTAJAT Etelä-Suomi 1,393
39. VÄKEVÄ HARRI MYLLYKOSKEN JOKAMIESKALASTAJAT Kaakkois-Suomi 1,331
40. HUOTARI HANNU RANTAKYLÄN KALAKAVERIT Etelä-Savo 1,328
41. HARTIKAINEN ARI RUOKOLAHDEN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Karjala 1,323
42. PIRINEN OSMO KOTKAN KALAMIEHET Kaakkois-Suomi 1,302
43. KAMULA RISTO NILSIÄN PILKKIJÄT RY Pohjois-Savo 1,288
44. RUMMUKAINEN TIMO MYYRMÄEN KALAMIEHET Etelä-Suomi 1,279
45. RAUTIAINEN RISTO SURVARIT RY Kainuu 1,263
46. KUUSISTO PEKKA HUITTISTEN KALAKERHO RY LOUNAIS-SUOMI 1,242
47. TUUKKANEN MATTI KANGASNIEMEN KALA-KAVERIT R.Y. Etelä-Savo 1,235
48. RUUSKANEN ESA VAPA VARKAUS ETELÄ-SAVO 1,233
49. JURVANEN ERKKI NILAKAN KALAKERHO Pohjois-Savo 1,231
50. KORTELAHTI ARI KOLHON KALAVEIKOT RY Häme 1,229
51. JOKINEN TAPIO KAUKASTEN KALAKERHO ETELÄ-SUOMI 1,226
52. PAJUSTO LASSE PARKANON URHEILUKALASTAJAT Häme 1,223
53. HORPPU TIMO ELIMÄEN KALAMIEHET RY Kaakkois-Suomi 1,222
54. RANTANEN USKO ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT RY Keski-Suomi 1,180
55. KOKKONEN TOMMI KUUSAMON UISTINSEURA RY Pohjois-Pohjanmaa 1,177
56. MATIKAINEN HEIKKI POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT Pohjois-Karjala 1,165
56. AUVINEN KARI IITIN KALAMIEHET Kaakkois-Suomi 1,165
58. VETELÄINEN RAUNO KUUSAMON UISTINSEURA RY Pohjois-Pohjanmaa 1,158
58. KARTTUNEN KALEVI OUTOKUMMUN KALASTUSYHDISTYS RY Pohjois-Karjala 1,158
60. RASIPELTO KARI HEINOLAN KALASTAJAT RY Kaakkois-Suomi 1,153
61. VANKKA PERTTI VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Suomi 1,152
62. PARVIAINEN PERTTI HEINOLAN KALASTAJAT RY Kaakkois-Suomi 1,151
63. LAUKKANEN ELJAS PYHÄNNÄN VAPAA-AJAN KALASTAJAT RY. Pohjois-Pohjanmaa 1,149
64. TIMONEN PEKKA HANGON KALAMIEHET Etelä-Suomi 1,146
65. STRÖM KARI JYVÄSKALA RY Keski-Suomi 1,140
66. LAGERROOS TERHO LOHJAN KALASEURA RY Etelä-Suomi 1,122
67. LAAKSONEN VELI LAHDEN KAUPUNGIN KALAKERHO 89 Kaakkois-Suomi 1,118
68. NIHTILÄ JUHA KOTKAN KALAMIEHET Kaakkois-Suomi 1,117
69. KOVANEN PENTTI LAUKAAN AHVENPOJAT RY Keski-Suomi 1,112
70. KAPANEN KYÖSTI LAUKAAN AHVENPOJAT RY Keski-Suomi 1,101
71. TUOMINEN KENNETH TOIJALAN SEUDUN KALAMIEHET Häme 1,083
72. TURUNEN ARVO RUOTSINPYHTÄÄN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 1,047
73. LUNTTA EERO NASTOLAN PILKKI Kaakkois-Suomi 1,038
74. PESÄKIVI RISTO ELIMÄEN KALAMIEHET RY Kaakkois-Suomi 1,036
75. KURONEN OSMO KALTIMON KALA-POJAT RY Pohjois-Karjala 1,028
76. KUUSINEN PEKKA ONKI-86 TURKU Lounais-Suomi 1,002
77. SAVOLA TUOMO LAPPAJÄRVEN KALAVEIKOT POHJANMAA 1,000
78. TURUNEN PEKKA LAPPEENRANNAN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Karjala 0,993
79. HAANPÄÄ ARI VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Suomi 0,981
80. LAMPILA ARI MYLLYKOSKEN JOKAMIESKALASTAJAT Kaakkois-Suomi 0,974
81. MERI MATTI TURENGIN KALAMIEHET RY Etelä-Suomi 0,934
82. NUUTINEN SEPPO MYYRMÄEN KALAMIEHET Etelä-Suomi 0,924
83. VIRTANEN MARTTI KUHAVELJET RY Häme 0,912
84. KOIVUSAARI SEPPO KYMENLAAAKSON KALA-KOTKAT Kaakkois-Suomi 0,902
85. JYLKKÄ MAURI PUIJON PILKKI RY Pohjois-Savo 0,897
86. KUITTINEN VEIJO ELIMÄEN KALAMIEHET RY Kaakkois-Suomi 0,883
87. MURTOKANTA KALLE VIRTAIN PILKKIJÄT RY Häme 0,877
88. PIENINIEMI JUHA NASTOLAN PILKKI Kaakkois-Suomi 0,875
89. HEINO TEUVO FORSSAN KALAVEIKOT RY Häme 0,872
90. KEVERI VEIJO MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. Lappi 0,860
91. KOISTINEN KEIJO KUOPIONKAIRANKIERTÄJÄT RY Pohjois-Savo 0,859
92. NEUVONEN MIKKO OTAVAN KALAMIEHET RY Etelä-Savo 0,853
93. HAPPONEN HANNU NILAKAN KALAKERHO Pohjois-Savo 0,850
94. VAINIO KARI TUUSULANJÄRVEN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Suomi 0,838
95. PURMONEN MARKKU KALTIMON KALA-POJAT RY Pohjois-Karjala 0,837
96. KERKELÄ HANNU TIKKAKOSKEN KALAMIEHET RY Keski-Suomi 0,826
97. AUVINEN TAPIO VALMET JÄRVENPÄÄN KALAKERHO Etelä-Suomi 0,825
98. KALLIOKOSKI TAPIO VIHDIN KALASTUSSEURA RY ETELÄ-SUOMI 0,809
99. NUMMELA LASSI UUDENKAUPUNGIN KALAVEIKOT RY Lounais-Suomi 0,808
100. HUURRE ARTO LIEKSAN KALAMIEHET RY Pohjois-Karjala 0,806
101. KIIALA VESA TAMPEREEN POLIISIEN URHEILUKALASTAJAT Häme 0,801
102. KOIVISTO TAPIO OULUN ERÄ- JA KENNELKERHO RY. Pohjois-Pohjanmaa 0,791
102. LINDSTRÖM RAUNO RIIHIMÄEN URHEILUKALASTAJAT RY Häme 0,791
104. LUSTIG TAPIO PADASJOEN KALAKERHO Kaakkois-Suomi 0,786
105. RONKAINEN JUHANI KALTIMON KALA-POJAT RY Pohjois-Karjala 0,785
106. KULJU HANNU PILK KINGS RY.RF. VAASA Pohjanmaa 0,783
107. KORPELA MARKKU LENTOKALA RY Keski-Suomi 0,782
108. ÄIJÄNEN JORMA ORIVEDEN ONKIJAT RY Häme 0,768
109. LAAKSO ESA MYYRMÄEN KALAMIEHET Etelä-Suomi 0,761
109. KIVIMÄKI HANNU VILPPULAN PILKKIJÄT RY Häme 0,761
111. LAHTINEN OLLI TIKKAKOSKEN KALAMIEHET RY Keski-Suomi 0,756
112. TUOMINEN SEPPO NASTOLAN PILKKI Kaakkois-Suomi 0,752
112. KÄKI ANTTI KUHAVELJET RY Häme 0,752
114. JÄNTTI JARMO TAMPELLAN KALAKERHO Kaakkois-Suomi 0,747
115. JYRKINEN MATTI POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT Pohjois-Karjala 0,738
116. VAHTERA KAI KARKKILAN KALASTUSSEURA Etelä-Suomi 0,737
117. TUOMINEN ILKKA YLÄ-KEITELEEN KOUKKU RY Keski-Suomi 0,734
118. HUKKANEN JUHANI NURMEKSEN KALAMIEHET RY Pohjois-Karjala 0,724
119. KOPONEN KARI SUONENJOEN TALVIONKIJAT RY Pohjois-Savo 0,720
120. JUNNONAHO ANTERO PYHÄNNÄN VAPAA-AJAN KALASTAJAT RY. Pohjois-Pohjanmaa 0,714
121. MURTONEN JOUKO ANTTOLAN VAPAA-AJANKALASTAJAT RY Etelä-Savo 0,712
122. PYLKKÄNEN REIJO ANTTOLAN VAPAA-AJANKALASTAJAT RY Etelä-Savo 0,707
123. KOPRA JARI HATTULAN KALAMIEHET Häme 0,704
124. VÄLKKI PEKKA LEMPÄÄLÄN KALAKERHO RY. Häme 0,695
125. TARKIAINEN ARI ANTTOLAN VAPAA-AJANKALASTAJAT RY Etelä-Savo 0,692
126. JÄNTTI MATTI KUOPIONKAIRANKIERTÄJÄT RY Pohjois-Savo 0,691
127. HIRVONEN HEMMO VAAJAKOSKEN KOUKKU JA PAUKKU Keski-Suomi 0,683
128. KNUUTINEN JUKKA PUIJON PILKKI RY Pohjois-Savo 0,681
129. JUKKA KOIRIKIVI PYHÄNNÄN VAPAA-AJAN KALASTAJAT RY. Pohjois-Pohjanmaa 0,671
130. PÖLLÄNEN MARTTI KAUKASTEN KALAKERHO ETELÄ-SUOMI 0,659
131. LUNDAHN CHRISTER MYYRMÄEN KALAMIEHET Etelä-Suomi 0,657
132. ALAKAUTTU ERKKI VILPPULAN PILKKIJÄT RY Häme 0,655
133. LINNILÄ JUKKA KIURUVEDEN VAPAA-AJANKALASTAJAT Pohjois-Savo 0,649
134. NIEMELÄ ANTTI JYVÄSKALA RY Keski-Suomi 0,646
135. HAUTONIEMI JUHANI ÄHTÄRIN URHEILUKALASTAJAT RY. Pohjanmaa 0,643
136. AHOKAS ORVO HAMINAN KALAVEIKOT RY Kaakkois-Suomi 0,639
137. KARJALAINEN TIMO PUIJON PILKKI RY Pohjois-Savo 0,634
138. KÄPYLÄ JUKKA KOLHON KALAVEIKOT RY Häme 0,621
139. KOTAKALLIO KARI LAHDEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 0,616
140. AHTEENSUU ARTO HALIKON KUHAT Lounais-Suomi 0,611
141. JAAKKONEN ERKKI MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. Lappi 0,608
142. PETÄYS MATTI MB-ERÄKERHO Pohjanmaa 0,607
142. NYSTRÖM JOUKO SAARENKIERTÄJÄT RY LOUNAIS-SUOMI 0,607
144. RINTALA PENTTI HEINOLAN KALASTAJAT RY Kaakkois-Suomi 0,606
145. AUVINEN KEIJO ANTTOLAN VAPAA-AJANKALASTAJAT RY Etelä-Savo 0,603
146. HÄMÄLÄINEN VEIJO JÄMSÄNKOSKEN URHEILUKALASTAJAT RY Keski-Suomi 0,589
147. MUSTALAHTI TIMO VAMMALAN URHEILUKALASTAJAT Lounais-Suomi 0,586
148. HAARANEN ANTERO HÖYTIÄISEN KALAKERHO RY Pohjois-Karjala 0,585
149. VANHANEN KEIJO POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT Pohjois-Karjala 0,583
150. LEVANDER ANTERO KONTULAN KALAKERHO RY Etelä-Suomi 0,579
151. OUTINEN SULO KUUSANKOSKEN KALASTUSSEURA RY Kaakkois-Suomi 0,577
151. RAPA AIMO KUOPIONKAIRANKIERTÄJÄT RY Pohjois-Savo 0,577
153. NOKELA HANNU LAAJALAHDEN KALAMIESTEN KERHO RY Etelä-Suomi 0,575
154. TOSSAVAINEN HENRIK RUOKOLAHDEN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Karjala 0,573
155. RUOTSALAINEN MATTI NILSIÄN PILKKIJÄT RY Pohjois-Savo 0,560
156. MERILÄINEN ENSIO POGOSTAN NYKYTTÄJÄT RY Pohjois-Karjala 0,556
157. HONKANEN JAAKKO VARKAUDEN TALVIONKIJAT RY Etelä-Savo 0,545
158. LASSILA RAIJO LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,534
159. KONTIO SEPPO JUVAN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Savo 0,533
160. KOSKI LASSE KALAKERHO SALAR FISKEKLUBB RY/RF Pohjanmaa 0,525
161. KUISMA TAPANI LEMPÄÄLÄN KALAKERHO RY. Häme 0,522
162. ILVONEN ESKO FORSSAN KALAVEIKOT RY Häme 0,521
163. KUNTONEN JARMO KUUSANKOSKEN KALASTUSSEURA RY Kaakkois-Suomi 0,519
164. KANTH MATTI KAAKON KOUKKU RY Kaakkois-Suomi 0,511
165. RAITTILA HANNU LOHIMAAN KALAKERHO RY Pohjois-Savo 0,509
166. SEPPÄNEN TENHO HAMINAN KALAVEIKOT RY Kaakkois-Suomi 0,507
167. HAKKARAINEN TUOMO TAMPEREEN POLIISIEN URHEILUKALASTAJAT Häme 0,503
168. MATTILA HANNU ALAJÄRVENSEUDUN KALASTUSSEURA Häme 0,498
169. NEVANPERÄ JOUKO KALA-TAIVAL RY Pohjois-Pohjanmaa 0,494
170. OJARANTA TAISTO KIIKALAN URHEILUKALASTAJAT RY Lounais-Suomi 0,484
171. EERIKÄINEN HEIKKI MIKKELIN VAVIKA RY Etelä-Savo 0,480
172. NORJA PERTTI NUMMI-PUSULAN KALASEURA RY Etelä-Suomi 0,478
173. LINDHOLM JARI MÄNTSÄLÄN KALAKERHO RY Etelä-Suomi 0,475
174. RONKAINEN PENTTI POGOSTAN NYKYTTÄJÄT RY Pohjois-Karjala 0,472
175. KAUKOLA HANNES LEHTIMÄEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,467
176. KANERVASALO ARI ÄHTÄRIN URHEILUKALASTAJAT RY. Pohjanmaa 0,466
177. TANTTU REIJO HIRVENSALMEN KALAMIEHET RY Etelä-Savo 0,463
178. SEPPÄNEN HANNU HEINOLAN KALASTAJAT RY Kaakkois-Suomi 0,460
179. ARKKO HEIKKI LAHDEN KAUPUNGIN KALAKERHO 89 Kaakkois-Suomi 0,458
180. MATERO KALEVI LINNAVUOREN URHEILUKALASTAJAT RY Häme 0,450
181. TEPPO RAIMO LIEKSAN KALAMIEHET RY Pohjois-Karjala 0,449
182. POUSI MARKKU HAMINAN KALAVEIKOT RY Kaakkois-Suomi 0,448
183. MATIKAINEN ERKKI

0,444
184. LAAKSONEN KYÖSTI LAHDEN KAUPUNGIN KALAKERHO 89 Kaakkois-Suomi 0,443
185. PIIROINEN PERTTI LAHDEN ONKI TEAM RY Kaakkois-Suomi 0,435
186. KOKKOLA JUHA VALKEAKOSKEN KALAVEIKOT Häme 0,421
186. HJERPE TIMO MÄNTYHARJUN KALAMIEHET RY Etelä-Savo 0,421
188. STICK ERKKI PUOLANGAN PYSTYPILKKIJÄT Kainuu 0,420
189. POUTANEN HANNU KUUSANKOSKEN KALASTUSSEURA RY Kaakkois-Suomi 0,415
190. GREN JUKKA MYLLYKOSKEN JOKAMIESKALASTAJAT Kaakkois-Suomi 0,394
191. VILPPONEN PEKKA JUVAN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Savo 0,390
192. KOVANEN VILJO HANKASALMEN KALAMIEHET RY Keski-Suomi 0,389
193. ARONEN TOMMI VILPPULAN PILKKIJÄT RY Häme 0,380
194. TOROSKAINEN SEPPO LAAJALAHDEN KALAMIESTEN KERHO RY Etelä-Suomi 0,376
194. TIAINEN JORMA

0,376
196. PULKKINEN ESKO PARIKKALAN KALASTUSSEURA Etelä-Karjala 0,374
197. PUURUNEN MARKKU PYHÄNNÄN VAPAA-AJAN KALASTAJAT RY. Pohjois-Pohjanmaa 0,373
198. SUUTARI PENTTI RAASEPORIN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Suomi 0,370
199. RYHÄNEN ESA KALTIMON KALA-POJAT RY Pohjois-Karjala 0,358
200. TARVAINEN VEIKKKO NAANTALIN SUDUN URHEILUKALASTAJAT LOUNAIS-SUOMI 0,356
201. JÄRVINEN KARI VIRTAIN PILKKIJÄT RY Häme 0,346
202. SALO ISMO RAUMAN SEUDUN URHEILUKALASTAJAT Lounais-Suomi 0,337
202. HYTÖNEN RAULI FORSSAN KALAVEIKOT RY Häme 0,337
204. AUVINEN TIMO HÄMEENLINNAN URHEILUKALASTAJAT Häme 0,334
205. PEKKINEN AUVO PURUVEDEN KALA-HARRIT RY Etelä-Savo 0,327
206. LISKI KEIJO KIIKALAN URHEILUKALASTAJAT RY Lounais-Suomi 0,324
206. HOKKANEN KARI PADASJOEN KALAKERHO Kaakkois-Suomi 0,324
208. TURUNEN ARTO NURMEKSEN KALAMIEHET RY Pohjois-Karjala 0,323
209. HIITIÖ KEIJO PÄLKÄNEEN PILKKIJÄT Häme 0,319
210. MATIKAINEN HEIKKI PARIKKALAN KALASTUSSEURA Etelä-Karjala 0,317
211. RISSANEN ARVI POGOSTAN NYKYTTÄJÄT RY Pohjois-Karjala 0,309
212. OITTINEN ERKKI PIEKSÄMÄEN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Savo 0,307
212. MAJANEN VÄINÖ TIKKAKOSKEN KALAMIEHET RY Keski-Suomi 0,307
214. LAMPINEN PEKKA SAARIJÄRVEN KILPA-ONKIJAT KESKI-SUOMI 0,297
215. SEPPÄNEN OLLI RANTAKYLÄN KALAKAVERIT Etelä-Savo 0,293
215. JOKINEN EINO HAAPAMÄEN KALATIRRIT RY KESKI-SUOMI 0,293
217. SÄRKKÄ ARTO MIKKELIN VAVIKA RY Etelä-Savo 0,289
218. KALLIOMÄKI OLAVI KALAKERHO SALAR FISKEKLUBB RY/RF Pohjanmaa 0,269
219. ALKIOMAA JUKKA HIRVENSALMEN KALAMIEHET RY Etelä-Savo 0,263
219. KUKKO MATTI VAAJAKOSKEN KOUKKU JA PAUKKU Keski-Suomi 0,263
221. LEINO JARI HÄMEENLINNAN URHEILUKALASTAJAT Häme 0,255
221. SUIKKA PAULI PUIJON PILKKI RY Pohjois-Savo 0,255
223. KANNINEN MATTI BODOMIN KOUKKUPOJAT RY Etelä-Suomi 0,251
224. PUUMALAINEN MATTI MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. Lappi 0,249
225. LEHTONEN ARI FORSSAN KALAVEIKOT RY Häme 0,245
226. SALO LEO LOPEN SEUDUN KALAVIRE Häme 0,239
227. TURUNEN REIJO PYHÄNNÄN VAPAA-AJAN KALASTAJAT RY. Pohjois-Pohjanmaa 0,235
228. TURUNEN KARI HAAPAMÄEN KALATIRRIT RY Keski-Suomi 0,229
229. LEHTOMÄKI ESA LENTOKALA RY Keski-Suomi 0,224
230. LIUKKONEN VEIJO SULKAVAN VAPA-VEIKOT RY Etelä-Savo 0,220
231. MASALIN RISTO ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT RY Keski-Suomi 0,218
232. PARVIAINEN URPO POGOSTAN NYKYTTÄJÄT RY Pohjois-Karjala 0,217
233. KORPELA MIKKO TAMPELLAN KALAKERHO Kaakkois-Suomi 0,210
234. KAUKONEN TIMO LAPPEENRANNAN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Karjala 0,209
235. NISSINEN ANTERO KUUSAMON UISTINSEURA RY Pohjois-Pohjanmaa 0,207
236. HANNUKAINEN REIJO HIRVENSALMEN KALAMIEHET RY Etelä-Savo 0,204
237. HARMOINEN MATTI ANTTOLAN VAPAA-AJANKALASTAJAT RY Etelä-Savo 0,199
238. LÖTJÖNEN ERKKI PARIKKALAN KALASTUSSEURA Etelä-Karjala 0,192
239. RÄSÄNEN ARI INKOON VIRKISTYSKALASTAJAT ETELÄ-SUOMI 0,187
240. MONTONEN TEUVO VAASAN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,185
241. RIIHELÄINEN TAPANI KUUSANKOSKEN KALASTUSSEURA RY Kaakkois-Suomi 0,177
242. LAINE JOUKO VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Suomi 0,176
243. VAAHTERA JARI LAAJALAHDEN KALAMIESTEN KERHO RY Etelä-Suomi 0,172
244. KORPI PEKKA LENTOKALA RY Keski-Suomi 0,164
245. RAUTI ESA MÄNTSÄLÄN KALAKERHO RY Etelä-Suomi 0,161
246. ROSENGÅRD MATTS KALAKERHO SALAR FISKEKLUBB RY/RF Pohjanmaa 0,153
247. SEGERSTEDT SEPPO FORSSAN KALAVEIKOT RY Häme 0,149
247. AALTONEN ARI UUDENKAUPUNGIN KALAVEIKOT RY Lounais-Suomi 0,149
249. SORMUNEN ESA LOHIMAAN KALAKERHO RY Pohjois-Savo 0,135
250. JOHANSSON JARI NASTOLAN PILKKI Kaakkois-Suomi 0,134
251. MONTONEN JUKKA JUVAN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Savo 0,123
251. SIISKONEN PEKKA KOLHON KALAVEIKOT RY Häme 0,123
253. SOIKKA EINO LENTOKALA RY Keski-Suomi 0,122
254. MEURONEN VESA LAPPEENRANNAN PILKKIJÄT RY Etelä-Karjala 0,115
255. KAIVONEN KALEVI KIIKALAN URHEILUKALASTAJAT RY Lounais-Suomi 0,113
256. NIMETÖN JOUKO LEHTIMÄEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,107
257. PÄIVINEN PENTTI PIEKSÄMÄEN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Savo 0,103
258. METSÄRANTA ILKKA NAANTALIN SUDUN URHEILUKALASTAJAT LOUNAIS-SUOMI 0,102
259. ISOLA PEKKA TIRRINNITISTÄJÄT RY POHJOIS-POHJANMAA 0,100
260. HAAPAKOSKI SAULI FORSSAN KALAVEIKOT RY Häme 0,094
261. LAURILA ARI VIHDIN KALASTUSSEURA RY Etelä-Suomi 0,084
262. JUSSILA ARTO HAMINAN KALAVEIKOT RY Kaakkois-Suomi 0,077
263. JUNTUNEN MATTI KUOPIONKAIRANKIERTÄJÄT RY Pohjois-Savo 0,073
264. BRASK HENRY MUNKKINIEMEN KALA-VEIKOT RY Etelä-Suomi 0,063
264. KERO ANTTI YLÄ-KEITELEEN KOUKKU RY Keski-Suomi 0,063
266. KIVIMURTO ESA PURUVEDEN KALA-HARRIT RY Etelä-Savo 0,060
267. MÄKIPELTO JARMO LEHTIMÄEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,058
268. OINONEN KAUKO KIRKKONUMMEN KALAPOJAT Etelä-Suomi 0,042
269. KARPPINEN ARVI KUHAVELJET RY Häme 0,035
RANTANEN VÄINÖ ORIVEDEN ONKIJAT RY HÄME x
JUNTUNEN AULIS

x
LAUNIAINEN RAIMO KIIKALAN URHEILUKALASTAJAT RY Lounais-Suomi x
RAHKONEN RISTO TUUSULANJÄRVEN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Suomi x
NYLUND VEIKKO KONTULAN KALAKERHO RY Etelä-Suomi x
HEIKKILÄ PENTTI

x
SUONPÄÄ VEIKKO KALAKERHO KALA-PARMA RY. Häme x
KOHTALA HEIKKI KALA-TAIVAL RY Pohjois-Pohjanmaa x
ELLONEN TIMO HOLLOLAN PILKKI RY Kaakkois-Suomi x
RANTANEN RISTO KIIKALAN URHEILUKALASTAJAT RY Lounais-Suomi x
OJALA MATTI KIRKKONUMMEN KALAPOJAT Etelä-Suomi x
OKSANEN REIMA KUHAVELJET RY Häme x
KIVISTÖ VEIJO LAMMIN KALASEURA RY HÄME x
KALLIOKOSKI TAPIO VIHDIN KALASTUSSEURA RY ETELÄ-SUOMI x
MEHTO AARNE

x
LAINE HANNU
Lounais-Suomi x
HUHTINEN SEPPO

x
HEIMONEN KARI VARKAUDEN TALVIONKIJAT RY Etelä-Savo x
MASALIN KALEVI VIITASAAREN KALAKAVERIT RY Keski-Suomi x
KOIVULA JUHA LINNAVUOREN URHEILUKALASTAJAT RY Häme x
VETELÄSUO JUKKA
x
KURKI TAPANI VAPA VARKAUS ETELÄ-SAVO x
VERTA MATTI HATTULAN KALAMIEHET HÄME x
MÄKELÄ TUOMO ORIVEDEN ONKIJAT RY Häme x
AALTONEN HEIKKI TERVAKOSKENKALAKILTA Häme x
NEVALAINEN JUKKA LAAJALAHDEN KALAMIESTEN KERHO RY Etelä-Suomi x
PALOSAARI OLAVI ONKI-86 TURKU Lounais-Suomi x
NISKANEN KEIJO
x
ALM ARTO
x
ANDERSSON MAUNO FORSSAN KALAVEIKOT RY Häme x
HUOTARI MATTI LAHDEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi x
TANHULA VEIKKO KEMPIN KALAKERHO Kaakkois-Suomi x
LEHTINEN JUKKA HAUHON URHEILUKALASTAJAT Häme x
VALKEINEN SEPPO LEHTIMÄEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa x
KOTILAINEN RISTO
x
HÄMÄLÄINEN TAPIO VAAJAKOSKEN KOUKKU JA PAUKKU Keski-Suomi x
ROUHIAINEN TIMO RUOTSINPYHTÄÄN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi x
MARKKANEN MIKKO RUOTSINPYHTÄÄN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi x
PELKONEN ARVI SULKAVAN VAPA-VEIKOT RY Etelä-Savo x
VALTONEN PEKKA KARJALAN-KALAMIEHET Pohjois-Karjala x
KARVONEN ERKKI VALKEAKOSKEN KALAVEIKOT Häme x
TUKIA MATTI KALAKERHO KALA-PARMA RY. Häme x
AHLMAN TAPIO HATTULAN KALAMIEHET Häme x
LUOKKANEN MIKKO KALA-TAIVAL RY Pohjois-Pohjanmaa x
PÖYRY HANNU PILK KINGS RY.RF. VAASA Pohjanmaa x
TUHKANEN JUKKA-PEKKA VÄRIKAAPPARIT Etelä-Suomi x
LINDROOS JORMA TURENGIN KALAMIEHET RY Etelä-Suomi x
KETO JARMO PILK KINGS RY.RF. VAASA Pohjanmaa x
VIRTANEN JUHA HAAPAMÄEN KALATIRRIT RY Keski-Suomi x
HUOTARI HEIMO RANTAKYLÄN KALAKAVERIT Etelä-Savo x
PIRHONEN JARI KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi x
HAARALA HANNU SALPAUSSELÄN PILKKI -73 Kaakkois-Suomi x
KORPELA HEIKKI JALASJÄRVEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa x
MONTONEN HANNU HAMINAN KALAVEIKOT RY Kaakkois-Suomi x
RÄMÖ JARI PÄLKÄNEEN PILKKIJÄT Häme x
KOKKONEN AUVO PURUVEDEN KALA-HARRIT RY Etelä-Savo x
SIMOLA JUKKA KALAKERHO KALA-PARMA RY. Häme x
MUSTALAHTI TAPIO VAMMALAN URHEILUKALASTAJAT Lounais-Suomi x





Naiset 65

Sija Nimi Seura Piiri Kaloja
1. KORHONEN AINO PUIJON PILKKI RY Pohjois-Savo 2,094
2. TAMMINEN LAILA LAHDEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 1,957
3. MÄKELÄ MARJA-LIISA ORIVEDEN ONKIJAT RY Häme 1,810
4. HONKONEN ASTA TIKKAKOSKEN KALAMIEHET RY Keski-Suomi 1,460
5. TUOMINEN VUOKKO VIRTAIN PILKKIJÄT RY Häme 1,400
6. KORTELAINEN RAIJA SUONENJOEN TALVIONKIJAT RY Pohjois-Savo 1,309
7. SUNDELL VAILI LOHJAN KALASEURA RY Etelä-Suomi 1,195
8. MANSIKKALA SANNA KIURUVEDEN VAPAA-AJANKALASTAJAT POHJOIS-SAVO 1,193
9. PESONEN MAIJA NASTOLAN PILKKI Kaakkois-Suomi 1,181
10. OLLIKAINEN EILA MIKKELIN VAVIKA RY Etelä-Savo 1,101
11. PIKKARAINEN SALME KIRKKONUMMEN KALAPOJAT Etelä-Suomi 1,090
12. TUPPURAINEN IRMA PUIJON PILKKI RY Pohjois-Savo 1,045
13. MOILANEN MAIJA JUUTUAN ERÄ- JA KALAMIEHET RY Lappi 0,956
14. SOIKKELI SEIJA PARIKKALAN KALASTUSSEURA Etelä-Karjala 0,947
15. HUOPAINEN PIRJO KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 0,908
15. KURVINEN VUOKKO KUUSAMON UISTINSEURA RY Pohjois-Pohjanmaa 0,908
17. VIERTOLA RITVA LIEKSAN KALAMIEHET RY Pohjois-Karjala 0,881
18. TUOMISTO ARJA VIHDIN KALASTUSSEURA RY Etelä-Suomi 0,821
19. ORPANA SEIJA IITIN KALAMIEHET Kaakkois-Suomi 0,808
20. KOPRA TERTTU LAHDEN ONKI TEAM RY Kaakkois-Suomi 0,797
21. MANSIKKAMÄKI KIRSTI ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT RY Keski-Suomi 0,787
22. HAKKOLA RITVA HAUHON URHEILUKALASTAJAT Häme 0,781
23. HEININEN AILA LAHDEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 0,770
24. PATRIKAINEN AUNE VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Suomi 0,759
25. LAIHO TUIJA UUDENKAUPUNGIN KALAVEIKOT RY Lounais-Suomi 0,730
26. HUTTUNEN RAIJA LENTOKALA RY Keski-Suomi 0,724
27. ARILA TUULA VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Suomi 0,717
28. HÄMÄLÄINEN RAIJA-LIISA VIITASAAREN KALAKAVERIT RY Keski-Suomi 0,689
29. RIIKONEN RIITTA KALTIMON KALA-POJAT RY Pohjois-Karjala 0,673
30. HURSKAINEN MARJATTA VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Suomi 0,649
31. KOKKARINEN SEIJA PUIJON PILKKI RY Pohjois-Savo 0,648
32. SAVOLAINEN MARJATTA SOTKAMON KALAMIEHET RY Kainuu 0,642
33. VUOHELAINEN SIRPA ORIVEDEN ONKIJAT RY Häme 0,631
34. OINONEN MARJATTA JUVAN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Savo 0,614
35. LANTELA LILJA LAPPAJÄRVEN KALAVEIKOT RY Pohjanmaa 0,549
36. SAASTAMOINEN RIITTA PIELAVEDEN PILKKIJÄT Pohjois-Savo 0,510
37. KAAKKO RITVA LAHDEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 0,500
38. LAITIOLAMPI LAILA SAARIJÄRVEN KILPA-ONKIJAT KESKI-SUOMI 0,488
39. SUNDELL EIJA VIHDIN KALASTUSSEURA RY Etelä-Suomi 0,480
40. OKSANEN EILA ÄÄNEKOSKEN TÄRPPI Keski-Suomi 0,479
41. KINNUNEN SIRKKA POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT Pohjois-Karjala 0,478
42. KORPEINEN ANJA ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT RY Keski-Suomi 0,445
43. VÄRTINEN AILA PURUVEDEN KALA-HARRIT RY Etelä-Savo 0,438
44. TUIKKA LILJA PADASJOEN KALAKERHO Kaakkois-Suomi 0,427
45. LEPPÄLÄ SIRPA KYRÖSJÄRVEN KALAKAVERIT Häme 0,404
46. KUKKONEN SEIJA NURMEKSEN KALAMIEHET RY Pohjois-Karjala 0,398
47. KUVAJA LIISA POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT Pohjois-Karjala 0,391
48. MESIÄINEN PIRJO OTAVAN KALAMIEHET RY Etelä-Savo 0,385
49. TANSKANEN EIJA LAHDEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 0,352
50. LAINE MAIRE HAUHON URHEILUKALASTAJAT Häme 0,330
51. AROKORPI PIRKKO LOHIMAAN KALAKERHO RY Pohjois-Savo 0,311
52. KARHUNEN ORVOKKI LOHIMAAN KALAKERHO RY Pohjois-Savo 0,304
53. SAVOLAINEN IRJA JUVAN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Savo 0,299
54. TERÄVÄINEN EDITH LAPPEENRANNAN PILKKIJÄT RY Etelä-Karjala 0,281
55. VILLANEN ARJA KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 0,266
56. PÖLÖNEN TERTTU KYMENLAAAKSON KALA-KOTKAT Kaakkois-Suomi 0,253
57. HUHTAMELLA RAILI TÖRMÄSEN ERÄNKÄVIJÄIN METS-JA KALAST LAPPI 0,248
58. COLLAN SUOMA SUONENJOEN TALVIONKIJAT RY Pohjois-Savo 0,247
59. KERVINEN TERTTU NILAKAN KALAKERHO Pohjois-Savo 0,230
60. TUOVINEN EILA MIKKELIN VAVIKA RY Etelä-Savo 0,208
61. HARJU ULLA IVALON ERÄMIEHET LAPPI 0,199
62. TÖRRÖNEN AUNE PIELISEN PILKKIIJÄT RY. Pohjois-Karjala 0,171
63. KORTESLAHTI VUOKKA KALA-TAIVAL RY Pohjois-Pohjanmaa 0,139
64. KOSONEN AIRI PURUVEDEN KALA-HARRIT RY Etelä-Savo 0,138
65. YKSPETÄJÄ MIRJA VIRTAIN PILKKIJÄT RY Häme 0,137
66. KAURANEN SIRKKA-LIISA PYHÄJÄRVEN PILKKIJÄT RY Pohjois-Pohjanmaa 0,129
67. PENTTINEN LEA SUONENJOEN TALVIONKIJAT RY Pohjois-Savo 0,119
68. VIRTANEN HELY KYRÖSJÄRVEN KALAKAVERIT Häme 0,114
69. MURTOMÄKI IRJA HAAPAMÄEN KALATIRRIT RY Keski-Suomi 0,113
70. KORTESOJA SISKO LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,111
71. MATILAINEN RAIJA SUONENJOEN TALVIONKIJAT RY Pohjois-Savo 0,106
72. NYBERG SEIJA VILPPULAN PILKKIJÄT RY Häme 0,104
73. SALMI KIRSTI

0,082
74. KRONBERG ELVI RANTAKYLÄN KALAKAVERIT Etelä-Savo 0,079
75. LAMU MARJATTA TURENGIN KALAMIEHET RY Etelä-Suomi 0,075
75. POHJA ANNA-MAIJA KANGASALAN KALAVEIKOT Häme 0,075
77. FRIMAN EILA VIRTAIN PILKKIJÄT RY Häme 0,073
78. LEPPÄNIEMI TETTA
0,060
79. KARHUNEN EEVA NILAKAN KALAKERHO Pohjois-Savo 0,057
80. SIIVIKKO SINIKKA IVALON ERÄMIEHET RY LAPPI 0,056
HUOVINEN KAISA KALTIMON KALA-POJAT RY Pohjois-Karjala x
TIMMERHEID EILA TELJÄN KALASTAJAT Lounais-Suomi x
HILTUNEN EVA PUIJON PILKKI RY Pohjois-Savo x
MUIKKU ANNELI POGOSTAN NYKYTTÄJÄT RY Pohjois-Karjala x
MÄENPÄÄ AILA LOHIMAAN KALAKERHO RY Pohjois-Savo x
SYVÄNEN RITVA ORIVEDEN ONKIJAT RY Häme x
PUSSINEN EEVA OUTOKUMMUN KALASTUSYHDISTYS RY Pohjois-Karjala x
VILLENIUS HELENA KANGASALAN KALAVEIKOT Häme x
LEHTINIEMI KIRSTI KURIKAN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa x
LATVA-NIKKOLA JAANA KURIKAN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa x
HUHTAKANGAS AILA KALA-TAIVAL RY Pohjois-Pohjanmaa x
VÄISÄNEN ANNELI KALA-TAIVAL RY Pohjois-Pohjanmaa x
MANTSINEN MAIJA-LIISA SALPAUSSELÄN PILKKI -73 Kaakkois-Suomi x
PELTONEN ANJA LAHDEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi x
NYKÄNEN KERTTU ORIVEDEN ONKIJAT RY Häme x





Miehet 65

Sija Nimi Seura Piiri Kaloja
1. ARILA ILARI VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Suomi 2,669
2. NYMAN JORMA TAMPEREEN KALAMIEHET Häme 2,507
3. SAARI TOIVO VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Suomi 2,374
4. MARJOMAA MARKKU LAAJALAHDEN KALAMIESTEN KERHO RY Etelä-Suomi 2,174
5. PÖYSTI PENTTI SALPAUSSELÄN PILKKI -73 Kaakkois-Suomi 2,095
6. HAAPIO MIKKO PARIKKALAN KALASTUSSEURA Etelä-Karjala 2,011
7. PAPPILA PEKKA MYYRMÄEN KALAMIEHET Etelä-Suomi 2,005
8. SOIKKELI RISTO PARIKKALAN KALASTUSSEURA Etelä-Karjala 1,915
9. HEISKANEN VEIJO KUUSAMON UISTINSEURA RY Pohjois-Pohjanmaa 1,906
10. HARJUNEN RAIMO KARJALAN-KALAMIEHET Pohjois-Karjala 1,881
11. HUOVINEN OTTO KALTIMON KALA-POJAT RY Pohjois-Karjala 1,859
12. SILTALA SEPPO LOHJAN KALASEURA RY Etelä-Suomi 1,845
13. JÄÄSKELÄINEN KAUKO LAHDEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 1,792
14. TARKIAINEN PENTTI MIKKELIN KALAMIEHET ETELÄ-SAVO 1,787
15. LEHTINEN JUHANI LAHDEN KAUPUNGIN KALAKERHO 89 Kaakkois-Suomi 1,716
16. SAARELMA TAPIO MYYRMÄEN KALAMIEHET Etelä-Suomi 1,708
17. SAASTAMOINEN TAPIO PIELAVEDEN PILKKIJÄT Pohjois-Savo 1,697
18. RIIKONEN URHO KALTIMON KALA-POJAT RY Pohjois-Karjala 1,681
19. SOININEN MAURI ANTTOLAN VAPAA-AJANKALASTAJAT RY Etelä-Savo 1,630
20. AUVINEN PEKKA JUVAN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Savo 1,629
21. SUNDELL ANTERO VIHDIN KALASTUSSEURA RY Etelä-Suomi 1,625
22. LINDEN TIMO KAAKON TROLLING TEAM ETELÄ-KARJALA 1,622
23. HÄMÄLÄINEN PERTTI PARIKKALAN KALASTUSSEURA Etelä-Karjala 1,598
24. KORHONEN VESA ANTTOLAN VAPAA-AJANKALASTAJAT RY Etelä-Savo 1,576
25. MÄKELÄ RAUNO MYLLYKOSKEN JOKAMIESKALASTAJAT Kaakkois-Suomi 1,571
26. LAITINEN HEIKKI SUONENJOEN TALVIONKIJAT RY Pohjois-Savo 1,561
27. KÄÄRIÄINEN ARTO LAUKAAN AHVENPOJAT RY Keski-Suomi 1,540
28. NÄRHI UNTO LAUKAAN AHVENPOJAT RY Keski-Suomi 1,508
29. SAVINIEMI KALERVO PORVOON TALVIONKIJAT RY. Kaakkois-Suomi 1,497
30. KARHU SEPPO KIRKKONUMMEN KALAPOJAT Etelä-Suomi 1,493
31. PAAVILAINEN OLAVI LIEKSAN KALAMIEHET RY Pohjois-Karjala 1,462
32. NENONEN KAUKO KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 1,455
33. LAURONEN JUKKA KYMENLAAAKSON KALA-KOTKAT Kaakkois-Suomi 1,449
34. HAAPALA ERKKI JALASJÄRVEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 1,335
35. HARJU JUHANI LAAJALAHDEN KALAMIESTEN KERHO RY Etelä-Suomi 1,317
36. LAURIKAINEN REIJO VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Suomi 1,274
37. KAINULAINEN MARTTI LAHDEN ONKI TEAM RY Kaakkois-Suomi 1,247
38. TÖYRYLÄ KARI IITIN KALAMIEHET Kaakkois-Suomi 1,240
39. TAPANINEN TAPIO KAUKASTEN KALAKERHO ETELÄ-SUOMI 1,229
40. KORHONEN KALEVI PUIJON PILKKI RY Pohjois-Savo 1,224
41. TARKKONEN RAIMO IITIN KALAMIEHET Kaakkois-Suomi 1,209
42. OKSANEN TAUNO ÄÄNEKOSKEN TÄRPPI Keski-Suomi 1,203
43. KEKKI AHTI TIKKAKOSKEN KALAMIEHET RY Keski-Suomi 1,200
44. HUJANEN PEKKA PUIJON PILKKI RY Pohjois-Savo 1,198
45. MERJANEN JUHANI HAMINAN KALAVEIKOT RY Kaakkois-Suomi 1,190
46. MATIKAINEN PENTTI TIKKAKOSKEN KALAMIEHET RY Keski-Suomi 1,180
47. MARJANEN MATTI LAUKAAN AHVENPOJAT RY Keski-Suomi 1,167
48. SAARINEN HANNU ONKI-86 TURKU Lounais-Suomi 1,165
49. RÄMÖ SAULI LAHDEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 1,151
50. KAASINEN TOIVO LAAJALAHDEN KALAMIESTEN KERHO RY Etelä-Suomi 1,149
51. JAUHIAINEN MATTI ORIVEDEN ONKIJAT RY Häme 1,147
52. TAPONEN JUHANI KAUKASTEN KALAKERHO ETELÄ-SUOMI 1,137
53. VIERTOLA REIJO LIEKSAN KALAMIEHET RY Pohjois-Karjala 1,126
54. LUMME PEKKA LAAJALAHDEN KALAMIESTEN KERHO RY Etelä-Suomi 1,105
55. KÄHÄRÄ MATTI TUUSULANJÄRVEN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Suomi 1,097
56. NIKKANEN RAUNO LAHDEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 1,084
57. HELIN MARKKU TOIJALAN SEUDUN KALAMIEHET Häme 1,083
58. SOINI MIKKO LAPPAJÄRVEN KALAVEIKOT RY Pohjanmaa 1,079
59. LINDBERG KARI ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT RY Keski-Suomi 1,072
60. KUKKONEN HEIMO NURMEKSEN KALAMIEHET RY Pohjois-Karjala 1,058
61. HONKONEN KARI TIKKAKOSKEN KALAMIEHET RY KESKI-SUOMI 1,056
62. TOIVONEN ANTTI VIRTAIN PILKKIJÄT RY Häme 1,053
63. MUHONEN OSMO KAUKOPÄÄN KALAMIEHET RY Etelä-Karjala 1,038
64. HURTTILA KALEVI PILLKKI 95 LOUNAIS-SUOMI 1,037
65. LESKINEN RAIMO PÄLKÄNEEN PILKKIJÄT Häme 1,034
66. KERÄNEN ESKO KALTIMON KALA-POJAT RY Pohjois-Karjala 1,014
67. KAIKKONEN TAAVI I KALAMIEHET RY. Pohjois-Pohjanmaa 1,009
68. KORHONEN PENTTI LAHDEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 1,007
69. SEIKINRANTA MAUNO LEHTIMÄEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 1,006
70. KARIKUMPU TUOMO KIURUVEDEN VAPAA-AJANKALASTAJAT Pohjois-Savo 1,001
71. ORAVA AIMO LAHDEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 0,995
72. VILLANEN JAAKKO KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 0,987
73. REINIKAINEN PERTTI ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT RY Keski-Suomi 0,973
74. ILMARINEN VEIJO ALAVUDEN SEUDUN URHEILUKALASTAJAT Pohjanmaa 0,971
75. KAAKKO REINO LAHDEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 0,970
75. HEIKKINEN KAUKO KANGASALAN KALAVEIKOT Häme 0,970
77. HASANEN HEIKKI HIRVENSALMEN KALAMIEHET RY Etelä-Savo 0,964
78. TAMMI TAUNO KAUKASTEN KALAKERHO ETELÄ-SUOMI 0,960
79. RUOHO RISTO ONKI-86 TURKU Lounais-Suomi 0,943
80. KERÄNEN YRJÖ PUOLANGAN PYSTYPILKKIJÄT Kainuu 0,927
81. TÖYRYLÄ EINO ORIMATTILAN KALAKERHO Kaakkois-Suomi 0,884
82. HAPPONEN HEIMO PIELAVEDEN PILKKIJÄT Pohjois-Savo 0,873
82. VIRTANEN MATTI HAUHON URHEILUKALASTAJAT Häme 0,873
84. PERTTUNEN LAURI KEMPIN KALAKERHO Kaakkois-Suomi 0,871
84. KOKKO ERKKI POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT Pohjois-Karjala 0,871
86. VALLITTU RAIMO VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Suomi 0,859
87. HELIN MATTI TOIJALAN SEUDUN KALAMIEHET Häme 0,858
88. KASURINEN VÄINÖ PIELAVEDEN PILKKIJÄT Pohjois-Savo 0,852
89. JÄPPINEN PENTTI ÄÄNEKOSKEN TÄRPPI Keski-Suomi 0,851
90. POUTANEN VESA LAPPEENRANNAN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Karjala 0,850
91. HEINONEN VELI KOTKAN KALAMIEHET Kaakkois-Suomi 0,848
92. VARMAJOKI EERO VAASAN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,832
93. HILTUNEN HANNU PUIJON PILKKI RY Pohjois-Savo 0,831
94. PIIRONEN PERTTI KANGASALAN KALAVEIKOT Häme 0,822
94. KEMPPAINEN MARTTI KIRKKONUMMEN KALAPOJAT Etelä-Suomi 0,822
96. PELKONEN TAUNO LAHDEN KAUPUNGIN KALAKERHO 89 Kaakkois-Suomi 0,817
97. POKKI KEIJO SALPAUSSELÄN PILKKI -73 Kaakkois-Suomi 0,812
98. HOSTIKKA TAUNO KYMENLAAAKSON KALA-KOTKAT Kaakkois-Suomi 0,810
98. MESIÄINEN TAISTO OTAVAN KALAMIEHET RY Etelä-Savo 0,810
100. AHLROOS KAJ TUUSULAN KALASEURA RY Etelä-Suomi 0,803
101. AHOKAS JORMA TUOHUSTAJAT RY Etelä-Suomi 0,802
102. LAVI AIMO

0,795
103. KOISTINEN JAAKKO NILSIÄN PILKKIJÄT RY Pohjois-Savo 0,793
104. SIMOLA PENTTI LAPPEENRANNAN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Karjala 0,790
104. PÖNTINEN TAUNO PIEKSÄMÄEN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Savo 0,790
106. SEPPÄNEN ESKO THE WUOKSI FISHING CLUB Etelä-Karjala 0,789
107. KOSKINEN PERTTI HAUHON URHEILUKALASTAJAT Häme 0,785
108. ROSBERG KARI HÄMEENLINNAN URHEILUKALASTAJAT Häme 0,772
109. KURVINEN EERO ANTTOLAN VAPAA-AJANKALASTAJAT RY Etelä-Savo 0,767
110. TANSKANEN PAAVO LAHDEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 0,758
111. KUNIALA TAISTO LAUKAAN AHVENPOJAT RY Keski-Suomi 0,746
112. KORHONEN LEO LAPPEENRANNAN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Karjala 0,737
113. RIPATTI SEPPO HIRVENSALMEN KALAMIEHET RY Etelä-Savo 0,731
114. HÄRKMAN REIJO OULUN ERÄ- JA KENNELKERHO RY. Pohjois-Pohjanmaa 0,726
115. HIETAKANGAS HARRI KISKON KALAKERHO RY Lounais-Suomi 0,719
116. KARHU MIKKO KALAKERHO KALA-PARMA RY. Häme 0,716
117. JOKINEN VEIKKO OTAVAN KALAMIEHET RY Etelä-Savo 0,715
118. VATANEN AULIS VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Suomi 0,707
119. PULKKINEN KYÖSTI KARJALAN-KALAMIEHET Pohjois-Karjala 0,692
120. KESONEN HANNU ANTTOLAN VAPAA-AJANKALASTAJAT RY Etelä-Savo 0,688
121. MOILANEN TEUVO JUUTUAN ERÄ- JA KALAMIEHET RY Lappi 0,681
122. RÖHMÖ LAURI ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT RY Keski-Suomi 0,676
123. KUKKO ERKKI LENTOKALA RY Keski-Suomi 0,668
124. NURMI LASSE VIHDIN KALASTUSSEURA RY Etelä-Suomi 0,647
125. KORPEINEN EERO ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT RY Keski-Suomi 0,641
126. PALOMÄKI TAISTO HAUHON URHEILUKALASTAJAT HÄME 0,634
127. KASKELA PEKKA VALKEAKOSKEN KALAVEIKOT Häme 0,633
127. KOSKI HANNU LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,633
127. SEITAJOKI REIJO MAALAREIDEN KALAKERHO Etelä-Suomi 0,633
130. MERTANEN OSSI PUIJON PILKKI RY Pohjois-Savo 0,607
131. PENNANEN REIJO LOHIMAAN KALAKERHO RY Pohjois-Savo 0,603
132. LUMME TAISTO VILPPULAN PILKKIJÄT RY Häme 0,591
133. LAMU HEIKKI TURENGIN KALAMIEHET RY Etelä-Suomi 0,584
133. POITTINEN PEKKA SIMPELEEN KALAMIEHET ETELÄ-KARJALA 0,584
135. SIMPURA MARTTI PARIKKALAN KALASTUSSEURA Etelä-Karjala 0,580
136. KUISMA KARI LAHDEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 0,579
137. KAIVONEN KEIJO KIIKALAN URHEILUKALASTAJAT RY Lounais-Suomi 0,570
138. ESKOLA TAISTO VIHDIN KALASTUSSEURA RY Etelä-Suomi 0,567
139. LIUKKONEN AARRE HIRVENSALMEN KALAMIEHET RY Etelä-Savo 0,558
140. TOLPPANEN KALERVO MYYRMÄEN KALAMIEHET Etelä-Suomi 0,557
141. NIILONEN JALMAR MIKKELIN VAVIKA RY Etelä-Savo 0,553
142. KULOJÄRVI TIMO KALA-TAIVAL RY Pohjois-Pohjanmaa 0,551
143. TUOMISTO ONNI RIIHIMÄEN URHEILUKALASTAJAT RY Häme 0,546
144. LEHTO RAIMO
0,545
144. NYGÅRD TAUNO VIMPELIN KALAVEIKOT Pohjanmaa 0,545
146. PUSSINEN EINO ELIMÄEN KALAMIEHET RY Kaakkois-Suomi 0,538
147. KONTIO HEINO MIKKELIN VAVIKA RY Etelä-Savo 0,536
148. MANTSINEN JUKKA SALPAUSSELÄN PILKKI -73 Kaakkois-Suomi 0,530
149. KOIVUNEN TAPIO JUVAN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Savo 0,525
149. KÄRNÄ PENTTI NURMEKSEN KALAMIEHET RY Pohjois-Karjala 0,525
151. KOTIRANTA ERKKI KYMENLAAAKSON KALA-KOTKAT Kaakkois-Suomi 0,521
152. HYTTINEN SEPPO POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT Pohjois-Karjala 0,520
153. KURVINEN VÄINÖ MYLLYKOSKEN JOKAMIESKALASTAJAT Kaakkois-Suomi 0,519
154. KÄÄRIÄ TAISTO KYMENLAAAKSON KALA-KOTKAT Kaakkois-Suomi 0,516
155. KANERVA KAUKO PURUVEDEN KALA-HARRIT RY Etelä-Savo 0,513
156. SUIKKANEN TAPIO KISKON KALAKERHO RY Lounais-Suomi 0,503
157. LAINE SEPPO ÄHTÄRIN URHEILUKALASTAJAT RY. Pohjanmaa 0,493
158. LEPISTÖ MAUNO VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Suomi 0,488
159. NISKANEN MARTTI YLÄ-KEITELEEN KOUKKU RY Keski-Suomi 0,486
160. OLLIKAINEN KARI MIKKELIN VAVIKA RY Etelä-Savo 0,485
161. MANNILA ESA ORIVEDEN ONKIJAT RY Häme 0,481
162. SALONEN KARI VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Suomi 0,480
163. AALTO REINO TAMPEREEN KALAMIEHET Häme 0,476
164. KAMMONEN RAIMO IITIN KALAMIEHET Kaakkois-Suomi 0,469
165. ORAVA VEIKKO VAASAN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,467
166. PIRINEN KYÖSTI KURIKAN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,466
167. NISKALA AHTI TUOHUSTAJAT RY Etelä-Suomi 0,465
168. SIMONEN MATTI PIEKSÄMÄEN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Savo 0,462
169. VILLENIUS HEIKKI KANGASALAN KALAVEIKOT Häme 0,447
170. TÄHTINEN JOUKO HIRVENSALMEN KALAMIEHET RY Etelä-Savo 0,440
171. LAAKSO SEPPO KAUKASTEN KALAKERHO ETELÄ-SUOMI 0,439
172. KERVINEN AULIS NILAKAN KALAKERHO Pohjois-Savo 0,437
173. MATILAINEN HANNU SUONENJOEN TALVIONKIJAT RY Pohjois-Savo 0,434
174. LEVIJOKI PENTTI VIHDIN KALASTUSSEURA RY Etelä-Suomi 0,432
175. RIIKONEN RAIMO PÄLKÄNEEN PILKKIJÄT Häme 0,431
176. HELANDER KARI VAASAN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,430
177. MANNINEN HEINO ORIVEDEN ONKIJAT RY Häme 0,402
178. KOKKONEN OSMO SOTKAMON KALAMIEHET RY Kainuu 0,387
178. HYTÖNEN KALERVO YLÄ-KEITELEEN KOUKKU RY Keski-Suomi 0,387
180. HUHTANIITTY PENTTI LAHDEN ONKI TEAM RY Kaakkois-Suomi 0,380
181. MAUKONEN MAURI ÄÄNEKOSKEN TÄRPPI Keski-Suomi 0,376
182. LAURILA MARKKU HAUHON URHEILUKALASTAJAT Häme 0,365
183. MIKKOLA MATTI JALASJÄRVEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,350
184. KOKKO PEKKA KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 0,348
185. PELLINEN UNTO ONKI-86 TURKU Lounais-Suomi 0,339
186. HÄNNINEN ERKKI JUVAN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Savo 0,330
187. SIITONEN ERKKI VIRTAIN PILKKIJÄT RY Häme 0,329
188. FORSS RAINE LAHDEN KAUPUNGIN KALAKERHO 89 Kaakkois-Suomi 0,327
189. HIRSIKALLIO ALEKSI KOTKAN KALAMIEHET Kaakkois-Suomi 0,326
190. MÄHÖNEN RAINE VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Suomi 0,315
191. ILVONEN JOUKO KISKON KALAKERHO RY Lounais-Suomi 0,313
192. KEMPPAINEN KAUKO HAMINAN KALAVEIKOT RY Kaakkois-Suomi 0,312
193. HIETANEN ERKKI KARJALAN-KALAMIEHET Pohjois-Karjala 0,310
194. KUOKKANEN RAIMO IITIN KALAMIEHET Kaakkois-Suomi 0,306
195. VALTIMO SIMO NUMMI-PUSULAN KALASEURA RY Etelä-Suomi 0,305
196. SAARINEN JUHANI LAHDEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 0,300
197. VUORIJÄRVI VEIKKO KALAKERHO SALAR FISKEKLUBB RY/RF Pohjanmaa 0,297
198. KANNISTO SEPPO RUUHI-LAPIN ERÄMIEHET RY Keski-Suomi 0,295
199. RIITTINEN ALPO MÄNTYHARJUN KALAMIEHET RY Etelä-Savo 0,292
200. KOSKELA REIJO PARKANON URHEILUKALASTAJAT Häme 0,290
201. KUJANPÄÄ PENTTI KALAKERHO KALA-PARMA RY. Häme 0,288
202. VIHTALAHTI RISTO YLÄ-KEITELEEN KOUKKU RY Keski-Suomi 0,279
202. KUITTINEN REIJO NURMEKSEN KALAMIEHET RY Pohjois-Karjala 0,279
204. BLOM KALEVI LOHIMAAN KALAKERHO RY Pohjois-Savo 0,274
205. VIHTALAHTI MARTTI YLÄ-KEITELEEN KOUKKU RY Keski-Suomi 0,271
206. MARTTILA EINO ELIMÄEN KALAMIEHET RY Kaakkois-Suomi 0,268
207. LIUKKONEN VEIKKO HIRVENSALMEN KALAMIEHET RY Etelä-Savo 0,267
208. WÄLI OSMO KUUSAMON UISTINSEURA RY Pohjois-Pohjanmaa 0,251
209. HUOTARI TAISTO PARIKKALAN KALASTUSSEURA Etelä-Karjala 0,247
209. SIIVONEN RAIMO KAAKON KOUKKU RY Kaakkois-Suomi 0,247
211. KAASINEN KALEVI PIEKSÄMÄEN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Savo 0,239
212. HUHTAKALLIO PENTTI KANGASALAN KALAVEIKOT Häme 0,227
213. LÄHTEENMÄKI SEPPO TAMPEREEN KALAMIEHET Häme 0,224
214. HONKANEN JUKKA FORSSAN KALAVEIKOT RY Häme 0,221
215. KANKKUNEN PENTTI PURUVEDEN KALA-HARRIT RY Etelä-Savo 0,220
216. KOSKIMAA MARKKU SOTKAMON KALAMIEHET RY Kainuu 0,219
217. MUIKKU SEPPO POGOSTAN NYKYTTÄJÄT RY Pohjois-Karjala 0,218
218. JANTUNEN JORMA ONKI-86 TURKU Lounais-Suomi 0,217
219. LEHIKONEN AULIS KALTIMON KALA-POJAT RY Pohjois-Karjala 0,214
220. SEPPO IKONEN MÄNTSÄLÄN KALAKERHO ETELÄ-SUOMI 0,209
221. HÄNNINEN SEPPO SUONENJOEN TALVIONKIJAT RY Pohjois-Savo 0,207
222. PELTOLA PERTTI FORSSAN KALAVEIKOT RY Häme 0,197
223. VÄLIMÄKI HANNU KURIKAN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,196
224. JÄRVINEN MIKKO HUMPPILAN KALAKERHO Häme 0,189
225. PIETARINEN ESKO POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT Pohjois-Karjala 0,188
225. MANSIKKAMÄKI AIMO ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT RY Keski-Suomi 0,188
227. LEPPÄNEN REIJO KANNONKOSKEN URH.KALASTAJAT RY
0,185
228. MYLLYMÄKI MATTI KALAKERHO SALAR FISKEKLUBB RY/RF Pohjanmaa 0,184
229. KAPANEN REIJO PIEKSÄMÄEN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Savo 0,177
230. RINTAMÄKI AARNE VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Suomi 0,176
231. LEPPÄLÄ KALEVI KYRÖSJÄRVEN KALAKAVERIT Häme 0,170
232. PELKONEN PEKKA
Etelä-Suomi 0,169
233. LEIVO PAAVO YLÄ-KEITELEEN KOUKKU RY Keski-Suomi 0,162
234. JALKANEN KALEVI SUONENJOEN TALVIONKIJAT RY Pohjois-Savo 0,156
235. SEPPO KARIOJA PYHÄNNÄN VAPAA-AJAN KALASTAJAT RY. Pohjois-Pohjanmaa 0,152
236. INKINEN REIJO

0,148
237. ASIKAINEN JOUKO RANTAKYLÄN KALAKAVERIT Etelä-Savo 0,145
238. ERÄNEN MATTI TAMPEREEN KALAMIEHET Häme 0,139
239. SIMONEN MARTTI LOHJAN KALASEURA RY Etelä-Suomi 0,138
240. HENTTUNEN MATIAS TUUSULANJÄRVEN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Suomi 0,134
241. LUUKKONEN AULIS KUUSAMON UISTINSEURA RY Pohjois-Pohjanmaa 0,128
242. MELTO PERTTI THE WUOKSI FISHING CLUB Etelä-Karjala 0,105
243. HAKOMÄKI HEINO LEHTIMÄEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,101
244. TIAINEN KARI PURUVEDEN KALA-HARRIT RY Etelä-Savo 0,098
245. KANKAANPÄÄ VEIKKO LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,093
246. LEMINEN SEPPO TUOHUSTAJAT RY Etelä-Suomi 0,088
247. LEHTINEN SEPPO HÄMEENLINNAN URHEILUKALASTAJAT Häme 0,085
248. PIKKARAINEN YRJÖ KIRKKONUMMEN KALAPOJAT Etelä-Suomi 0,082
249. HULT MATTI TIKKAKOSKEN KALAMIEHET RY Keski-Suomi 0,078
249. MUSTONEN PERTTI PURUVEDEN KALA-HARRIT RY Etelä-Savo 0,078
251. RIEKKI JOUNI KALA-TAIVAL RY Pohjois-Pohjanmaa 0,074
252. KADENIUS ANTERO MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. Lappi 0,072
253. JETSONEN SANTERI NILAKAN KALAKERHO Pohjois-Savo 0,069
253. TIMONEN VEIKKO THE WUOKSI FISHING CLUB Etelä-Karjala 0,069
255. KOTA-OJA REINO KYRÖSJÄRVEN KALAKAVERIT Häme 0,063
256. BERGMAN RAIMO
0,061
257. SAARINEN OSMO VARKAUDEN TALVIONKIJAT RY Etelä-Savo 0,057
258. LAMMINPÄÄ REIJO KALAKERHO SALAR FISKEKLUBB RY/RF POHJANMAA 0,055
259. SALOKAS MATTI KURIKAN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,041
260. KONTTINEN ESKO SAVONRANNAN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Savo 0,040
260. MOISIO ARI ÄHTÄRIN URHEILUKALASTAJAT RY. Pohjanmaa 0,040
260. KANKAINEN VELI-PEKKA LENTOKALA RY Keski-Suomi 0,040
263. RAITANEN ERIK RIIHIMÄEN URHEILUKALASTAJAT RY HÄME 0,027
HAAPIAINEN ISMO LAPPEENRANNAN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Karjala x
HUUHKA PERTTI KAUKASTEN KALAKERHO ETELÄ-SUOMI x
KERTTULA MARKKU KAUKASTEN KALAKERHO ETELÄ-SUOMI x
PASANEN JUHANI KLAUKKALAN KALASTUSKERHO RY. Etelä-Suomi x
EERIKÄINEN MATTI ÄHTÄRIN URHEILUKALASTAJAT RY. POHJANMAA x
TAMMINEN TIMO KONTULAN KALAKERHO RY Etelä-Suomi x
KORTELAINEN MARKKU KLAUKKALAN KALASTUSKERHO RY. Etelä-Suomi x
HAKALA ERKKI JALASJÄRVEN URHEILUKALASTAJAT RY POHJANMAA x
VUORINEN KARI JÄMSÄNKOSKEN URHEILUKALASTAJAT RY Keski-Suomi x
SILEN AKI JÄMSÄNKOSKEN URHEILUKALASTAJAT RY Keski-Suomi x
OVASKA ERKKI LAAJALAHDEN KALAMIESTEN KERHO RY Etelä-Suomi x
KOKKONEN VILHO VIITASAAREN KALAKAVERIT RY Keski-Suomi x
EERGER MATTI ÄHTÄRIN URHEILUKALASTAJAT RY. POHJANMAA x
KARTTUNEN EINARI KONTULAN KALAKERHO RY Etelä-Suomi x
AUTIO KARI LAPPEENRANNAN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Karjala x
LAHTINEN REINO VIRTAIN PILKKIJÄT RY Häme x
MAJURI JUKKA FORSSAN KALAVEIKOT RY Häme x
UOSUKAINEN HEINO LEHTIMÄEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa x
KALMU PENTTI KURIKAN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa x
VÄISÄNEN EERO VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Suomi x
MIETTINEN AARRE PADASJOEN KALAKERHO Kaakkois-Suomi x
UUSNÄKKI SEPPO KOTKAN KALAMIEHET Kaakkois-Suomi x
ROSSI RAIMO YLÄ-KEITELEEN KOUKKU RY Keski-Suomi x
KOSKELA HEIKKI
x
MYLLYLÄ PENTTI TAMPEREEN POLIISIEN URHEILUKALASTAJAT Häme x
SAARINEN OLAVI IITIN KALAMIEHET Kaakkois-Suomi x
KORKIAKOSKI ESA PARKANON URHEILUKALASTAJAT Häme x
MOISIO REIMA KANGASALAN KALAVEIKOT Häme x
KORTESLAHTI YRJÖ KALA-TAIVAL RY Pohjois-Pohjanmaa x
RAUHALA HEIKKI TIKKAKOSKEN KALAMIEHET RY Keski-Suomi x
LEMPIÄINEN KARI KUUSANKOSKEN KALASTUSSEURA RY Kaakkois-Suomi x
INKINEN MAURI PAKAAN URHEILUKALASTAJAT RY K552 Kaakkois-Suomi x
LAITINEN MATTI THE WUOKSI FISHING CLUB Etelä-Karjala x
NIEMINEN SEPPO ALAVUDEN SEUDUN URHEILUKALASTAJAT Pohjanmaa x
VEIJALAINEN KALERVO OTAVAN KALAMIEHET RY Etelä-Savo x
SOINI MIKKO LAPPAJÄRVEN KALAVEIKOT RY Pohjanmaa x
ÖVERMARK TEUVO LAPPAJÄRVEN KALAVEIKOT RY Pohjanmaa x
HEINONEN PEKKA ALAJÄRVENSEUDUN KALASTUSSEURA Häme x
VIANDER VEIKKO HUMPPILAN KALAKERHO Häme x
HONKONEN KARI TIKKAKOSKEN KALAMIEHET RY Keski-Suomi x






Naiset 75

Sija Nimi Seura Piiri Kaloja
1. PUUSAARI ANNI TIKKAKOSKEN KALAMIEHET RY Keski-Suomi 1,086
2. ASIKAINEN ELLI JUVAN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Savo 1,008
3. ESKELINEN RAUHA VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Suomi 1,004
4. LAPPALAINEN PIRKKO NURMEKSEN KALAMIEHET RY Pohjois-Karjala 0,812
5. KUPARINEN MARJA-LIISA ORIMATTILAN KALAKERHO Kaakkois-Suomi 0,653
6. PÖLÖNEN AILA MÄNTYHARJUN KALAMIEHET RY ETELÄ-SAVO 0,594
7. ASIKAINEN EEVA KANGASALAN KALAVEIKOT Häme 0,542
8. KETTUNEN MARIA IISALMEN PILKKIJÄT POHJOIS-SAVO 0,516
9. SUOMINEN MARJA-LEENA ONKI-86 TURKU Lounais-Suomi 0,493
10. MOILANEN KALLE LOHJAN KALASEURA RY Etelä-Suomi 0,352
11. PELTOLA KAARINA IITIN KALAMIEHET Kaakkois-Suomi 0,348
12. JÄPPINEN AILI JOUTSENON KALAVEIKOT RY Etelä-Karjala 0,343
13. KUUSISTO AILA KALAHUOVIT Lounais-Suomi 0,264
14. HYTTINEN ANNIKKI KISKON KALAKERHO RY Lounais-Suomi 0,209
15. VÄÄNÄNEN REETTA SIILIN KALAKERHO RY POHJOIS-SAVO 0,179
16. RUOKOLAINEN INKERI NURMEKSEN KALAMIEHET RY Pohjois-Karjala 0,135
17. VÄLILEHTO ALLI TIKKAKOSKEN KALAMIEHET RY Keski-Suomi 0,118
18. SALMELA AUNE LEHTIMÄEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,099
KOTA-AHO TERTTU TAMPEREEN KALAMIEHET Häme x
MANNINEN SISKO VALKEAKOSKEN KALAVEIKOT Häme x
VUORINEN PIRKKO VALKEAKOSKEN KALAVEIKOT Häme x






Miehet 75

Sija Nimi Seura Piiri Kaloja
1. SAASTAMOINEN KALEVI SALPAUSSELÄN PILKKI -73 Kaakkois-Suomi 2,931
2. SAARINEN TIMO KISKON KALAKERHO RY Lounais-Suomi 2,097
3. SUNDELL TAUNO LOHJAN KALASEURA RY Etelä-Suomi 1,935
4. KOIVULUOTO MARTTI KANGASALAN KALAVEIKOT Häme 1,843
5. PELTONEN EINO LAHDEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 1,720
6. PESONEN ALPO KAUKASTEN KALAKERHO ETELÄ-SUOMI 1,590
7. HAVERINEN RAIMO KARJALAN-KALAMIEHET Pohjois-Karjala 1,509
8. KOTA-AHO KAUNO TAMPEREEN KALAMIEHET Häme 1,403
9. RANTALA KALEVI SALPAUSSELÄN PILKKI -73 Kaakkois-Suomi 1,336
10. MÄKINEN VEIKKO HALIKON KUHAT Lounais-Suomi 1,262
11. ASIKAINEN REINO KANGASALAN KALAVEIKOT Häme 1,243
12. SIITARINEN VILJO JÄMSÄNKOSKEN URHEILUKALASTAJAT RY Keski-Suomi 1,068
13. HUHTANIEMI ESKO ONKI-86 TURKU Lounais-Suomi 1,037
14. RONKONEN MAUNO LAHDEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 1,016
15. ORPANA ARVO IITIN KALAMIEHET Kaakkois-Suomi 0,975
16. HAKONEN RAIMO LAPPEENRANNAN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Karjala 0,923
17. POTINKARA AARNE PARIKKALAN KALASTUSSEURA Etelä-Karjala 0,886
18. VIRTANEN JUHANI LIEKSAN KALAMIEHET RY Pohjois-Karjala 0,865
19. KUNIALA JORMA HANKASALMEN KALAMIEHET RY Keski-Suomi 0,850
20. SAARIVAARA EERO MB-ERÄKERHO Pohjanmaa 0,849
21. AHONEN KALEVI JUVAN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Savo 0,833
22. HASANEN REINO HIRVENSALMEN KALAMIEHET RY Etelä-Savo 0,771
23. KAJARINNE ARVO ORIVEDEN ONKIJAT RY Häme 0,754
24. KILPONEN KAUKO TAMPEREEN KALAMIEHET Häme 0,745
25. SUNDBERG PAULI KAUKASTEN KALAKERHO ETELÄ-SUOMI 0,742
26. KUISMA TAPIO PAKAAN URHEILUKALASTAJAT RY K552 Kaakkois-Suomi 0,730
27. NURMI MARTTI KIRKKONUMMEN KALAPOJAT Etelä-Suomi 0,721
28. TUOVINEN OLLI MIKKELIN VAVIKA RY Etelä-Savo 0,718
29. IMMONEN JOHAN KARSTULAN PILKKI Keski-Suomi 0,663
30. KAIPAINEN PERTTI LAAJALAHDEN KALAMIESTEN KERHO RY
0,655
31. KIVELÄ JORMA ÄHTÄRIN URHEILUKALASTAJAT RY. Pohjanmaa 0,644
32. TEERI TAUNO PILKKI -95 LOUNAIS-SUOMI 0,637
33. SAARIKOSKI ILMARI LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT POHJANMAA 0,618
34. WALLENIUS MARTTI VÄRIKAAPPARIT Etelä-Suomi 0,595
34. JÄRVINEN RAIMO KLAUKKALAN KALASTUSKERHO RY. Etelä-Suomi 0,595
36. MUSTONEN VEIKKO LAHDEN ONKI TEAM RY Kaakkois-Suomi 0,592
37. LUHTALA ELMER TURO-UKOT Häme 0,567
38. LOPONEN AARNE MYYRMÄEN KALAMIEHET Etelä-Suomi 0,562
39. RIKKONEN TERHO VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Suomi 0,553
40. HEINONEN VOITTO PIELAVEDEN PILKKIJÄT Pohjois-Savo 0,539
41. HAUKKA PENTTI RIISTIINAN KALAKERHO R.Y Etelä-Savo 0,538
42. MUINONEN TAUNO MIKKELIN VAVIKA RY Etelä-Savo 0,524
43. MASALIN LAURI YLÄ-KEITELEEN KOUKKU RY Keski-Suomi 0,515
44. PIEKÄINEN KALEVI TIKKAKOSKEN KALAMIEHET RY Keski-Suomi 0,513
45. KUUSELA JOUKO HAMINAN KALAVEIKOT RY Kaakkois-Suomi 0,502
46. PUROLA PENTTI VIHDIN KALASTUSSEURA RY Etelä-Suomi 0,492
47. RUOKONEN JOUKO TURENGIN KALAMIEHET RY Etelä-Suomi 0,485
48. PÖLÖNEN VELI MÄNTYHARJUN KALAMIEHET RY ETELÄ-SAVO 0,484
49. KAURANEN JORMA TUUSULANJÄRVEN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Suomi 0,481
50. TOIKKANEN HEIKKI TAMPEREEN KALAMIEHET Häme 0,476
51. MYLLER ASKO POGOSTAN NYKYTTÄJÄT RY Pohjois-Karjala 0,470
52. ALT PAULI LAHDEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 0,463
53. SOPANEN PEKKA ONKI-86 TURKU Lounais-Suomi 0,462
54. LEHTIMÄKI PERTTI ONKI-86 TURKU Lounais-Suomi 0,452
55. RÖPELINEN SAKARI MYLLYKOSKEN JOKAMIESKALASTAJAT Kaakkois-Suomi 0,450
56. KINNUNEN VEIKKO POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT Pohjois-Karjala 0,449
57. PAAJASTE KALLE TUOHUSTAJAT RY Etelä-Suomi 0,441
58. VALKONEN SEPPO JUVAN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Savo 0,430
59. SUONTAUSTA AULIS VALKEAKOSKEN KALAVEIKOT Häme 0,416
60. PELKONEN PAAVO PUIJON PILKKI RY Pohjois-Savo 0,411
61. KARAPALO KAUKO KALVOLAN KALASTUSSEURA Häme 0,404
62. LAAKSONEN PERTTI TUUSULANJÄRVEN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Suomi 0,398
62. ESKELINEN REINO VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Suomi 0,398
64. KÄRKKÄINEN KALEVI JÄMSÄNKOSKEN URHEILUKALASTAJAT RY Keski-Suomi 0,390
65. SALORANTA MATTI KISKON KALAKERHO RY Lounais-Suomi 0,387
66. RUTANEN HEIKKI SAARIJÄRVEN KAIRA Keski-Suomi 0,382
67. RUOTSALAINEN JUHANI SIILIN KALAKERHO RY Pohjois-Savo 0,380
68. MÄENPÄÄ RISTO RIIHIMÄEN URHEILUKALASTAJAT RY Häme 0,378
69. ISOKANGAS PAAVO KONTULAN KALAKERHO RY Etelä-Suomi 0,331
70. JARVA VELI-PEKKA ORIMATTILAN KALAKERHO Kaakkois-Suomi 0,316
71. JÄNTTI HANNU LOHIMAAN KALAKERHO RY Pohjois-Savo 0,315
72. PIIPARINEN HEIKKI LAPPEENRANNAN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Karjala 0,291
73. SAVIRANTA REIJO NILAKAN KALAKERHO Pohjois-Savo 0,290
74. PELTOLA HANNU RIIHIMÄEN URHEILUKALASTAJAT RY Häme 0,289
75. TAIPALE SEPPO LAUKAAN AHVENPOJAT RY Keski-Suomi 0,284
76. AHONEN NIILO ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT RY Keski-Suomi 0,281
77. KOIVUSALO ALPO LENTOKALA RY Keski-Suomi 0,280
78. SAVOLAINEN AIMO JUVAN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Savo 0,267
79. PÖPPÖNEN KAUKO TIKKAKOSKEN KALAMIEHET RY Keski-Suomi 0,240
80. KUORTTI PENTTI IITIN KALAMIEHET Kaakkois-Suomi 0,233
81. SALMI SEPPO KEMPIN KALAKERHO Kaakkois-Suomi 0,229
82. PARKKALI TAAVI MIKKELIN VAVIKA RY Etelä-Savo 0,226
83. KETTUNEN EINO IISALMEN PILKKIJÄT POHJOIS-SAVO 0,220
84. NURMELA RAIMO HAMINAN KALAVEIKOT RY Kaakkois-Suomi 0,216
85. INKILÄINEN AIMO BODOMIN KOUKKUPOJAT RY Etelä-Suomi 0,213
86. HÄNNINEN MIKKO ÄÄNEKOSKEN TÄRPPI Keski-Suomi 0,207
87. PAAKKUNAINEN ERKKI PARIKKALAN KALASTUSSEURA Etelä-Karjala 0,194
88. TUOMINEN ONNI TURENGIN KALAMIEHET RY Etelä-Suomi 0,191
89. PESONEN ONNI KALTIMON KALA-POJAT RY Pohjois-Karjala 0,190
90. MÄKIPÄÄ LAURI ORIMATTILAN KALAKERHO Kaakkois-Suomi 0,177
91. ÅMAN RITVA LIEKSAN KALAMIEHET RY Pohjois-Karjala 0,168
92. TAAM OSSI PIEKSÄMÄEN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Savo 0,144
93. HYVÄRINEN EINARI HÄMEENLINNAN URHEILUKALASTAJAT Häme 0,143
94. SAUNAMÄKI ARMAS LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY Pohjanmaa 0,134
95. FRIMAN LASSE VIRTAIN PILKKIJÄT RY Häme 0,111
95. SELJAVAARA VEIJO KAUKASTEN KALAKERHO ETELÄ-SUOMI 0,111
97. TIUKKANEN RISTO SALPAUSSELÄN PILKKI -73 Kaakkois-Suomi 0,107
98. RIENTONEN TAISTO LENTOKALA RY Keski-Suomi 0,034
JOENSUU TAPIO TAMPEREEN KALAMIEHET Häme x
PULKKINEN TAUNO KARJALAN-KALAMIEHET Pohjois-Karjala x
HAIKARAINEN TEUVO ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT RY Keski-Suomi x
HUTTUNEN VÄINÖ SIILIN KALAKERHO RY Pohjois-Savo x
GUSTAFSSON SEPPO JÄMSÄNKOSKEN URHEILUKALASTAJAT RY Keski-Suomi x
VESTERINEN SEPPO HANKASALMEN KALAMIEHET RY KESKI-SUOMI x
MARKKANEN TAISTO

x
VUORELA ERKKI RAUMAN SEUDUN URHEILUKALASTAJAT Lounais-Suomi x
TAMMILEHTO MATTI TURENGIN KALAMIEHET RY HÄME x
LAHTINEN ANTTI VALKEAKOSKEN KALAVEIKOT Häme x
HÖLTTÄ LAURI LAAJALAHDEN KALAMIESTEN KERHO RY Etelä-Suomi x
MIETTINEN RAIMO NASTOLAN PILKKI Kaakkois-Suomi x
MÄKINEN KOSTI VALKEAKOSKEN KALAVEIKOT Häme x
PASKI AARO TURO-UKOT Häme x
PASKI MARTTI TURO-UKOT Häme x
VUORINEN ANTTI VALKEAKOSKEN KALAVEIKOT Häme x
MOILANEN UNTO HAAPAMÄEN KALATIRRIT RY Keski-Suomi x
HEINONEN TAUNO RIIHIMÄEN URHEILUKALASTAJAT RY Häme x
HALTTUNEN JORMA SALPAUSSELÄN PILKKI -73 Kaakkois-Suomi x
VILJAKAINEN RAIMO RIIHIMÄEN URHEILUKALASTAJAT RY Häme x
PENTTI HEINO
x
LAIRI UNTO LAPPEENRANNAN PILKKIJÄT RY Etelä-Karjala x
SIUROLA MATTI PÄLKÄNEEN PILKKIJÄT HÄME x





Naiset 85

Sija Nimi Seura Piiri Kaloja
1. JAATINEN AINO TIKKAKOSKEN KALAMIEHET RY Keski-Suomi 0,284
2. LEINO IRJA VALKEAKOSKEN KALAVEIKOT Häme 0,186
HÄMÄLÄINEN HILJA YLÄ-KEITELEEN KOUKKU RY Keski-Suomi x

Miehet 85

Sija Nimi Seura Piiri Kaloja
1. VUORINEN ESKO LAHDEN KALAVEIKOT Kaakkois-Suomi 0,781
2. EKLUND RAIMO LAAJALAHDEN KALAMIESTEN KERHO RY Etelä-Suomi 0,481
3. KAUKO PUHAKKA BODOMIN KOUKKUPOJAT RY Etelä-Suomi 0,309
4. RUOPPA ALPO KAAKON KOUKKU RY Kaakkois-Suomi 0,183
5. SUOMI AHTI LAAJALAHDEN KALAMIESTEN KERHO RY Etelä-Suomi 0,165
6. LIESIJÄRVI ERKKI PARKANON URHEILUKALASTAJAT Häme 0,148
7. SALONEN MARTTI ORIMATTILAN KALAKERHO Kaakkois-Suomi 0,097
7. KARPPINEN TOIVO KUHAVELJET RY Häme 0,097
9. HOLOPAINEN KALEVI KUOPION KISA-VEIKOT RY KUNTOJAOSTO Pohjois-Savo 0,053
10. LÄHDETLUOMA PAAVO ANTTOLAN VAPAA-AJANKALASTAJAT RY Etelä-Savo 0,052
10. LEMPIÄINEN EERO LAPPEENRANNAN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Karjala 0,052
12. VÄISÄNEN PENTTI HAMINAN KALAVEIKOT RY Kaakkois-Suomi 0,043
HUSU TOIVO KAAKON KOUKKU RY Kaakkois-Suomi x
PEKKANEN MAUNO

x
NIEMISTÖ ALPO JALASJÄRVEN URHEILUKALASTAJAT RY POHJANMAA x





PE

Sija Nimi Seura Piiri Kaloja
1. HOVATOV TAPANI RUOKOLAHDEN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Karjala 1,465
2. NEUVONEN KEIJO ORIMATTILAN KALAKERHO Kaakkois-Suomi 1,159
3. NEUVONEN SEPPO ORIMATTILAN KALAKERHO Kaakkois-Suomi 1,068
4. KOIVUSALO SUSANNA ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT RY Keski-Suomi 0,942
5. LAMPINEN JUSSI ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT RY Keski-Suomi 0,858
6. HOVATOV IRENE RUOKOLAHDEN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Karjala 0,800
7. TIILIKAINEN ATTE SAVONLINNAN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Savo 0,629
8. HOVATOV SALLA RUOKOLAHDEN URHEILUKALASTAJAT Etelä-Karjala 0,511
9. SYVÄRINEN JUHA NUOTTA- JA ERÄPOJAT Pohjois-Pohjanmaa 0,312
10. LAUKAS MATTI TAMPELLAN KALAKERHO Kaakkois-Suomi 0,310
11. RIENTONEN TIIA LENTOKALA RY Keski-Suomi 0,308
12. SALLINEN KALEVI SAVONLINNAN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Savo 0,300
12. SALLINEN SARI SAVONLINNAN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Savo 0,300
14. VETIKKO JUKKA NUOTTA- JA ERÄPOJAT Pohjois-Pohjanmaa 0,267
15. PORVARI TIMO TAMPELLAN KALAKERHO Kaakkois-Suomi 0,256
16. NEUVONEN PETTERI ORIMATTILAN KALAKERHO Kaakkois-Suomi 0,255
17. RIENTONEN ARI LENTOKALA RY Keski-Suomi 0,250
18. LAUKAS EINARI TAMPELLAN KALAKERHO Kaakkois-Suomi 0,237
19. KOIVUSALO TUOMAS ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT RY Keski-Suomi 0,155
20. SAASTAMOINEN KATJA KAUKASTEN KALAKERHO Etelä-Suomi 0,120
21. SAASTAMOINEN EMIL KAUKASTEN KALAKERHO Etelä-Suomi 0,119
22. VETIKKO JENNI NUOTTA- JA ERÄPOJAT Pohjois-Pohjanmaa 0,114
23. RIENTONEN ANNIKKI LENTOKALA RY Keski-Suomi 0,109
24. KOIVUSALO LAURI ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT RY Keski-Suomi 0,099
25. KASTIKAINEN VIRVE KAUKASTEN KALAKERHO Etelä-Suomi 0,083
26. SAASTAMOINEN ELIAS KAUKASTEN KALAKERHO Etelä-Suomi 0,076
27. PIKKARAINEN REIJO KIRKKONUMMEN KALAPOJAT Etelä-Suomi 0,049
28. PIKKARAINEN ERIKA KIRKKONUMMEN KALAPOJAT Etelä-Suomi 0,046
29. PIKKARAINEN MIIKA KIRKKONUMMEN KALAPOJAT Etelä-Suomi 0,000
PIKKARAINEN TEEMU KIRKKONUMMEN KALAPOJAT Etelä-Suomi x
RIENTONEN SUSANNA LENTOKALA RY Keski-Suomi x






Joukkue perhe

Sija Nimi Piiri Kaloja




1 RUOKOLAHDEN URHEILUKALASTAJAT 1 Etelä-Karjala 2,776

HOVATOV TAPANI
1,465

HOVATOV IRENE
0,800

HOVATOV SALLA
0,511
2 ORIMATTILAN KALAKERHO 1 Kaakkois-Suomi 2,482

NEUVONEN KEIJO
1,159

NEUVONEN SEPPO
1,068

NEUVONEN PETTERI
0,255
3 ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT RY 1 Keski-Suomi 2,054

KOIVUSALO SUSANNA
0,942

KOIVUSALO LAURI
0,099

KOIVUSALO TUOMAS
0,155

LAMPINEN JUSSI
0,858
4 SAVONLINNAN URHEILUKALASTAJAT RY 1 Etelä-Savo 1,229

SALLINEN KALEVI
0,300

SALLINEN SARI
0,300

TIILIKAINEN ATTE
0,629
5 TAMPELLAN KALAKERHO 1 Kaakkois-Suomi 0,803

LAUKAS MATTI
0,310

LAUKAS EINARI
0,237

PORVARI TIMO
0,256
6 NUOTTA- JA ERÄPOJAT 1 Pohjois-Pohjanmaa 0,693

VETIKKO JENNI
0,114

VETIKKO JUKKA
0,267

SYVÄRINEN JUHA
0,312
7 LENTOKALA RY 1 Keski-Suomi 0,667

RIENTONEN ANNIKKI
0,109

RIENTONEN ARI
0,250

RIENTONEN TIIA
0,308

RIENTONEN SUSANNA
?
8 KAUKASTEN KALAKERHO 1 Etelä-Suomi 0,398

SAASTAMOINEN KATJA
0,120

SAASTAMOINEN EMIL
0,119

SAASTAMOINEN ELIAS
0,076

KASTIKAINEN VIRVE
0,083
9 KIRKKONUMMEN KALAPOJAT 1 Etelä-Suomi 0,095

PIKKARAINEN REIJO
0,049

PIKKARAINEN ERIKA
0,046

PIKKARAINEN MIIKA
0,000

PIKKARAINEN TEEMU
?




Nuoret

Sija Nimi Piiri Kaloja




1 PIELAVEDEN PILKKIJÄT 1 Pohjois-Savo 3,379

LAPPI JANNE
2,069

LAPPI VILLE
0,818

LUKKARINEN KALLE
0,492
2 ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT RY 1 Keski-Suomi 2,787

TUUKKANEN MIIKKA
1,585

KOIVUSALO KALLE
0,334

PUROJÄRVI PYRY
0,868
3 MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. 1 Lappi 2,309

KANTOJÄRVI ARTTU
0,473

LASSHEIKKI EELIS
0,442

TOPPI HANNES
1,394
4 VAPA VARKAUS 1 ETELÄ-SAVO 1,326

VALKONEN ANTTI
0,254

PALHOMAA ASA
0,597

RAMULA WALTTERI
0,475
5 VIITASAAREN KALAKAVERIT RY 1 Keski-Suomi 1,161

NISKANEN MINJA
0,564

TOURUNEN LARI
0,160

KUUSINEN JERE
0,437
6 KISKON KALAKERHO RY 1 Lounais-Suomi 1,111

ILVONEN KASPER
0,331

SAARINEN JERE
0,424

SANTASAARI NESTORI
0,356
7 LAHDEN ONKI TEAM RY 1 Kaakkois-Suomi 1,060

NIKULA JUSSI
0,786

HALTTUNEN MIIKA
?

SAARINEN EERO
0,274
8 VIMPELIN KALAVEIKOT 1 Pohjanmaa 1,026

MASTOKANGAS TOMI
0,419

MASTOKANGAS SAMI
0,358

MÄKINEN ANTTI
0,249
9 VALKEAKOSKEN KALAVEIKOT 2 Häme 0,968

JUSSILA KALLE
0,628

LAHTINEN JOONAS
0,142

LAHTINEN TUOMAS
0,198
10 VALKEAKOSKEN KALAVEIKOT 1 Häme 0,937

PÖYTÄKIVI KASPERI
0,330

NURMI AAPO
0,084

NEVALA VILLE
0,523
11 LEHTIMÄEN URHEILUKALASTAJAT RY 1 Pohjanmaa 0,240

MÄKIPELTO JOONAS
0,194

HAUTAMÄKI TUOMAS
?

HAUTAMÄKI TOMI
0,046








Naiset

Sija Nimi Piiri Kaloja




1 IITIN KALAMIEHET 1 Kaakkois-Suomi 3,050

PUSSINEN JENNI
1,072

WALIN ENNA
1,250

NIEMI KATRI
0,728
2 YLÄ-KEITELEEN KOUKKU RY 1 Keski-Suomi 2,796

FLOOR IRMA
1,263

KANGAS MERJA
0,854

VIHTALAHTI EMMI
0,679
3 LAHDEN KALAVEIKOT 1 Kaakkois-Suomi 2,214

AIRAKSINEN TUIJA
2,178

PIETILÄ PÄIVI
0,036

MÄENPÄÄ MIIA
?
4 POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT 1 Pohjois-Karjala 2,082

SAARINEN PAULA
0,542

KAUNISTO SIRPA
0,394

JYRKINEN SARA
1,146
5 SUONENJOEN TALVIONKIJAT RY 1 Pohjois-Savo 2,072

KARHUNEN TIINA
0,841

KOLEHMAINEN SIRPA
0,663

HUTTUNEN ANU
0,568
6 PUIJON PILKKI RY 1 Pohjois-Savo 1,958

KARHUNEN PÄIVI
0,384

KOSKINEN TAINA
0,730

JYLKKÄ HELI
0,844
7 MYLLYKOSKEN JOKAMIESKALASTAJAT 1 Kaakkois-Suomi 1,937

HAARAOJA ANNELI
0,926

GREN MAIJA
0,367

ROCKAS SISKO
0,644
8 LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY 1 Pohjanmaa 1,889

PERNU HEIDI
0,402

HUHTALA TARJA
0,682

PEKONNIEMI RAIJA
0,805
9 SIILIN KALAKERHO RY 1 Pohjois-Savo 1,522

ITKONEN RAIJA
1,387

VÄÄNÄNEN JENNI
0,107

LIPPONEN ANNI
0,028
10 KUUSAMON UISTINSEURA RY 1 Pohjois-Pohjanmaa 1,310

ENOJÄRVI EEVA
0,198

PESONEN KATARIINA
?

NISSINEN HENNA
1,112
11 MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. 2 Lappi 0,835

JAAKO JAANA
0,161

KIISKILÄ ANNE
0,354

PUUMALAINEN EIJA
0,320
12 VILPPULAN PILKKIJÄT RY 1 Häme 0,787

TUKIA ELINA
?

KIVIMÄKI TUULA
0,525

NIEMINEN MERVI
0,262








Naisveteraanit

Sija Nimi Piiri Kaloja




1 KUUSAMON UISTINSEURA RY 1 Pohjois-Pohjanmaa 5,628

KURVINEN VUOKKO
0,908

HEISKANEN AILA
2,500

VETELÄINEN RAIJA
2,220
2 PUIJON PILKKI RY 2 Pohjois-Savo 3,787

TUPPURAINEN IRMA
1,045

KORHONEN AINO
2,094

KOKKARINEN SEIJA
0,648
3 PURUVEDEN KALA-HARRIT RY 1 Etelä-Savo 3,352

RÄSÄNEN AILA
1,197

PEKKINEN RIITTA
1,717

VÄRTINEN AILA
0,438
4 LAHDEN KALAVEIKOT 1 Kaakkois-Suomi 3,227

KAAKKO RITVA
0,500

HEININEN AILA
0,770

TAMMINEN LAILA
1,957
5 ORIVEDEN ONKIJAT RY 1 Häme 3,108

MÄKELÄ MARJA-LIISA
1,810

JAUHIAINEN ARMI
0,667

VUOHELAINEN SIRPA
0,631
6 VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT 1 Etelä-Suomi 3,004

ARILA TUULA
0,717

ESKELINEN RAUHA
1,004

HEIKKILÄ KIRSTI
1,283
7 VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT 2 Etelä-Suomi 2,782

HURSKAINEN MARJATTA
0,649

KALLIOMAA TUULA
1,374

PATRIKAINEN AUNE
0,759
8 ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT RY 1 Keski-Suomi 2,779

MANSIKKAMÄKI KIRSTI
0,787

VAINIO KAIJA
1,547

KORPEINEN ANJA
0,445
9 NASTOLAN PILKKI 1 Kaakkois-Suomi 2,724

KOKKO RITVA
0,700

PIENINIEMI ANNELI
0,843

PESONEN MAIJA
1,181
10 TIKKAKOSKEN KALAMIEHET RY 1 Keski-Suomi 2,664

HONKONEN ASTA
1,460

PUUSAARI ANNI
1,086

VÄLILEHTO ALLI
0,118
11 VIRTAIN PILKKIJÄT RY 1 Häme 2,622

SILMONEN ANSA
0,084

SIITONEN IRENE
1,138

TUOMINEN VUOKKO
1,400
12 KALTIMON KALA-POJAT RY 1 Pohjois-Karjala 2,384

NIKKONEN MARITTA
0,518

RIIKONEN RIITTA
0,673

RYHÄNEN TUULA
1,193
13 PARIKKALAN KALASTUSSEURA 1 Etelä-Karjala 2,238

SOIKKELI SEIJA
0,947

HUOTARI MARJA
0,085

HÄMÄLÄINEN IRMA
1,206
14 OTAVAN KALAMIEHET RY 1 Etelä-Savo 2,197

MESIÄINEN LEA
0,784

PÖYRY ANNELI
1,028

MESIÄINEN PIRJO
0,385
15 JUVAN URHEILUKALASTAJAT 2 Etelä-Savo 1,921

ASIKAINEN ELLI
1,008

OINONEN MARJATTA
0,614

SAVOLAINEN IRJA
0,299
16 IITIN KALAMIEHET 1 Kaakkois-Suomi 1,871

HAAPANIEMI MAARIT
0,715

ORPANA SEIJA
0,808

PELTOLA KAARINA
0,348
17 ANTTOLAN VAPAA-AJANKALASTAJAT RY 1 Etelä-Savo 1,819

MURTONEN SINIKKA
0,551

MESIÄINEN SATU
0,717

TULLINEN SINIKKA
0,551
18 LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY 1 Pohjanmaa 1,764

SAARELA-MÄKYNEN EIJA
0,646

JÄRVISTÖ TUULA
0,795

JAATINEN PAULA
0,323
19 NURMEKSEN KALAMIEHET RY 1 Pohjois-Karjala 1,713

KUOKKANEN TERTTU
0,503

LAPPALAINEN PIRKKO
0,812

KUKKONEN SEIJA
0,398
20 TAMPEREEN KALAMIEHET 1 Häme 1,622

AALTO EILA
0,713

KOTA-AHO TERTTU
?

NYMAN SIRKKU
0,909
21 UUDENKAUPUNGIN KALAVEIKOT RY 1 Lounais-Suomi 1,612

RENHOLM LIISA
0,460

HOLMBERG ULLA
0,422

LAIHO TUIJA
0,730
22 LOHIMAAN KALAKERHO RY 1 Pohjois-Savo 1,609

AROKORPI PIRKKO
0,311

KORHONEN LIISA
0,994

KARHUNEN ORVOKKI
0,304
23 SUONENJOEN TALVIONKIJAT RY 1 Pohjois-Savo 1,534

MATILAINEN RAIJA
0,106

PENTTINEN LEA
0,119

KORTELAINEN RAIJA
1,309
24 VIHDIN KALASTUSSEURA RY 1 Etelä-Suomi 1,471

MONONEN HELENA
0,295

ESKOLA RAILI
0,355

TUOMISTO ARJA
0,821
25 KANGASALAN KALAVEIKOT 1 Häme 1,329

ASIKAINEN EEVA
0,542

VILLENIUS HELENA
?

MANSIKKAMÄKI SIRPA
0,787
26 MIKKELIN VAVIKA RY 1 Etelä-Savo 1,322

SÄRKKÄ HELENA
0,327

TUOVINEN EILA
0,208

KIISKI PIRJO
0,787
27 PUIJON PILKKI RY 1 Pohjois-Savo 1,286

TIRKKONEN RITVA
0,269

PUURUNEN ARJA
0,172

KOKKO MARIA
0,845
28 POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT 1 Pohjois-Karjala 1,275

KINNUNEN SIRKKA
0,478

KUVAJA LIISA
0,391

MATIKAINEN LEILA
0,406
29 YLÄ-KEITELEEN KOUKKU RY 1 Keski-Suomi 1,044

KOTILAINEN HANNELE
0,277

HÄMÄLÄINEN HILJA
?

VIITANIEMI IRJA
0,767
30 KALA-TAIVAL RY 1 Pohjois-Pohjanmaa 0,897

KOHTALA SIRKKA
0,580

PITKÄNEN MAARIT
0,178

KORTESLAHTI VUOKKA
0,139
31 NILAKAN KALAKERHO 1 Pohjois-Savo 0,645

JURVANEN LEILA
0,358

KERVINEN TERTTU
0,230

KARHUNEN EEVA
0,057
32 LOHIMAAN KALAKERHO RY 2 Pohjois-Savo 0,468

KARTTUNEN SÄDE
0,468

MÄENPÄÄ AILA
?

HIETIKKO ULLA
?
33 PYHÄJÄRVEN PILKKIJÄT RY 1 Pohjois-Pohjanmaa 0,347

MANNINEN KIRSTI
0,138

PASANEN SIRPA
0,080

KAURANEN SIRKKA-LIISA
0,129
34 VALKEAKOSKEN KALAVEIKOT 1 Häme 0,186

VUORINEN PIRKKO
?

MANNINEN SISKO
?

LEINO IRJA
0,186








Miehet

Sija Nimi Piiri Kaloja




1 LAHDEN ONKI TEAM RY 1 Kaakkois-Suomi 10,616

NIKULA HARRI
3,409

HALTTUNEN HARRI
1,708

SAARINEN JANNE
3,059

KAINULAINEN SAMI
2,440
2 RAUTARUUKIN URHEILUKALASTAJAT RY 1 Pohjois-Pohjanmaa 9,377

HEINONEN JARI
2,448

ORAVA JANI
2,215

KARHUNEN ISMO
1,923

KORTET RAINE
2,791
3 MIKKELIN KALAMIEHET 1 Etelä-Savo 9,208

HEIKKINEN JARI
3,222

RAUTIAINEN HANNU
2,441

OLLIKAINEN JUHA-PEKKA
1,601

KIRJALAINEN JARI
1,944
4 ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT RY 2 Keski-Suomi 8,375

TOIVAKKA SAMI
2,274

LAMBERG EINO-MATTI
2,458

HEINÄNEN PEKKA
1,496

PUROJÄRVI ATTE
2,147
5 YLÄ-KEITELEEN KOUKKU RY 3 Keski-Suomi 8,277

KORHONEN NIKO
0,889

KORHONEN PEKKA
1,993

POLLARI MARKO
2,096

ROSSI JUSSI
3,299
6 LAHDEN KALAVEIKOT 1 Kaakkois-Suomi 7,126

MUSTALAHTI ATTE
2,336

MOILANEN PETTERI
2,558

KURISJÄRVI TUOMO
1,000

WESSMAN JANI
1,232
7 VÄRIKAAPPARIT 1 Etelä-Suomi 6,838

TAPONEN KARI
1,860

LINDBERG HARRI
2,246

KOIVISTO KARI
0,712

RONI SELEN
2,020
8 YLÄ-KEITELEEN KOUKKU RY 2 Keski-Suomi 6,576

VIHTALAHTI JORI
2,258

PELTONEN ESA
2,317

PAANANEN ARTO
0,749

JÄNTTI ILMARI
1,252
9 VAPA VARKAUS 2 ETELÄ-SAVO 6,434

IMMONEN KARI
1,241

HÄMÄLÄINEN MIKA
1,308

REINIKAINEN MIKA
1,310

LUOSTARINEN EERO
2,575
10 KUHAVELJET RY 1 Häme 6,155

JAAKKOLA JUSSI
1,418

RANTALA JUHA
3,178

SAARINEN NIKO
0,796

KORKEILA JYRI
0,763
11 KALLAN KALAKAVERIT 1 Pohjois-Savo 5,902

KUUTSA TUOMO
1,347

KARJALAINEN NIKO
1,123

SUIKKA TIMO
1,983

VOUTILAINEN JUSSI
1,449
12 VAPA VARKAUS 1 ETELÄ-SAVO 5,884

PALHOMAA PERTTI
1,105

PESONEN VILLE
2,125

LAUKKARINEN JANI
1,919

PITKÄNEN MIKA
0,735
13 LEMPÄÄLÄN KALAKERHO RY. 1 Häme 5,475

LEHTINEN VILLE
2,203

HEINONEN JARMO
1,401

RINTAMAA PEKKA
1,195

SUHONEN MIKA
0,676
14 PADASJOEN KALAKERHO 1 Kaakkois-Suomi 5,070

SALONEN JYRKI
1,549

VIRTANEN SAMI
1,497

VIRTANEN MARKO
1,050

KORELIN TIMO
0,974
15 MYYRMÄEN KALAMIEHET 1 Etelä-Suomi 5,034

MÄNNISTÖ ARTO
1,327

MÄNNISTÖ HEMMO
1,751

VÄÄNÄNEN MIKKO
0,795

JÄRVELÄINEN JOUKO
1,161
16 KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT 1 Kaakkois-Suomi 4,999

LILJA PETRI
1,386

LAINEJÄRVI JUHA
0,848

ILVES MARKO
1,011

AAPRO JUSSI
1,754
17 KYRÖSKALA RY. 1 Häme 4,940

PAAVOLA KALLE
2,259

JOKINEN JUSSI
0,388

PENTIKÄINEN SEPPO
0,919

HEININEN JUHA
1,374
18 KAUKOPÄÄN KALAMIEHET RY 1 Etelä-Karjala 4,855

POSKIPARTA MIKKO
1,409

SIPONEN JARI
1,108

OVASKA MIKA
0,898

MAKKONEN TOMI
1,440
19 TOURULANTEHTAAN URHEILUKALASTAJAT 1 Keski-Suomi 4,835

RIIHIMÄKI JOUKO
0,971

BERG SAMI
1,762

NORRBACKA VESA
0,975

VUORENMAA MIKA
1,127
20 FISHING CLUB RAISKA RY 1 ETELÄ-SAVO 4,642

HUUPPONEN ANSSI
1,350

MALINEN PASI
0,465

KUUSIMAA MIKKO
1,805

PULKKINEN NIKO
1,022
21 ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT RY 1 Keski-Suomi 4,593

TUOMINEN TOMMI
1,610

HOKKANEN TEEMU
1,341

NEUVONEN TONI
1,377

SALONEN JUKKA
0,265
22 ANTTOLAN VAPAA-AJANKALASTAJAT RY 1 Etelä-Savo 4,512

PIIRONEN KALLE
0,053

SIKANEN JUSSI
1,566

PUHAKKA PERTTI
1,355

AVIKAINEN JORMA
1,538
23 LAUKAAN AHVENPOJAT RY 1 Keski-Suomi 4,484

LEHTONEN SAMI
1,871

LEINONEN JARI
0,343

VAINIO MIKA
1,674

KILPIOJA RISTO
0,596
24 PUNKAHARJUN KALAVEIKOT RY 1 Etelä-Savo 4,458

SEPPÄNEN MATTI
2,151

VATANEN JARNO
0,997

VATANEN HEIKKI
1,002

JAATINEN HEIKKI
0,308
25 KALAKERHO SALAR FISKEKLUBB RY/RF 1 Pohjanmaa 4,331

MÄKELÄ TERO
1,218

KIRVESKANGAS JANI
1,732

KORKEAMÄKI TERO
0,693

JAAKKOLA JARI
0,688
26 VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT 1 Etelä-Suomi 4,185

KONTKANEN JOUNI
1,249

SUNDBERG ESA
1,444

TIAINEN TOMMI
1,270

VAKKALA JUSSI
0,222
27 MERI-LAPIN URHEILUKALASTAJAT RY. 3 Lappi 4,160

PUUMALAINEN MIIKKA
1,175

PETTINEN JUHA
1,202

JAAKO MIKA
1,130

KANTOJÄRVI PERTTI
0,653
28 SUONENJOEN TALVIONKIJAT RY 1 Pohjois-Savo 4,120

KOPONEN MARKKU
0,240

MOILANEN PETRI
0,717

MARKKANEN JARMO
1,839

HYVÖNEN MARKO
1,324
29 LAKEUDEN URHEILUKALASTAJAT RY 1 Pohjanmaa 3,906

PAJUNEN TAPANI
1,831

LUOMA HARRI
0,096

KOTILA JUHO
0,585

KANKAANPÄÄ TERO
1,394
30 MYYRMÄEN KALAMIEHET 2 Etelä-Suomi 3,885

HAKALA JARI
0,527

LAAKSO PETRI
0,578

OJANPERÄ TOMI
2,000

MARKKANEN HARRI
0,780
31 TOIJALAN SEUDUN KALAMIEHET 1 Häme 3,832

TAKANIEMI PENTTI
0,686

SAUREN MIKA
0,668

NÄPPINEN JOUKO
1,463

LAAKSONEN KIMMO
1,015
32 ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT RY 3 Keski-Suomi 3,666

RUHANEN PAAVO
0,952

STÖD HENRI
0,583

RÖKSÄ HEIKKI
0,975

VIRTANEN KAI
1,156
33 KALA-TAIVAL RY 1 Pohjois-Pohjanmaa 3,653

SIILANEN TIMO
2,012

TUHKANEN KARI
0,719

HUTTU SEPPO
0,206

JUMISKO SEPPO
0,716
34 POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT 2 Pohjois-Karjala 3,632

JAPOLA JARKKO
1,229

MÄKINEN ARTTU
0,441

TURUNEN KARI
1,267

TEKOKOSKI AATOS
0,695
35 PUIJON PILKKI RY 1 Pohjois-Savo 3,608

TIRRONEN MARKKU
0,769

PELKONEN ISMO
1,544

KUKKONEN MARKKU
0,309

KEURULAINEN AARNE
0,986
36 YLÄ-KEITELEEN KOUKKU RY 1 Keski-Suomi 3,529

URPILAINEN MARKO
0,922

KOTILAINEN JUHA
1,107

HALTTUNEN OTTO
0,813

TAPANINEN TOMI
0,687
37 KUUSANKOSKEN KALASTUSSEURA RY 1 Kaakkois-Suomi 3,439

MARTTINEN JARI
0,749

KUUSELA VESA
2,602

HILTUNEN TIMO
0,088

IKONEN ANTTI
?
38 LAPIN AHVEN TEAM RY 1 Lappi 3,335

SYDÄNMETSÄ MAURI
0,683

POIKAJÄRVI JANNE
1,080

MATINMIKKO JARI
0,980

YRITYS MIKAEL
0,592
39 ELIMÄEN KALAMIEHET RY 1 Kaakkois-Suomi 3,331

KANGASPUNTA JUHA
?

PUSSINEN TEEMU
1,606

SALO MARKO
1,312

YRJÖNEN JANNE
0,413
40 PUIJON PILKKI RY 2 Pohjois-Savo 3,312

SUIKKA ESKO
1,466

TOLONEN MIKA
0,604

KARJALAINEN PANU
0,597

KOSKINEN ANTTI
0,645
41 LAPPAJÄRVEN KALAVEIKOT RY 1 Pohjanmaa 3,252

LEHTO KARI
1,421

LEHTO JARMO
0,571

PYKÄLÄMÄKI SAMI
0,683

KOUHIA TIMO
0,577
42 TERVAKOSKENKALAKILTA 1 Häme 3,182

SIIVONEN LASSI
1,833

SIIVONEN MARKUS
0,281

JUOTTONEN KIMMO
0,473

AALTONEN JOUNI
0,595
43 VIITASAAREN KALAKAVERIT RY 1 Keski-Suomi 2,994

KAUPPINEN JOUNI
0,324

KUUSINEN MARKO
0,678

VARIS TIMO
0,649

VILLMAN ELMERI
1,343
44 NASTOLAN PILKKI 1 Kaakkois-Suomi 2,815

WALLENIUS MARKO
1,155

VIRTALA JANNE
0,949

HUUMONEN LAURI
0,229

SALMI TIMO
0,482
45 SUONENJOEN TALVIONKIJAT RY 2 Pohjois-Savo 2,758

TAAVITSAINEN PEKKA
0,726

KOTTA SAMI
0,319

LAITINEN PAAVO
1,346

HILTUNEN TUOMO
0,367
46 ÄÄNEKOSKEN TÄRPPI 1 Keski-Suomi 2,697

PESOLA HENRI
0,063

LIIMATAINEN JARNO
0,958

RAUTIAINEN TONI
0,822

HÄKKINEN TEEMU
0,854
47 RUOKOLAHDEN URHEILUKALASTAJAT 1 Etelä-Karjala 2,650

HAVERINEN ERKKI
0,466

VAINIKKA MARKKU
0,341

WAHLSTEN TAPIO
1,051

WAHLSTEN TONI
0,792
48 POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT 1 Pohjois-Karjala 2,525

VANHANEN JUKKA
0,526

PIIROINEN JUUSO
0,377

SORSA MIKKO
0,816

KIVINIEMI MARKKU
0,806
49 SOMERVAARAN ERÄNKÄVIJÄT RY 1 Kainuu 2,466

LUKKARI VEIKKO
?

NILOSAARI KARI
?

KÄHKÖLÄ SAMI
0,389

TOIVIAINEN MIKKO
2,077
50 ORIMATTILAN KALAKERHO 1 Kaakkois-Suomi 2,373

MIROMÄKI TUOMAS
0,937

TAKALA HEIKKI
0,544

JAUHO PEKKA
0,449

RÖNKKÖ ILKKA
0,443
51 KISKON KALAKERHO RY 1 Lounais-Suomi 2,302

SALORANTA MARKKU
0,136

SALORANTA JARMO
0,814

KALIN JUHA
0,967

VIITANEN JUHA
0,385
52 JALASJÄRVEN URHEILUKALASTAJAT RY 1 Pohjanmaa 2,290

LIIKAOJA RAMI
1,002

TAKALA JAMI
?

MANTERE PETTERI
0,223

KOSKI RIKU
1,065
53 ORIVEDEN ONKIJAT RY 1 Häme 2,175

BANKOWSKI TOMMY
?

LAHTINEN JUKKA
?

KOIVU AKSELI
0,805

MÄKELÄ MARKO
1,370
54 HÖYTIÄISEN KALAKERHO RY 1 Pohjois-Karjala 2,128

NEVALAINEN TONI
0,194

HAARANEN TEEMU
0,312

VARONEN PASI
0,515

ROMPPANEN MARKO
1,107
55 ONKI-86 TURKU 1 Lounais-Suomi 2,056

JANTUNEN JOUNI
1,435

RIIKONEN MARKO
?

KINNUNEN TIMO
?

MERTA HENRI
0,621
56 LAPPEENRANNAN PILKKIJÄT RY 1 Etelä-Karjala 2,046

MEURONEN MIRO
0,439

HARTIKAINEN JARI
0,141

MÄLKIÄINEN JUHA
0,882

SALMI JANI
0,584
57 KURIKAN URHEILUKALASTAJAT RY 1 Pohjanmaa 1,931

MÄEPÄÄ VELI-MATTI
0,499

KORPINEN JARMO
0,246

LATVA-NIKKOLA MIKA
0,684

ANTILA REIJO
0,502
58 LINNAVUOREN URHEILUKALASTAJAT RY 1 Häme 1,913

TOIVA TOMI
0,066

SAARINEN MARKO
?

TANNER PASI
1,053

MATERO TIMO
0,794
59 KONTULAN KALAKERHO RY 1 Etelä-Suomi 1,683

LINDGREN ARTO
1,219

NYLUND MIKA
?

VIRTANEN VESA
0,464

VEHVILÄINEN JARMO
?
60 FORSSAN KALAVEIKOT RY 1 Häme 1,592

MATTSSON JARMO
0,997

UUSITALO KAI
?

SAARISTO MIKA
?

KOPRA MATTI
0,595
61 LAHDEN KALAVEIKOT 2 Kaakkois-Suomi 1,449

VIITAKANGAS ISMO
0,394

IMMONEN PEKKA
?

PAALANEN TIMO
0,435

BLOMBERG ARI
0,620
62 VIITASAAREN KALAKAVERIT RY 2 Keski-Suomi 1,436

PAANANEN HARRI
0,687

NISKANEN MIKKO
0,222

NISKANEN MISKA
0,103

LEPPÄNEN PETTERI
0,424
63 HEINOLAN KALASTAJAT RY 1 Kaakkois-Suomi 1,157

KUNTSI JUHA
0,232

KUNTSI VILLE
0,568

SAVIRINNE ASKO
0,230

LEHIKOINEN RISTO
0,127
64 JÄMSÄNKOSKEN URHEILUKALASTAJAT RY 1 Keski-Suomi 1,037

RUUSKA MATTI
?

KOKKONEN MARKO
0,290

HAKOLA ANSSI
0,234

AHONEN EERO
0,513
65 KOTKAN KALAMIEHET 1 Kaakkois-Suomi 0,636

HIRSIKALLIO SAULI
0,315

NYGÅRD KIMMO
?

NAUKKARINEN JUKKA
?

HONKANEN TUOMO
0,321
66 KURIKAN URHEILUKALASTAJAT RY 2 Pohjanmaa 0,231

KUJA-KYYNY ESA
?

HAKAMAA MIKKO
?

KARILUOMA MARKKU
?

LATVALA JYRKI
0,231








Miesveteraanit

Sija Nimi Piiri Kaloja





1 SALPAUSSELÄN PILKKI -73 1 Kaakkois-Suomi 7,174

POKKI KEIJO
0,812

PÖYSTI PENTTI
2,095

SAASTAMOINEN KALEVI
2,931

RANTALA KALEVI
1,336
2 OUTOKUMMUN KALASTUSYHDISTYS RY 1 Pohjois-Karjala 6,556

VOUTILAINEN ESKO
1,801

MONONEN SAKARI
1,906

KARTTUNEN KALEVI
1,158

MONONEN MATTI
1,691
3 LEMPÄÄLÄN KALAKERHO RY. 1 Häme 6,349

PÖNNI SEPPO
2,710

RANTALA PEKKA
2,422

KUISMA TAPANI
0,522

VÄLKKI PEKKA
0,695
4 VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT 1 Etelä-Suomi 6,339

ARILA ILARI
2,669

HAANPÄÄ ARI
0,981

MÄHÖNEN RAINE
0,315

SAARI TOIVO
2,374
5 LAUKAAN AHVENPOJAT RY 1 Keski-Suomi 6,318

NÄRHI UNTO
1,508

MARJANEN MATTI
1,167

KAPANEN KYÖSTI
1,101

NAUKKARINEN ESKO
2,542
6 JYVÄSKALA RY 1 Keski-Suomi 6,190

HEINONEN ANTERO
2,854

STRÖM KARI
1,140

PÖYSTI VELI
1,550

NIEMELÄ ANTTI
0,646
7 MYLLYKOSKEN JOKAMIESKALASTAJAT 1 Kaakkois-Suomi 6,033

HAARAOJA JYRKI
2,737

VÄKEVÄ HARRI
1,331

GREN JUKKA
0,394

MÄKELÄ RAUNO
1,571
8 ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT RY 2 Keski-Suomi 5,909

IHANAINEN MIKKO
1,573

NEUVONEN JOUNI
2,623

KORPEINEN EERO
0,641

LINDBERG KARI
1,072
9 LAAJALAHDEN KALAMIESTEN KERHO RY 1 Etelä-Suomi 5,745

HARJU JUHANI
1,317

KAASINEN TOIVO
1,149

LUMME PEKKA
1,105

MARJOMAA MARKKU
2,174
10 PARIKKALAN KALASTUSSEURA 1 Etelä-Karjala 5,716

LÖTJÖNEN ERKKI
0,192

HAAPIO MIKKO
2,011

SOIKKELI RISTO
1,915

HÄMÄLÄINEN PERTTI
1,598
11 OTAVAN KALAMIEHET RY 1 Etelä-Savo 5,688

MESIÄINEN TAPIO
2,593

SUHONEN PEKKA
1,527

NEUVONEN MIKKO
0,853

JOKINEN VEIKKO
0,715
12 POHJOIS-KARJALAN URHEILUKALASTAJAT 1 Pohjois-Karjala 5,587

SOININEN JUHANI
2,210

MYYRY PERTTI
1,692

MATIKAINEN HEIKKI
1,165

HYTTINEN SEPPO
0,520
13 LAHDEN KALAVEIKOT 1 Kaakkois-Suomi 5,377

PELTONEN EINO
1,720

KORHONEN PENTTI
1,007

TANSKANEN PAAVO
0,758

UUSI-PIUHARI MARKKU
1,892
14 TAMPEREEN KALAMIEHET 1 Häme 5,131

AALTO REINO
0,476

KOTA-AHO KAUNO
1,403

NYMAN JORMA
2,507

KILPONEN KAUKO
0,745
15 MYYRMÄEN KALAMIEHET 1 Etelä-Suomi 5,036

LOPONEN AARNE
0,562

PAPPILA PEKKA
2,005

SAARELMA TAPIO
1,708

LAAKSO ESA
0,761
16 RUOKOLAHDEN URHEILUKALASTAJAT 1 Etelä-Karjala 4,851

HARTIKAINEN ARI
1,323

GRÖNLUND ARI
1,487

PÖNTINEN JAAKKO
1,468

TOSSAVAINEN HENRIK
0,573
17 KUHAVELJET RY 1 Häme 4,815

OKSANEN REIMA
?

JÄRVINEN PERTTI
3,151

KÄKI ANTTI
0,752

VIRTANEN MARTTI
0,912
18 KALTIMON KALA-POJAT RY 1 Pohjois-Karjala 4,735

RIIKONEN URHO
1,681

RYHÄNEN ESA
0,358

HUOVINEN OTTO
1,859

PURMONEN MARKKU
0,837