Suntuubi-palvelussa käytetään evästeitä. Palvelua käyttämällä hyväksyt evästeiden käytön. Lue lisää. OK

Nuoret 12

1. ASKOLIN RONI

0,224







Pojat 15

1. KUUSINEN JERE VIITASAAREN KALAKAVERIT KESKI-SUOMI 1,661
2. KASPERI PÖYTÄKIVI VALKEAKOSKEN KALAVEIKOT Häme 1,223
3. INBERG ILJA PTO
0,618
4. KINNUNEN NICO HEKA Häme 0,519
5. MASTOKANGAS TOMI VIMPELIN KALA-VEIKOT RY POHJANMAA 0,514
6. JONI KARILUOMA VALKEAKOSKEN KALAVEIKOT Häme 0,369
7. AAPO NURMI VALKEAKOSKEN KALAVEIKOT Häme 0,298
8. LAUKAS EINARI VEIKKO TAMPELLAN KALAKERHO RY KAAKKOIS-SUOMI 0,197
SALONEN ARTTU KUHAVELJET RY HÄME x
KINNUNEN NICO HERVANNAN JA KAUKAJÄRVEN KALAK. RY HÄME x






Pojat 19

Sija Nimi Seura Piiri Kaloja
1. LAPPI JANNE PIELAVEDEN PILKKIJÄT RY POHJOIS-SAVO 4,900
2. PURANEN AKU KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT RY KAAKKOIS-SUOMI 2,220
3. TIITUS OLKINUORA SAVONLINNAN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Savo 1,672
4. TUUKKANEN MIIKA KANGASNIEMEN KALA-KAVERIT RY ETELÄ-SAVO 1,521
5. VILLE NEVALA VALKEAKOSKEN KALAVEIKOT Häme 1,250
6. KOIVUSALO KALLE ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT RY KESKI-SUOMI 0,908
7. HILTUNEN TOMI SULKAVAN VAPA-VEIKOT ETELÄ-SAVO 0,883
8. SAMU HÄMÄLÄINEN SAVONLINNAN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Savo 0,873
9. SALONEN JUHA-PEKKA IPK
0,865
10. TOURUNEN LARI VIITASAAREN KALAKAVERIT RY KESKI-SUOMI 0,449
11. JOONAS LAHTINEN VALKEAKOSKEN KALAVEIKOT Häme 0,305
12. VAINIO TOMI TUUSULANJÄRVEN URH.KALASTAJ.RY ETELÄ-SUOMI 0,283
KALLE JUSSILA VALKEAKOSKEN KALAVEIKOT Häme x
TUOMAS LAHTINEN VALKEAKOSKEN KALAVEIKOT Häme x






Naiset

1. VÄÄNÄNEN JAANA MYYRMÄEN KALAMIEHET ETELÄ-SUOMI 2,504
2. JYLKKÄ HELI PUIJON PILKKI POHJOIS-SAVO 2,054
3. HUTTUNEN ANU SUONENJOEN TALVIONKIJAT RY POHJOIS-SAVO 1,911
4. LESKINEN RIIKKA PÄLKÄNEEN PILKKIJÄT RY HÄME 1,875
5. KARHUNEN TIINA SUONENJOEN TALVIONKIJAT RY POHJOIS-SAVO 1,756
6. NIEMI KATRI IITIN KALAMIEHET KAAKKOIS-SUOMI 1,448
7. NISSINEN HENNA KUUSAMON UISTINSEURA RY POHJOIS-POHJANMAA 1,264
8. TARJA VÄÄNÄNEN PUOLANGAN PYSTYPILKKIJÄT KAINUU 1,087
9. KARHUNEN PÄIVI PUIJON PILKKI POHJOIS-SAVO 0,889
10. SARI SALLINEN SAVONLINNAN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Savo 0,825
11. HAMMARBERG NINA KALAKERHO SALAR FISKEKLUBB RY/ POHJANMAA 0,693
12. NILOSAARI VIRPI SOMERVAARAN ERÄNKÄVIJÄT RY KAINUU 0,135
AHLSTRÖM HEIDI SHIIMASHEMEIKAT RY Pohjois-Karjala x
LÖNN TUIJA KAUKASTEN KALAKERHO
x






Miehet

Sija Nimi Seura Piiri Kaloja
1. SAMI KAINULAINEN LAHDEN ONKITEAM
5,530
2. KORKEILA JYRI HAUHON URHEILUKALASTAJAT RY
5,353
3. SAARINEN NIKO KUHAVELJET RY HÄME 4,964
4. ILVES MARKO KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT KAAKKOIS-SUOMI 4,903
5. MÄKINEN VELI-PEKKA HATTULAN KALAMIEHET Häme 4,681
6. LÄÄPERI PETRI KAUKASTEN KALAKERHO ETELÄ-SUOMI 4,304
7. PAAVOLA KALLE KYRÖSKALA HÄME 4,049
8. LINDBERG HARRI VÄRIKAAPPARIT ETELÄ-SUOMI 3,923
9. VOUTILAINEN JUSSI KALLANKALAKAVERIT
3,845
10. VIHTALAHTI JORI YLÄ-KEITELEEN KOUKKU KESKI-SUOMI 3,821
11. RANTALA JUHA KUHAVELJET HÄME 3,682
12. JAAKKOLA JUSSI KUHAVELJET HÄME 3,626
13. MÄNNISTÖ ARTO MYYRMÄEN KALAMIEHET ETELÄ-SUOMI 3,608
14. TAPONEN KARI VÄRIKAAPPARIT RY ETELÄ-SUOMI 3,573
15. KORTET RAINE RAUTARUUKIN URHEILUKALASTAJAT POHJOIS-POHJANMAA 3,558
16. NÄPPINEN JOUKO TOIJALAN SEUDUN KALAMIEHET HÄME 3,543
17. NYGÅRD KIMMO KOTKAN KALAMIEHET RY KAAKKOIS-SUOMI 3,184
18. LÖYMIÖ MARKUS MÄNTYHARJUN KALAMIEHET RY ETELÄ-SAVO 3,183
19. NIKULA HARRI LAHDEN ONKITEAM
3,143
20. OJANPERÄ TOMI MYYRMÄEN KALAMIEHET ETELÄ-SUOMI 3,098
21. SAARINEN JANNE LAHDEN ONKI TEAM RY KAAKKOIS-SUOMI 3,029
22. LAPPI ESA PIELAVEDEN PILKKIJÄT RY POHJOIS-SAVO 2,960
23. HALTTUNEN HARRI LAHDEN ONKITEAM
2,937
24. KORHONEN PEKKA YLÄ-KEITELEEN KOUKKU KESKI-SUOMI 2,915
25. MÄKELÄ MARKO ORIVEDEN ONKIJAT RY HÄME 2,862
26. KARJALAINEN PANU PUIJON PILKKI RY POHJOIS-SAVO 2,791
27. LAINEJÄRVI JUHA KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT KAAKKOIS-SUOMI 2,715
28. LAHTINEN JUKKA ORIVEDEN ONKIJAT RY HÄME 2,689
29. KOIVISTO KARI VÄRIKAAPPARIT ETELÄ-SUOMI 2,627
30. EERIKÄINEN EERO ALAVUDEN SEUDUN URHEILUKALASTAJAT POHJANMAA 2,562
31. PESONEN VILLE VAPA VARKAUS ETELÄ-SAVO 2,541
32. SEPPO NEUVONEN ORIMATTILAN KALAKERHO Kaakkois-Suomi 2,481
33. LEHTONEN SAMI LAUKAAN AHVENPOJAT RY KESKI-SUOMI 2,475
34. SALONEN JYRKI PADASJOEN KALAKERHO KAAKKOIS-SUOMI 2,437
35. TIAINEN TOMMI VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT RY ETELÄ-SUOMI 2,433
35. VÄÄNÄNEN MIKKO MYYRMÄEN KALAMIEHET ETELÄ-SUOMI 2,433
37. SAARINEN MARKO LINNAVUOREN URH.KALASTAJAT RY HÄME 2,394
38. MARKKANEN JARMO SUONENJOEN TALVIONKIJAT POHJOIS-SAVO 2,384
39. REINIKKA JOONAS TIKKAKOSKEN KALAMIEHET KESKI-SUOMI 2,382
40. PAANANEN ARTO YLÄ-KEITELEEN KOUKKU KESKI-SUOMI 2,279
41. AALTONEN TOPI PRO UISTELIJAT RY
2,274
42. KOPONEN MARKKU SUONENJOEN TALVIONKIJAT POHJOIS-SAVO 2,185
43. KIRJALAINEN JARI MIKKELIN KALAMIEHET RY ETELÄ-SAVO 2,176
44. HALTTUNEN OTTO YLÄ-KEITELEEN KOUKKU KESKI-SUOMI 2,150
45. KORELIN TIMO PADASJOEN KALAKERHO KAAKKOIS-SUOMI 2,134
46. LAMBERG EINO-MATTI ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT RY
2,114
47. LAAKSONEN KIMMO TOIJALAN SEUDUN KALAMIEHET RY HÄME 2,102
48. RÄMÄ VILLE VALKEALAN KALAKERHO KAAKKOIS-SUOMI 2,095
49. RAUTIAINEN HANNU MIKKELIN KALAMIEHET ETELÄ-SAVO 2,076
50. KANKAANPÄÄ MIKA KURIKAN URHEILUKALASTAJAT POHJANMAA 2,012
51. MASTOKANGAS MANU TOHOLAMMIN PILKKIJÄT RY
1,931
52. KOKKONEN TOPI SOTKAMON KALAMIEHET KAINUU 1,922
53. REINIKAINEN MIKA VAPA VARKAUS ETELÄ-SAVO 1,845
54. TAKALA JAMI JUK
1,842
55. HYTTINEN AKI POGOSTAN NYKYTTÄJÄT POHJOIS-KARJALA 1,828
56. ALTTI RAUTIAINEN SAVONLINNAN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Savo 1,826
57. TAKANIEMI PENTTI M TOIJALAN SEUDUN KALAMIEHET RY HÄME 1,696
58. NIPULI PAULI PADASJOEN KALAKERHO KAAKKOIS-SUOMI 1,664
59. PUHAKKA PERTTI OLAVI ANTTOLAN VAPAA-AJANKALASTAJAT RY ETELÄ-SAVO 1,658
60. AHONEN PASI TOIJALAN SEUDUN KALAMIEHET HÄME 1,649
61. HUMPPI SAMI SAARIJÄRVEN KILPA-ONKIJAT KESKI-SUOMI 1,627
62. KIRVESKANGAS JANI KALAKERHO SALAR FISKEKLUBB RY/ POHJANMAA 1,612
63. KORKEAMÄKI TERO KALAKERHO SALAR FISKEKLUBB RY/ POHJANMAA 1,588
64. KINNUNEN TIMO ONKI 86
1,586
65. JAUHIAINEN ARI LOHIMAAN KALAKERHO POHJOIS-SAVO 1,579
66. WALLENIUS MARKO NASTOLAN PILKKI KAAKKOIS-SUOMI 1,493
67. KUKKONEN MARKKU PUIJON PILKKI POHJOIS-SAVO 1,479
68. HOKKANEN TEEMU IPK
1,477
69. NEUVONEN TONI IPK
1,459
70. AVIKAINEN JORMA KALEVI ANTTOLAN VAPAA-AJANKALASTAJAT RY ETELÄ-SAVO 1,438
71. TAAVITSAINEN PEKKA SUONENJOEN TALVIONKIJAT POHJOIS-SAVO 1,409
72. LUOMA HARRI VIRTAIN PILKKIJÄT RY HÄME 1,396
73. SAUREN MIKA TOIJALAN SEUDUN KALAMIEHET RY HÄME 1,390
74. MANNINEN PETRI KUHAVELJET HÄME 1,344
75. KOIVU AKSELI ORIVEDEN ONKIJAT HÄME 1,315
76. STÖD HENRI IPK
1,276
77. LAMPINEN JUSSI ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT RY KESKI-SUOMI 1,268
78. LEHIKOINEN RISTO HEINOLAN KALASTAJAT RY KAAKKOIS-SUOMI 1,241
79. MÄKELÄ TERO KALAKERHO SALAR FISKEKLUBB RY/ POHJANMAA 1,231
80. HAKALA PEKKA HATTULAN KALAMIEHET HÄME 1,227
81. KEURULAINEN AARNE PUIJON PILKKI POHJOIS-SAVO 1,225
82. MÄKINEN SAMU VALKEAKOSKEN KALAVEIKOT RY HÄME 1,215
83. LIIMATAINEN PEKKA JUVAN URHEILUKALASTAJAT ETELÄ-SAVO 1,209
84. KUUSINEN MARKO VIITASAAREN KALAKAVERIT RY KESKI-SUOMI 1,202
85. HÄNNINEN TERO KYMENLAAKSON KALA-KOTKAT RY KAAKKOIS-SUOMI 1,183
86. VILLANEN TERO KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT KAAKKOIS-SUOMI 1,111
87. SUHONEN MIKA LEMPÄÄLÄN KALAKERHO RY HÄME 1,108
88. HALONEN KEIJO NASTOLAN PILKKI RY KAAKKOIS-SUOMI 1,082
89. SALONEN JUKKA IPK
1,055
90. KUOKKA JOUNI HAMINAN KALAVEIKOT RY
1,053
91. BANKOWSKI TOMMY ORIVEDEN ONKIJAT RY HÄME 1,027
91. LUOSTARINEN JARKKO PAKAAN URHEILUKALASTAJAT
1,027
93. HANNILA PEKKA PTO
1,005
94. PUROJÄRVI ATTE ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT KESKI-SUOMI 1,003
95. JAAKKOLA JARI KALAKERHO SALAR FISKEKLUBB RY/ POHJANMAA 0,997
96. REINIKKA ARTO TIKKAKOSKEN KALAMIEHET KESKI-SUOMI 0,914
97. TOIVA TOMI LINNAVUOREN URH.KALASTAJAT RY HÄME 0,909
98. TERÄVÄINEN MIKA

0,901
99. HYVÖNEN MARKO SUONENJOEN TALVIONKIJAT RY POHJOIS-SAVO 0,900
100. RIIKONEN MARKO ONKI-86 TURKU LOUNAIS-SUOMI 0,873
101. KILPIOJA RISTO LAUKAAN AHVENPOJAT RY
0,851
102. LUOMA ANTTI PÄLKÄNEEN PILKKIJÄT RY HÄME 0,843
103. MERTA HENRI ONKI-86 TURKU LOUNAIS-SUOMI 0,821
104. LEINONEN JARI LAUKAAN AHVENPOJAT KESKI-SUOMI 0,803
105. PARKKONEN JUHA SHIIMASHEMEIKAT RY Pohjois-Karjala 0,758
106. LEPPÄNEN JUSSI

0,726
107. MÄKI OLAVI KALAKERHO SALAR FISKEKLUBB POHJANMAA 0,724
108. SIMO SALMIVIRTA

0,720
109. KOKKOLA MIKKO VALKEAKOSKEN KALAVEIKOT RY HÄME 0,711
110. KYYRÖNEN MARKO KOUKKU JA PAUKKU METSÄSTYS JA KALASTUSK. KESKI-SUOMI 0,710
111. JÄRVELÄINEN JOUKO MYYRMÄEN KALAMIEHET RY ETELÄ-SUOMI 0,678
112. MEURONEN VEIJO TUUSULANJÄRVEN URH.KALASTAJ.RY ETELÄ-SUOMI 0,659
113. SARPOLA JARKKO ROVANIEMEN KALA-JA METSÄMIEHET RY LAPPI 0,658
114. VÄÄNÄNEN JOUKO LOHJAN KALASEURA ETELÄ-SUOMI 0,644
115. PÖYSÄ PEKKA KANGASNIEMEN KALA-KAVERIT RY POHJOIS-SAVO 0,615
116. MOILANEN PETRI SUONENJOEN TALVIONKIJAT POHJOIS-SAVO 0,593
117. LEHTO KALLE VALKEAKOSKEN KALAVEIKOT RY HÄME 0,589
118. LAURILA KAI VIRTAIN PILKKIJÄT RY HÄME 0,566
119. MATERO TIMO KALEVI LINNAVUOREN URH.KALASTAJAT RY HÄME 0,531
120. MAJAMAA JONI UPONOR KALASEURA KAAKKOIS-SUOMI 0,519
121. HURRI ESA OTAVAN KALAMIEHET ETELÄ-SAVO 0,443
122. POKKINEN KARI

0,344
123. RAUHA KARI

0,331
124. KÄRNÄ MARKKU SHIIMASHEMEIKAT RY Pohjois-Karjala 0,189
125. RAASKA MARKKU UPONOR KALASEURA KAAKKOIS-SUOMI 0,168
126. KARPPINEN ARVI KUHAVELJET HÄME 0,148
HEINÄNEN PEKKA ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT KESKI-SUOMI x
NURMI OLAVI SHIIMASHEMEIKAT RY Pohjois-Karjala x
UUSITALO MIKA

x
HEININEN JUHA KYRÖSKALA HÄME x
HEINONEN JARI RAUTARUUKIN URHEILUKALASTAJAT POHJOIS-POHJANMAA x
SAARINEN JOUNI HAUHON URHEILUKALASTAJAT RY HÄME x
NAUKKARINEN JUKKA KOTKAN KALAMIEHET KAAKKOIS-SUOMI x
LEPPÄNEN AHTI HATTULAN KALAMIEHET Häme x
MATTI VUORINEN VALKEAKOSKEN KALAVEIKOT Häme x
ASKOLIN JORMA

x
SÄRKKÄ MIKKO KOLHON KALAVEIKOT HÄME x
JOKINEN TAPIO KAUKASTEN KALAKERHO ETELÄ-SUOMI x
LÖNN HEIKKI LAUKAAN AHVENPOJAT KESKI-SUOMI x
MATILAINEN PEKKA

x
KOPRA MATTI FINLAYSONIN ERÄKERHO RY HÄME x
MÄNNISTÖ HEMMO MYYRMÄEN KALAMIEHET ETELÄ-SUOMI x
RAHKONEN VILLE ORIVEDEN ONKIJAT HÄME x
MOILANEN JUKKA KAUKASTEN KALAKERHO ETELÄ-SUOMI x
NILOSAARI KARI SOMERVAARAN ERÄNKÄVIJÄT RY KAINUU x
PENTIKÄINEN SEPPO KYRÖSKALA HÄME x
LIIKAOJA RAMI JALASJÄRVEN URHEILUKALASTAJAT POHJANMAA x
KALLIONPÄÄ TIMO

x
HAAVISTO TIMO KARKKILAN KALASTUSSEURA RY ETELÄ-SUOMI x
HEIKKONEN JARI KARKKILAN KALASTUSSEURA ETELÄ-SUOMI x






Naiset 55

Sija Nimi Seura Piiri Kaloja
1. VETELÄINEN RAIJA KUUSAMON UISTINSEURA POHJOIS-POHJANMAA 2,388
2. RÄSÄNEN AILA PURUVEDEN KALA-HARRIT RY ETELÄ-SAVO 2,239
3. KOKKO RITVA NASTOLAN PILKKI RY KAAKKOIS-SUOMI 1,688
4. NYMAN SIRKKU TAMPEREEN KALAMIEHET HÄME 1,495
5. HAAPANIEMI MAARIT IITIN KALAMIEHET KAAKKOIS-SUOMI 1,443
6. KALLIOMAA TUULA VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT RY ETELÄ-SUOMI 1,412
7. JAUHIAINEN ARMI ORIVEDEN ONKIJAT RY POHJOIS-SAVO 1,319
8. PEKKINEN RIITTA PURUVEDEN KALA-HARRIT RY ETELÄ-SAVO 1,241
9. SAARINEN ANNI ONKI-86 TURKU LOUNAIS-SUOMI 1,194
10. ESKOLA RAILI VIHDIN KALASTUSSEURA ETELÄ-SUOMI 1,181
11. VAINIO KAIJA ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT RY KESKI-SUOMI 1,128
12. HEIKKILÄ KIRSTI VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT RY ETELÄ-SUOMI 1,123
13. MONONEN HELENA VIHDIN KALASTUSSEURA RY ETELÄ-SUOMI 0,992
14. SAASTAMOINEN RIITTA PIELAVEDEN PILKKIJÄT POHJOIS-SAVO 0,922
15. TULLINEN SINIKKA ANTTOLAN VAPAA-AJANKALASTAJAT RY ETELÄ-SAVO 0,485
16. JOHANSSON RAILI NASTOLAN PILKKI RY
0,359






Miehet 55

Sija Nimi Seura Piiri Kaloja
1. NEUVONEN JOUNI ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT KESKI-SUOMI 5,876
2. REIMA OKSANEN KUHAVELJET HÄME 5,345
3. NAUKKARINEN ESKO LAUKAAN AHVENPOJAT KESKI-SUOMI 4,408
4. TOPPINEN JOUNI KIURUVEDEN VAPAA-AJANKALASTAJAT POHJOIS-SAVO 4,339
5. HORPPU TIMO ELIMÄEN KALAMIEHET RY KAAKKOIS-SUOMI 4,031
6. TUOMINEN ILKKA YLÄ-KEITELEEN KOUKKU KESKI-SUOMI 3,968
7. KOVANEN JUHANI KOLHON KALAVEIKOT HÄME 3,795
8. HOKKANEN KARI PADASJOEN KALAKERHO KAAKKOIS-SUOMI 3,715
9. LINNILÄ JUKKA KIURUVEDEN VAPAA-AJANKALASTAJAT POHJOIS-SAVO 3,470
10. PESÄKIVI RISTO ELIMÄEN KALAMIEHET KAAKKOIS-SUOMI 3,417
11. PÖYSTI VELI JYVÄSKALA KESKI-SUOMI 3,403
12. IHANAINEN MIKKO ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT KESKI-SUOMI 3,331
13. RUMMUKAINEN TIMO MYYRMÄEN KALAMIEHET RY ETELÄ-SUOMI 3,250
14. RÄMÖ JARI PÄLKÄNEEN PILKKIJÄT RY HÄME 2,969
15. SUNDELL SEPPO VIHDIN KALASTUSSEURA RY
2,754
16. JÄRVINEN PERTTI KUHAVELJET HÄME 2,578
17. MARKKANEN HEIKKI YLÄ-KEITELEEN KOUKKU KESKI-SUOMI 2,508
18. KORHONEN MARTTI JOENSUUN ONKI -93 RY POHJOIS-KARJALA 2,480
19. HAANPÄÄ ARI VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT ETELÄ-SUOMI 2,429
20. KERKELÄ HANNU TIKKAKOSKEN KALAMIEHET KESKI-SUOMI 2,414
21. KOPRA JARI HATTULAN KALAMIEHET Häme 2,362
22. VÄLKKI PEKKA KANGASALAN VAPAKALASTAJAT RY
2,314
23. NEUVONEN MIKKO OTAVAN KALAMIEHET ETELÄ-SAVO 2,307
24. AHLMAN TAPIO HATTULAN KALAMIEHET Häme 2,287
25. KÄPYLÄ JUKKA KOLHON KALAVEIKOT RY
2,255
26. VOUTILAINEN ESKO KALEVI OUTOKUMMUN KALASTUSYHDISTYS RY POHJOIS-KARJALA 2,250
27. LUSTIG TAPIO PADASJOEN KALAKERHO
2,186
28. RÄMÄ TIMO VALKEALAN KALAKERHO KAAKKOIS-SUOMI 2,179
29. SAARINEN HANNU ONKI-86 TURKU LOUNAIS-SUOMI 2,082
30. KOTAKALLIO KARI J LAHDEN KALAVEIKOT RY
2,047
31. KOKKOLA JUHA VALKEAKOSKEN KALAVEIKOT RY HÄME 2,007
32. TUUKKANEN MATTI KANGASNIEMEN KALA-KAVERIT RY
1,987
33. UUSI-PIUHARI MARKKU LAHDEN KALAVEIKOT RY KAAKKOIS-SUOMI 1,974
34. KUUSINEN PEKKA ONKI-86 TURKU LOUNAIS-SUOMI 1,805
35. VAAHTERA JARI LAAJALAHDEN KALAMIESTEN KERHO ETELÄ-SUOMI 1,773
36. HÄMÄLÄINEN VEIJO JÄMSÄNKOSKEN URH.KALASTAJAT RY KESKI-SUOMI 1,753
37. VETELÄINEN RAUNO KUUSAMON UISTINSEURA POHJOIS-POHJANMAA 1,723
38. PALOSAARI OLAVI ONKI-86 TURKU LOUNAIS-SUOMI 1,658
39. KARJALAINEN TIMO PUIJON PILKKI POHJOIS-SAVO 1,641
40. LAAKSONEN VELI LAHDEN KAUPUNGIN KALAKERHO
1,607
41. KORTELAHTI ARI KOLHON KALAVEIKOT HÄME 1,579
42. KOPONEN KARI SUONENJOEN TALVIONKIJAT POHJOIS-SAVO 1,540
43. STIG ERKKI PUOLANGAN PYSTYPILKKIJÄT KAINUU 1,465
44. NIEMI REIJO IITIN KALAMIEHET RY KAAKKOIS-SUOMI 1,345
45. SIGNELL MIKKO ONKI-86 TURKU LOUNAIS-SUOMI 1,318
46. NISSINEN ANTERO KUUSAMON UISTINSEURA POHJOIS-POHJANMAA 1,289
47. KOKKONEN TUOMO KUUSAMON UISTINSEURA RY POHJOIS-POHJANMAA 1,276
48. LAAKSO ESA MYYRMÄEN KALAMIEHET RY ETELÄ-SUOMI 1,259
49. VILPPONEN PEKKA JUVAN URHEILUKALASTAJAT ETELÄ-SAVO 1,258
50. RUUSKANEN ESA VAPA VARKAUS RY ETELÄ-SAVO 1,225
51. KORPELA MARKKU LENTOKALA RY KESKI-SUOMI 1,192
52. NEVALAINEN JUKKA LAAJALAHDEN KALAMIESTEN KERHO ETELÄ-SUOMI 1,159
53. KARTTUNEN KALEVI OUTOKUMMUN KALASTUSYHDISTYS RY POHJOIS-KARJALA 1,102
54. MONONEN SAKARI OUTOKUMMUN KALASTUSYHDISTYS POHJOIS-KARJALA 1,084
55. KRONQVIST TUOMO KIURUVEDEN VAPAA-AJANKALAST.RY POHJOIS-SAVO 1,010
56. PIRINEN OSMO KOTKAN KALAMIEHET RY KAAKKOIS-SUOMI 1,000
57. KIIALA VESA TAMPEREEN POLIISIEN URHEILUK. HÄME 0,796
58. RAITTILA HANNU LOHIMAAN KALAKERHO POHJOIS-SAVO 0,725
59. TUOMINEN KENNETH TOIJALAN SEUDUN KALAMIEHET RY HÄME 0,680
60. ÄIJÄNEN JORMA ORIVEDEN ONKIJAT RY HÄME 0,634
61. JOHANSSON JARI NASTOLAN PILKKI KAAKKOIS-SUOMI 0,626
62. KERO ANTTI YLÄ-KEITELEEN KOUKKU KESKI-SUOMI 0,585
63. HAARALA HANNU SALPAUSSELÄN PILKKI -73 KAAKKOIS-SUOMI 0,581
64. TARKIAINEN ARI ANTTOLAN VAPAA-AJANKALASTAJAT RY ETELÄ-SAVO 0,507
65. KIVIMÄKI HANNU VILPPULAN PILKKIJÄT RY HÄME 0,451
66. OINONEN KAUKO NOKIAN KALAKERHO 0,389
67. VAINIO KARI TUUSULANJÄRVEN URHEILUKALASTAJAT ETELÄ-SUOMI 0,229
68. KALLIOMÄKI OLAVI SALAR ETELÄ POHJANMAA 0,193
69. LAUKAS MATTI TAMPELLAN KALAKERHO RY
0,179
70. POKKINEN REIJO

0,074
71. LAURILA ARI VIHDIN KALASTUSSEURA RY ETELÄ-SUOMI 0,025
KANNASOJA MARKKU KYRÖSKALA HÄME x
VEIJO KUITTINEN ELIMÄEN KALAMIEHET Kaakkois-Suomi x
ALA-KAUTTU ERKKI VILPPULAN PILKKIJÄT HÄME x
NIHTILÄ JUHA KOTKAN KALAMIEHET RY KAAKKOIS-SUOMI x
TIITTO YRJÖ NOKIAN KALAKERHO x
MASALIN KALEVI VIITASAAREN KALAKAVERIT RY KESKI-SUOMI x
KALEVI SALLINEN SAVONLINNAN URHEILUKALASTAJAT RY Etelä-Savo x
KAPANEN KYÖSTI LAUKAAN AHVENPOJAT KESKI-SUOMI x
KAUKONEN TIMO LAPPEENRANNAN URHEILUKALASTAJAT ETELÄ-KARJALA x
PÖLLÄNEN MARTTI KAUKASTEN KALAKERHO RY
x
GRÖNLUND ARI RUOKOLAHDEN URHEILUKALASTAJAT ETELÄ-KARJALA x
JOKINEN TAPIO KAUKASTEN KALAKERHO ETELÄ-SUOMI x
NOKELA HANNU MATIAS LAAJALAHDEN KALAM. KERHO RY ETELÄ-SUOMI x
LAAKSONEN KYÖSTI LAHDEN KAUPUNGIN KALAKERHO
x
SAASTAMOINEN TAPIO PIELAVEDEN PILKKIJÄT POHJOIS-SAVO x
PIIROINEN PERTTI ONKI TEAM KAAKKOIS-SUOMI x
HUHTINEN SEPPO

x
TOROSKAINEN SEPPO 51116 ETELÄ-SUOMI x
TUHKANEN JUKKA-PEKKA VÄRIKAAPPARIT ETELÄ-SUOMI x












Naiset 65

Sija Nimi Seura Piiri Kaloja
1. ARILA TUULA VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT RY ETELÄ-SUOMI 3,619
2. VUOHELAINEN SIRPA ORIVEDEN ONKIJAT RY HÄME 2,272
3. MÄKELÄ MARJA-LIISA ORIVEDEN ONKIJAT RY HÄME 1,909
4. HAKKOLA RITVA HAUHON URHEILUKALASTAJAT RY HÄME 1,719
5. HONKONEN ASTA TIKKAKOSKEN KALAMIEHET KESKI-SUOMI 1,616
6. KAAKKO RITVA LAHDEN KALAVEIKOT KAAKKOIS-SUOMI 1,369
7. VIERTOLA RITVA LIEKSAN KALAMIEHET RY POHJOIS-KARJALA 1,355
8. ORPANA SEIJA IITIN KALAMIEHET KAAKKOIS-SUOMI 1,277
9. PATRIKAINEN AUNE VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT RY ETELÄ-SUOMI 1,144
10. KORPEINEN ANJA ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT KESKI-SUOMI 1,044
11. LAINE MAIRE HAUHON URHEILUKALASTAJAT RY
0,928
12. LAITIOLAMPI LAILA SAARIJÄRVEN KILPA-ONKIJAT KESKI-SUOMI 0,905
13. SUNDELL MAILIS LOHJAN KALASEURA ETELÄ-SUOMI 0,675
14. KUKKONEN SEIJA NURMEKSEN KALAMIEHET POHJOIS-KARJALA 0,497
15. TUPPURAINEN IRMA PUIJON PILKKI RY POHJOIS-SAVO 0,445
16. LAMU MARJATTA TURENGIN KALAMIEHET RY Etelä-Suomi 0,125
VÄISÄNEN MAIJA SURVARIT RY KAINUU x






Miehet 65

Sija Nimi Seura Piiri Kaloja
1. LEHTINEN JUHANI LAHDEN KAUPUNGIN KALAKERHO POHJOIS-POHJANMAA 5,848
2. PIIRONEN PERTTI KANGASALAN KALAVEIKOT RY
4,578
3. HARJU JUHANI LAAJALAHDEN KALAMIESTEN KERHO ETELÄ-SUOMI 3,926
4. HUJANEN PEKKA PUIJON PILKKI POHJOIS-SAVO 3,377
5. KARIKUMPU TUOMO KIURUVEDEN VAPAA-AJANKALASTAJAT POHJOIS-SAVO 3,176
6. JÄÄSKELÄINEN KAUKO LKV
3,167
7. ARILA ILARI VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT RY ETELÄ-SUOMI 2,592
8. NYMAN JORMA TAMPEREEN KALAMIEHET HÄME 2,524
9. LESKINEN RAIMO PÄLKÄNEEN PILKKIJÄT RY HÄME 2,489
10. SAARI TOIVO VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT ETELÄ-SUOMI 2,475
11. KEKKI AHTI TIKKAKOSKEN KALAMIEHET KESKI-SUOMI 2,426
12. LUMME PEKKA K LAAJALAHDEN KALAM. KERHO RY
2,331
13. KUKKONEN HEIMO NURMEKSEN KALAMIEHET RY POHJOIS-KARJALA 2,294
14. PASURINEN VÄINÖ PIELAVEDEN PILKKIJÄT POHJOIS-SAVO 2,274
15. KORPEINEN EERO ITÄ-PÄIJÄNTEEN KALAKAVERIT KESKI-SUOMI 2,257
16. LAMU HEIKKI TURENGIN KALAMIEHET RY Etelä-Suomi 2,224
17. KORHONEN PENTTI LAHDEN KALAVEIKOT RY KAAKKOIS-SUOMI 2,163
18. SUNDELL ANTERO VIHDIN KALASTUSSEURA RY ETELÄ-SUOMI 2,087
19. PÖYSTI PENTTI SALPAUSSELÄN PILKKI -73 KESKI-SUOMI 2,023
20. KORHONEN VESA ANTTOLAN VAPAA-AJANKALASTAJAT RY ETELÄ-SAVO 1,996
21. NENONEN KAUKO

1,918
22. NÄRHI UNTO LAUKAAN AHVENPOJAT KESKI-SUOMI 1,911
23. HARRI HIETAKANGAS KISKON KALAKERHO Lounais-Suomi 1,873
24. NIKKANEN RAUNO LAHDEN KALAVEIKOT RY KAAKKOIS-SUOMI 1,854
25. RUOHO RISTO ONKI-86 TURKU LOUNAIS-SUOMI 1,833
26. JOKINEN VEIKKO OTAVAN KALAMIEHET ETELÄ-SAVO 1,667
27. SAARELMA TAPIO MYYRMÄEN KALAMIEHET RY ETELÄ-SUOMI 1,661
28. TÖYRYLÄ KARI IITIN KALAMIEHET RY KAAKKOIS-SUOMI 1,660
29. KARHU SEPPO KIRKKONUMMEN KALAPOJAT RY ETELÄ-SUOMI 1,654
30. VIERTOLA REIJO LIEKSAN KALAMIEHET RY POHJOIS-KARJALA 1,627
31. HELIN MATTI TOIJALAN SEUDUN KALAMIEHET RY HÄME 1,617
32. KÄÄRIÄINEN JORMA ARTO KALEVI LAUKAAN AHVENPOJAT RY KESKI-SUOMI 1,563
32. MATILAINEN HANNU SUONENJOEN TALVIONKIJAT RY POHJOIS-SAVO 1,563
34. SAARINEN OLAVI IITIN KALAMIEHET RY KAAKKOIS-SUOMI 1,545
35. KERVINEN AULIS NILAKAN KALAKERHO POHJOIS-SAVO 1,540
36. POUTANEN VESA LAPPEENRANNAN URHEILUKALASTAJAT ETELÄ-KARJALA 1,450
37. KOKKO PEKKA KIVIJÄRVEN KALAVEIKOT RY KAAKKOIS-SUOMI 1,423
38. KUISMA KARI LAHDEN KALAVEIKOT KAAKKOIS-SUOMI 1,419
39. KONTIO HEINO MIKKELIN VAVIKA ETELÄ-SAVO 1,416
40. VIRTANEN MATTI HAUHON URHEILUKALASTAJAT HÄME 1,406
41. ORAVA AIMO LAHDEN KALAVEIKOT KAAKKOIS-SUOMI 1,378
42. LAURIKAINEN REIJO VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT ETELÄ-SUOMI 1,353
43. LAURILA MARKKU HAUHON URHEILUKALASTAJAT HÄME 1,289
44. PAPPILA PEKKA 37302 ETELÄ-SUOMI 1,287
45. MYLLYLÄ PENTTI TAMPEREEN POLIISIEN URHEILUK. HÄME 1,247
46. KOSKINEN PERTTI HAUHON URHEILUKALASTAJAT RY HÄME 1,218
47. KEMPPAINEN MARTTI KKP ETELÄ-SUOMI 1,217
48. PEKKA KASKELA VALKEAKOSKEN KALAVEIKOT Häme 1,210
49. MARJOMAA MARKKU LAAJALAHDEN KALAMIESTEN KERHO ETELÄ-SUOMI 1,207
50. KORHONEN EERO VALKEAKOSKEN KALAVEIKOT RY HÄME 1,184
51. MÄHÖNEN RAINE VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT ETELÄ-SUOMI 1,098
52. PELKONEN TAUNO LAHDEN KAUPUNGIN KALAKERHO KAAKKOIS-SUOMI 1,071
53. SILTALA SEPPO LOHJAN KALASEURA ETELÄ-SUOMI 1,042
54. LAAKSO SEPPO KAUKASTEN KALAKERHO RY ETELÄ-SUOMI 1,033
55. HUHTAKALLIO PENTTI KANGASALAN KALAVEIKOT RY HÄME 1,026
56. HELIN MARKKU TOIJALAN SEUDUN KALAMIEHET HÄME 1,001
57. POKKI KEIJO SALPAUSSELÄN PILKKI -73 KAAKKOIS-SUOMI 0,967
58. POITTINEN PEKKA SIMPELEEN KALAMIEHET ETELÄ-KARJALA 0,958
59. LEIVO PAAVO YLÄ-KEITELEEN KOUKKU KESKI-SUOMI 0,926
59. JAUHIAINEN MATTI ORIVEDEN ONKIJAT RY POHJOIS-SAVO 0,926
61. HEINONEN VELI KOTKAN KALAMIEHET RY KAAKKOIS-SUOMI 0,840
62. NURMI LASSE VIHDIN KALASTUSSEURA RY ETELÄ-SUOMI 0,782
63. SOININEN MAURI AVAK
0,761
64. LEVIJOKI PENTTI VIHDIN KALASTUSSEURA RY ETELÄ-SUOMI 0,740
65. SAVINIEMI KALERVO PORVOON TALVIONKIJAT RY KAAKKOIS-SUOMI 0,720
66. HONKANEN JUKKA TAPIO FORSSAN KALA-VEIKOT RY
0,664
67. OVASKA ERKKI ENSIO LAAJALAHDEN KALAM. KERHO RY KAAKKOIS-SUOMI 0,657
68. KAASINEN TOIVO LAAJALAHDEN KALAKERHO ETELÄ-SUOMI 0,580
69. KAAKKO REINO LAHDEN KALAVEIKOT KAAKKOIS-SUOMI 0,518
70. TUPPURAINEN JUHANI PUIJON PILKKI RY POHJOIS-SAVO 0,491
71. HENTTUNEN MATIAS TUUSULANJÄRVEN URH.KALASTAJ.RY
0,425
72. MOISIO REIMA KANGASALAN KALAVEIKOT RY
0,185
73. LEPPÄLÄ KALEVI KYRÖSJÄRVEN KALAKAVERIT HÄME 0,083
SARPOLA PENTTI OULAISTEN ONKIJAT POHJOIS-POHJANMAA x
EINO MARTTILA ELIMÄEN KALAMIEHET Kaakkois-Suomi x
UUSNÄKKI SEPPO KOTKAN KALAMIEHET RY KAAKKOIS-SUOMI x
PAAVILAINEN OLAVI ERKKI LIEKSAN KALAMIEHET
x
ROSBERG KARI HÄMEENLINNAN URH.KALASTAJAT RY HÄME x
KAINULAINEN MARTTI LAHDEN ONKITEAM KAAKKOIS-SUOMI x
HUHTANIITTY PENTTI LAHDEN ONKI TEAM RY KAAKKOIS-SUOMI x
INKINEN MAURI PAKAAN URHEILUKALASTAJAT RY KAAKKOIS-SUOMI x
HIETAKANGAS HARRI KISKON KALAKERHO LOUNAIS-SUOMI x
TAPANINEN TAPIO KAUKASTEN KALAKERHO ETELÄ-SUOMI x












Naiset 75

Sija Nimi Seura Piiri Kaloja
1. PUUSAARI ANNI TIKKAKOSKEN KALAMIEHET KESKI-SUOMI 1,633
2. KOTA-AHO TERTTU TAMPEREEN KALAMIEHET RY HÄME 1,107
3. VÄLILEHTO ALLI TIKKAKOSKEN KALAMIEHET KESKI-SUOMI 1,052
4. ÅMAN RITVA LIEKSAN KALAMIEHET RY POHJOIS-KARJALA 0,719
PIRKKO VUORINEN VALKEAKOSKEN KALAVEIKOT Häme x






Miehet 75

Sija Nimi Seura Piiri Kaloja
1. AULIS SUONTAUSTA VALKEAKOSKEN KALAVEIKOT Häme 2,647
2. KOTA-AHO KAUNO TAMPEREEN KALAMIEHET RY HÄME 2,429
3. HÖLTTÄ LAURI LAAJALAHDEN KALAM. KERHO RY ETELÄ-SUOMI 2,188
4. LOPONEN AARNE MYYRMÄEN KALAMIEHET ETELÄ-SUOMI 1,970
5. KAIPAINEN PERTTI LAAJALAHDEN KALAM. KERHO RY ETELÄ-SUOMI 1,943
6. KOIVULUOTO MARTTI KANGASALAN KALAVEIKOT RY HÄME 1,636
7. TUOVINEN OLLI MIKKELIN VAVIKA ETELÄ-SAVO 1,610
8. HEINONEN VOITTO PIELAVEDEN PILKKIJÄT POHJOIS-SAVO 1,590
9. SAASTAMOINEN KALEVI SALPAUSSELÄN PILKKI -73 KAAKKOIS-SUOMI 1,538
10. RIKKONEN TERHO VUOSAAREN URHEILUKALASTAJAT ETELÄ-SUOMI 1,537
11. MOILANEN KALLE LOHJAN KALASEURA
1,491
11. TAIPALE SEPPO LAUKAAN AHVENPOJAT KESKI-SUOMI 1,491
13. HUHTANIEMI ESKO ONKI-86 TURKU LOUNAIS-SUOMI 1,436
14. NURMI MARTTI BODOMIN KOUKKUPOJAT RY
1,377
15. KANTALA KALEVI SALPAUSSELÄN PILKKI -73 KAAKKOIS-SUOMI 1,288
16. SUNDELL TAUNO LOHJAN KALASEURA ETELÄ-SUOMI 1,281
17. ORPANA ARVO IITIN KALAMIEHET KAAKKOIS-SUOMI 1,210
18. LUHTALA ELMER TURO-UKOT RY HÄME 1,145
19. SOPANEN PEKKA ONKI-86 TURKU LOUNAIS-SUOMI 1,135
20. PESONEN ALPO KAUKASTEN KALAKERHO ETELÄ-SUOMI 1,118
21. IMMONEN JOHAN KARSTULAN PILKKI KESKI-SUOMI 1,052
22. LAURI MÄKIPÄÄ ORIMATTILAN KALAKERHO Kaakkois-Suomi 0,983
23. RONKONEN MAUNO LAHDEN KALAVEIKOT KAAKKOIS-SUOMI 0,976
24. WALLENIUS MARTTI VÄRIKAAPPARIT ETELÄ-SUOMI 0,956
25. KEIJO NEUVONEN ORIMATTILAN KALAKERHO Kaakkois-Suomi 0,868
26. RUOTSALAINEN JUHANI SIILINJÄRVEN PILKKIKERHO POHJOIS-SAVO 0,860
27. KILPONEN KAUKO TAMPEREEN KALAMIEHET HÄME 0,739
28. VELI-PEKKA JARVA ORIMATTILAN KALAKERHO Kaakkois-Suomi 0,646
29. PASKI AARO TURO-UKOT RY HÄME 0,613
30. ANTTI LAHTINEN VALKEAKOSKEN KALAVEIKOT Häme 0,598
31. MUSTONEN VEIKKO LAHDEN ONKI TEAM
0,440
KUISMA TAPIO PAKAAN URHEILUKALASTAJAT KAAKKOIS-SUOMI x
PUROLA PENTTI VIHDIN KALASTUSSEURA RY ETELÄ-SUOMI x
SELJAVAARA VEIJO KAUKASTEN KALAKERHO RY ETELÄ-SUOMI x
ANTTI VUORINEN VALKEAKOSKEN KALAVEIKOT Häme x






Naiset 85

Sija Nimi Seura Piiri Kaloja
IRJA LEINO VALKEAKOSKEN KALAVEIKOT Häme x

Miehet 85

Sija Nimi Seura Piiri Kaloja
1. KARPPINEN TOIVO KUHAVELJET HÄME 0,182






©2018 Klaukkalan kalastuskerho RY - suntuubi.com